Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη τωρα αλλαξα κινητο μετα απο καιρο,και στο παλιο μου(n73) για gps ειχα το gamrin (με bt gps)...

αυτη τη στιγμη πιο προγραμμα θα μου προτεινατε να βαλω για gps???

το NDrive Ειναι καλυτερο απο το Garmin??

Link to comment
Share on other sites

Έχει επέκταση mlm αυτός είναι ο σωστός ή έβαλα λάθος.

 

...αν δεν απατώμαι αναφερόμαστε στο NDrive...στο φάκελλο maps βρίσκεις αύτό.

?NaviGreece.map

ανοίγοντας την εφαρμογή,πήγαινε Σχετικά,Χάρτης και πάνω από την έλληνική σημαία αναφέρει NaviGreecev2.13-2009.07

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μεσα και τους 2 χαρτες

1) GRC.map

2) NaviGreece.map

και μεσα απο το μενου επιλεγω ποιον θελω. Αλλα καθε φορα ο ενας ειναι ξεκλειδωτος και ο αλλος κλειδωμενος. και οποτε αλλαζω χαρτη πρεπει να τον ξεκλειδωσω. ευτυχως με το ndrive_****** τον ξεκλειδωνεις πανευκολα και γρηγορα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάθε φορά να το ξεκλειδώσεις τον ένα ή τον άλλο.

 

Επιλέγεις μενού > σχετικά > χάρτης και μετά ανάλογα ποιο έχεις επιλέξει πατάς χάρτη μετά αν πας πάλι στο μενού έχει επιλεγμένο τον χάρτη που έχεις από τους δύο και αν θέλεις το άλλο κάτι το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι αρκετα ενημερωμενος ο NaviGreece?

 

Xθες κινουμενος στην Εγνατια απο Θεσσαλονικη προς Καβαλα ο GRC ενα κομματι εκει στην Βολβη δεν το ειχε και μεβγαζε οτι ημουν εκτος δρομου.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

έχω το γνήσιο ndrive 3.4.23 που ήταν μαζί με το omnia HD και το έκανα update τα voices και τώρα μου βγάζει ερωτηματικά και δε μπορώ να το λειτουργήσω.

μπορεί κάποιος να μου στείλει τα αρχεία με το φάκελο ndrive που ήταν μέσα στην κάρτα μνήμης για να το ξαναπεράσω;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

έχω το γνήσιο ndrive 3.4.23 που ήταν μαζί με το omnia HD και το έκανα update τα voices και τώρα μου βγάζει ερωτηματικά και δε μπορώ να το λειτουργήσω.

μπορεί κάποιος να μου στείλει τα αρχεία με το φάκελο ndrive που ήταν μέσα στην κάρτα μνήμης για να το ξαναπεράσω;

 

Σου βγαζει ερωτηματικα γιατι ενω ανανεωσες το προγραμμα προφανως δεν εχεις τις καταληλες φωνες.

Πρεπει να αλλαξεις και τις φωνες ετσι ωστε να ταιριαζουν με την εκδοση του προγραμματος.

 

Μια βολτα στο μγαζακι και θα βρεις αυτο που ψαχνεις!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι θελω.

 

Θελω να βαλω τον ΝaviGreece αλλα θα πρεπει αποτι καταλαβα να εγκαταστησω το προγραμμα απο την αρχη για να βαλω το Serial Number απο το key-gen.

 

Πως γινεται να το απεγκαταστησω? Παω στη διαχειριση εφαρμογων το κανω απεγκατασταση και οταν το ξανακανω εγκατασταση δεν μου ζηταει τιποτα γιατι το ειχα απο πριν. Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

3D raster maps υπαρχουν για την Ελλαδα σχεδον ολη σε torrent. Ειναι 4GB και δουλευουν αριστα. Ειχα βαλει το link αλλα μαλλον απαγορευεται γιατι σβηστηκε.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι θελω.

 

Θελω να βαλω τον ΝaviGreece αλλα θα πρεπει αποτι καταλαβα να εγκαταστησω το προγραμμα απο την αρχη για να βαλω το Serial Number απο το key-gen.

 

Πως γινεται να το απεγκαταστησω? Παω στη διαχειριση εφαρμογων το κανω απεγκατασταση και οταν το ξανακανω εγκατασταση δεν μου ζηταει τιποτα γιατι το ειχα απο πριν. Καμια ιδεα?

Να υποθέσω ότι εχεις εγκαταστήσει την unsigned εφαρμογή οπόταν ότι και κωδικό να βάλεις το αναγνωρίζει! ο key-gen χρειάζεται όταν κάνεις την εγκατάσταση NDrive_App_Symbian από το exe!

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι θελω.

 

Θελω να βαλω τον ΝaviGreece αλλα θα πρεπει αποτι καταλαβα να εγκαταστησω το προγραμμα απο την αρχη για να βαλω το Serial Number απο το key-gen.

 

Πως γινεται να το απεγκαταστησω? Παω στη διαχειριση εφαρμογων το κανω απεγκατασταση και οταν το ξανακανω εγκατασταση δεν μου ζηταει τιποτα γιατι το ειχα απο πριν. Καμια ιδεα?

 

οχι δε χρειαζεται να βαλεις το προγραμμα απο την αρχη. Εγω απλα αντεγραψα το νεα χαρτη μεσα στον φακελο maps. Και θα εχεις τωρα 2 χαρτες τον Teleatlas και τον ΝaviGreece.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι εχεις εγκαταστήσει την unsigned εφαρμογή οπόταν ότι και κωδικό να βάλεις το αναγνωρίζει! ο key-gen χρειάζεται όταν κάνεις την εγκατάσταση NDrive_App_Symbian από το exe!

Ναι basildits το καταλαβα και γω μετα γιατι θυμιθηκα οτι εβαζες εσυ οποιον θες και δεν εβγαζε κανενα ID για να το βαλω στο key-gen.

Αν θελω να περασω το ΝDrive μεσω του NDrive_App_Symbian τι κανω? Βγαζω τα παντα απο την συσκευη και προχωραω στη διαδικασια οπως περιγραφεται στον οδηγο?

 

οχι δε χρειαζεται να βαλεις το προγραμμα απο την αρχη. Εγω απλα αντεγραψα το νεα χαρτη μεσα στον φακελο maps. Και θα εχεις τωρα 2 χαρτες τον Teleatlas και τον ΝaviGreece.

Ναι το ξερω ειχα αλλιως περασμενο το προγραμμα με τον παλιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι basildits το καταλαβα και γω μετα γιατι θυμιθηκα οτι εβαζες εσυ οποιον θες και δεν εβγαζε κανενα ID για να το βαλω στο key-gen.

Αν θελω να περασω το ΝDrive μεσω του NDrive_App_Symbian τι κανω? Βγαζω τα παντα απο την συσκευη και προχωραω στη διαδικασια οπως περιγραφεται στον οδηγο?

 

Ακριβώς,ακολούθησε την διαδικασία όπως ακριβώς περιγράφω και θα δείς είναι πολύ εύκολο.Η διαφορά τώρα, με τον νέο χάρτη, είναι η εξής.Στο πεδίο map, του key-gen, πρέπει τώρα να αναγραφεί CI-EEUR-GRC-*-2009.07 αύτό

ήταν!!!

 

 

Παρακαλώ να διορθωθεί απο τους moderators!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς,ακολούθησε την διαδικασία όπως ακριβώς περιγράφω και θα δείς είναι πολύ εύκολο.Η διαφορά τώρα, με τον νέο χάρτη, είναι η εξής.Στο πεδίο map, του key-gen, πρέπει τώρα να αναγραφεί CI-EEUR-GRC-*-2009.07 αύτό

ήταν!!!

 

Σευχαριστω για την διαφωτιση! Οταν μπορεσω θα κατσω να σχοληθω..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα δεν κατάλαβα...πώς θα βάλουμε speedcams?? :S :(

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

Εχω φάει το ιντερνετ για raster maps αλλα δεν βρίσκω τίποτα. Μπορεί κάποιος συνάδελφος να μου στείλει ένα link με pm? Ευχαριστώ

EDIT: Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

guys...οποις ξερει μια βοηθεια..ψαχνω να βρω Ναυτικο χαρτη gps (πλοτερ)για symbian. Ξερει καποιος κατι ??

 

Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

speedcams τελικά πώς βάζουμε? παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος εδώ ή με πμ.

 

ευχαριστώ πολύ!! :)

http://www.LetsDate.gr

[Η 1η Polysexual ιστοσελίδα!!!]

 

http://www.eMediaShop.gr

[Τα φθηνότερα πακέτα Filehosting, Easybytez,Zevera κτλ...]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια χαιρετω και ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους δινουν την βοηθεια τους σε εμας που γνωριζουμε λιγα...θα θελα και εγω με την σειρα μου να ρωτησω κατι

εβαλα μεσα στα maps τους χαρτες bgr.map grc.map kai grc teleatllas(2,13 εκδοση).. και απο τα τρια μονο το ενα ξεκλειδωσα το grc.map

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι γιατι βλεπω μονο το ενα χαρτη και πως θα δω τους αλλους? πρπει να τουε ξεκλειδωσω? η δεν κανουν για την εκδοση που εχω(την 3,4)? ευχαριστω σε οποιον απαντησει!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπορεσα και εκανα να δουλεψει(αφου δεν ξεζιπαρισα την ελληνικη γλωσσα)

αλλα δεν ακουω καθολου φωνητικες οδηγιες και επισης να πω οτι βρισκει gps signal πιο γρηγορα απο το garmin.προφανως για να εχω φωνητικες οδηγιες πρεπει να βαλω την εκδοση 3,5 ενω εγω εχω την 3,4 ειναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Και στην 3.4 επρεπε να χει φωνητικη καθοδηγηση. Τα αρχεια των φωνων (Αγγλικα και Ελληνικα) τα περασες?
Link to comment
Share on other sites

ναι τα περασα σε μορφη ζιπ,,αλλα δεν μου λεει τιποτα,,?(το εβαλα για μια διαδρομη και δεν ελεγε τιποτα),,,,σε ευχαριστω για την ανταποκριση σου!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...