Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα βγει και σε lite i5700 με πιο λίγα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το lite όμως απ' ότι βλέπω θα αργήσει αφού δεν έχει καν παρουσιαστεί επίσημα. Τώρα για τις τιμές σίγουρα θα πέσουν αφού η τιμή είναι πολυ υψηλή. Τώρα το πόσο θα πέσει και πότε είναι το ερώτημα.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

το τηλ. δεν υπάρχει, ακόμα στο Ελληνικό site της εταιρειας.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πάρτε μερικά κόλπα για τον γαλαξια που θεωρώ ότι είναι το 1ο έως τώρα απόλυτο android

 

http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=54

Link to comment
Share on other sites

αυτό που κατάλαβα αν δεν το κανω root δεν λεει πολλά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αυτό που κατάλαβα αν δεν το κανω root δεν λεει πολλά.

 

αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pasxal αυτό βρήκα λίγο που έψαξα, δεν το κατέχω το κινήτο.

 

The new firmware version IH8 is available through Samsung's New PC Studio which is currently only available for Windows users.

 

Edit: It appears that some users are experiencing issues with voice calls and data connections after applying the update. If you're having similar issues we recommend you backup all your phone info/data and perform a hard reset of your handset (Settings -> SD card & phone storage -> Factory data reset).

 

 

Παίζει να μου πείς γενικές εντυπώσεις απο το κινητό? Γιατί είμαι λίγο πριν το αγοράσω..

Βασικά η μπαταρία με ενδιαφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Και γω μόλις το πήρα στα χέρια αν και είχε καιρό που ήταν στο ταχυδρομίο. Με μια πρώτη ματία, η οθόνη είναι καταπληκτική. Από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη που έχω δεί σε κινητό. To home button δεν με βολεύει και τόσο πολύ έτσι όπως είναι αλλά θα το υποστώ. Δεν μπορώ να σου τπτ άλλο μέχρι στιγμής γιατί και γω ψάχνομαι.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν... Μετά από λίγες μέρες με το κινητό μπορώ να έχω μια καλύτερη εικόνα με το τι συμβαίνει. Η rom που είχε όταν το πήρα ήταν από τις πρώτες που είχαν βγεί με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλά προβλήματα και ειδίκα με την διαρκεια της μπαταρίας. Ήθελα να κάνω update αφού είδα ότι υπάρχει διαθέσιμο αλλά γρήγορα κατάλαβα ότι το pcsuite ήταν λίγο κουλό και ήθελε λίγο ψάξιμο η υπόθεση. Τελικά μετά το update (αφού μπόρεσα και το έκανα) το θέμα με την μπαταρία βελτιώθηκε πάρα πολύ. Tωρα είμαι στην φάση του δοκιμάζω οποιαδήποτε custom rom βρίσκω. Δοκίμασα την GALAXHERO και την modacco. Σήμερα μάλιστα αναμένεται να βγεί updated η GALAXHERO. H modacco ανανεώθηκε πριν λίγες μέρες ενσωματώνοντας το firmware I5. Η GALAXHERO εχει πάρα πολλές αλλαγές με το UI του hero και πυρήνα ION. Λειτουργούσε πολύ καλά και είχε ωραίο UI αλλά απο μπαταρία πάλι πρόβλημα. Τώρα έχω την modacco που είναι πιο light customized και πιο σταθερή χωρίς πρόβλημα στην μπαταρία. Επίσης προτείνω να μην ενεργοποιήσετε swap γιατί κολλάει (εκτός και αν έχετε 6 class external sd) .
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

1ον τι είναι η 6 class external sd και που μπορώ να την βρώ;

2ον η καλύτερη ROM ποιά είναι από θέμα μπαταρίας και πόσο κρατάει το κινητό με αυτή την ROM;

 

Τhanx για το review..

 

 

Βtw κάπου είχα διαβάσει οτι και η Samsung έχει ένα custom UI (όπως το touchflo της HTC) εν ονόματι TouchWiz..Κάτι τέτοιο υπάρχει για το android;

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη για μένα μέχρι στιγμής είναι η modacco-1.2 γιατί είναι το ίδιο σταθερή με την κανονική. Ουσιαστικά οι διαφορές είναι μικρές Το πιο σημαντικο είναι ίσως ότι σου δίνει την δυνατότητα swap που τελικά δεν το χρησιμοποιώ γιατί κολλάει. Περιμένω όμως και την νέα GALAXHERO για την οποία έχω ακούσει καλά λόγια. Η μπαταρία με την modacco και αυτήν της samsung κρατάει 2 με 2,5 μέρες με μέση χρήση και 3g ενεργοποιημένο. Τώρα για την class 6 είναι μια κατηγορία καρτων sd. Μπορείς να εδώ μερικές.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο ρε παιδιά:Επειδή εγώ ενδιαφρέρομαι για το άσπρο(το οποίο δεν το βλέπω κάπου να πωλείται στην Ελλάδα) και όχι το μαύρο μήπως ξέρουμε τελικά αν ισχύει αυτό που είχε πει πιο πριν ένα άλλο μέλος οτι η προσοψη θα αλλάζει ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy αγορασμένο από τη wind εδώ και δύο ημέρες και αντιμετςπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ για κανένα λόγο να συωδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή.... Ενώ οι drivers της samsung εγκαταστάθηκαν σωστά όταν ανοίγω το new pc studio αναφέρεται το εξής πρόβλημα: μη υποστηριζόμενη συσκευή :@

 

Ο υπολογιστής μου τρέχει τα αυθεντικά windows 7 professional

 

το firmware version του τηλεφώνου είναι 1.5

Link to comment
Share on other sites

Bγήκαν οι galaxo galaxhero και είναι απίθανες.

http://forum.hdblog.it/showthread.php?t=4842

 

 

κανεναν οδηγο για το πως τις βαζουμε??

και απο που να τις κατεβασουμε??

ευχαριστω

pm plz

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες που βρίσκονται στο site.

 

Δεν είναι τίποτα δύσκολο, απλά θέλει λίγο υπομονή και προσοχή

ώστε να κάνεις όλα τα βήματα όπως πρέπει και να μην ψάχνεις

μετά τι δεν έκανες (έχω προσωπική εμπειρία).

 

Οδηγός υπάρχει και εδώ.

 

Αν κάτι δεν καταλαβαίνεις ή θέλεις κάτι να ρωτήσεις εδώ είμαι.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα(χωρις ρουτ) που να<μετραει τα mb που εχεις λαβει κ στειλει μεσω gprs k 3g??
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα(χωρις ρουτ) που να<μετραει τα mb που εχεις λαβει κ στειλει μεσω gprs k 3g??

 

Υπαρχει στο Tools στο Market μια εφαρμογη που το κανει αυτο , δεν θυμαμαι ομως πως λεγεται :(

Link to comment
Share on other sites

κανενα μινι review ?

αξιζει σε σχεση με το omnia (1) η το s8000 jet ?

απο μπαταρια ποσο αντεχει?

gps ? κλειδωνει γρηγορα ? ειναι κανονικο gps H' a-gps ?

wifi ? εχει καλη αποδοση ? ειναι σταθερο ?

αξιζει για αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους!

Μετα απο πολυ καιρο που εχω να γραψω εδω, επανερχομαι για να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου απο το μαυρο Galaxy που εχω παρει εδω και μια εβδομαδα περιπου απο τη windε.

 

:!:Καταρχας αυτο που με εχει απογοητευσει πληρως ειναι η διαρκεια της μπαταριας. Με χρηση απλου κινητου τηλεφωνου και πληρης φορτιση κλειστο για 8 ωρες, δε μπορεσε να κρατησει ανοιχτο πανω απο μια μερα... και δεν ειναι υπερβολη αλλα αληθεια... Παρολο που εχει μια απο τις καλυτερες μπαταριες σε κινητα (1500mAh). Απο οτι διαβασα σε ενα γρηγορο σερτς στο γοογλε αυτο ισως (μακαρι δηλαδη) να οφειλεται σε προβλημα του software του κινητου που ελπιζουμε να λυθει συντομα σε ενα update. Αν οχι τοτε μιλαμε για μεγαλο - ...

 

:up:Το κινητο εμενα μου αρεσει πολυ. Ειναι καλο το μεγεθος του για τσεπη και με τη θηκη που δινουν μαζι δεν εχει προβλημα για γρατζουνιες κλπ. Το πισω μερος ειναι γυαλιστερο και δινει ενα πρεστιζ στη συσκευη a la Samsung (ακομα δεν μου εχει γρατζουνιστει).

 

:respect:Google Android λογισμικο με απειρες εφαρμογες δωρεαν και απεριοριστες πραγματικα δυνατοτητες.

 

:up:Το gps κλειδωνει πολυ γρηγορα και με τη βοηθεια του γοογλε μαπς η καποιου αλλου προγραμματος γινεται πολυ καλος πλοηγος.

 

:!:Ελληνικο μενου δεν υπαρχει αλλα ελληνικα γραφει κανονικα αν φορτωθει το ειδικο πληκτρολογιο :) Για μενα αυτο δεν ειναι προβλημα παντως...

 

Με λιγα λογια θα ελεγα οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το κινητο! Ειναι ο,τι πραγματικα ηθελα να εχω. Το μονο που με κανει και στεναχωριεμαι ειναι η μπαταρια, που ελπιζω να γινει κατι...

 

Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...