Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σημερα αγοράσα και εγω ένα s200. Καλό μηχαναμητάκι είναι. Του έβαλα και μια sd 16gb. Έβαλα στη κάρτα το igo και destinator αλλα δεν παίζουν. Μου βγαάζει το μύνημα "The file IGO08 cannot be open. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. If the problem persist, try reinstalling or restoring this file.".

 

Σε εσάς τρέχουν κανονικά? Μήπως ξέρεται τι φταίει?

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους σημερα αγοράσα και εγω ένα s200. Καλό μηχαναμητάκι είναι. Του έβαλα και μια sd 16gb. Έβαλα στη κάρτα το igo και destinator αλλα δεν παίζουν. Μου βγαάζει το μύνημα "The file IGO08 cannot be open. Either it is not signed with a trusted certificate, or one of its components cannot be found. If the problem persist, try reinstalling or restoring this file.".

 

Σε εσάς τρέχουν κανονικά? Μήπως ξέρεται τι φταίει?

 

 

Ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα. Συγχαρητήρια για την αγορά σου.

 

Είναι πολύ απλό:

 

Μέσα στον φάκελο του iGO8 υπάρχει ένα αρχείο sys.txt (αυτό περιέχει τις περισσότερες ρυθμίσεις για το πρόγραμμα).

Αφού ανοίξεις το αρχείο αυτό τότε ψάξε να βρεις τις παρακάτω γραμμές:

 

[folders]

app="%SDCARD%/GPS/iGO8"

 

Λοιπόν. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μάθεις σε ποιον φάκελο έχεις το πρόγραμμα. Εγώ το έχω μέσα στην κάρτα μνήμης, υποφάκελο "GPS", τελικό φάκελο "igo8". Διαφορετικά αν ήσουν στον υπολογιστή θα το έβλεπες ως X:\GPS\IGO8

 

Οπότε, διορθώνεις την διαδρομή στη γραμμή app=... στο αρχείο sys.txt και λειτουργεί κανονικά.

 

Επειδή προβλέπω ένα άλλο πρόβλημα έλεγξε βάλε και τις παρακάτω ρυθμίσεις για να φαίνεται σωστά στην οθόνη σου...

 

[rawdisplay]

class="landscape"

highres=1

screen_x=800

screen_y=480

 

Αυτά προς το παρόν... :)

kosath :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έκανα αυτό που είπες αλλά το ίδιο κάνει. Νόμιζω πως δεν έχει να κάνει με το αρχείο αλλά πρέπει να υπάρχει κάποιο κλείδωμα γιατι δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή. Μήπως γνωρίζεται πως ξεκλειδώνει?

Προσπάθησα και να τρέξω ένα προγραμμα αλλά δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω.

 

 

το πρόγραμμα είναι έδω http://www.mobilejaw.com/articles/2009/09/removing-application-lock-on-windows-mobile-standard-devices/

 

Σε εσάς τα εγκαθιστά όλα κανονικά . το μηχανημα το αγόρασα από την expansys

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έκανα αυτό που είπες αλλά το ίδιο κάνει. Νόμιζω πως δεν έχει να κάνει με το αρχείο αλλά πρέπει να υπάρχει κάποιο κλείδωμα γιατι δεν μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή. Μήπως γνωρίζεται πως ξεκλειδώνει?

Προσπάθησα και να τρέξω ένα προγραμμα αλλά δεν με αφήνει να το εγκαταστήσω.

 

 

το πρόγραμμα είναι έδω http://www.mobilejaw.com/articles/2009/09/removing-application-lock-on-windows-mobile-standard-devices/

 

Σε εσάς τα εγκαθιστά όλα κανονικά . το μηχανημα το αγόρασα από την expansys

 

Αυτό το link είναι για smartphones (Removing Application Lock on Windows Mobile Standard Devices). Όχι για Windows Mobile Professional (για συσκευές με οθόνη αφής).

 

Κατέβασε, ξεζιπάρισε, μετέφερε στην συσκευή και τρέξε το sdkcerts.cab. Το sdkcerts σου αλλάζει μια τιμή στην registry που έχει να κάνει με τις εγκαταστάσεις μη πιστοποιημένων προγραμμάτων. Μετά αν οι ρυθμίσεις σου είναι σωστές στα igo, destinator θα παίξουν κανονικά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η εκδοση για αφής. Θα δοκιμάσω και αυτο που εγραψες και θα δω τι γίνεται ευχαρθιστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συγχαρητήρια για την αγορά σου.

 

Είναι πολύ απλό:

 

Μέσα στον φάκελο του iGO8 υπάρχει ένα αρχείο sys.txt (αυτό περιέχει τις περισσότερες ρυθμίσεις για το πρόγραμμα).

Αφού ανοίξεις το αρχείο αυτό τότε ψάξε να βρεις τις παρακάτω γραμμές:

 

[folders]

app="%SDCARD%/GPS/iGO8"

 

Λοιπόν. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μάθεις σε ποιον φάκελο έχεις το πρόγραμμα. Εγώ το έχω μέσα στην κάρτα μνήμης, υποφάκελο "GPS", τελικό φάκελο "igo8". Διαφορετικά αν ήσουν στον υπολογιστή θα το έβλεπες ως X:\GPS\IGO8

 

Οπότε, διορθώνεις την διαδρομή στη γραμμή app=... στο αρχείο sys.txt και λειτουργεί κανονικά.

 

Επειδή προβλέπω ένα άλλο πρόβλημα έλεγξε βάλε και τις παρακάτω ρυθμίσεις για να φαίνεται σωστά στην οθόνη σου...

 

[rawdisplay]

class="landscape"

highres=1

screen_x=800

screen_y=480

 

Αυτά προς το παρόν... :)

 

Τελικά κατάφερα να τρέξει προγραμματα χρησημοποιόντας τιν συνδεσμο που έδωσα παραπάνω. Αυτό που δεν κατάφερα είναι να δουλέψει το igo. Έβαλα την γραμμή που μου έδωδες στο sys βγάζει την αρχική εικόνα αλλά μετά γράφει αλλό

¨ FAILED TO OPEN FILE 400 240 ΄ . Σε παρακαλώ αν μπορείς ανέβασε το δικό σου sys.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σβήσει τελείως το sys.txt και ξαναδοκίμασε. (Θα το φτιάξει μόνο του).

Το δοκιμασες αυτο?

Επισης δες αν μεσα στο data.zip υπαρχει φακελος για την αναλυση 480χ800 που νομιζω ειναι η δική σου

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να πειράξω τις ρυθμίσεις στο GPS Settings έχουμε και λέμε: GPS Program Port: COM7, GPS Hardware Port COM4-Baud Rate 4800, Access COM4-4800.

Με αυτές τις ρυθμίσεις iGO και Destinator βλέπουν κανονικά από 7 έως 9 δορυφόρους με ταχύτατο κλείδωμα όπως συμβαίνει με όλους τους Qualcom.

Έβαλα μια αλλή έκδοση του igo και δούλεψε. Το πρόβλημα είναι ότι ένω έχω τις παραπάνω ρυτμισεις εκτός από την " Access COM4-4800" γιατί σε εμένα έχει ένα check box που λέει " manage gps automaticcaly " και από τις ρυθμίσεις του gps βλέπει το gps στην θύρα 7 με ταχύτητα μετάδοσης 57600 στην οθόνη χάρτη στο εικονίδιο με τον την κεραία φαίνετε να μην βρίσκει δορυφόρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε πρώτα στη συσκευή σου το GPS Test, τρέξτο σε ανοιχτό ουρανό και περίμενε μέχρι να βρει θύρα αυτόματα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά τρέξε το πρόγραμμα πλοήγησης σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πρώτα στη συσκευή σου το GPS Test, τρέξτο σε ανοιχτό ουρανό και περίμενε μέχρι να βρει θύρα αυτόματα και να κλειδώσει δορυφόρους. Μετά τρέξε το πρόγραμμα πλοήγησης σου.

 

TY. Δούλεψε . Πρέπει να το κάνω συνέχεια αυτό? Sorry ρε παιδια σας έχω πρίξει πρώτη φορά με smartfone. Είχα ένα mio p560 που έβαζα τα πάντα μέσα και έτρεχαν χωρίς πολύ ψαξιμο.

Link to comment
Share on other sites

TY. Δούλεψε . Πρέπει να το κάνω συνέχεια αυτό? Sorry ρε παιδια σας έχω πρίξει πρώτη φορά με smartfone. Είχα ένα mio p560 που έβαζα τα πάντα μέσα και έτρεχαν χωρίς πολύ ψαξιμο.

 

 

Δεν χρειάζεται συνέχεια , μόνο αν σου ξαναβγάλει μήνυμα πως δεν βρίσκει δορυφόρους .

Link to comment
Share on other sites

HTC HD2 vs Acer neoTouch video benchmark (CorePlayer). Ποιός κερδίζει??? :D

 

http://my-acer-f1.blogspot.com/2009/11/htc-hd2-vs-acer-neotouch-video.html

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον! Βάλτο αν θέλεις και στο thread του HD2.

 

Με πρόλαβες. :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το πήρα και εγώ

ήρθε στα χέρια μου το Σ/Κ

του έβαλα IGO 8 και τρέχει πολύ καλά

έκανα copy paste τον φάκελο καθώς δεν είχαι κάπιο installation

το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ να φτιάξω ένα shortcut στη κύρια οθόνη !!!

Με ενδιαφέρει να βρω και άλλα συναφή προγραμματακια και με ενδιαφέρουν και θαλασσινοί χάρτες.

σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά για την βοήθεια καθώς είμαι λίγο άσχετος

Link to comment
Share on other sites

Avatar το Acer S200 δεν θα το βάλετε?

Ξαναγύρισα στο παλιό αγαπημένο SX1.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα διαβαζω για αδυνατο ηχειο ειδικα σε ηχο κλησης.

Ισχυει και αν ναι καποιο γνωστο .cab που εκανε δουλεια στο diamond & raphael δουλευει?

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω αλλα διαβαζω για αδυνατο ηχειο ειδικα σε ηχο κλησης.

Ισχυει και αν ναι καποιο γνωστο .cab που εκανε δουλεια στο diamond & raphael δουλευει?

 

Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Νομίζω ότι το είχε δοκιμάσει ο Freco και δεν δούλεψε.

Το πρόβλημα είναι ότι το ηχείο φιμώνεται επειδή η πλάτη του κινητού εφάπτεται με την εκάστοτε επιφάνεια. Συνεπώς αυτό ευθύνεται για την χαμηλή ένταση και όχι το ηχείο το οποίο είναι αρκετά δυνατό (υπάρχουν όμως και δυνατότερα).

Το πρόβλημα εγώ το έλυσα βάζοντας ως ήχο κλήσης άλλο πιο δυνατό mp3 και όχι κάποιο από αυτά του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και αν ναι καποιο γνωστο .cab που εκανε δουλεια στο diamond & raphael δουλευει?

Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Δεν δουλεύει γιατί το αρχείο που άλλαζε στα HTC δεν υπάρχει στο ACER. Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον @tsourisg.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το audiopara3 μαλλον που μπορει με καποιες αλλαγες να γινει πιο δυνατο ηχειο ετσι?

Κριμα γιατι στο raphael σωθηκαμε μ'αυτο..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το audiopara3 μαλλον που μπορει με καποιες αλλαγες να γινει πιο δυνατο ηχειο ετσι?

Κριμα γιατι στο raphael σωθηκαμε μ'αυτο..

 

Αυτό. Έσωσε πολλούς. Και με Touch pro και με diamond και με άλλες συσκευές.

 

EDIT. Εφτασεεεεεεεεεε η πρώτη μαγειρεμένη από τον hdubli. Τρέχουμε τώρα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=578255

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...