Jump to content

Προγραμματα i της Cosmote


makouin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξα χθες πρόγραμμα, και πήγα στο i-35. (Η μετάβαση δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη, αναμένεται εντός των επομένων ωρών/ημερών.) Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Με το i-35 θα έχω κάποιον έξτρα όγκο δεδομένων (προσφορά) για ένα χρόνο. Αν τον επόμενο μήνα θελήσω να πάω στο i-20, θα μου δοθεί (για τους υπόλοιπους 11 μήνες) ο έξτρα όγκος δεδομένων του i-20 ή θα πέσω στον κανονικό του όγκο, χωρίς προσφορά;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλαγη προγραμματος γινεται μετα απο 3 μηνες (για χαμηλοτερο παγιο)και στα προγραμματα i μετα απο 6.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη προγραμματος γινεται μετα απο 3 μηνες (για χαμηλοτερο παγιο)και στα προγραμματα i μετα απο 6.

 

Eισαι σιγουρος?

Γιατι εμενα μου ειπαν σε 3 μηνες.......μηπως ειναι καποια ιδιαιτεροτητα με επιδοτηση την συσκευη iphone?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γραφει στο site της cosmote.και εγω το i-45 εχω και μετα τους 3 μηνες θα το αλλαξω. ελπιζω να γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη προγραμματος γινεται μετα απο 3 μηνες (για χαμηλοτερο παγιο)και στα προγραμματα i μετα απο 6.

 

Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι αλλαγή σε χαμηλότερο πάγιο (αν δεν πρόκειται για νέα σύνδεση) γίνεται μετά από ένα μήνα. Το θέμα είναι αν, κάνοντας αυτή την αλλαγή μετά από ένα μήνα, θα μπορώ να έχω τον έξτρα όγκο δεδομένων που αντιστοιχεί στο i-20 (όπως έχω τώρα τον έξτρα όγκο που αντιστοιχεί στο i-35).

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι αλλαγή σε χαμηλότερο πάγιο (αν δεν πρόκειται για νέα σύνδεση) γίνεται μετά από ένα μήνα. Το θέμα είναι αν, κάνοντας αυτή την αλλαγή μετά από ένα μήνα, θα μπορώ να έχω τον έξτρα όγκο δεδομένων που αντιστοιχεί στο i-20 (όπως έχω τώρα τον έξτρα όγκο που αντιστοιχεί στο i-35).

 

Εαν την ενεγοποιηση την εκανες ή το προγραμμα το αλλαξης μεχρι της 20 ιουλιου που ισχυει ξερω γω ο διπλασιασμος σε οποιο προγραμμα και i και να το πας για πιο λογο να τον χασης?....Δεν καταλαβαινω?,......αφου εισαι μεσα στα χρονικα πλαισια που οριζουν για τον διπλασιασμο.....τωρα εαν κανεις την αλλαγη μετα απο την προθεσμια που δεινουν ...ΔΕΝ ξερω τι μπορει να γινετε..... :)

Link to comment
Share on other sites

geia sas. sorrz gia ta greeklish alla exo ena problema me to keyboard. skeftomai na valo kai ego to i20. pira sto 1212 kai mou eipan oti ginetai se oles tis sykeues nokia 3600 slide exo kai kalyptomai aneta apo ton opera mini. thelo na rotiso an yparxei epidotisi syskeuis se auto to programma kai an ginetai na energopoiiso to paketo 500 lepta KAI 500 minimata pros cote me 5 euro?
.:Sony Ericsson C510:.:cool:
Link to comment
Share on other sites

geia sas. sorrz gia ta greeklish alla exo ena problema me to keyboard. skeftomai na valo kai ego to i20. pira sto 1212 kai mou eipan oti ginetai se oles tis sykeues nokia 3600 slide exo kai kalyptomai aneta apo ton opera mini. thelo na rotiso an yparxei epidotisi syskeuis se auto to programma kai an ginetai na energopoiiso to paketo 500 lepta KAI 500 minimata pros cote me 5 euro?

 

ΝΑΙ εχεις επιδοτηση συσκευης(αλλα απο οσο γνωριζω μικρη της ταξης γυρω στα 40-45 ευρω)εφοσον εχεις κλειση χρονο ή κανεις καινουρια συνδεση(δικαιωμα δηλαδη επιδοτησεως).....και νομιζω οτι εχεις τη δυνατοτητα να ενεργοποιησης τα 500 λεπτα....αλλα καλυτερα παρε στο 1212 να ρωτησης για σιγουρια.......εγω στο i35 τα εχω τα 500 λεπτα.....για το i20 δεν ξερω.....αλλα γιατι οχι?

Link to comment
Share on other sites

geia sas. sorrz gia ta greeklish alla exo ena problema me to keyboard. skeftomai na valo kai ego to i20. pira sto 1212 kai mou eipan oti ginetai se oles tis sykeues nokia 3600 slide exo kai kalyptomai aneta apo ton opera mini. thelo na rotiso an yparxei epidotisi syskeuis se auto to programma kai an ginetai na energopoiiso to paketo 500 lepta KAI 500 minimata pros cote me 5 euro?

 

εχω i20 με ενεργοποιημενα τα 500+500... προχωρα αφοβα :)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να προσφερει χρονο ομιλιας και ιντερνετ (χωρις τα προπληρωμενα μηνυματα που ετσι και αλλιως δεν στελνω)
Link to comment
Share on other sites

:lol: Οχι φιλε μου και σε μενα ειναι τελειως αχρηστα αλλα ηθελα δεν ηθελα τα πηρα πακετο....φυσικα θα προτημουσαν να τα επερνα σε χρονο ομηλιας αλλα σεν δινοταν....και ειναι και πολλα τα ατιμα.....ουτε 5 ουτε 10...... 150 σε μενα .....και δεν χρησημοποιω ουτε τα 5 :lol:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να προσφερει χρονο ομιλιας και ιντερνετ (χωρις τα προπληρωμενα μηνυματα που ετσι και αλλιως δεν στελνω)

 

υπαρχουν τα cosmote business i αλλα ειναι μονο για εταιρικα πακετα αν δεν κανω λαθος.

δεν ξερω αν σε βολευει.

εγω ας πουμε με i-40 εχω 180 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας και 750 ΜΒ καθε μηνα χωρις καθολου μηνυματα.

αλλα οπως ειπα δεν γνωριζω αν γινεται να τα επιλεξεις αν δεν ανηκεις σε καποιο εταιρικο πακετο.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

για τα ΜΒ, επειδη και εμενα εμφανιζει σταθερα 750 ΜΒ (οσα προσφερει δηλαδη κανονικα το πακετο μου) σε i-40 (εταιρικο) ενω εχω καταναλωσει μερικα συμφωνα με το μητρωο, η μονη σκεψη μου ειναι οτι ισως δεν εμφανιζει στο ενημερωτικο μηνυμα τα ΜΒ της προσφορας, οποτε τρως πρωτα αυτα και μετα αρχιζει να αφερει απο αυτα του πακετου σου.

 

αν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο ας ριξει τα φωτα του...

 

για τον δωρεαν χρονο (καθως τα εταιρικα προγραμματα i δεν εχουν μηνυματα) εγω δεν εχω παρατηρησει κατι λαθος, καθος εμφανιζεται σωστα οτι εχω χρησιμοποιησει και απο τον ενδοεταιρικο χρονο αλλα και απο τον γενικο του πακετου μου.

 

Sorry gia ta greeklish alla stelnw apo iPhone ...

 

Sxetika me to EY kai mena moy estelne koukouroukou ypoloipa. Sti periptosi mou omws h eneropoiisi tou arithmou egine 4/5. Simera pou ekdidetai o logariasmos mou paratirisa oti deixnei swsta kai xrono omilias/SMS kai ypoloipo data. Profanws h enhmerwsi ayth den einai online. Auto fainetai kai apo tin hmerominia enimerwsis sto telos twn apantitikwn mhnymatwn.

 

Osoi exete provlima me to ypoloipo exei ekdothei idi o prwtos logariasmos;

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia ta greeklish alla stelnw apo iPhone ...

 

Sxetika me to EY kai mena moy estelne koukouroukou ypoloipa. Sti periptosi mou omws h eneropoiisi tou arithmou egine 4/5. Simera pou ekdidetai o logariasmos mou paratirisa oti deixnei swsta kai xrono omilias/SMS kai ypoloipo data. Profanws h enhmerwsi ayth den einai online. Auto fainetai kai apo tin hmerominia enimerwsis sto telos twn apantitikwn mhnymatwn.

 

Osoi exete provlima me to ypoloipo exei ekdothei idi o prwtos logariasmos;

 

εμενα δεν εχει εκδοθει ο πρωτος λογαριασμος ακομα, ο οποιος παρεπιμπτοντως θα ειναι μισος με το παλιο μου προγραμμα και μισος με το i προγραμμα.

οποτε αναμενουμε...

στην δικια μου περιπτωση απλως θεωρησα οτι αφου εδειχνε σταθερα 750 MB (αυτα δινει το προγραμμα μου χωρις την προσφορα) οτι αρχικα τρωει τα ΜΒ της προσφορας και στη συνεχεια καταναλωνει αυτα που μου δινει ουσιαστικα το προγραμμα.

βεβαια το να καταναλωσω 1,25 GB (αυτη ειναι η προσφορα) δεν ειναι και ευκολο για να δω τι θα γινει και αν στη συνεχεια αφαιρει κανονικα τα ΜΒ απο το προγραμμα μου.

με τους δωρεαν χρονους (ενδοεταιρικος και γενικος) ομιλιας δεν ειδα καποιο προβλημα, ολα ηταν σωστα.

μηνυματα λογω εταιρικου πακετου δεν εχω... :p

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Sorry gia ta greeklish alla stelnw apo iPhone ...

 

Sxetika me to EY kai mena moy estelne koukouroukou ypoloipa. Sti periptosi mou omws h eneropoiisi tou arithmou egine 4/5. Simera pou ekdidetai o logariasmos mou paratirisa oti deixnei swsta kai xrono omilias/SMS kai ypoloipo data. Profanws h enhmerwsi ayth den einai online. Auto fainetai kai apo tin hmerominia enimerwsis sto telos twn apantitikwn mhnymatwn.

 

Osoi exete provlima me to ypoloipo exei ekdothei idi o prwtos logariasmos;

 

Εμενα παλι που ειναι ο 3ος λογαριασμος παλι αλαν τι αλλον μου ερχεται στο μηνυμα ΕΥ στο 1256

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκα και γω σημερα στο i20

μου ηρθε ενα μηνυμα οτι η υπηρεσια WIEASY ενεργοποιηθηκε και να στειλω μηνυμα στο 1333για να λαβω ρυθμισεις στην συσκευη.

ξερει κανεις τι ειναι η υπηρεσια WIEASY?

 

 

ακυρο το βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μου ηρθε μηνυμα που λεει οτι οσοι εχουν i προγραμματα, εχουν δωρεαν mms απο 17/06 μεχρι 01/07!!!!!!
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγή χτες στο i20 χωρίς νέα σύνδεση δικαιούμαι τπτ;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

i20 + προσφορά 500+500 ΑΞΙΖΕΙ!!!! Ο λογαριασμός μου μειώθηκε στο 1/3 περίπου και έχω και mail και surf!! Αν όμως τελειώσει η προσφορά...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη εγινε 22.6 μαλλον χανω την προσφορα

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...