Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλλισπερα . Mου λες αγαπητε φιλε οτι σην εκδοση 9.3.14 του ndrive μπορει να εχει διωρθωθει το προβλημα .Νομιζω ομως οτι η εκδοση αυτη ειναι για συσκευες androit και οχι για συμπιαν s60.Τουχιστον εγω δεν μπορω να βρω για συμπιαν.Εαν εσυ γνωριζεις κατι βοηθησε με
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι εχεις δικιο.Υπαρχει και σε συμπιαν και την ετρεξα κανονικατην 9.3.11.Αλλα μου παρουσιαζει το εξης.οταν προσπαθω να ξεκλειδωσω τον χαρτη τον ΝΤ ν2.15

με το ****** του ndrive μου ζητα συνδεση στο web. Κανω την συνδεση και μου λει λαθος . non-existent serial.please check if your serial correctly. Γνωριζεις κατι για αυτο?. σημ Ευχαριστω για τις πληροφοριες σου και συγνωμη για την ταλεπορια που σε βαζω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά Καλησπέρα!!!Θέλω κι εγώ να περάσω αυτό το προγραμματάκι στο Ν82 μου αλλά θα ήθελα να μου πείτε 1ον) αν είναι συμβατό,και 2ον) αν βάλω 8gb κάρτα μνήμης στο κινητό θα δουλέψει ή θα τρώει κολλήματα???Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

1)Μια χαρά συμβατό είναι.

2)Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ok και ας πούμε ότι βρήκα τα πραγματάκια που χρειάζονται από κάπου...... :whistle: Μετά???Οδηγίες????Αυτά που είναι στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος???
Link to comment
Share on other sites

Ok και ας πούμε ότι βρήκα τα πραγματάκια που χρειάζονται από κάπου...... :whistle: Μετά???Οδηγίες????Αυτά που είναι στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος???

Ναι οι οδηγίες βρίσκονται στο πρώτο post του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω εγκαταστήσει την έκδοση 9.3.15 στο Ε66 μου και δουλεύει μια χαρά.

Όταν έχω ως κύρια γλώσσα του κινητού τα αγγλικά δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση δρόμων κτλ στα ελληνικά...αυτό το καταφέρνω μόνο όταν η κύρια γλώσσα του κινητού είναι τα ελληνικά.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω αγγλική γλώσσα κινητού και αναζήτηση δρόμων στα ελληνικά?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατέστησα την 9.3.15 έκδοση και εβαλα και το 3d map της πατρας, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ......!!!! χαχαχα βλεπω το σπιτι μου. Ο 3d της πάτρας ειναι 195ΜΒ αλλα της αθηνας ειναι περιπου 2,5 GB χμ..... λίγο μεγαλος αλλά με την οκταρα καρτα μαλλον 8α τον βάλω κ αυτόν. Είναι απλό κάνετε ενα folder μέσα στο Ndrive με το όνομα "RasterData" και μετά χύμα μεσα σε αυτόν το φακελλο και ολα ΟΚ .

 

Κάτοχος Ν85

Εγκατέστησα την 9.3.15 έτσι από μόνο του δεν δουλεύει έ;

πρέπει να κατεβάσω χάρτες

Μπορείς να μου πεις από που κατεβάζω για ελλάδα χάρτη και 3d μόνο αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Εχω το nokia 6220c-1 και εγκατεστησα με επιτυχια το NDRIVE 9.3.15 (983) καθως και τα speedcameras. Ολα ωραια και καλα με την φωνη, αλλα εχω προβλημα με την ταχυτητα. Τι εννοω.

Το NDRIVE μεχρι τα 50χιλιομετρα (ταχυτητα) μεσα στην πολη δηλαδη που ειναι για οριο ταχυτητας, δεν θα εχετε κανενα προβλημα. Σου λεει τισ στροφες και ολες τις πληροφοριες που θελετε αμεσα.

Οταν ομως αναπτυξετε ταχυτητα ανω των 50, χα,χα,χα παει κανεισ και με λιγοτερα? τοτε υπαρχει προβλημα. Ενω δηλαδη εχω αναπτυξη ταχυτητα 80κλμ για να μπω Κιφησο, το NDRIVE δειχνει να αργη στην ενημερωση με αποτελεσμα να χανω τις εξοδους!

Δεν ξερω εαν ειναι χαζο αυτο που θα γραψω, αλλα κατω μερος του χαρτη στο NDRIVE εχει 0/50 και οσο πιο γρηγορα παει κανεις, τοσο αυξανετε, ετσι δεν ειναι η κανω λαθος? Υπαρχει καποιος τροπος που μπορουμε να αλλαξουμε το οριο ταχυτητας στο NDRIVE σε 100χιλιομετρα την ωρα ας πουμε για παραδειγμα? (η οσο θελει κανεις τελος παντων)?

 

ευχαριστω.

Edited by tyros1
Link to comment
Share on other sites

Το όποιο πρόγραμμα πλοήγησης έχουμε εγκατεστημένο στην συσκευή δεν έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα θα <<κλειδώσει>> η συσκευή.Θα πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο μέχρι να βρει δορυφόρους,ανάλογα φυσικά και με την συσκευή,ειδικά αν είναι η πρώτη φορά οπότε αργεί παραπάνω.

Ρίξε και μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα που υπάρχει στο faq:GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το όποιο πρόγραμμα πλοήγησης έχουμε εγκατεστημένο στην συσκευή δεν έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα θα <<κλειδώσει>> η συσκευή.Θα πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο μέχρι να βρει δορυφόρους,ανάλογα φυσικά και με την συσκευή,ειδικά αν είναι η πρώτη φορά οπότε αργεί παραπάνω.

Ρίξε και μια ματιά στο αντίστοιχο θέμα που υπάρχει στο faq:GPS, A-GPS, Nokia Maps/OVI Maps και η πρώτη χρήση

 

καλα ολα αυτα.αλλα ειμαι 2 ωρες εξω και τιποτα.α ξεχασα σε ανοιχτο χωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις -> gps και δεν αν είναι στο on. Όταν το εγκατέστησα στο δικό μου ήταν στο off! Άδικα περίμενα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις -> gps και δεν αν είναι στο on. Όταν το εγκατέστησα στο δικό μου ήταν στο off! Άδικα περίμενα.....

 

στο on ειναι αλλα δεν φιξαρει τους δορυφορους

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Επειδή είχα πρόβλημα με συνεχή κολλήματα στο Garmin θέλω να δοκιμάσω το Ndrive αλλά σε Symbian.

 

Ποια είναι η τελευταία συμβατή έκδοση????

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν περασω την τελευτεα εκδοση της εφαρμογης (εχ την 9,3,11) πρεπει να ξαναπεράσω speedcams? αν ναι τα νεα speedcams ειναι πιο πληρης απο τα προηγούμενα, γιατι οπως εχω ξαναγραψει για την 9,3,11 ειναι τραγικα ελειπη.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.ndriveweb.com/products/product/35/

Να υπενθυμίσω ότι μέσα από τις σελίδες του φόρουμ απαγορεύεται η αναφορά σε συνδέσμους που παραπέμπουν σε παράνομο περιεχόμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έκανα ολα αυτα τα βήματα αλλα με το Ndrive9_3_18 και εκει που το τρέχω για πρώτη φορα μου ζηταει σύνδεση στο ιντερνετ.υπάρχει κάποιος τρόπος να το παρακάμψω ή πρέπει να βρω την συγκεκριμένη έκδοση που εχεις στις οδηγίες?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ δούλευε κανονικά (εδώ και κάποιους μήνες) ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει. Τι να κάνω;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δούλευε κανονικά (εδώ και κάποιους μήνες) ξαφνικά σταμάτησε να ανοίγει. Τι να κάνω;

 

ποια εκδοση εχεις,μηπως την 9_3_18?απεγκατασταση και απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...