Jump to content

Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο service; (No2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο service;  

326 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία έχει το καλύτερο service;

    • Alcatel
      3
    • Apple
      28
    • HTC
      31
    • LG
      70
    • Motorola
      14
    • Nokia
      72
    • Samsung
      46
    • Sony Ericsson
      39
    • ...άλλη εταιρεία
      23


Recommended Posts

Το παλιό θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=19538

 

κλειδώνεται λόγω παλαιότητας. Συνεχίζουμε στο παρόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω ποια εχει καλο service .

 

Για την Νοκια που εχω 1 (μια) αποψη θα την πω .

Δεν κανουν καλες δουλειες .

Δεν ξερω γιατι αλλα αργουν. Πολυ. Τις περισσοτερες φορες .

 

Για τις υπολοιπες δεν εχω αποψη .

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Apple γιατι παρ'όλο που δίνει 1 χρόνο εγγύηση, σου αντικαθιστά τη συσκευή ανεξαρτήτου προβλήματος (για όσους το έχουν πάρει κανονικά από Vodafone ή Cosmote), και δεν προσπαθεί να την επιδιορθώσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sony Ericsson! πολυ γρήγορη εξυπηρέτηση και service. επίσης σχεδόν παντού υπάρχουν εξουσιοδοτημένα service της.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδωσα το κινητό μου nokia N81 να φτιάξουν ένα πλήκτρο που είχε πρόβλημα και μάλλον είναι από υγρασία. Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα να μου πει πόσο περίπου μπορεί να στοιχίσει? Γιατί η εγγύηση σίγουρα δεν καλύπτει την υγρασία και δεν ρώτησα όταν άφησα το κινητό!

Σήμερα το απόγευμα το έδωσα και μου είπαν οτι μπορεί μέχρι αύριο να είναι έτοιμο!! (μακάρι)

 

Όταν το πάρω θα γράψω εντυπώσεις από το service της nokia :p

 

Το nokia shop μου έφτιαξε το κινητό μόλις σε μια μέρα! Βέβαια μου έφαγαν 30 ευρώ απλά για ένα καθαρισματάκι :p

Link to comment
Share on other sites

SE!εχουν παντου εξουσιοδοτημενα και ειδικα η τηλεφωνικη υποστηριξη ειναι ολα τα λ7.3 φορες πηρα και οι ανθρωποι σκοτωθηκαν να με εξυπηρετησουν.επισης οταν πηγα το κινητο για αναβαθμισεις διαφορα προβληματα κτλ,μου ελεγε σε 3 μερες και σε 3 μερες ηταν ετοιμο.μια φορα που ειχε κατι πιο σοβαρο,μου ειπε ελα σε 5 μερες και σε 5 μερες ηταν ετοιμο!εμεινα πολυ ικανοποιημενος αλλο που μου φαγε την αποδειξη απο το 910,αν και αν χρειαστει τιποτα και του το παω δεν νομιζω να μου πει τιποτα γιατι το εχει περασμενο οτι το εχω ξαναπαει εκει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κι εγώ ericsson προτιμώ, αν και μου αρέσει η κίνηση της lg που παραλαμβάνει το κινητό με courier από το χώρο σου.

(Χειρότερο service έχει η Value Services. Απίστευτες καθυστερήσεις)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στέλνουν και courier να πάρει τη συσκευή από όσο ξέρω..

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

με διαφορά lg και για πολλούς λόγους...Η sony ericsson για όλα λέει ένα έχει υγρασία και ηρεμεί...
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορει να ακουστει κουλο αλλα εγω θα ελεγα Phillips (δεν ξερω αν εξακολουθουν να βγαζουν συσκευες). Πριν καμμια 10αρια χρονια (τοτε ειχα θυμαμαι ενα Ericsson T39 (απιστευτο κινητο)) ενας φιλος εριξε το Phillips στην θαλασσα, προφανως ψοφησε και σε 3 μερες του εστειλαν με courrier καινουργιο του κουτιου απο Ολλανδια παρακαλω και απλα εδωσε πισω το καμμενο. Το αστειο ειναι οτι μετα απο 1-2 μηνες το ξανακανε (αυτος πηγαινε συνεχεια για ψαρεμα) και παλι του το αλλαξαν χωρις να ρωτησουν τιποτα. Προφανως εμεινα λαλακας και εχω να λεω για το service της (τοτε?) Phillips.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προς το παρόν στο μόνο κινητό που έκανα αντικατάσταση λόγω προβλήματος ήταν τo omnia.Αλλά λόγω του ότι δεν είχε περάσει το 7ήμερο ,μου είχε κάνει αντικατάσταση το Πλαίσιο..Οπότε στην samsung δεν χρειάστηκε να απευθυνθώ καν.

 

Ψήφισα apple ,γιατί από ότι λέγεται ,δεν στο επισκευάζουν,αλλά στο αντικαθιστούν.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μέχρι πριν λίγα χρόνια, ψήφιζα Sony Ericsson. Δεν ξέρω όμως τα σημερινά δεδομένα. Πχ δεν ξέρω αν η HTC έχει καλό service στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγα χρόνια, ψήφιζα Sony Ericsson. Δεν ξέρω όμως τα σημερινά δεδομένα. Πχ δεν ξέρω αν η HTC έχει καλό service στην Ελλάδα.

 

Πάνω κάτω όλες το ίδιο είναι.Και εγω για την Sony έλεγα αλλά όταν χάλασε το ακουστικό στο c905 μου, τον Ιούνιο, το παρέλαβα απο την omnitech αρχές Σεπτέμβρη,οπότε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ειχα στο παρελθον προβληματα με ΣΕ και με Νοκια. Το ιδιο παραμυθι με την υγρασια το πηρα και απο τις 2 εταιρειες (τουλαχιστον 2 φορες απο την καθεμια) η νοκια βεβαια επρεπε να κανει 20 εργασιμες για να μου το πει. Η ερικσον με ενημερωσε σε μια εβδομαδα. Οποτε αν παρουμε αυτα τα 2 προτιμω την ΣΕ ;?..

Με τις αλλες εταιρειες δεν ετυχε να εχω καποιο προβλημα που να μην λυνεται με αναβαθμιση οποτε δεν μπορω να εκφρασω καποια αποψη μεχρι στιγμης.

 

Η apple ειναι πολυ καλο σερβις καθως συγγενης μου πηγε και εκανε αντικατασταση αμεσα την συσκευη του επειδη καθυστερουσε να κανει κλησης και να βρει σημα.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Sony Ericsson! πολυ γρήγορη εξυπηρέτηση και service. επίσης σχεδόν παντού υπάρχουν εξουσιοδοτημένα service της.

 

εμενα μου εκαναν 2 μηνες να μου φτιαξουν ενα c902 που ειχα!15 μερες στην αρχη και μετα αφου το προβλημα συνεχιστηκε και το ξαναπηγα εκαναν αλλον εναμιση μηνα!και με πηραν και δυο φορες να παω να το παραλαβω και μου ειπαν οτι εγινε λαθος!!!ετυχε?μπορει...

 

και για να ολοκληρωσω το θαψιμο(τωρα που ανοιξα το λακκο) και η nokia εχει ψιλοαθλιο service.μου αργησαν πολυ να μου φτιαξουν ενα παλιοτερο κινητο που ειχα και μου ειπαν και με θρασσος οτι ηθελε μονο αναβαθμιση και ενος φιλου (δε θυμαμαι μοντελο Ν...κατι) του ειπαν μετα απο ενα μηνα οτι ενω ειχε παει σε αλλη χωρα για αλλαγη πλακετας τελικα κατεληξε αυστρια!!!!και του ηρθε μετα απο ενα μηνα επιπλεον!αυτο ειναι που λεμε ''δε σ'ακουω καλα...μαλλον το κινητο κανει διακοπες''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by gkr41
Συνένωση μηνυμάτων. Να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ αν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ψήφισα Apple γιατι παρ'όλο που δίνει 1 χρόνο εγγύηση, σου αντικαθιστά τη συσκευή ανεξαρτήτου προβλήματος (για όσους το έχουν πάρει κανονικά από Vodafone ή Cosmote), και δεν προσπαθεί να την επιδιορθώσει.

ναι και αν την επιδιορθωσει σε χρεωνει το ελαχιστο 150 ευρω...επισης δυσκολα σου αναγνωριζει εγγυηση για μπαταρια και για να την αλαξουν 150 εουρος...

 

σαυτο το ερωτημα δεν υπαρχει σωστη απαντηση....αναλογως του προβληματος του τηλεφωνου αντιδρα η αντιπροσωπια καμια δεν εχει πληρες service στην ελλαδα ολες στελνουν στο εξωτερικο...ειναι πολυ δυσκολο να πεις ποια ειναι η καλυτερη...για το χειροτερη μπορεις να πεις ευκολοτερα...

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ψήφισα γιατί δεν είχα άλλη εταιρεία πλην της SE, από την οποία έχω τις χειρότερες εντυπώσεις!!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ψηφισα νοκια γιατι εχω 3 καλα περιστατικα.1)η οθονη του κολλητου μου εσπασε(5800) κ την πηγε απογευμα τριτης κ τεταρτη πρωι το κινητο ηταν ετοιμο(κ πληρωσε 50ευρω).2)ο αδερφος μου τα ιδια(5800) αλλα με ενα προβλημα μετα απο μια πτωση κ 3)με ενα ηχειο που ειχε κατι σε ν97..ολα μεσα σε μια μερα τα ειχαν ετοιμα κ σε πολυ χαμηλες τιμες..απο αποψη service η Nokia με αυτα που ειδα μακραν κορυφη! Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
απο προσωπικη εμπειρια με το arena μου η lg ειναι πολυ μπροστα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Από πρόσφατη εμπειρία με το LG της γυναίκας μου έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις.Μου έκλεισαν ραντεβού με κούριερ ο οποίος παρέλαβε το κινητό και το επέστρεψε μετά από 4 μέρες στο σπίτι μου!

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ευτυχως δεν εχω και πολυ εμπειρια στον τομεα αυτο...μια φορα μονο χρειαστηκε να στειλω την συσκευη μου στο σερβις και συγκεκριμενα το ομνια ι8000 το οποιο ειχε μαζεψει σκονη στην οθονη....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

το εστειλα στο σερβις της πολης μου και την επομενη μερα ηταν ετοιμο χωρις κανενα κοστος....οποτε θα ψηφισω samsung χωρις βεβαια να υποτιμαω τις αλλες εταιρεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

η lg ανετα!2 κινητά έχω τις συγκεκριμένης εταιρείας!το ένα άψογο δεν έχει παρουσιάσει ούτε ελάτωμα και το άλλο τρεμόπαιζε η οθόνη και ήταν μέσα στην εγγύηση και μου το αντικατέστησαν!πολύ καλή εταιρεία!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Από nokia , htc και panasonic που έχω δοκιμάσει ψηφίζω nokia.Λίγω ποιο πίσω την panasonic και χιλιόμετρα μακριά την htc.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...