Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μετα απο ψαξιμο καταφερα και περασα τα speedcams και εχω να κανω μια παρατηρηση, γιατι μου λεει και μου γραφει οτι το ανωτατο οριο ταχυτητας ειναι 30 ενω ειμαι στην εγνατια οδο που το οριο ειναι 130?υπαρχει καποια ρυθμιση και να αλλαζει?
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ψαξιμο καταφερα και περασα τα speedcams και εχω να κανω μια παρατηρηση, γιατι μου λεει και μου γραφει οτι το ανωτατο οριο ταχυτητας ειναι 30 ενω ειμαι στην εγνατια οδο που το οριο ειναι 130?υπαρχει καποια ρυθμιση και να αλλαζει?

 

 

Πως τα πέρασες;

Σου βγάζεις ειδοποιήσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς μπορώ να αλλάξω την γλώσσα γραφής του προγράμματος στα ελληνικά? Ο χάρτης που έχω είναι με ελληνικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να κάνω πλοήγηση!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Τις Ελληνικές φωνές που πάνε πακέτο τις έχεις βάλει η έχεις μέσα μόνο την MaryEN;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.:)

Τις Ελληνικές φωνές που πάνε πακέτο τις έχεις βάλει η έχεις μέσα μόνο την MaryEN;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Ναι, έχω την ΜατίναGR μαζί με την Mary. Απλά να σου πώ ότι η γλώσσα του τηλ. είναι αγγλικά. Αν αλλάξω την γλώσσα γραφής του τηλ. σε ελληνικά, πάλι δεν μπορώ να γράψω στον ΝDRIVE. Μόνο αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν την ΜατίναGR την έχεις από προηγούμενη έκδοση του Ndrive τότε ίσως εκεί να οφείλεται ότι δεν έχεις Ελληνικά στην γλώσσα γραφής.Κοίταξε για τις γλώσσες που πάνε <<πακέτο>> με την τελευταία έκδοση.Μέσα στο πρόγραμμα τις γλώσσες τις βλέπεις και τις δύο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πέρασες;

Σου βγάζεις ειδοποιήσεις;

 

αυτα που γραφω ειναι αντιγραφη απο αλλο site το οποιο δεν ξερω αν επιτρεπετε να αναφερω.το πραγμα εχει ως εξις:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ SPEEDCAMS TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙO BUG.

O MONOΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΓΕΤΕ SPEEDCAMS ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΩΘΙ.

1-ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ index.pois.gr/speedcameras.aspx ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ SPEEDCAMS ΣΕ ΜΟΡΦΗ TOMTOM (OV2)

2-TA BAZETE ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ndrive-speedcams-importer ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΕ KML ΑΡΧΕΙΟ.

3-ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ \NDrive\speedcams

4-ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ alerts ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ \NDrive\

5-ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ KINHTOY ΣΑΣ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ

6-ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ NDRIVE KAI ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ SETTINGS, DATA IMPORT, IMPORT ALERTS KAI ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ.

7-ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

8-ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

8-ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ NDRIVE ΤΑ SPEEDCAMS EXOYN ΕΜΦΑΝΗΣΘΕΙ.

 

το Ndrive-speedcams-importer μπορειτε ευκολα να το βρειτε με μια απλη αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Αν την ΜατίναGR την έχεις από προηγούμενη έκδοση του Ndrive τότε ίσως εκεί να οφείλεται ότι δεν έχεις Ελληνικά στην γλώσσα γραφής.Κοίταξε για τις γλώσσες που πάνε <<πακέτο>> με την τελευταία έκδοση.Μέσα στο πρόγραμμα τις γλώσσες τις βλέπεις και τις δύο;

 

Όλα είναι κομπλέ. Και το αρχείο και τις 2 γλώσσες τισ βλέπω κανονικά.. Άλλαξα την γλώσσα του τηλ. σε Ελληνικά και μπορούσα να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες. Το γύρισα πίσω στα Αγγλικά και οι ελληνικοί χαρακτήρες χάθηκαν.. Άρα μάλλον το Ndrive βλέπει την γλώσσα του τηλ. και αποφασίζει τι να δέχεται..

 

Σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοηθεια γιατι παει να σπασει το κεφαλι μου...

 

Περασα την εκδοση 3.5.27 του NDrive σε Νοκια N82 και ολα μια χαρα. Μαλιστα ειχα καταφερει να περασω και τα speedcams με το κολπάκι που αναφέρει πιο πανω ο φιλος Mylw_4.

 

Μετά βγηκε η έκδοση 9.3.11 την οποία και εγκατεστησα πληρως και δουλευει και μια χαρα με τον τελευταιο χαρτη της Navteq v.2.15 (αφου πρωτα απεγκατεστησα την 3.5.27) αλλά δεν μπορω να περασω τα speedcams ME TIΠOTA.

 

Εχω δοκιμασει τα παντα! (μεχρι ultrex εβαλα) και δεν γινεται με τιποτα. Εκανα το πιο πανω κολπάκι τιποτα. Εκανα αλλαγες γλωσσας, εφτιαξα τα αρχεια με τον speedcam importer κτλπ κτλπ αλλα δεν γινεται...

 

Το εχει καταφερει καποιος στην εκδοση 9.3.11? Εχει κανεις καμια ιδέα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Edited by madvinegar
Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοηθεια γιατι παει να σπασει το κεφαλι μου...

 

Περασα την εκδοση 3.5.27 του NDrive σε Νοκια N82 και ολα μια χαρα. Μαλιστα ειχα καταφερει να περασω και τα speedcams με το κολπάκι που αναφέρει πιο πανω ο φιλος Mylw_4.

 

Μετά βγηκε η έκδοση 9.3.11 την οποία και εγκατεστησα πληρως και δουλευει και μια χαρα με τον τελευταιο χαρτη της Navteq v.2.15 (αφου πρωτα απεγκατεστησα την 3.5.27) αλλά δεν μπορω να περασω τα speedcams ME TIΠOTA.

 

Εχω δοκιμασει τα παντα! (μεχρι ultrex εβαλα) και δεν γινεται με τιποτα. Εκανα το πιο πανω κολπάκι τιποτα. Εκανα αλλαγες γλωσσας, εφτιαξα τα αρχεια με τον speedcam importer κτλπ κτλπ αλλα δεν γινεται...

 

Το εχει καταφερει καποιος στην εκδοση 9.3.11? Εχει κανεις καμια ιδέα?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

φιλε μου να σε ρωτησω προσπαθησα και εγω να βαλω την 9.3.11 με τον 2,15 αλλα μου ζηταει συνδεση με ιντερνετ,καπου διαβασα οτι οφειλετε στις φωνες αλλα εγω δεν εχω βαλει καμια παρα μονο την μαιρη που υπαρχει ηδη μεσα, οποιος μπορει ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται πραγματικά στις φωνές απλά επειδή δεν τις έχεις βάλει.GeorgeGR,MatinaGR είναι οι φωνές,και μία είναι αρκετή, που πρέπει να βάλεις.Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι αυτές που πάνε <<πακέτο>> με την συγκεκριμένη έκδοση NDrive.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οφείλεται πραγματικά στις φωνές απλά επειδή δεν τις έχεις βάλει.GeorgeGR,MatinaGR είναι οι φωνές,και μία είναι αρκετή, που πρέπει να βάλεις.Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι αυτές που πάνε <<πακέτο>> με την συγκεκριμένη έκδοση NDrive.

να κανω μια αφελης ερωτηση τοτε, αν εγω δεν θελω ελληνικα αλλα αγγλικα δεν μπορω να το ενεργοποιησω?

πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με το ndrive,οχι πρεπει να μπουν οι σωστες φωνες, οχι τα pois και τα speedcam ξεχωριστη διαδικασια,οχι δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση απο την 3,27 σε 3,9,10 ,για να ενεργοποιησεις τον χαρτη βαλε αγγλικα βγαλε τα αγγλικα.μηπως καποια πραγματα πρεπει να απλοποιηθουν?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι οτι με τον ενα ή με τον αλλο τρόπο όλα μπορεσα να τα κανω (και ολα γινονται) δλδ να ενεργοποιησω χαρτες, να αλλαξω γλωσσα κτλπ κτλπ αλλά τα speedcams δεν περνάνε με τίποτα...

 

Οποιος το εχει καταφέρει ή εχει καμια καλή ιδέα ας μας πει πλιζζζζ... Μιλαω παντα για την εκδοση 9.3.11.

 

 

Υ.Γ.: Mylw_4 Kαταρχην οταν σου ζηταει συνδεση στο ιντερνετ πατας NO. Φρόντισε μονο να εχεις περασει απο πριν στον φακελο voices τα ελληνικά αρχεία δλδ matinaGR.zbi ή/και georgeGR.zbi.

Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.απο την εκδοση 3.5.27 ειχα περασει και τους raster maps.στην

9.3.11 που θελω να εγκαταστησω θα βαλω τους ιδιους που ειχα, με τον καινουργιο χαρτη;ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.απο την εκδοση 3.5.27 ειχα περασει και τους raster maps.στην

9.3.11 που θελω να εγκαταστησω θα βαλω τους ιδιους που ειχα, με τον καινουργιο χαρτη;ευχαριστω.

 

Nαι οι ίδιοι λειτουργούν κανονικά!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το 6710 navigator το οποίο έχει προβλήματα συμβατότητας, στο keymaping μάλλον, με το ndrive με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω τον κωδικό για να κάνω την διαδικασία ενεργοποίησης του χάρτη, ξέρετε αν παίζει καμία ξεκλείδωτη έκδοση χάρτη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το 6710 navigator το οποίο έχει προβλήματα συμβατότητας, στο keymaping μάλλον, με το ndrive με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω τον κωδικό για να κάνω την διαδικασία ενεργοποίησης του χάρτη, ξέρετε αν παίζει καμία ξεκλείδωτη έκδοση χάρτη?

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2928467#post2928467

 

Βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει στην τελευταία έκδοση να δω αν δουλεύει αλλά στις παλιότερες δούλευε.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο φιλος μας πιο πανω γραφει το εξης (O MONOΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΓΕΤΕ SPEEDCAMS ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΩΘΙ.

1-ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ index.pois.gr/speedcameras.aspx ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ SPEEDCAMS ΣΕ ΜΟΡΦΗ TOMTOM (OV2)

2-TA BAZETE ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ndrive-speedcams-importer ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΕ KML ΑΡΧΕΙΟ.)δεν μπορω να το καταλαβω αυτο!!!!!!τα αρχεια ov2 δεν κολανε στο αλλο προγραμμα, οσο και να προσπαθησα!!καμμια πιο αναλυτικη βοηθεια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το 6710 navigator το οποίο έχει προβλήματα συμβατότητας, στο keymaping μάλλον, με το ndrive με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω τον κωδικό για να κάνω την διαδικασία ενεργοποίησης του χάρτη, ξέρετε αν παίζει καμία ξεκλείδωτη έκδοση χάρτη?

 

Αλλαξε την γλώσσα του κινητου σου σε αγγλικά και ξαναδοκίμασε.

 

παιδια ο φιλος μας πιο πανω γραφει το εξης (O MONOΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΓΕΤΕ SPEEDCAMS ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΤΩΘΙ.

1-ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ index.pois.gr/speedcameras.aspx ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ SPEEDCAMS ΣΕ ΜΟΡΦΗ TOMTOM (OV2)

2-TA BAZETE ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ndrive-speedcams-importer ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΕ KML ΑΡΧΕΙΟ.)δεν μπορω να το καταλαβω αυτο!!!!!!τα αρχεια ov2 δεν κολανε στο αλλο προγραμμα, οσο και να προσπαθησα!!καμμια πιο αναλυτικη βοηθεια;

 

 

Το προγραμμα speedcam-importer εχει δυο φακέλους. Εναν pdi και εναν cams. Βαζεις τα αρχεία ov2 στον φακελο pdi. Ανοίγεις το πρόγραμμα, τικαρεις κατω το import ov2 και σου εμφανιζει στο δεξι παραθυρο 5 κατηγορίες από κάμερες. Επιλεγεις μια μια τις κατηγορίες πατωντας το βελάκι --> ωστε να μπουν στο παραθυρο fixed αριστερα πανω. Μολις τα περασεις ολα, πατας create database και περιμενεις. Οταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, μέσα στο φάκελο cams θα βρεις ενα αρχείο speedcams.KML...

 

Αυτα...

 

 

 

Ξέρει κανεις πως περνάνε επιτυχως οι speedcams στην εκδοση 9.3.11 του Ndrive?

 

Εχω Nokia N82 με symbian s60 3rd.

 

Ευχαριστω πολύ προκαταβολικά.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα speedcam-importer εχει δυο φακέλους. Εναν pdi και εναν cams. Βαζεις τα αρχεία ov2 στον φακελο pdi. Ανοίγεις το πρόγραμμα, τικαρεις κατω το import ov2 και σου εμφανιζει στο δεξι παραθυρο 5 κατηγορίες από κάμερες. Επιλεγεις μια μια τις κατηγορίες πατωντας το βελάκι --> ωστε να μπουν στο παραθυρο fixed αριστερα πανω. Μολις τα περασεις ολα, πατας create database και περιμενεις. Οταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, μέσα στο φάκελο cams θα βρεις ενα αρχείο speedcams.KML...

 

Αυτα...

 

Εντάξει όλα αυτά που λέει ο φίλος τα έχω κάνει και αλλαγές στις γλώσσες και όλες τις υπόλοιπες αλχημίες αλλά speedcameras συνεχίζω να μην έχω.

Εσύ έχεις καταφέρει να τις περάσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα αυτά που λέει ο φίλος τα έχω κάνει και αλλαγές στις γλώσσες και όλες τις υπόλοιπες αλχημίες αλλά speedcameras συνεχίζω να μην έχω.

Εσύ έχεις καταφέρει να τις περάσεις;

 

Οταν ειχα την εκδοση 3.5.27 τα ειχα καταφερει μια χαρα. Βεβαια με το κολπο που αναφερουν καποια ποστ πιο πισω.

 

Στην εκδοση 9.3.11 που εχω τωρα, δεν μπορω με τ ι π ο τ α...

Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια δυστηχως δεν μπορω να τις δω!!!!ολα τα εκανα οπως και εσεις.το μονο βρε παιδια που προσεξα στο φακκελο του ndrive ειναι οτι εχει δυο allerts.το ενα σκετο και το αλλο allerts db.μηπως εκει παιζει κατι;και τις φωνες και τα εικονιδια που τα βαζουμε; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...