Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια αυτο με το root στο κινητο τι ειναι?σορυ αλλα δεν εχω ξαναμπλεξει με λειτουργικο android.υπαρχει καποιος οδηγος στο forum για android για να μη ρωταμε τα ιδια και τα ιδια?

οσο για το bluetooth που αναφεραρε πιο πανω,δεν μπορουμε δηλαδη μεσω αυτου να στειλουμε καποιο αρχειο σε αλλον?εχει δοκιμασει κανεις το bluetooth με ανοιχτη ακροαση να μας πει εντυπωσεις?

root είναι ο λογαριασμός που έχει δικαιώματα υπερχρήστη στο λογισμικό.( κάτι σαν Administrator σκέψου). Έτσι και στο κινητό εννοούμε να αποκλείσουμε πλήρη δικαιώματα ώστε να μπορούμε να κάνουμε όποια τροποποίηση θέλουμε. Για οδηγό δοκίμασε google δεν θα βρείς κάτι καλύτερο :). Μέσω bt όχι, ακόμα και αν ξεκλειδώσεις την συσκευή δεν μπορείς να στείλεις κάποιο αρχείο δυστηχώς,μονο για συνδέσεις hardfree.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταλαβα,πρεπει να<<μορφωθω>> πανω στο θεμα!!! κατι ασχετο να ρωτησω,οσο κι αν εψαξα στο site επισημο της εταιρειας δεν ειδα πουθενα το κινητο αυτο!!!γιατι????
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα,πρεπει να<<μορφωθω>> πανω στο θεμα!!! κατι ασχετο να ρωτησω,οσο κι αν εψαξα στο site επισημο της εταιρειας δεν ειδα πουθενα το κινητο αυτο!!!γιατι????

 

Γιατί μάλλον έψαξες στο ελληνικό.

Galaxy Overview - Samsung Mobile

Link to comment
Share on other sites

Μέσω bt όχι, ακόμα και αν ξεκλειδώσεις την συσκευή δεν μπορείς να στείλεις κάποιο αρχείο δυστηχώς,μονο για συνδέσεις hardfree.

 

Αυτό είναι γενικό φαινόμενο σε όλα τα android ή ιδιοτροπία του συγκεκριμένου?

Σόρρυ, αλλά δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο λειτουργικό...:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Why Root - Android Wiki

 

truckman διάβασε αυτό εδώ, θα σε κατατοπήσει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Οποιος έχει την galaxhero και θέλει να πειραματιστεί λίγο ας δοκιμάσει ένα theme που έφτιαξα. Καλό είναι να γίνει ένα nandroid backup πρώτα γιατί πολλά μπορούν να συμβούν.

 

Theme Link

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γενικό φαινόμενο σε όλα τα android ή ιδιοτροπία του συγκεκριμένου?

Σόρρυ, αλλά δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο λειτουργικό...:O

Στο magic όταν κάνεις root το κινητό , ξεκλειδώνει και το bt και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το bluetooth κάπου είχα διαβάσει ότι στο android 2.0 θα υπάρχει API για την μεταφορά αρχείων. Υπάρχει και μια εφορμογή στο market που υποτίθεται ότι υποστηρίζει όλα τα κινητά εφόσον έχουν android2. Δηλαδή προς το παρόν μόνο οι έχοντες motorola droid-milestone.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! είμαι κάτοχος του samsung galaxy εδώ και τρεις βδομάδες και εκτός του ότι είμαι πλήρως απογοητευμένος από την μπαταία του παρατήρησα και το εξής ίσως πρόβλημα: κατά την διαρκεια μιας κλήσης μου το κινιτό τερματίζει την κλήση μόνο του όποτε εκείνο νομίζει!!! μήπως υπάρχει κάποιος αισθητήρας και όταν κινείται το τηλέφωνο τερματίζεται η κλήση?? μπορει να κάνω και λάθος αλλά παρατήρησα πως όταν το αφίνω απο κάποιο ύψος η κλήση τερματίζεται αυτοματα
Link to comment
Share on other sites

η έκδοση του κινητού είναι η 1.5! έχει βγεί καποια καινουργία? το τηλέγωνο δεν το εχω πειράξει..
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του android είναι 1.5. Τα updates της samsung πάνω σε αυτό το build είναι άλλη υπόθεση. Το τελευταίο είναι το ΙΙ5. Δες λίγο το baseband version που έχεις. Μπορείς να κάνεις update είτε χρησιμοποιώντας το odin είτε μέσω του NPS. Διαλέγεις και παίρνεις. Οδηγός υπάρχει εδώ.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο widget data για το gprs/3g? να ενεργοποιώ και να απενεργοποιώ το πότε θα συνδέεται το κινητό στο νετ. Διότι ακόμη και αν έχω τερματίσει την εφαρμογή (eg twitter) κάνει updates μόνο του:confused:
Link to comment
Share on other sites

γεια,είμαι κάτοχος του ι7500 galaxy μιας εβδομάδας περίπου και είμαι απογοητευμένος από την μπαταρία του.το πολύ 1,5 μέρα.

Δεν μπορώ για κανένα λόγο να συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή. οι drivers της samsung εγκαταστάθηκαν σωστά αλλά όταν ανοίγω το new pc studio αναφέρεται το εξής πρόβλημα( μη υποστηριζόμενη συσκευή).τι κάνω.............

Link to comment
Share on other sites

Το apndroid είναι μια πολύ καλή εφραρμογή για να ενεργοποιείς το gprs. η εφαρμογή υπάρχει free στο market

 

γεια,είμαι κάτοχος του ι7500 galaxy μιας εβδομάδας περίπου και είμαι απογοητευμένος από την μπαταρία του.το πολύ 1,5 μέρα.

Δεν μπορώ για κανένα λόγο να συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή. οι drivers της samsung εγκαταστάθηκαν σωστά αλλά όταν ανοίγω το new pc studio αναφέρεται το εξής πρόβλημα( μη υποστηριζόμενη συσκευή).τι κάνω.............

 

δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κάποια λυση σε αυτό το πρόβλημα. το new pc studio δεν αναγνωρίζει ακόμα τα galaxy. το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το συνδέσεις με το pc σου, να ανοίξεις την notification bar, να πατισεις εκεί που λέει usb connected και μετά την επιλογή mount. Έτσι θα έχεις πρόσβαση στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου για να περάσεις μουσική, εικόνες, βίντεο.

 

Ελπίζω να βοήθησα κάπως

 

Και ελπίζω πιο πολύ η samsung να φίαξει καποιο update ώστε να διορθώσει όλα αυτά τα προβληματα!

Link to comment
Share on other sites

Το apndroid είναι μια πολύ καλή εφραρμογή για να ενεργοποιείς το gprs. η εφαρμογή υπάρχει free στο market

 

APNdroid

Ευχαριστώ , κάνει αυτό ακριβώς που ήθελα :)

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του android είναι 1.5. Τα updates της samsung πάνω σε αυτό το build είναι άλλη υπόθεση. Το τελευταίο είναι το ΙΙ5. Δες λίγο το baseband version που έχεις. Μπορείς να κάνεις update είτε χρησιμοποιώντας το odin είτε μέσω του NPS. Διαλέγεις και παίρνεις. Οδηγός υπάρχει εδώ.

 

 

εχω κάνει απο μόνος μου το update στην II5 με το odin. θα το πάω αύριο στα κεντρικά της samsung να το κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και σ'ευχαριστώ φίλε vasilakis .παίζω μουσική αλλά δεν μπορώ να κάνω stop μόνο pause και το play(βελάκι) παραμένει πράσινο (ενεργοποιημένο)ακόμη και μετά από κλήση.επίσης πως είναι ενεργό το bluetooth,ποιες ενέργειες κάνουμε για να συνδεθούμε με άλλο κινητό
Link to comment
Share on other sites

το έκανα και σ'ευχαριστώ φίλε vasilakis .παίζω μουσική αλλά δεν μπορώ να κάνω stop μόνο pause και το play(βελάκι) παραμένει πράσινο (ενεργοποιημένο)ακόμη και μετά από κλήση.επίσης πως είναι ενεργό το bluetooth,ποιες ενέργειες κάνουμε για να συνδεθούμε με άλλο κινητό

 

Λοιπον, απο τι βλέπω η εφαρμογή music που διαθετει το galaxy δεν υποστηρίζει την επιλογή stop παρα μόνο pause, rewind και forward. Όσο για τα bluetooth δυστηχώς δεν μπορείς να συνδέσεις ακόμα τη συσκευή σου με κάποια άλλη παρα μόνο με ακουστικό bluetooth. Ελπίζουμε σε κάοποιο update της samsung που θα έχουν διορθωθεί αυτά τα προβλήματα.. Όπως και να δούμε και την ελληνική γώσσα σε android κινητά.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμaσει κανεις να συδεσει το κινητο αυτο με ανοικτη ακροαση bluetooth?συδεεται με την ανοικτη ακροαση η κι εκει κανει τιποτα κουλα το bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Mπα φίλε δεν το έχω δοκιμάσει γιατί χρησιμοποιώ το handsfree.

Εαν ενδιαφέρεσαι για το κινητό πάντως το πήρε ένας φίλος μου και δεν μπόρεσε να συνηθίσει με τπτ το touchscreen. Το έχω βάλει στις αγγελίες.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

πόσο κρατάει η μπαταρία στο i7500 galaxy σε σας, γιατί σε μένα 1,5 μέρα το πολύ με ελάχιστη χρήση.:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...