Jump to content

Acer neoTouch S200 (ACER F1)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια ρομ δεν ειναι διαθεσιμη;

 

Ουσιαστικά πλέον δεν έχει διαθέσιμη rom για κατέβασμα η acer...

'H καποια μλκ έπαιξε στο site ή ετοιμάζουν να ανεβάσουν κάτι καινοιύργιο ή το υπάρχον διορθωμένο...

 

Λέτε να βρήκαν κάτι και για την κάμερα;;; :grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω που εχω τη beta 2 απο leo μια χαρα ειναι. Σταθερό και με 70-73mb ram ελευθερα. Δεν εχω μεινει απο ram ουτε μια φορα. Η καμερα ειναι μετρια μεν αλλα το acer δε το παιρνεις για τη μηχανη του.
Link to comment
Share on other sites

και εγω που εχω τη beta 2 απο leo μια χαρα ειναι. Σταθερό και με 70-73mb ram ελευθερα. Δεν εχω μεινει απο ram ουτε μια φορα. Η καμερα ειναι μετρια μεν αλλα το acer δε το παιρνεις για τη μηχανη του.

 

 

Εχεις ομως καποιες απαιτησεις φιλε μου απο αυτο...

 

Το browsing για παραδειγμα ειναι σκετη απελπισια. ....

Η καμερα σε σχεση με του λεο απλα καμια σχεση....

Οπου ζοριζεις λιγο το κινητο....λαγκαρει και οι μεταβολες στα γραφικα του ειναι εμφανεις μολις δοκιμασεις να κανεις κατι παραπανω...

 

Εχει ομως καλο gps κατι που δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητο!!!

 

Απο εκει και μετα θα το κατετασα στον μεσο ορο αποδοσης σε σημεια που ακομη κ το HD ηταν καλυτερο!!!

 

Μιλαω παντα με την αναβαθμισμενη μαμα ρομ μιας και δεν εχω φλασαρει ακομη καποια

αλλη λογω του οτι αυτες που κυκλοφορουν ειναι με μανιλα....

Αρκετα προβληματα εχει το μανιλα στις οεμ ρομς των htc.....

 

Να την βαλω κ σε αλλη συσκευη;;;

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το gps του όντως είναι φοβερό,όπως λέει και ο φίλος Δημήτρης παραπάνω...

Όσο για την κάμερα με μια αναβαθμισμένη rom ελπίζω πως θα λυθεί το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κρίμα πάντως μια τέτοια συσκευή να μην μπορεί να ξεδιπλώσει τις δυνατότητες της λόγω... software! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα χρόνου...λίγη υπομονή χρειάζεται

Εξάλλου το μηχανάκι φοράει κινητήρα F1..όλα τ'άλλα είναι εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα χρόνου...λίγη υπομονή χρειάζεται

Εξάλλου το μηχανάκι φοράει κινητήρα F1..όλα τ'άλλα είναι εύκολα

 

δεν φτανει μονο το γκαζι για να κινηθεις γρηγορα Δημητρη :)

 

θελεις και καλα φρενα,αναρτησεις,λαστιχα αλλα και πανω απο ολα γνωση του οδηγειν οπως και "χερια" για να εκμεταλευτεις ενα γρηγορο κινητηρα :D

 

το acer δεν δειχνει δυστυχως να τηρει αυτες τις προυποθεσεις για να παει πραγματικα γρηγορα...

 

μακαρι να εχουμε συντομα καποια καλη ρομ γιατι ετσι οπως ειναι τωρα...δεν το παλευω καθολου....το εστησα και το παρατησα στην ακρη..:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν φτανει μονο το γκαζι για να κινηθεις γρηγορα Δημητρη :)

 

θελεις και καλα φρενα,αναρτησεις,λαστιχα αλλα και πανω απο ολα γνωση του οδηγειν οπως και "χερια" για να εκμεταλευτεις ενα γρηγορο κινητηρα :D

 

το acer δεν δειχνει δυστυχως να τηρει αυτες τις προυποθεσεις για να παει πραγματικα γρηγορα...

 

μακαρι να εχουμε συντομα καποια καλη ρομ γιατι ετσι οπως ειναι τωρα...δεν το παλευω καθολου....το εστησα και το παρατησα στην ακρη..:O

 

Έτσι λέμε για όλα τα νέα μοντέλα ppc αλλά μόλις περάσει λίγο ο καιρός και τελικά δοθούν οι λύσεις στα παιδικά προβλήματα τους,τότε δεν θέλουμε να τα αλλάξουμε?:)

Τα ίδια μήπως δεν συμβαίνουν και με το λεό?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέμε για όλα τα νέα μοντέλα ppc αλλά μόλις περάσει λίγο ο καιρός και τελικά δοθούν οι λύσεις στα παιδικά προβλήματα τους,τότε δεν θέλουμε να τα αλλάξουμε?:)

Τα ίδια μήπως δεν συμβαίνουν και με το λεό?

 

μακαρι να γινει ετσι :)

 

οσο για το λεο θα αργησει να ειναι ενταξει...με capacitive screen και wm...δυσκολο το βλεπω να ειναι καποτε ενταξει...δεν ξερω τι θα γινει με τα 7αρια..

 

ισως εκει να ειναι καλυτερα τα πραγματα...:O

 

παντως οσο υπαρχει ο σαφαρι και το iphone θα ειναι καλο να προσπαθουν να το μιμηθουν και στα wm...

καλο για μας φυσικα που θελουμε και επιμενουμε στα wm...οσο και αν μας βασανιζουν με τα μυρια προβληματα τους και το απαραδεκτο browsing που μας προσφερουν..:happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινει ετσι :)

 

οσο για το λεο θα αργησει να ειναι ενταξει...με capacitive screen και wm...δυσκολο το βλεπω να ειναι καποτε ενταξει...δεν ξερω τι θα γινει με τα 7αρια..

 

ισως εκει να ειναι καλυτερα τα πραγματα...:O

 

παντως οσο υπαρχει ο σαφαρι και το iphone θα ειναι καλο να προσπαθουν να το μιμηθουν και στα wm...

καλο για μας φυσικα που θελουμε και επιμενουμε στα wm...οσο και αν μας βασανιζουν με τα μυρια προβληματα τους και το απαραδεκτο browsing που μας προσφερουν..:happy:

 

Συμφωνώ απόλυτα,γι'αυτό και αγόρασα το F1..είναι το μοναδικό αυτή την στιγμή ppc σε τίμια τιμή για wm,αλλιώς μάλλον και εγώ θα τραβούσα προς Μηλιές Πηλίου πλευρά:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα,γι'αυτό και αγόρασα το F1..είναι το μοναδικό αυτή την στιγμή ppc σε τίμια τιμή για wm,αλλιώς μάλλον και εγώ θα τραβούσα προς Μηλιές Πηλίου πλευρά:lol:

 

 

Δεν θελω να νομισει κανενας οτι δημιουργω vs,

αλλα ισως θα επρεπε καποια στιγμη να πας και απο μηλιες καμια βολτα:happy:

 

μονο ετσι θα ζησεις την εμπειρια του browsing οπως θα επρεπε να ειναι στα τηλ εδω και χρονια!!

Γρηγορο απλο πανευκολο σταθεροτατο και κυριολεκτικα μοναδικο!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι λέμε για όλα τα νέα μοντέλα ppc αλλά μόλις περάσει λίγο ο καιρός και τελικά δοθούν οι λύσεις στα παιδικά προβλήματα τους,τότε δεν θέλουμε να τα αλλάξουμε?:)

Τα ίδια μήπως δεν συμβαίνουν και με το λεό?

 

Δυστυχώς όμως το development team της ACER είναι πολύ πίσω σε αυτά τα θέματα σε σχέση με το αντίστοιχο της HTC. Γιαυτό και βλέπουμε αυτές τις τεράστιες διαφορές σε θέματα software ανάμεσα στις δύο εταιρίες.

 

οσο για το λεο θα αργησει να ειναι ενταξει...με capacitive screen και wm...δυσκολο το βλεπω να ειναι καποτε ενταξει...δεν ξερω τι θα γινει με τα 7αρια..

 

Αν και off-topic, πάντως και εδώ η καινούργια 1.48 ROM, αντί να λύνει προβλήματα... μάλλον έχει φέρει περισσότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, εχω 5800 και προσεχως f1, πως μπορω να μεταφερω τις επαφες ευκολα.

Τα symbian κρατουν backup τις επαφες σε vcf στη καρτα μνημης, μπορω να τις αποθηκευσω απο κει ευκολα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, εχω 5800 και προσεχως f1, πως μπορω να μεταφερω τις επαφες ευκολα.

Τα symbian κρατουν backup τις επαφες σε vcf στη καρτα μνημης, μπορω να τις αποθηκευσω απο κει ευκολα?

 

 

Πεσασε τες στο outlook και απλα συγχρονισε το acer .

 

Ριχτες drag and drop μεσα στο outlook.Aπλα κοιτα μην εχεις αλλες εκει και στα κανει κουλουβαχατα:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πεσασε τες στο outlook και απλα συγχρονισε το acer .

 

Ριχτες drag and drop μεσα στο outlook.Aπλα κοιτα μην εχεις αλλες εκει και στα κανει κουλουβαχατα:)

 

εμ..δν εχω outlook..:O

tτο εχω σβησει. καποιος αλλος τροπος?

αλλιως να βαλω το outlook..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

εμ..δν εχω outlook..:O

tτο εχω σβησει. καποιος αλλος τροπος?

αλλιως να βαλω το outlook..

 

 

Να το βαλεις φιλε μου..

Ειναι απαραιτητο με αυτα τα μηχανηματα του διαολου που εχουμε μπλεξει:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Να το βαλεις φιλε μου..

Ειναι απαραιτητο με αυτα τα μηχανηματα του διαολου που εχουμε μπλεξει:lol:

 

ωχ..καταλαβα..δηλαδη θα ανοιξω τα XP μετα απο 6μηνη αποχη (ubuntu δουλευω)

:p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...μετά από περίπου μία εβδομάδα με το κινητό μας θα συμφωνήσω με πολλά από τους προλαλήσαντες. Κατ'αρχάς να αναφέρω ότι το προηγούμενο smartphone μου ήταν ένα ETEN X500 (δεν αλλάζω συχνά κινητό) και ότι εκτός από τηλεφωνία το χρησιμοποιώ κυρίως για πλοήγηση (όχι τόσο πολύ internet δηλαδή).

Όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής είναι σαφώς μέτρια, αλλά δεν με πειράζει γιατί σε σχέση με το Χ500 μου φαίνεται κλάσεις ανώτερο :D Επίσης δεν θα έδινα ποτέ τα διπλάσια χρήματα για να πάρω κάτι το οποίο θα ήταν απλά πιο ντιζαϊνάτο.

Το GPS του είναι στα ίδια επίπεδα με του Χ500 (το οποίο ήταν θεϊκό). Το Destinator 7 ανοίγει σε λιγότερο από 4 sec και το σήμα είναι ήδη εκεί...

Χωρίς να το έχω υπερφορτώσει σε εφαρμογές (έχω βάλει σχεδόν όλα της SpB, CorePlayer, AdobeReader) δεν έχω δει την ελεύθερη μνήμη κάτω από 90ΜΒ και γενικά όλα ανταποκρίνονται γρήγορα. Μου έκανε 1-2 κολλήματα κάποια στιγμή αλλά δεν ξαναεμφανίστηκαν. Επίσης είχα ένα πρόβλημα να περάσω την τελευταία ROM από activesync αλλά τελικά πέρασε με Windows Mobile Device Center.

Η κάμερα είναι αποτυχία, αλλά ελπίζουμε σε κάτι απλά υποφερτό με μια καινούργια ROM.

 

Αυτό που μου έχει λείψει από το Χ500 και θέλω να σας ρωτήσω είναι εάν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε στο ιστορικό κλήσεων δίπλα σε κάθε κλήση να εμφανίζεται κι η διάρκεια της ; (το Χ500 σου έδινε την δυνατότητα με ένα tap πάνω στην κλήση να σου δείχνει και την διάρκεια της).

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

ωχ..καταλαβα..δηλαδη θα ανοιξω τα XP μετα απο 6μηνη αποχη (ubuntu δουλευω)

:p:lol:

 

Google sync δεν μπορείς να κάνεις.... ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανένας ότι υπάρχει πρόβλημα στον συγκεκριμένο τομέα.

 

...παντως οσο υπαρχει ο σαφαρι και το iphone θα ειναι καλο να προσπαθουν να το μιμηθουν και στα wm...

καλο για μας φυσικα που θελουμε και επιμενουμε στα wm...οσο και αν μας βασανιζουν με τα μυρια προβληματα τους και το απαραδεκτο browsing που μας προσφερουν..:happy:

 

Κάτι έλεγε αυτός που δάγκωσε το μηλαράκι :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια, τι προβλημα εχει το browsing? με opera μια χαρα ειναι

 

Δεν είπε κανένας ότι υπάρχει πρόβλημα στον συγκεκριμένο τομέα.

 

Κάτι έλεγε αυτός που δάγκωσε το μηλαράκι :lol:

 

παιδια χωρις παρεξηγηση,συγκρινω το browsing με τα υψηλοτερα στανταρτς,αυτα του iphone..

το browsing του Acer ειναι ακομη χειροτερο ακομα και απο του HD2...:O

 

οποιος λεει οτι ειναι μια χαρα αυτο το πραγμα με συγχωρειτε...αλλα δεν ξερει τι σημαινει browsing σε κινητο τηλ..

 

φιλικα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Άλλο όμως "το browising έχει πρόβλημα" και άλλο "το browsing δεν είναι τόσο καλό όσο του iphone".

 

Είναι εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους αυτά τα δύο. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για windows mobile συσκευή με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer neoTouch S200 (ACER F1)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...