Jump to content

Προγραμματα i της Cosmote


makouin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από 01/07/2009 τα δωρεάν μηνύματα στα προγράμματα cosmote i είναι και για mms.

 

Πολύ καλή κίνηση. Να σαι καλά cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Εκανα σύνδεση τελικά χωρίς την προσφορά (i-35) και ανοίγω το κινητό μου προχτές πρώτη φορά.

Έρχεται μήνυμα που μου λέει ότι ο λογαριασμός μου είναι 22 του μηνός και ότι μου δίνεται δωρεάν χρονος,sms και όγκος σε αναλογία των ημερών που μένουν.

Στέλνω Ey στο 1256 και μου ρχεται 45 λεπτά, 65 sms και........665mb!!!

Είμαι τόσο τυχερός ή πρόκειται για λάθος; Δε θέλω να πάρω να ρωτήσω γιατί φοβάμαι μην είναι λάθος και το ανακαλείψουνε :P

 

Λέτε να παίζει κάτι με το ότι πάει απο 22 σε 22 και άρα είναι απο 22 ιούνη;

Θα περιμένω να δω και μετά τις 22 τη νέα ενημέρωση...

 

Καλή φάση τα MMS. Πολύ καλή κίνηση!

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται τα προγράμματα επέστρεψαν στις αρχικές, κακές τιμές και τους μικρούς όγκους δεδομένων. Αυτή την στιγμή, αν έπαιρνα συμβόλαιο για iphone θα πήγαινα στην Vodafone που με τα ίδια χρήματα δίνει περισσότερα μηνύματα και δεδομένα. Ελπίζω μέχρι το τέλος του 12μήνου η Cosmote να ξυπνήσει και να επαναφέρει κάποιες προσιτές τιμές (και μάλιστα όχι υπό μορφή προσφοράς, αλλά μόνιμης υπηρεσίας). Αλλιώς με βλέπω με φορητότητα για Vodafone τον επόμενο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

η χρέωση για τον όγκο περαν του δωρεαν ειναι 0,10 € / ΜΒ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεταφερθει σε i-20 και ακομα δεν εχω κλεισει τον πρωτο μηνα για να παρω λογαριασμο. Λοιπον ελαβα ενα μηνυμα απο cosmote "H COSMOTE ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΔΩΡΕΑΝ ΟΓΚΟΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ, ΑΦΟΡΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΧΡΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ INTERNET ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΝ WAP. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ". απο οσο γνωριζω δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου wap συνδεσεις. Αυτο ειναι απλα ενημερωτικο και ερχεται σε ολους η να αρχισω να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεταφερθει σε i-20 και ακομα δεν εχω κλεισει τον πρωτο μηνα για να παρω λογαριασμο. Λοιπον ελαβα ενα μηνυμα απο cosmote "H COSMOTE ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Ο ΔΩΡΕΑΝ ΟΓΚΟΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ, ΑΦΟΡΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΧΡΗΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ INTERNET ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΝ WAP. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ". απο οσο γνωριζω δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου wap συνδεσεις. Αυτο ειναι απλα ενημερωτικο και ερχεται σε ολους η να αρχισω να ανησυχώ;

 

Και σε εμένα το έστειλαν που είμαι στο i-45. Το wap το έχω απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το στειλανε,

Αν σβησουμε το wap profile

Ειναι δυνατον παλι να μπουμε σε wap profile

ειναι δυναυον να μπουμε σε wap?

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το στειλανε (i20) σημερα

στις συνδεσεις μου δεν υπαρχει καν προφιλ wap οποτε λογικα δεν συντρεχει λογος ανησυχιας.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε σημερα το πρωι και για να πω την αληθεια νομισα οτι την πατησα....(για να με ενημερωνουνε λεω μαλλον πατατα εκανα).....και πηρα τηλεφωνο στο 1212.....

Εκει και μενα μου ειπαν οτι ειναι ενημερωτικο......μηπως το κανουν επιτειδες για να περνουμε στην εξυπηρετηση? :lol:

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το στειλανε (i20) σημερα

στις συνδεσεις μου δεν υπαρχει καν προφιλ wap οποτε λογικα δεν συντρεχει λογος ανησυχιας.

 

Αυτο πως γινεται?Δεν το καταλαβαινω......

Μπορεις να μην εχεις wap? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Από 01/07/2009 τα δωρεάν μηνύματα στα προγράμματα cosmote i είναι και για mms.

 

Πολύ καλή κίνηση. Να σαι καλά cosmote.

 

έχουμε κάποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποιο λινκ?

 

Προσωπικα δεν γνωριζω εαν υπαρχη καποιο link.....

Μηνυμα στειλανε στο τλεφωνο οτι απο 01/07/09 στα δωρεαν μηνυματα συμπεριλαμβανονται και τα mms

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως γινεται?Δεν το καταλαβαινω......

Μπορεις να μην εχεις wap? :lol:

 

δεν ξερω πως και γιατι,ισως να φταιει η ρομ 6.5 ισως κατι αλλο ,αλλα και το nodata μονο cosmote internet και cosmote mms εντοπιζει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πως γινεται?Δεν

το καταλαβαινω......

Μπορεις να μην εχεις wap? :lol:

Μπορείς να μην εχεις αν το απενεργοποιήσεις. Εγώ το απενεργοποίησα μέσα από το cosmote my account

έχουμε κάποιο λινκ?

 

http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb802646b3&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&catName=COSMOTE%20i

Link to comment
Share on other sites

θα τους ξεσκίσω στα mms!!! τέρμα το "οδηγώ και γράφω μήνυμα"! θα τους στέλνω 1 mms με ηχογραφημένο το μήνυμα!!
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του προηγουμενου μου post για για την ανησυχια μου για χρεωσεις wap, εκδοθηκε χθες ο πρωτος λογαριασμος και ολα ειναι οκ, ολος ο ογκος δεδομενων ειναι μεσα στον προσφερομενο, οποτε το μηνυμα με την υπενθυμιση-προειδοποιηση ειναι ενα απλο ενημερωτικο μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν περιμένουμε νέα προγράμματα i αυτον τον καιρό?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Απο την Παρασκευή που πέρασε είμαι νέος (και ευτυχής :)) κάτοχος ενός iphone 3GS με νέα σύνδεση στο i-45 και εχώ την εξής απορία: στόν Γερμανό απο όπου το πήρα ο υπάλληλος μου είπε ότι προκειμένου να τεθούν σε ισχύ τα 750mb που δικαιούμαι απο το πρόγραμμα έτσι ώστε να μήν χρεώνομαι κανονικά θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο στο 1212 ετσι ώστε να μου στείλουν τις ρυθμίσεις που χρειάζονται με sms. Σήμερα όμως που πήρα τηλέφωνο εκεί (1212) μου είπαν ότι δέν χρειάζεται καμία ρύθμιση και τα 750 "δωρεάν" :shifty: mb ισχύουν αυτομάτως απο την στιγμή που ενεργοποιείται η νέα σύνδεση.

Το θέμα είναι ότι κανείς απο τους δύο δέν μου φάνηκε πειστικός (δηλαδή ότι ήξερε με σιγουριά τι ακριβώς πρέπει να γίνει) οπότε θα παρακαλούσα όποιος ξέρει να με διαφωτίσει τι γίνεται τελικά σε αυτή την περίπτωση...

Ευχαριστώ προκαταβολικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν περιμένουμε νέα προγράμματα i αυτον τον καιρό?

 

Δεν ξέρω. Αν έχει στοιχειώδες ένστικτο αυτοσυντήρησης η cosmote, κάτι πρέπει να βγάλει βέβαια, γιατί αυτά που έχει τώρα είναι κατώτερα σχεδόν σε όλα (εκτός του ότι προσφέρουν και mms) από της vodafone.

 

Καλησπέρα σε όλους!!! Απο την Παρασκευή που πέρασε είμαι νέος (και ευτυχής :)) κάτοχος ενός iphone 3GS με νέα σύνδεση στο i-45 και εχώ την εξής απορία: στόν Γερμανό απο όπου το πήρα ο υπάλληλος μου είπε ότι προκειμένου να τεθούν σε ισχύ τα 750mb που δικαιούμαι απο το πρόγραμμα έτσι ώστε να μήν χρεώνομαι κανονικά θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο στο 1212 ετσι ώστε να μου στείλουν τις ρυθμίσεις που χρειάζονται με sms. Σήμερα όμως που πήρα τηλέφωνο εκεί (1212) μου είπαν ότι δέν χρειάζεται καμία ρύθμιση και τα 750 "δωρεάν" :shifty: mb ισχύουν αυτομάτως απο την στιγμή που ενεργοποιείται η νέα σύνδεση.

Το θέμα είναι ότι κανείς απο τους δύο δέν μου φάνηκε πειστικός (δηλαδή ότι ήξερε με σιγουριά τι ακριβώς πρέπει να γίνει) οπότε θα παρακαλούσα όποιος ξέρει να με διαφωτίσει τι γίνεται τελικά σε αυτή την περίπτωση...

Ευχαριστώ προκαταβολικα ;)

 

Σε εμένα λειτούργησαν χωρίς καμία ρύθμιση. Επομένως πιστεύω ότι ο δεύτερος υπάλληλος είχε δίκιο. Εξάλλου, αν δεν είσαι βέβαιος, μπορείς να ελέγχεις στέλνοντας Ey στο 1256 (σου βγάζει το υπόλοιπο δωρεάν χρόνου ομιλίας/μηνυμάτων/data).

Link to comment
Share on other sites

Η version 3 του firmware στο 3gs ( όσο και στα προηγούμενα 3g με το ίδιο λογισμικό ) παίρνει αυτόματα τις ρυθμίσεις. Άρα ο τυπάκος στο Γερμανό σου έλεγε μπούρδες.
Link to comment
Share on other sites

Tα MB ισχυουν χωρις καμια ενεργοποιηση κανονικα, το ιδιο και για wap serfing.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιήστε μέχρι τελικής πτώσεως τα mms στο iphone!!

 

Ηχογραφήστε το μήνυμά σας με το "μαγνητόφωνο" και στείλτε την ηχογράφηση με mms! καταπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιήστε μέχρι τελικής πτώσεως τα mms στο iphone!!

 

Ηχογραφήστε το μήνυμά σας με το "μαγνητόφωνο" και στείλτε την ηχογράφηση με mms! καταπληκτικό!

 

Καλα εισαι φοβερος ρε gsioutas....το ειχες απωθημενο με τα mms?:lol:

Ρε παιδια παντως ασχετο με το παραπανω....δεν ξερω τι χρηση μπορει να κανετε εσεις σε ιντερνετ αλλα οσο και να προσπαθησα (απο το κινητο μονο)πανω απο 250ΜΒ το μηνα δεν μπορεσα να καταναλωσω......και τσαμπα πανε τα αλλα 1250ΜΒ.... :blink: :worry: μαλλον θα ξεκινησω και εγω να κατεβαζω απο το τηλεφωνο ταινιες....ετσι gsioutas?:lol: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιήστε μέχρι τελικής πτώσεως τα mms στο iphone!!

 

Ηχογραφήστε το μήνυμά σας με το "μαγνητόφωνο" και στείλτε την ηχογράφηση με mms! καταπληκτικό!

 

Φανταζομαι αυτος ειναι τροπος ''δωρεαν'' ΜΜΣ, ισχυει και σε αλλες συσκεβες πλιν ιφον;

Δεν χρεωνει το ΜΜΣ; :confused:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...