Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλοριζικο το κινητο κ περιμενουμε εντυπωσεις..οσο για αγορα με εταιρικο αφμ το ελεγχει το clove kai to expansys πριν προχωρησει στη πωληση οποτε μην αγχωνεστε αν δεν δικαιουστε δεν θα σας το επιτρεψουν...ομως πρεπει να εχετε υποβαλλει στην εφορια δικαιωμα για ενδοκοινοτικες συναλλαγες..επισης η πιστωτικη δεν εχει καμια σχεση με την εταιρεια ..μονο που θα πρεπει το τιμολογιο να περαστει στα εξοδα της εταιρειας..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το άνοιξα μετά από πλήρη φόρτιση! Παιδιά, μου τρέχουν τα σάλια!!! Εκπληκτική οθόνη, όμορφο μενού και άμεση απόκριση σε κάθε εντολή. Επιτέλους, η Microsoft ξύπνησε και η Acer έφτιαξε έναν iPhone αλλά και HTC (λόγω τιμής) KILLER!

Δέχομαι ερωτήσεις και απορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα μετά από πλήρη φόρτιση! Παιδιά, μου τρέχουν τα σάλια!!! Εκπληκτική οθόνη, όμορφο μενού και άμεση απόκριση σε κάθε εντολή. Επιτέλους, η Microsoft ξύπνησε και η Acer έφτιαξε έναν iPhone αλλά και HTC (λόγω τιμής) KILLER!

Δέχομαι ερωτήσεις και απορίες.

 

Τυχερέ:) Ο λόγος που το πήρα (όπως και πολλοί άλλοι) έχει όνομα και λέγεται Snapdragon. Πώς τα πάει ο επεξεργαστής λοιπόν σε βαριές εφαρμογές (βίντεο, μεγάλα αρχεία excel) αλλά και σε πιο ¨καθημερινές¨ εργασίες όπως άνοιγμα του φακέλου των Windows; Καλορίζικο και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι ερωτήσεις και απορίες.

 

Καλορίζικο..... Οθόνη στον ήλιο? Τα γνωστά?

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Eγω απο αυτονομια θα θελα να μαθω πως τα παει.

Βεβαια δεν περιμενω αμεσα απαντηση αλλα στο εγγυς μελλον..;)

Link to comment
Share on other sites

Τυχερέ:) Ο λόγος που το πήρα (όπως και πολλοί άλλοι) έχει όνομα και λέγεται Snapdragon. Πώς τα πάει ο επεξεργαστής λοιπόν σε βαριές εφαρμογές (βίντεο, μεγάλα αρχεία excel) αλλά και σε πιο ¨καθημερινές¨ εργασίες όπως άνοιγμα του φακέλου των Windows; Καλορίζικο και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σου.

 

Ο επεξεργαστής είναι ό,τι γρηγορότερο έχω δει (και έχω 102 κινητά, έτσι;)!

Ο φάκελος των windows ανοίγει σε λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο!

Videos και αρχεία office δε του έχω περάσει ακόμη.

 

Καλορίζικο..... Οθόνη στον ήλιο? Τα γνωστά?

 

Η οθόνη είναι φωτεινότατη (μάλιστα την έχω ρυθμίσει 3 σκάλες πριν από το τέρμα), αλλά το σημαντικότερο χαρακτηριστικό της είναι η αμεσότητα απόκρισης στις εντολές και η ποιότητα κύλισης (ΌMOIA με το iPhone)!

 

Eγω απο αυτονομια θα θελα να μαθω πως τα παει.

Βεβαια δεν περιμενω αμεσα απαντηση αλλα στο εγγυς μελλον..;)

 

Το έβγαλα από το φορτιστή χθες γύρω στις 19:00 και με μπόλικο ψαχούλεμα (λογικό) και ανοιχτό όλη νύχτα και με Wi-Fi on (Bluetooth off), τώρα (10:30) είναι στο 75%. Λογικά θα πρέπει να κρατάει 2 ημέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι φωτεινότατη (μάλιστα την έχω ρυθμίσει 3 σκάλες πριν από το τέρμα), αλλά το σημαντικότερο χαρακτηριστικό της είναι η αμεσότητα απόκρισης στις εντολές και η ποιότητα κύλισης (ΌMOIA με το iPhone)!

 

Ευχαριστώ, πολύ σημαντικό...

Τελικά ραδιόφωνο FM έχει? Αποδίδει? Το εξωτερικό ηχείο ακούγεται ικανοποιητικά?

 

…. οι πρωτοπόροι έχουν και τις ανάλογες συνέπειες. Θα σε πρήξουμε...

 

GPS? θα πρέπει να είναι τέλειο...

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει και usb-host (OTG) όπως το TG01?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πολύ σημαντικό...

Τελικά ραδιόφωνο FM έχει? Αποδίδει? Το εξωτερικό ηχείο ακούγεται ικανοποιητικά?

 

…. οι πρωτοπόροι έχουν και τις ανάλογες συνέπειες. Θα σε πρήξουμε...

 

GPS? θα πρέπει να είναι τέλειο...

 

Ραδιόφωνο έχει. Το εξωτερικό ηχείο δε με ικανοποίησε ιδιαίτερα τόσο σε ποιότητα, όσο και σε ένταση.

Το GPS δε το δοκίμασα ακόμη. Το Google Maps, όμως, σε συνδυασμό και με το Wi-Fi του σπιτιού μου, βρήκε τη θέση μου σε 5 δευτερόλεπτα!

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως δεν έχει μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις. Εκτός και αν είμαι τυφλός! Πάντως ούτε στο dialler του τηλεφώνου υπάρχει πλήκτρο για βιντεοκλήση. Κρίμα και άδικο, αν και ελάχιστα χρήσιμο, πλέον. Το θέμα είναι να τα πηγαίνει καλά στα υπόλοιπα...

Σε εμφάνιση δε, είναι σοβαρό, επαγγελματικό, ίδιο σε μέγεθος με το HTC Touch HD, αλλά ελαφρύτερο. Το κακό είναι ότι έχει πολλές glossy επιφάνειες που τραβάνε τις δαχτυλιές.

 

μήπως έχει και usb-host (OTG) όπως το TG01?

 

Μπα, δε νομίζω. Γι' αυτό δεν χρειάζεται και ειδικό καλώδιο (θυμάμαι από το HTC X7500); Η μόνη υποδοχή του είναι μία mini-USB για ρεύμα/data. Α, έχει και 3.5μμ υποδοχή για ακουστικά, αλλά και εξωτερικό πλήκτρο (τρύπα ουσιαστικά) για soft reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ. Ουσιαστικά είναι ένα Touch hd (ακόμα και τα πλήκτρα δονούνται με τον ίδιο τρόπο) με μικρότερο βάρος αλλά εντυπωσιακά γρήγορο. Ένα αρχείο excel που το Xperia χρειαζόταν περίπου οκτώ δεύτερα για να ανοίξει τώρα με το F1 χρειάζεται μόνο ένα. Η οθόνη όπως είπε και ο φίλος πιο πριν έχει πάρα πολύ καλή ευαισθησία και φωτεινότητα.

 

Edit: Για όποιον θέλει το TF3D ας το εγκαταστήσει από εδώ:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=442154. Τρέχει κανονικότατα:)

Link to comment
Share on other sites

να και νέο video:

 

Acer neoTouch S200 Unboxing

 

ουσιαστικά (για επιπλέον extra) περιέχει μονάχα ένα screen protector..

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

ποση μνημη ραμ μενει ελευθερη στον χρηστη? αμα ανοιξεις 3-4 ιστοσελιδες ταυτοχρονα σερνεται?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ πρώτη μέρα είναι που το έχουνε...και να είναι χάλια το κινητό, όλα τέλεια θα τους φαίνονται.Κάτσε να περάσει ο ενθουσιασμός της αρχής και τότε θα είναι πιο αντικειμενικοί...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ποση μνημη ραμ μενει ελευθερη στον χρηστη? αμα ανοιξεις 3-4 ιστοσελιδες ταυτοχρονα σερνεται?

 

Με τον launcher της Acer να τρέχει περίπου 110 mb.

Link to comment
Share on other sites

Με τον launcher της Acer να τρέχει περίπου 110 mb.

μεγαλη διαφορα με τα 35-38 του F900..αν και τα καταφερνει..

 

pharmex , tsourisg καλοριζικα !

 

μια οριστικη επιβεβαιωση ΕΧΕΙ FM RADIO τελικα ή οχι?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε αλλα αν επιτρεπεται απο που το πηρες γιατι ενδιαφερομαι

 

Εγώ το πήρα από την Αγγλία και συγκεκριμένα από εδώ: http://www.clove.co.uk/viewProduct.aspx?product=09DF7F61-E016-49C2-9E2E-110EF5161BA1

Μου βγήκε μαζί με τα μεταφορικά 390€.

Υπάρχει όμως και στην Ελλάδα και ενώ μέχρι χθες είχε 420€, σήμερα πήρε αύξηση 40€. Θα το βρεις εδώ: http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=947

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αν θυμάμαι καλά, διάβασα ότι δεν έχει βιντεοκλήση. Ισχύει ?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αν θυμάμαι καλά, διάβασα ότι δεν έχει βιντεοκλήση. Ισχύει ?

 

Ισχύει ότι δεν έχει βιντεοκλήση αλλά δεν είναι πιστεύω χαρακτηριστικό που θα σε αποτρέψει από την αγορά του...

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ; Μπορεί να μου πει κάποιος από τους κατόχους ρυθμίσεις για το GPS? Δεν ξέρω τι τρέχει αλλά μου βρίσκει μόνο 2 δορυφόρους (στο μπαλκόνι) ενώ ένα κινέζικο 5" PNA πιάνει 8!

 

Είδα ότι έχει ρυθμίσεις στο External GPS αλλά δεν τις πείραξα και όρισα στο destinator αλλά και στο iGO8 COM7/57600 (αυτόματη αναζήτηση).

 

Και πάλι όμως το πρόβλημα παραμένει.

 

Δεν με πειράζει αν δεν χρησιμοποιώ το external gps (ρύθμιση) αλλά θέλω να έχει καλή λήψη.

 

Έχω κάνει αναβάθμιση των δορυφόρων από utility...

 

Περιμένω τις απαντήσεις κατόχων ή αυτών που το έχουν δοκιμάσει.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :(

kosath :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι δεν έχει βιντεοκλήση αλλά δεν είναι πιστεύω χαρακτηριστικό που θα σε αποτρέψει από την αγορά του...

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ; Μπορεί να μου πει κάποιος από τους κατόχους ρυθμίσεις για το GPS? Δεν ξέρω τι τρέχει αλλά μου βρίσκει μόνο 2 δορυφόρους (στο μπαλκόνι) ενώ ένα κινέζικο 5" PNA πιάνει 8!

 

Είδα ότι έχει ρυθμίσεις στο External GPS αλλά δεν τις πείραξα και όρισα στο destinator αλλά και στο iGO8 COM7/57600 (αυτόματη αναζήτηση).

 

Και πάλι όμως το πρόβλημα παραμένει.

 

Δεν με πειράζει αν δεν χρησιμοποιώ το external gps (ρύθμιση) αλλά θέλω να έχει καλή λήψη.

 

Έχω κάνει αναβάθμιση των δορυφόρων από utility...

 

Περιμένω τις απαντήσεις κατόχων ή αυτών που το έχουν δοκιμάσει.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :(

 

Χωρίς να πειράξω τις ρυθμίσεις στο GPS Settings έχουμε και λέμε: GPS Program Port: COM7, GPS Hardware Port COM4-Baud Rate 4800, Access COM4-4800.

Με αυτές τις ρυθμίσεις iGO και Destinator βλέπουν κανονικά από 7 έως 9 δορυφόρους με ταχύτατο κλείδωμα όπως συμβαίνει με όλους τους Qualcom.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά. 2-3 ερωτησούλες...

 

Φορτιστή έχει τον ελληνικό? η τον αγγλικό και πρέπει να πάρεις extra?

Η MicroSD που έρχεται με το κινητό ποσά gb είναι?

Η κάμερα τι λέει? Μπορεί κάποιος να κάνει upload ένα βιντεακι να δούμε την ποιότητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά. 2-3 ερωτησούλες...

 

Φορτιστή έχει τον ελληνικό? η τον αγγλικό και πρέπει να πάρεις extra?

Η MicroSD που έρχεται με το κινητό ποσά gb είναι?

Η κάμερα τι λέει? Μπορεί κάποιος να κάνει upload ένα βιντεακι να δούμε την ποιότητα?

 

Έχει Αγγλική πρίζα, οπότε χρειάζεσαι αντάπτορα (όχι άλλο φορτιστή). MicroSD δεν είχε το πακέτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Sorry για την επανάληψη της ερώτησης.

Αν δεν είναι ενεργοποιημένο το 3G δεν εμφανίζεται το κουμπί της βιντεοκλήσης στον dialer.

Αυτό μπροστά που φαίνεται είναι ο light sensor ή κάμερα?

Για κάποιους (όχι για μένα) τελικά είναι κριτήριο η βίντεο κλήση. :-)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...