Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και 3 μερες κανει επανεκκινηση μονο του, 2-3 φορες τη μερα..

ελεγα οτι ηταν απο καποιο προγραμμα αλλα και μετα την απεγκατασταση ολων, συνεχιζεται το θεμα..

καμια λυση υπαρχει, η καταληγουμε στο hard reset?:confused:

 

Πριν φτάσεις στην έσχατη λύση που είναι το Hard Reset έχε υπόψιν ότι με τις ρομ της Acer αυτό ήταν γνωστό πρόβλημα εκτός από την τελευταία την 3.003 όπου το πρόβλημα λύθηκε.

Εγώ λοιπόν θα σου πρότεινα να περάσεις την 3 αν δεν το έχεις ήδη κάνει.

Αν τώρα φοράς την 3 υπάρχει μία εφαρμογή που λέγεται memory optimization η οποία κάνει από μόνη της reset το τηλέφωνο μόλις η διαθέσιμη ραμ πέσει κάτω από κάποια επίπεδα. Απενεργοποίησέ την γιατί έχει αποδειχθεί ότι περισσότερα προβλήματα προκαλεί παρά λύνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια!

 

Φοραω ηδη την 3.003b γιαυτο και με παραξενεψε το γεγονος..

Τελικα βρηκα το προβλημα πιο ηταν αν και κατοπιν εορτης καθως hard reset εκανα τελικα το πρωι..

μολις εγκατεστησα ενα συγκεκριμενο προγραμμα, περασε ενα 10λεπτο και εκανε μονο του παλι reset..

και το ονομα αυτου: CleanRam...

το πεταξα εννοειται και τωρα ολα βαινουν καλως. Ευτυχως δηλαδη..

απλα ενα που με βαζει σε σκεψεις.. αφου ειχα κανει απεγκατασταση πριν το hard reset γιατι συνεχιστηκαν τα reset..

(βασικα ενα reset ειδα αμεσως μετα την απεγκατασταση του CleanRam συγκεκριμενα γιατι μεχρι να κοιμηθω δεν ειχε ξανακανει)

μηπως μενουν στοιχεια των προγραμματων μεσα στο συστημα και χρειαζεται να επεμβουμε στη registry?

 

πω πω εχω χαθει... ωρες ωρες θελω το 3310 μου πισω... :lol:

Kawasaki ZR750L

Acer neoTouch S200->Acer Cloudmobile S500

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ !!

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούργιο κινητό .

 

Η χρήση που το θέλω είναι για να περνώ λίγο ευχάριστα στη δουλειά (όταν ξύνομε )χαχ ,δηλαδή να σερφάρω στο ιντερνετ ,να βλέπω κανένα βιντεάκι και καμία ταινία, και να παίζω κανένα παιχνιδάκι (αλήθεια υπάρχουν διαθέσιμα για την συσκευή και πόσο εύκολα είναι να τα εγκαταστήσω )ή να βλέπω κανένα αρχειακή στο excel , από εκεί και πέρα ίσως να χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή και το gps ,αν και αυτή την στιγμή δεν μου χρειάζεται δεν έχω αυτοκίνητο !! από μπαταρία πως πάει? Μπορεί να αντέξει 2 μέρες με normal χρήση . η συσκευή κολάι συχνά ή καθόλου ?

Επίσης θα είναι η πρώτη μου εμπειρία σε wm . μου το προτείνετε η λέτε να προσανατολιστώ σε κάποιο άλλο στα ίδια χρήματα ? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τρελό πρόβλημα παρουσιάσε η συσκευή ξαφνικά! Ενώ ήταν στο stand by πάω να την ανοίξω και εμφανίζεται black screen με κάποιοες περιοχές έντονα χρωματισμένες σαν να έχει παραμορφωθεί η οθόνη απο κάτι! Αρχικά δεν ανησύχησα, λέω κάποιο κόλλημα θα έφαγε, αλλά μετά απο reset, hard reset και flashάρισμα με την official της Acer - πάντα αυτήν είχα- το πρόβλημα παραμένει..Πιστεύω είναι 99% θέμα οθόνης καθώς στο boot δνε εμφανίζονται ούτε τα διακριτικά της rom επάνω αριστερά. Σημειωτέον τη συσκευή την έχω 2 μήνες σχεδόν. Έχω ελπίδες με εγγύηση κλπ;

 

 

Ψάχνοντας προς τα πίσω το thread είδα ότι πρέπει να έχω πάθει την ίδια ζημιά με τον vga post #728

Edited by geodimis
Link to comment
Share on other sites

το πιθανότερο:(

Σκέψου την λύση της Ιταλικής αντιπροσωπείας για σύντομη επισκευή

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλο "θέμα" με την οθόνη στους XDA αυτή τη φορά. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653340

Αρχίζει να γίνεται ανησυχητικό.

 

http://img519.imageshack.us/img519/6857/aceru.jpg

 

Την πατέντα του GPS τη δοκίμασε κανείς?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=651886

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Την πατέντα του GPS τη δοκίμασε κανείς?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=651886

 

Το έχω δει τις τελευταίες μέρες στο xda αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα υπάρχει με το GPS. Σε εμένα λοκάρει ταχύτατα και δεν χάνει σχεδόν ποτέ το σήμα. Αλήθεια υπάρχει κανείς που αντιμετωπίζει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει τις τελευταίες μέρες στο xda αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα υπάρχει με το GPS. Σε εμένα λοκάρει ταχύτατα και δεν χάνει σχεδόν ποτέ το σήμα. Αλήθεια υπάρχει κανείς που αντιμετωπίζει πρόβλημα;

 

Αυτό του έγραψα κι εγώ. Που το είδε το πρόβλημα? Με τρώει όμως :O

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό του έγραψα κι εγώ. Που το είδε το πρόβλημα? Με τρώει όμως :O

 

Αξίζει να χάσεις την εγγύηση μόνο από περιέργια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα υπάρχει και από ότι φαίνεται μάλλον πρόκειται για κατασκευαστικό λάθος σε συγκεκριμένες παρτίδες,αφού δεν το αντιμετωπίζουμε όλοι.Σε κάποια προηγούμενα ποστ μου σε αυτό το θέμα,θα διαβάσετε ότι αναφέρω προβλήματα με το κλείδωμα του gps.Το πρόβλημα μειώνεται κάπως με κάποια radio αλλά δεν εξαλείφεται.Προσωπικά έκανα την πατέντα και ναι είναι η πρώτη φορά που το gps κλείδωσε δορυφόρους μέσα στο σπίτι μου.Ενώ πριν για να κλειδώσει έπρεπε να το βγάλω κανένα τέταρτο στο μπαλκόνι:lol: ή να περιμένω ακίνητος στο αυτοκίνητο.Τις επόμενες ημέρες θα το δοκιμάσω και στο δρόμο.Οσοι δεν έχετε πρόβλημα,απλά μην το δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

εγω προβλημα με το GPS δεν ειχα, εξ αρχης λοκαρε πολυ γρηγορα. Εκανα το mod ομως και ειδα μεγαλη διαφορα σε σημεια που πριν δεν ειχα σημα. Μεσα στο σπιτι αυτη τη στιγμη βρισκει 5 δορυφορους
Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ το "κόλπο" και με τρώει επίσης:lol:

Μάλλον όμως θα περιμένω να λήξει η εγγύηση , αφού πρόβλημα δεν έχω!

Επίσης...

είχα στα χέρια μου ενα ΟΜΝΙΑΙΙ για 3 ημέρες...

όλα καλά, αλλά αν συνηθίσει κανείς την ταχύτητα του S200, δύσκολα γυρνάει πίσω.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 24 ώρες είναι πολλές και παρά τα όσα έγραφα χθες και παρά το ότι δεν είχα πρόβλημα, τελικά αποφάσισα να "πειράξω" την κεραία του GPS.

Το αποτέλεσμα είναι θεαματικό. Με iGo και Destinator κλειδώνει μέσα από το σπίτι ενώ και το κλείδωμα γίνεται πολύ πιο γρήγορα.

Το συνηστώ ανεπιφύλακτα για όποιον δε φοβάται απώλεια της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάζεις την κόληση και κάνεις δύο τρύπες με τη βελόνα στα συγκεκριμμένα σημεία?

Έχω να κάνω eβδομάδες soft reset (!!!) και δεν το τόλμησα ακόμα.

Τόσο καιρό χωρίς soft δεν έχω ξανακάνει ποτέ. Αφού δεν χρειάζεται όμως κι ας είναι υπερφορτωμένο με ότι παίζει εκεί έξω από προγράμματα και μόντες.

 

ΥΓ. Το slide it έβγαλε και ελληνικά. Μάλλον είναι το καλύτερο πληκτρολόγιο αυτή τη στιγμή. Για δοκιμάστε το ;-)

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΥΓ. Το slide it έβγαλε και ελληνικά. Μάλλον είναι το καλύτερο πληκτρολόγιο αυτή τη στιγμή. Για δοκιμάστε το ;-)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=269369

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 24 ώρες είναι πολλές και παρά τα όσα έγραφα χθες και παρά το ότι δεν είχα πρόβλημα, τελικά αποφάσισα να "πειράξω" την κεραία του GPS.

Το αποτέλεσμα είναι θεαματικό. Με iGo και Destinator κλειδώνει μέσα από το σπίτι ενώ και το κλείδωμα γίνεται πολύ πιο γρήγορα.

Το συνηστώ ανεπιφύλακτα για όποιον δε φοβάται απώλεια της εγγύησης.

 

Φωτιές ανάβεις τώρα..Είναι εύκολο τελικά?

 

Τελικά βγάζεις την κόληση και κάνεις δύο τρύπες με τη βελόνα στα συγκεκριμμένα σημεία?

 

Αυτό μόνο?

 

Έχω να κάνω eβδομάδες soft reset (!!!) και δεν το τόλμησα ακόμα.

Τόσο καιρό χωρίς soft δεν έχω ξανακάνει ποτέ. Αφού δεν χρειάζεται όμως κι ας είναι υπερφορτωμένο με ότι παίζει εκεί έξω από προγράμματα και μόντες.

 

Ακριβώς το ίδιο μην το ματιάσω:lol:Best value for money wm που είχα ποτέ

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανεύκολο αρκεί να αφαιρέσετε προσεκτικά την ταινία που είναι ο δέκτης του GPS και να κάνετε μία τρυπούλα στην καφέ περιοχή ανάμεσα στις δύο μαύρες γραμμές. Εγώ χρησιμοποίησα βελόνα για να ξεκολήσω την ταινία και μαχαιράκι για την τρύπα.

Ποιά ρομ οράτε παιδιά; Εγώ με του Arto την 1.6 είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάζεις την κόληση και κάνεις δύο τρύπες με τη βελόνα στα συγκεκριμμένα σημεία?

Εγω εβγαλα την κοληση και εκοψα το μακροστενο κομματι που δειχνουν οι φωτογραφιες στο xda. Με μια μεγαλη βελονα, που ειναι σχεδον σαν οδοντογλυφιδα σε παχος εκανα 2 τρυπες, τη μια διπλα στην αλλη.Ουσιαστικα ολο το μακροστενο κομματι με 2 τρυπες εχει φυγει. Εμενα βεβαια το πολυμετρο δεν εδειξε 0 αντισταση στο τελος, δειχνει οτι υπαρχει μια πολυ μικρη αντισταση. Ισως φταιει το πολυμετρο μου...

παντως το gps πεταει τωρα

Link to comment
Share on other sites

... Ποιά ρομ οράτε παιδιά; Εγώ με του Arto την 1.6 είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Εγώ έχω την Rosso Relativo του Rafy. Διαβάζοντας για τα bugακια που έχουν οι υπόλοιπες δεν δοκίμασα καμιά άλλη. Εκτός από το footprints όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν τέλεια. Έβαλα το Max Manilla v3 και την taskbar του Dusk και είμαι ΟΚ.

Δεν βρίσκω λόγο να την αλλάξω. Τα (ελάχιστα) νέα build δεν δίνουν κάτι καινούργιο. Το manila είναι στην τελευταία του έκδοση. Οπότε μένω εκεί.

Δυστυχώς τα WM7 μας κατάστρεψαν τις "κουζίνες". Ξαναζεσταμένο φαΐ έχουν όλες. :lol:

 

Thanks για τις οδηγίες. Θα την κάνω κι εγώ την πατέντα κάποια στιγμή. Σίγουρα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πλέον το gps δουλεύει τέλεια.Είναι απίστευτο που έπρεπε να γίνει τέτοια πατέντα για να δουλέψει σωστά το gps.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι απίστευτο που έπρεπε να γίνει τέτοια πατέντα για να δουλέψει σωστά το gps.

 

Τόσο απίστευτο που δεν ξέρεις αν πρέπει να χαρείς (για τη συσκευή) ή να βάλεις τα κλάματα (για την εταιρία)!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα κι εγώ τελικά την πατέντα. Δεν μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα με ικανοποίησε. Στο lockαρισμα δεν βλέπω τραγική αλλαγή. Όταν κλειδώσει το σήμα φαίνεται πιο δυνατό αλλά το κόβω ευαίσθητο. Πρίν κλείδωνε 3 - 4 άντε 5 δορυφόρους. Τώρα σε 7 - 9. Το αυτοκινητάκι τρελένεται μόλις αρχίσω να κινούμαι. Αντιλαμβάνεται καλύτερα τη θέση μου και την κίνηση αλλά κάτι δεν μου πάει καλά.

Πρώτη εντύπωση βέβαια είναι και σε δοκιμή μέσα στην Αθήνα (κέντρο). Αρχίζω να πιστεύω ότι υπήρχε λόγος που βρισκόταν εκεί το "βραχυκύκλωμα".

Είδωμεν.

 

ΥΓ. Αντί για πατέντα έγραψα μα-μου-νια. Και το φόρουμ μου έβαλε αστεράκια μα******. Χαχαχα....

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

περιεργο... εγω δουλεψα gps αρκετα αυτες τις 2 μερες αλλα δε μου εκανε τιποτα περιεργα. τουλαχιστο στο ginius αν και δε νομιζω να παιζει ρολο το προγραμμα. Και μεσα στην αθηνα αλλα και σε ταξιδι μεσα απο βουνα και ρεματιες ηταν super. Ειδικα στις ρεματιες πριν το mod σε μερικα σημεια εχανε το σημα...

 

και κατι ασχετο, δε ξερω αν ειναι posted αλλου στο forum. Για οποιον εχει βαλει το emulator για τα wm7 και θελει να δει την πληρη εκδοση (οχι μονο το κεντρικο μενου με τον internet explorer) ας διαβασει εδω:

http://tnerd.com/2010/03/20/how-to-unlock-windows-phone-7-series-emulator/

 

οχι οτι ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο...

Edited by kkodes
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω ότι υπήρχε λόγος που βρισκόταν εκεί το "βραχυκύκλωμα".

Είδωμεν.

 

Aυτή ήταν και δική μου απορία

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...