Jump to content

MSI WIND U100 Netbook / Macbook Mini


mouyias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει να βάλει κανείς λειτουργικό απο Mac ή ειναι άδικος κόπος αν τα Windows XP δουλεύουν μια χαρα?

Με ενημερώσεις τι παίζει????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει να βάλει κανείς λειτουργικό απο Mac ή ειναι άδικος κόπος αν τα Windows XP δουλεύουν μια χαρα?

Με ενημερώσεις τι παίζει????

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει. Αν αγοράζεις κάτι στο mac, αυτό είναι το design. Ποιός ο λόγος να βάλεις MacOS αν έχεις κανονικό Laptop;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει. Αν αγοράζεις κάτι στο mac, αυτό είναι το design. Ποιός ο λόγος να βάλεις MacOS αν έχεις κανονικό Laptop;

 

Ισως αν το λειτουργικό ειναι πιο γρήγορο και άμεσο και χωρίς τα κλασικα κολλήματα των windows. Αλλιώς δεν βλέπω κάποιο αλλο νόημα...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να βάλει κανείς λειτουργικό απο Mac ή ειναι άδικος κόπος αν τα Windows XP δουλεύουν μια χαρα?

Με ενημερώσεις τι παίζει????

 

Μονο σε dual boot για πειραματισμο και γνωση πανω σε αλλα λειτουργικα εκτος απο Windows βαλε. Αν δεις οτι σου ταιριαζει και θες να χειριζεσαι μονο το MacOS σαν κυριο λειτουργικο, τοτε πρεπει να παρεις ενα Mac υπολογιστη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιος ενδιαφερεται για ευκολο dual boot στο u100 με xp/windows7 & OS X snow leopard ?????

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποιος ενδιαφερεται για ευκολο dual boot στο u100 με xp/windows7 & OS X snow leopard ?????

 

Εγώ θα ήθελα να είχα win7 και osx snow leopard παράλληλα...Αλλά νομίζω πώς θέλω πολύ χρόνο για να το κάνω όλο αυτό. Χρόνο που δεν έχω. Αν έχεις βρει καμία εύκολη λύση....!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να είχα win7 και osx snow leopard παράλληλα...Αλλά νομίζω πώς θέλω πολύ χρόνο για να το κάνω όλο αυτό. Χρόνο που δεν έχω. Αν έχεις βρει καμία εύκολη λύση....!

Ωραια, χρονο δεν θα σου παρει πολυ μιας και θα ειναι αυτοματοποιημενες οι περισσοτερες εντολες που δυσκολευουν τους περισσοτερους στην εφαρμογη τους.

 

Καταρχας η μεθοδος που εκανα χρειαζεται usb dvd drive και ενα σιντι dual layer (8,κατι gb δηλαδη), υπαρχει και η μεθοδος με το usb στικακι αλλα δεν την εχω δοκιμασει ωστε να σου εξηγησω αναλυτικα τις οδηγιες για να μπουταρει απο κει(ενημερωσε με αν δεν εχεις usb dvd drive να σου στειλω οδηγιες για το usb stick)

 

Ξεκιναμε,κατεβασε το

Acronis Disk Director

 

Kai χωρισε το σκληρο δισκο σε 2-3 μερη...(εγω προσωπικα εχω αφησει χωρο 20gb για τα xp, 20gb για το snow και το υπολοιπο κομματι το εχω shared για να μπορω να μοιραζω αρχεια μεταξυ των 2 λειτουργικων) Αν κολλησεις στη διαδικασια χωρισμου του σκληρου με το προγραμμα μου λες..Επισης να φορμαρεις τα κομματια σε NTFS καλυτερα.

 

Μετα απλα κανεις εγκατασταση....

Στο pm που σου εστειλα εχει το λινκ για να κατεβασεις τo snow leopard....μαζι με καποιες οδηγιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά

Σε msi u100 έχω εγκαταστήσει απεγκαταστήσει πολλά προγράμματα κ εχει γίνει πολύ αργός. Πως μπορώ να κάνω recovery την αρχική εγκατάσταση ώστε να εχω καθαρή την registry κ χωρίς επί πλέον προγράμματα ώστε να επιλέξω εξξ'αρχής ακόμα κ την γλώσσα?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν εχεις κανει φορματ παλι τοτε καθως κανει εκκινηση σου λεει στην αρχη πατηστε f3 για recovery αν θυμαμαι καλα.:)(στο επαναφερει οπως ηταν οταν το αγορασες)

 

Και για να ξερεις...ο σκληρος του msi ειναι χωρισμενος σε 3 μερη, ενα που ειναι το λειτουργικο, ενα κενο που ειναι για τα δεδομενα σου και ενα ακομα κρυφο που ειναι για το recovery,.. αν κανεις μια φορα recovery με το f3 δεν θα στο ξαναεμφανιζει ως επιλογη στο μελλον για να ξανακανεις recovery οταν χρειαστεις,ομως το κρυφο αυτο μερος του σκληρου υπαρχει και για να το χρησιμοποιησεις στο μελλον χρησιμοποιησε το boot 132 cd ωστε να το επιλεξεις...το βρισκεις στο γουγλι και μπορεις να το περασεις σε φλασακι αν δεν εχεις dvd drive.:)

 

Φυσικα μεσα στο πακετο οταν το αγορασες ειχε και το σιντι με το λειτουργικο και τους drivers αλλα θα χρειαστες εξωτερικο dvd drive.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Χλωμό, αν θες ανταλλακτικά στο ebay και δεν πρέπει να είναι φθηνά. Μπορείς να βάλεις αγγελία ζήτησης σε forums όλο και κάποιος θα δείνει κανένα. Πάρτο με κλειστά μάτια, σκυλί και κορυφαίες επιδόσεις. Aκόμα κοντράρει πολλά νεότερα χάρη turbo mode.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια με το wifi πως τα πατε ;; εμενα δεν εχει καθολου καλο και ειμαι συνεχεια με usb stick ...μιλαμε για το ρουτερ να εινια στο ιδιο σπιτι...

 

μπορω να αλλαξω καρτα wifi ; αν ναι μπορειτε να μου προτεινεται καποια με δυνατο wifi απο το ebay ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...