Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως δεν μπορείτε να στείλετε μέσω Βluetooth και αυτό γιατί κάτι παίζει με τα APIs. Βέβαια υπάρχουν εφαρμογές τρίτων που δεν υπάρχουν στο Market αλλά το τηλέφωνο χρειάζεται Root και έτσι η εγγύηση χάνεται.

 

Δεν έχει ραδιόφωνο αν και δεν με πολυνοιάζει.

Πρέπει να υπάρχει εφαρμογή αλλά και πάλι χρειάζεται σύνδεση Wi-Fi.

 

μετά από 4-5 ολονύχτιες φορτίσεις

Δεν είναι ανάγκη να το φορτίζεις όλη νύχτα, μόλις το κινητό δείξει ότι έχει τελειώσει η φόρτιση τότε δεν σταματάει η παροχή ρεύματος και δεν φορτίζει άλλο

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ενδιαφέροντα σχόλια για την μπαταρία :D:D:D:D:D

Εγώ τώρα που ψήνομαι να το πάρω σε λευκό???Που θα το βρώ;

Είναι πιο κυριλέ το λευκο.............(αν και γενικα δεν ειμαι κυριλας τύπος, το λευκό πιστεύω είναι πιο ωραίο/διαφορετικό από το μαύρο)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέροντα σχόλια για την μπαταρία :D:D:D:D:D

Εγώ τώρα που ψήνομαι να το πάρω σε λευκό???Που θα το βρώ;

Είναι πιο κυριλέ το λευκο.............(αν και γενικα δεν ειμαι κυριλας τύπος, το λευκό πιστεύω είναι πιο ωραίο/διαφορετικό από το μαύρο)

 

Απο οτι μου ειπαν στην Wind τουλαχιστον οι πρωτες παρτιδες θα ειναι λευκα αλλα χωρις ελληνικα...Θα μπορεις να τα βαλεις αργοτερα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα απλα με ΕΦΤΙΑΞΕΣ!!!Γιατι έχω wind που έχω να κάνω αναβάθμιση πάνω απο 4 χρόνια(δεν ξέρω βέβαια αν κάθε χρόνο προστίθεται στο προηγούμενο αλλά δεν με πολυπειράζει)

Μήπως σου είπαν και πότε το περιμένουν ???

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τώρα απλα με ΕΦΤΙΑΞΕΣ!!!Γιατι έχω wind που έχω να κάνω αναβάθμιση πάνω απο 4 χρόνια(δεν ξέρω βέβαια αν κάθε χρόνο προστίθεται στο προηγούμενο αλλά δεν με πολυπειράζει)

Μήπως σου είπαν και πότε το περιμένουν ???

 

Λογικα μεσα στην επομενη εβδομαδα μου ειπαν...το περιμενω σαν τρελλος!!!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε Αγγλία απο O2.

 

http://www.reghardware.co.uk/2009/09/01/samsung_i7500_onsale/

 

Επίσης και στο expansys, αλλα η τιμή λιγάκι τσιμπημένη.

 

http://www.expansys.com/d.aspx?i=181869

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ήρθε και Ελλάδα;

 

Η Wind στην Χιο εφερε παντος πριν απο 5 μερες μαυρα μονο τελικα...

Τα ασπρα θα αργησουν ακομα.

Πηρα ενα και μεχρι στιγμης με εχει εντυπωσιασει...Μου ειπαν οτι οταν με το καλο

ερθουν ασπρα στην Ελλαδα 8α μπορω να του αλλαξω την κασα του με λευκη.

Αυτα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο ηχο,οθονη τι λεει?

τελικα οντως δεν μπορει να λαβει τιποτα με bt?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με πρόγραμμα όταν το κάνεις root (το οποίο δεν ξέρω αν δουλεύει στο Galaxy). Το Android μέχρι στιγμής δεν το επιτρέπει ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά προσπάθησα σε 2-3 δημοπρασίες στο ebay να πάρω το τηλέφωνο, τελικά τα κατάφερα αλλά λίγο ανορθόδοξα. Η βλακεία που έκανα είναι ότι μπερδεύτικά και έκανα bid σε άλλον seller ο οποίος έχει 0 feedback... Τι να προσέξω ρε παιδία γιατί είμαι και λίγο ψιλοάσχετος με το ebay.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemnext&item=250495517368.html

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Απο οθονη στα ιδια καταπληκτικα επιπεδα με το s8000 με την διαφορα οτι εδω ειναι γυαλινη με λιγο καλυτερη συμπεριφορα στον ηλιο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά προσπάθησα σε 2-3 δημοπρασίες στο ebay να πάρω το τηλέφωνο, τελικά τα κατάφερα αλλά λίγο ανορθόδοξα. Η βλακεία που έκανα είναι ότι μπερδεύτικά και έκανα bid σε άλλον seller ο οποίος έχει 0 feedback... Τι να προσέξω ρε παιδία γιατί είμαι και λίγο ψιλοάσχετος με το ebay.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemnext&item=250495517368.html

 

Πολύ καλή τιμή, είναι κινητό από αναβάθμιση συμβολαίου και το πουλάει χωρίς να το έχει χρησιμοποιήσει. Λογικά ισχύουν όσα λέει και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αλλά... αναφέρει δυνατότητα μεταφοράς μόνο εντός Γερμανίας. Καλύτερα στείλε του μήνυμα για να κανονίσετε τα μεταφορικά για Ελλάδα μιας και το κατοχύρωσες και να του στείλεις ολόκληρο το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για τα μεταφορικά πριν κάνω προσφορά και μου πε 10 ευρώ. Αυτά είπε να μπουν μέσω Paypal. Μακάρι να μην έχω πρόβλημα.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

@ petrosa εχει χαμηλοτερη αναλυση η οθονη σε σχεση με του jet. το θεμα ειναι οτι ειναι capacitative και θα εχει καλυτερη αποκριση (βεβαια εχει μικροτερο επεξεργαστη και ram)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το ειδα στα 430 ευρω στο σκρουτζ.

 

Ελληνικα θα χει φανατζομαι.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη ελληνικής γλώσσας δεν υπάρχει ακόμα επίσημα. Μπορείς να βάλεις μόνο ελληνικό πληκτρολόγιο και αυτό μόνο με 70 χαρακτήρες.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά αφού το hero που θεωρείται ισάξιο τιμολογείται στα 450-490€. Εγώ πάντως το περιμένω πως και πως. Αν δεις λίγο πιο πάνω το πήρα από γερμανικό ebay ολοκαίνουριο και χωρίς να έχει ανοιχτεί 300€ με έξοδα αποστολής.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγόρασα ένα γαλλικό από ebay γνωρίζοντας ότι είναι κλειδωμένο στη Bouygues Telecom, σκέφτηκα ότι μέχρι να έρθει θα έβρισκα κάποιο τρόπο για να το ξεκλειδώσω αλλά τζίφος..

Έχω τους εξής τρόπους:

 

α)πληρώνω σε κάποιο site και μου στέλνουν κωδικό για το ξεκλείδωμα

 

β)root (θα με βοηθήσει; δε το γνωρίζω καθόλου το θέμα)

 

γ)Unlock Samsung Galaxy i7500

 

1. Power on your Samsung Galaxy i7500

2. Type #7465625*638*CODE# (where CODE = your 8 digit unlock code, το παίρνεις από ένα πρόγραμμα στο οποίο γράφεις το ΙΜΕΙ)

3. Phone will display “Network Lock Deactivated”

4. Samsung Galaxy i7500 may auto reboot.

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτό το πρόγραμμα (γ, 2ο βήμα);

 

Έχετε καμία ιδέα γύρω από το θέμα; Επίσης μήπως έχει κανείς το manual στα αγγλικά; γιατί το κουτί είχε μόνο το γαλλικό:wacko:

Ξεκινάς να αλλάξεις τον κόσμο και καταλήγεις να αλλάζεις κανάλια:blink:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγόρασα ένα γαλλικό από ebay γνωρίζοντας ότι είναι κλειδωμένο στη Bouygues Telecom, σκέφτηκα ότι μέχρι να έρθει θα έβρισκα κάποιο τρόπο για να το ξεκλειδώσω αλλά τζίφος..

Έχω τους εξής τρόπους:

 

α)πληρώνω σε κάποιο site και μου στέλνουν κωδικό για το ξεκλείδωμα

 

β)root (θα με βοηθήσει; δε το γνωρίζω καθόλου το θέμα)

 

γ)Unlock Samsung Galaxy i7500

 

1. Power on your Samsung Galaxy i7500

2. Type #7465625*638*CODE# (where CODE = your 8 digit unlock code, το παίρνεις από ένα πρόγραμμα στο οποίο γράφεις το ΙΜΕΙ)

3. Phone will display “Network Lock Deactivated”

4. Samsung Galaxy i7500 may auto reboot.

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτό το πρόγραμμα (γ, 2ο βήμα);

 

Έχετε καμία ιδέα γύρω από το θέμα; Επίσης μήπως έχει κανείς το manual στα αγγλικά; γιατί το κουτί είχε μόνο το γαλλικό:wacko:

 

Ο μόνος τρόπος για ξεκλείδωμα είναι να πληρώσεις σε ένα site για να σου δώσει unlock code και μετά να τον βάλεις με την μέθοδο που λες στο γ.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικά το κινητο απο την WIND στα 541 ευρώ.

http://www.wind.com.gr/ConDows/00002111_samsung.pdf

 

παρα πολλα,αληθεια ποτε συζητανε να βαλουν ελληνικα?εχει ακουστει κατι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...