Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει καταφέρει κανείς να περάσεις POI's, ενώ κάνω σωστά τη διαδικασία βάζω το .klm poi στο φάκελο favourites και μετά πάω να το κάνω εισαγωγή από το menu η διαδικασία κολλάει πάντα στο 0%.

Ξέρετε τι γίνεται και πως το φορτώνουμε poi;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι θελήσουν να περάσουν περισσότερους απο ένα χάρτη ,(έκτός Έλλάδος),ή άποσπασματικά διαφόρων χωρών,κυκλοφορεί επίσης το exe Eastern Europe (Albania, Belarus, Bosnia και Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Moldova, Montenegro, Poland, Romania, Republic of Macedonia, Serbia, Slovakia, Slovenia, Turkey και Ukraine) μεγέθους 267MB και εγκαθίστανται οι παραπάνω χώρες ή το exe Western Europe (Andorra, Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Gibraltar, Great Britain, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Portugal, Republic of Ireland, San Marino, Spain, Sweden, Switzerland

και Vatican) μεγέθους 1.95GB....και εννοείται τα exe ,North America(1.7GB),South America Brazil 197MB,Argentina 39MB, Africa(South Africa, Botswana, Lesotho, Mozambique, Namibia, Swaziland, Zimbabwe 80MB και Morocco 3.88MB,

Russia, (Russia 119MB)!Οταν εισαχθεί ο χάρτης Eastern Europe ή ο χάρτης Western Europe θα μας ζητηθούν περισσότερες απο μια ένεργοποιήσεις, η μέθοδος είναι η ίδια,όπως στην άρχική περίπτωση μας ζητέιται η ένεργοποίηση του χάρτη έτσι και έδώ,ένδεχομένως για κάθε μια χώρα ξεχωριστά!το άποτέλεσμα σαφές ,οι χώρες της ανατολικής ή δυτικης Εύρώπης ή και οι δύο μαζί,στους χάρτες του προγράμματος μας! Αν κάποιος επιθυμεί να ένημερωθεί απο το έγχειρίδιο (Symbian Version) ,στην άγγλική γλώσσα,απο την έπίσημη σελίδα της NDrive.....http://www.ndriveweb.com/downloads/file/58/

Link to comment
Share on other sites

παιδια Help το εβαλα στο n82 μου αλλα τις οδους ενω στο χαρτη τις λεει με ελληνικα οταν κανω αναζητηση διευθυνσης δεν γραφει ελληνικα αλλα μονο αγγλικα!!!! υπαρχει λυση για αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Εαν διαβαζες την προηγουμενη σελιδα θα καταλαβαινες οτι δεν εισαι ο μονος! Ακομη δεν εχει βρεθει λυση..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εαν διαβαζες την προηγουμενη σελιδα θα καταλαβαινες οτι δεν εισαι ο μονος! Ακομη δεν εχει βρεθει λυση..

 

Yπαρχει λυση μπορεις να κατεβασεις και απο windows mobile και να αλαξεις την φονη;) παιζει κανονικα τα ελληνικα μονο η αναζητησει ειναι λατινικα

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την αναζητηση που δουλευει στα touch στα ελληνικα και στα αλλα s60v3 οχι δε μπορω να το καταλαβω παντως.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αρη σκεφτομαι να αλλαξουμε τα αρχεια της γλωσσας με αυτα που υπαρχουν στο 5th Edition μπορει να πετυχει.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρη σκεφτομαι να αλλαξουμε τα αρχεια της γλωσσας με αυτα που υπαρχουν στο 5th Edition μπορει να πετυχει.. :)

 

Αντε παιδια ψαξτε το γιατι ειναι πολυ ωραιο προγραμμα και το χρησιμοποιο σπανια γιαυτο τον λογο.:(

Link to comment
Share on other sites

Αρη σκεφτομαι να αλλαξουμε τα αρχεια της γλωσσας με αυτα που υπαρχουν στο 5th Edition μπορει να πετυχει.. :)

 

Γιαννη νομιζω οτι το sis και τα αλλα αρχεια ειναι ιδια και στα touch.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη νομιζω οτι το sis και τα αλλα αρχεια ειναι ιδια και στα touch.

 

Eιναι τα ιδια αρχεια η MatinaGR και ο GeorgeGR ειναι οκ

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

exo perasei polla POI, arxeio .kml gia iGO, sta favorites kai ta deixnei kanonika ston xarti.

aditheta otan vazo .kml sta speedcams kai kano install, deixnei oti ta egathiste mia xara alla den emfanizondai ston xarti, oute doylevei i idopiisi :mad::mad::mad:

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Με το converter zipaki, έβαλα τα 3 είδη spedcams, όρισα όριο ταχύτητας για κάθε είδος και δούλεψε μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

exo perasei polla POI, arxeio .kml gia iGO, sta favorites kai ta deixnei kanonika ston xarti.

aditheta otan vazo .kml sta speedcams kai kano install, deixnei oti ta egathiste mia xara alla den emfanizondai ston xarti, oute doylevei i idopiisi :mad::mad::mad:

 

Πως τα πέρασες τα POI;;;

Εγώ ενώ κάνω σωστά τη διαδικασία βάζω το .klm αρχείο στο φάκελο favourites και μετά πάω να το κάνω εισαγωγή από το menu η διαδικασία κολλάει πάντα στο 0%.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to epatha kai ego afto me .kml apo google earth pou eixan elliniko onoma. ta ypoloipa me aggliko onoma perastikan mia hara.

 

sta speedcams exo kollisei!!!

 

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Tα greeklish ειναι δυσκολα στην αναγνωση και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

NDrive announces new version V9

 

The new V9 will have has new features the ability to search by name of business, instead of its address and is already included in the database 250 thousand enterprises to Portugal. It adds new features such as the ability to creating itineraries, alternative routings, off-road navigation mode and others.

 

The compatibility of the NDrive will also be extended to the iPhone platform and Google's Android operating system in addition to already supported Windows Mobile, Symbian and WINCO.

 

This new version will have the update paid, and a new license will cost 40 euros and for NDrive customers the cost is 20 euros, in this case the map of Portugal. Eduardo Carqueja justifies this by established trade agreements that support some of the new features.

 

The NDrive V9 will be available to update in early June, with versions for the iPhone and Android will be released progressively.

Report this post.........

Τα νέα ένδιαφέροντα ,έν άναμονή λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του προγράμματος v 3.5.18..

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του προγράμματος v 3.5.18..

 

Thanks, θα το δοκιμάσω το βράδυ (η V9 που αναφέρεται πιο πάνω ειναι για WM). Μια παρατήρηση, πολλές φορές οι ονομασίες των δρόμων στον χάρτη δεν εμφανίζονται, μόνο ο δρόμος που κινείσαι, ειναι normal αυτο ή θελει κάποια ρύθμιση?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του προγράμματος v 3.5.18..

 

....Εύχαριστούμε για την πληροφορία!!!μήπως το δοκίμασες κιόλας?έχει αύτή η έκδοση άναζήτηση στην έλληνική?το είχα δει σε αλλο forum απο τη 1 και 46 άλλά δυστυχώς καθότι εχω το τηλέφωνο ,περίπου 2 έβδομάδες για έπισκευή, θεώρησα καλό να μην άναφέρω τίποτα λόγω άδυναμίας δοκιμής!

Link to comment
Share on other sites

Thanks, θα το δοκιμάσω το βράδυ (η V9 που αναφέρεται πιο πάνω ειναι για WM). Μια παρατήρηση, πολλές φορές οι ονομασίες των δρόμων στον χάρτη δεν εμφανίζονται, μόνο ο δρόμος που κινείσαι, ειναι normal αυτο ή θελει κάποια ρύθμιση?

 

HuskerDu περιμενουμε να μας πεις αν λυθηκε το προβλημα τις αναζητησης αν γινεται πλεον στα Ελληνικα.

Μολις το δοκιμασεις η αν το εχει δοκιμασει καποιος αλλος ας μας ενημερωσει..

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει ενα μικρο προβληματακι το δοκιμασε κανεις αλλος?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2814848#post2814848

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δουλευει αψογα η καινουργια εκδοση και η αναζητηση γινεται πλεον κ στα ελληνικα! Στην αρχη τη περασα πανω απο τη παλια κ ειχα το γνωστο προβλημα με τα ερωτηματικα στη συνεχεια ομως τα διεγραψα ολα, τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη κ ολα δουλεψαν μια χαρα!
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα διαγραψα ολα αλλα εχω αυτο το προβλημα. :(

 

Πριν κανεις απεγκατασταση την προηγουμενη εκδοση ειχες γυρισει την γλωωσα της εφαρμογης στα Αγγλικα? Πιστευω οτι εαν το ειχα κανει τωρα θα ηταν ολα ok.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα διαγραψα ολα αλλα εχω αυτο το προβλημα. :(

 

Πριν κανεις απεγκατασταση την προηγουμενη εκδοση ειχες γυρισει την γλωωσα της εφαρμογης στα Αγγλικα? Πιστευω οτι εαν το ειχα κανει τωρα θα ηταν ολα ok.

Οχι απλα το ανοιξα ,ειδα τα ερωτηματικα κ μετα αμεσως το εκλεισα. Οι φωνες που χρησιμοποιω ειναι οι ιδιες που ειχα κ στη παλια εκδοση δηλ τις ΜΑΤΙΝΑ v2.160 κ GEORGE v2.171

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Λαθος δικο μου τελικα το βρηκα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2814926#post2814926

 

 

Υ.Γ.

venduza θα αφαιρεσω τα link με τα edit για να μην τα δει καποιος και μπερδευτει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όποτε περνάω POI μου τα βάζει στη κατηγορία των Αγαπημένων Προσωπικά, ξέρει κανείς πως γίνετε να τα περνάει σε άλλη κατηγορία που έχω δημιουργήσει εγώ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...