Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τα έχω πάρει έχω το Νοκια Ε52 και δεν μπορώ με τίποτα να βάλω το serial number για το ξεκλείδωμα του χάρτη , δεν περνάει κανέναν αριθμό ούτε νούμερο ότι δοκιμές και αν έχω κάνει .

 

Κανείς με Ε52 που βρήκε λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τη λύση φίλε μου την έχω ποστάρει μετα την ανακάληψη μου εδώ και πάρα πολύ καιρό και έχει εφαρμοστει από τους υπολοιπους κατά κόρον. Λοιπόν άλλαξε τη γλώσσα του κινητού σου σε Αγγλική, αφού κάνει επανεκκίνηση μπορείς τώρα να γράψεις κανονικά οποιοδήποτε χαρακτήρα γαι να ξεκλειδώσεις το Νdrive. Αφού το ξεκλειδώσεις άλλαξε τη γλώσσα πάλι σε Ελληνικά και μετα την επανεκκίνηση όλα εντάξει.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω και βλέπουμε. Πάντως Thanks

 

Οτι κατι εγινε εχεις δικιο αλλα δεν μπορω να βαλω αριθμους , μονο την πρωτη φορα και οχι ολα τα συμβολα

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση.ΔΕΝ είναι Chatroom!
Link to comment
Share on other sites

αστο δεν γινεται τιποτα θα το δοκιμασω αυριο αν εχεις και καμια αλλη λυση καλοδεχουμενη.

Να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Οτι κατι εγινε εχεις δικιο αλλα δεν μπορω να βαλω αριθμους , μονο την πρωτη φορα και οχι ολα τα συμβολα

 

Για να βαλεις αριθμους δοκιμασε να κρατησεις πατημενο παρατεταμενα το κουμπί με τον αριθμο που θελεις.

Samsung Galaxy S9 Plus Duos
Link to comment
Share on other sites

Για το πώς θα βάλουμε τα speed cameras στην έκδοση του NDrive 9.3.11, ακολουθούμε τα εξής βήματα:

 

1. Κατεβάζουμε τα original speed cameras για την Ελλάδα από εδώ: http://rapidshare.com/files/344263600/GRC_20100127T1751Z.rar

 

2. Τα 3 αρχεία που θα βρούμε μέσα στο φάκελο speedcams τα περνάμε στον αντίστοιχο φάκελο NDrive\speedcams της συσκευής μας.

 

3. Ανοίγουμε το NDrive και στην έναρξη μας ρωτάει αν θέλουμε να κάνουμε update τα νέα speed cameras που βρήκε επιλέγουμε να γίνει και όταν τελειώσει η ενημέρωση κλείνουμε το NDrive.

 

4. Στο φάκελο NDrive έχει δημιουργηθεί ένα νέο αρχείο “alerts” αυτό το αρχείο του κάνουμε απλή μετονομασία σε “alerts.84” (προσοχή δεν αλλάζουμε την επέκταση του αρχείου κάνουμε απλή μετονομασία) και το αρχείο αυτό το μεταφέρουμε στο φάκελο NDrive\alerts_db

 

5. Και είμαστε έτοιμοι!!!

 

Για όποιον αναρωτιέται ο κωδικός .84 που μετονομάσαμε το αρχείο αντιστοιχεί στο κωδικό της χώρας που περάσαμε τις κάμερες δηλαδή την Ελλάδα.

Αν θέλουμε να περάσουμε κάμερες άλλης χώρας θα πρέπει να βρούμε το κωδικό της χώρας διαβάζοντας το αρχείο alerts που δημιουργήθηκε στο βήμα 4, το αρχείο αυτό διαβάζεται με έναν SQLite3 manager τον οποίο μπορείτε να το βρείτε ψάχνοντας στο google.

 

όλα δουλεύουν ρολόι..... :):):):) :clap::clap::clap::clap: μπράβο...

samsung g810

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως το οτι δεν μπορω να περασω τα speedcams οφειλεται στο οτι δεν διεγραψα την προηγουμενη εκδοση 3,27 απλα εκανα αντικατασταση των φακελων?και κατι αλλο, το βελακι μπορουμε να το αντικαταστησουμε με αλλο σχεδιο οπως στο garmin?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.μια βοηθεια γιατι εχω σαλταρει!!εχω ενος φιλου μου το Ε66, του περασα την εκδοση 3.5.27.αλλα δεν μπορω να του βαλω τις speed cameras ρε γαμ......εχω 3 ωρες που το παλευω!!!!!!!!!!υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο αυτον που αναφερετε πιο πανω;ευχαριστω:wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.μια βοηθεια γιατι εχω σαλταρει!!εχω ενος φιλου μου το Ε66, του περασα την εκδοση 3.5.27.αλλα δεν μπορω να του βαλω τις speed cameras ρε γαμ......εχω 3 ωρες που το παλευω!!!!!!!!!!υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο αυτον που αναφερετε πιο πανω;ευχαριστω:wacko:

 

Για την 3,27ο τροπος ειναι αυτος:

1-ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ index.pois.gr/speedcameras.aspx ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ SPEEDCAMS ΣΕ ΜΟΡΦΗ TOMTOM (OV2)

2-TA BAZETE ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ndrive-speedcams-importer ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΕ KML ΑΡΧΕΙΟ.

3-ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ \NDrive\speedcams

4-ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ alerts ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ \NDrive\

5-ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ KINHTOY ΣΑΣ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ

6-ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ NDRIVE KAI ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ SETTINGS, DATA IMPORT, IMPORT ALERTS KAI ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ.

7-ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

8-ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

8-ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ NDRIVE ΤΑ SPEEDCAMS EXOYN ΕΜΦΑΝΗΣΘΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Για την 3,27ο τροπος ειναι αυτος:

1-ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ index.pois.gr/speedcameras.aspx ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ SPEEDCAMS ΣΕ ΜΟΡΦΗ TOMTOM (OV2)

2-TA BAZETE ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ndrive-speedcams-importer ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΕ KML ΑΡΧΕΙΟ.

3-ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ \NDrive\speedcams

4-ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ alerts ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ \NDrive\

5-ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ KINHTOY ΣΑΣ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ

6-ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ NDRIVE KAI ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΑ SETTINGS, DATA IMPORT, IMPORT ALERTS KAI ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ.

7-ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

8-ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.

8-ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΟ NDRIVE ΤΑ SPEEDCAMS EXOYN ΕΜΦΑΝΗΣΘΕΙ.

 

ευχαριστω φιλε μου για την απαντιση σου.τελικα περασα την 9.3.11!!και με επιτυχια τις καμερες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

πολυ σπασιμο ρε σεις, για να φορτωσεις τα speedcams

το μονο που καταφερα απο πολυυυυυ κοπο ειναι να φορτωσω τα γνησια speedcams

(που βρισκονται εδω http://rapidshare.com/files/344263600/GRC_20100127T1751Z.rar )

που τα βρισκω πολυ ελειπη μιας και ειμαι κατοικος θεσσαλονικης.

 

αυτο που δεν καταφερα με κανεναν χριστο και καμια παναγια ειναι να φορτωσω

τα 311 speedcams που υπαρχουν στο http://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=98

 

ενα αλλο ανυπερβλητο προβλημα ειναι οτι το Ndrive-speedcams-importer του πασιγνωστου πλεον ERVIUS , ουδεποτε το ειδα να λειττουργεια κι ας το κατεβασα απο 20 μεριες.

 

αν θελετε να βοηθησετε

 

1) ανεβαστε τα 311 speedcams που εχει στο index.pois.gr convertαρισμενα

και ετοιμα προς εγκατασταση, ή ακομα καλυτερα

2) αν εχετε το Ndrive-speedcams-importer και σας λειτουργει κανονικα

ανεβαστε καλυτερα το προγραμμα...

 

(ουτε το Ndrive-pois-importer_1_1 μου λειτουργει, οπως και στο και στο

Ndrive-speedcams-importer με το που κανω κλικ να ανοιξει

μου βγαινει μηνυμα λαθους "Expeption: Initaliazition Error!")

Link to comment
Share on other sites

Για το πώς θα βάλουμε τα speed cameras στην έκδοση του NDrive 9.3.11, ακολουθούμε τα εξής βήματα:

 

1. Κατεβάζουμε τα original speed cameras για την Ελλάδα από εδώ: http://rapidshare.com/files/344263600/GRC_20100127T1751Z.rar

 

2. Τα 3 αρχεία που θα βρούμε μέσα στο φάκελο speedcams τα περνάμε στον αντίστοιχο φάκελο NDrive\speedcams της συσκευής μας.

 

3. Ανοίγουμε το NDrive και στην έναρξη μας ρωτάει αν θέλουμε να κάνουμε update τα νέα speed cameras που βρήκε επιλέγουμε να γίνει και όταν τελειώσει η ενημέρωση κλείνουμε το NDrive.

 

4. Στο φάκελο NDrive έχει δημιουργηθεί ένα νέο αρχείο “alerts” αυτό το αρχείο του κάνουμε απλή μετονομασία σε “alerts.84” (προσοχή δεν αλλάζουμε την επέκταση του αρχείου κάνουμε απλή μετονομασία) και το αρχείο αυτό το μεταφέρουμε στο φάκελο NDrive\alerts_db

 

5. Και είμαστε έτοιμοι!!!

 

Για όποιον αναρωτιέται ο κωδικός .84 που μετονομάσαμε το αρχείο αντιστοιχεί στο κωδικό της χώρας που περάσαμε τις κάμερες δηλαδή την Ελλάδα.

Αν θέλουμε να περάσουμε κάμερες άλλης χώρας θα πρέπει να βρούμε το κωδικό της χώρας διαβάζοντας το αρχείο alerts που δημιουργήθηκε στο βήμα 4, το αρχείο αυτό διαβάζεται με έναν SQLite3 manager τον οποίο μπορείτε να το βρείτε ψάχνοντας στο google.

 

Δηλαδή μπορούμε πλέον αφού δουλέψει ο παραπάνω τρόπος να πηγαίνουμε στο http://index.pois.gr/ να κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση του αρχείου των καμερών για GoogleEarth να το μετονομάζουμε σε GRC.kml να κάνουμε overwrite το παλιό που μας έδωσε ο φίλος και να παίζει? :worry:

 

EDIT

είδα σε ποστ πιο πριν οτι το δοκίμασε ένας άλλος φίλος και δεν έπαιξε

Edited by titos18
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβληματακι!!εχω περασει το ndrive 9.3.11 και το εικονιδιο του μου το βγαζει σαν αυτο των ληψεων εφαρμογων!!!!(σαν παζλ που ειναι με ενα κοκκινο).ξερει κανεις γατι αυτο;ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινιση εκανες? Η εφαρμογη λειτουργει κανονικα? Πριν ειχες καποια παλιοτερη εκδοση?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινιση εκανες? Η εφαρμογη λειτουργει κανονικα? Πριν ειχες καποια παλιοτερη εκδοση?

 

η εφαρμογη δουλευει κομπλε! πριν ειχα την 3.5.27.την απεγκατεστησα απο παντου.τι στο καλο γινετε βρε φιλαρακι,δεν ξερω:wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για speed cameras

Δεν υπαρχει φακελος Drive\alerts_db ωστε να περασω το αρχειο alerts.84

Και αν θελω να περασω και αλλο χαρτη,πχ Νεα Υορκη,τι κανω?

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για speed cameras

Δεν υπαρχει φακελος Drive\alerts_db ωστε να περασω το αρχειο alerts.84

Και αν θελω να περασω και αλλο χαρτη,πχ Νεα Υορκη,τι κανω?

 

Οι οδηγίες αυτές ισχύουν για την έκδοση NDrive 9.3.11, φυσιολογικά πρέπει να έχεις φάκελο NDrive\alerts_db, αν δεν υπάρχει δημιούργησε τον.

 

Αν θέλεις να περάσεις speed cameras άλλης χώρας στις οδηγίες αναφέρει:

Για όποιον αναρωτιέται ο κωδικός .84 που μετονομάσαμε το αρχείο αντιστοιχεί στο κωδικό της χώρας που περάσαμε τις κάμερες δηλαδή την Ελλάδα.

Αν θέλουμε να περάσουμε κάμερες άλλης χώρας θα πρέπει να βρούμε το κωδικό της χώρας διαβάζοντας το αρχείο alerts που δημιουργήθηκε στο βήμα 4, το αρχείο αυτό διαβάζεται με έναν SQLite3 manager τον οποίο μπορείτε να το βρείτε ψάχνοντας στο google.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oχι,πως περναω αλλο χαρτη π.χ. της Νεας Υορκης?

Εχω τον Ελληνικο,πως βαζω δευτερο?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Oχι,πως περναω αλλο χαρτη π.χ. της Νεας Υορκης?

Εχω τον Ελληνικο,πως βαζω δευτερο?

 

Απλά των ρίχνεις μέσα στο φάκελο maps και τον επιλέγεις μέσα από το μενού του NDRIVE ΣΧΕΤΙΚΑ - ΧΑΡΤΗΣ και το ξεκλειδώνεις όπως ξεκλείδωσες και το πρώτο χάρτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mεσα στον φακελο εικονες υπαρχουν φωτο του ndrive.

Yπαρχει τροπος να μη φαινονται?

Επισεις προσπαθοντας να εγκαταστησω και το γκαρμιν,δεν ανοιγει(το γκαρμιν)

Δημιουργει προβλημα το ενα λογισμικο στο αλλο?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

1)Θα πρέπει να κάνεις τις εικόνες κρυφές,είτε μέσα από τον υπολογιστή είτε μέσα από τον κινητό μέσω κάποιου explorer,π.χ. xplore.

2)Καμία σχέση δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια θα σαλταρουμε εντελως!!!!!!!! ακομα δεν βγηκε η τελευταια εκδοση,και σημερα απο το γνωστο μ....... ειδα την καινουργια (NDrive v9.3.14).τι στο καλο εχει παραπανω αυτη τωρα;αντε παλι απο την αρχη!!!!!!!!:wacko:

ξεχασα να σας πω οτι θα βγει και 10εκδοση.το διαβασα απο τον karlesg.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

1)Θα πρέπει να κάνεις τις εικόνες κρυφές,είτε μέσα από τον υπολογιστή είτε μέσα από τον κινητό μέσω κάποιου explorer,π.χ. xplore.

2)Καμία σχέση δεν υπάρχει.

 

Ουτε στο pc,αλλα ουτε στο τηλεφωνο με τον x-plorer φαινονται οι φωτο του ndrive(!!!!!)

Αντιθετα ειναι εκει στην εκθεση!!!!!!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο pc,αλλα ουτε στο τηλεφωνο με τον x-plorer φαινονται οι φωτο του ndrive(!!!!!)

Αντιθετα ειναι εκει στην εκθεση!!!!!!

Είχα μια μάχη πρόσφατα πάλι με αυτές τις @@εικόνες λόγω εγκατάστασης του NDrive... Αυτό που έκανα τελικά και δούλεψε είναι (μέσω PC ή x-plore με ενεργοποιημένη την εμφάνιση κρυφών αρχείων):

 

1. Απόκρυψη των αρχείων των εικόνων(όχι των φακέλων).

2. Διαγραφή των φακέλων _PAlbTN από τους φακέλους των εικόνων.

3. Διαγραφή των πάντων από τον φάκελο \Private\101f8857\Cache\E.

4. Επανεκκίνηση του κινητού.

 

Καλή τύχη...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...