Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και χρονια πολλα

 

Ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος του κινητου.

Εχω 2 προβληματα ομως , θα με εξυπηρετουσε πολυ αν μπορουσατε να με βοηθησετε

α)παροτι συνδεομαι με wireless (WEP Protected @ 64bit) με το δικτυο του σπιτιου και πλοηγουμαι κανονικα στις σελιδες βλεπω οτι στο youtube οταν παταω watch video ο media player δεν φορτωνει το εκαστοτε video και βγαζει σφαλμα , ενω δειχνει αρχικα οτι συνδεθηκε (στο progress)

β)δεν βλεπω να παιζουν τα flash στις σελιδες

 

Και μια χαζη αλλα ευστοχη ερωτηση : το γεγονος οτι δεν εχω κανει ακομα register το VOD για το divX παιζει ρολο στο οτι δεν μπορει ο media player να παιξει οποιοδηποτε stream απο το youtube?

Eχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Γεια σας παιδια,

 

Επανερχομαι μετα το επιτυχες register του VOD , το προβλημα ομως δεν εχει διορθωθει.Υστερα απο ολες τις δοκιμες που εχω κανει καταληγω οτι το flash δεν παιζει !! Συγκεκριμενα οταν κανω switch τo youtube σε desktop mode βγαινει το κλασσικο κοκκινο F το οποιο σημαινει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος flash player, και απο οσο ξερω το youtube χρησιμοποιει flash player 10+ μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε το καλοκαιρι.

 

Εχει κανεις αντιμετωπισει αυτο το προβλημα? Πως λυνεται? Εχω τσεκαρει ολες τις ρυθμισεις 1 προς 1 οπως επισης στις ρυθμισεις η εκτελεση flash ειναι στην επιλογη ενεργο.Τα φωτα σας παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια για το μηνυμα κατι πρεπει να πειραξετε στις ρυθμισεις των μηνυματων..

με την κωδικοποιηση τον χαρακτηρων..αν υποστηριζει φουλ αναγνωριση ή οχι..

πχ στο νοκια ειναι..

περιορισμενη υποστηριξη κ πληρης υποστηριξη....

βαλτε το στο περιορισμενη...

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο 1 εβδομαδα συμβιωσης με το jet θέλω να αναφερω τρια προβληματα για τα οποια δεν εχω βρει λυση:

 

1)SMS ενω ξεκινάω να γράψω μου εμφανίζει 160 χαρακτηρες ,μολις γράψω 2,3 χαρακτηρες οι διαθέσιμοι χαρακτηρες πανε στο 69, 68..(παντα μιλαμε για ελληνικα)

οταν γυρναω σε αγγλικα ολα ειναι οκ δηλαδη 160 159 158....

Οταν πάω μυνηματα>ρυθμισεις>sms>επιλογες αποστολης>υποστηριξη χαρακτηρων και βαλω Αλφαβητικο GSM αντι αυτοματο μπορω και γραφω κανονικα 160 χαρακτηρες στα ελληνικα αλλα μονο με κεφαλαια.

 

 

Μυνήματα -> Ρυθμίσεις -> SMS -> Επιλογές Αποστολής -> Υποστήριξη Χαρακτήρων == Αλφάβητο GSM.

Αυτό είναι. Γράφει μόνο κεφαλαία στα ελληνικά αλλά γράφει 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Ισχύει για όλα τα Samsung (όσα έχω δει τεσπα). Και στα Νόκια ισχύει κάτι αντίστοιχο που ανέφερε ο προηγούμενος φίλος

Link to comment
Share on other sites

Για το καλωδιο δεν εχω καταφερει και εγω κατι, δεν πιστευω πως ειναι προβλημα της συσκευης. Κατι εχουν κανει προφανως για να θελει το δικο τους καλωδιο που ειναι τσουχτερο λιγακι στα 18 ευρω.

Την ζελατινι την πηρα χτες και το μετανιωσα... Αφηστε το τι τραβηξα για να την βαλω... Παντως στο θεμα της αφης δεν εχει προβλημα, μια χαρα πατιεται η οθονη και με την ζελατινη.

 

Για το μηνυμα που λες και σε Sony Ericsson υπαρχει αυτο το θεμα με τους Ελληνικους πεζους χαρακτηρες. Ισως στο Νοκια δε σε περιοριζει στο οριο αλλα μπορει η εταιρια σου να σε χραιωνει για καθε 60 πεζους Ελληνικους χαρακτηρες, παραπανω απο ενα SMS παρολο που το κινητο δειχνει 170... Ετσι πιστευω τουλαχιστον γιατι παντου το εχω δει αυτο με τους πεζους Ελληνικους χαρακτηρες.

 

Οσο για το Flash player ειχα μπει σε μια αλλη σελιδα με βιντεο (εκτος youtube) και δουλευε μια χαρα σε μενα, βεβαια τα βιντεο κολλαγαν παρα πολυ....

Αυτο για το DivX που λετε τι ακριβως ειναι? Δεν εχω κανει register αλλα βλεπω κανονικα DivX... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ζελατινα πηρες αυτη που εχει στο πλαισιο την nortonline ? και εγω παιδευτικα λιγο γιατι δεν καθότανε καλα ,ειναι διαφανη αρκετα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ζελατινα πηρες αυτη που εχει στο πλαισιο την nortonline ? και εγω παιδευτικα λιγο γιατι δεν καθότανε καλα ,ειναι διαφανη αρκετα?

 

Ναι αυτην πηρα. Με πολλες προσπαθειες καταφερα να την κολησω χωρις χνουδια και χωρις φουσκαλες και μπορω να πω πως ειναι οκ διαφανη μια χαρα φαινονται και τα χρωματα της οθονης και ολα. Ασε την επληνα 300 φορες γιατι μετα την πρωτη προσπαθεια κολλησαν χνουδια πανω της... Και μετα δεν εβρισκα τροπο να την στεγνωσω χωρις να κολλησουν αλλα χνουδια. Τελικα κατι καταφερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Επανερχομαι μετα το επιτυχες register του VOD , το προβλημα ομως δεν εχει διορθωθει.Υστερα απο ολες τις δοκιμες που εχω κανει καταληγω οτι το flash δεν παιζει !! Συγκεκριμενα οταν κανω switch τo youtube σε desktop mode βγαινει το κλασσικο κοκκινο F το οποιο σημαινει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος flash player, και απο οσο ξερω το youtube χρησιμοποιει flash player 10+ μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανε το καλοκαιρι.

 

Εχει κανεις αντιμετωπισει αυτο το προβλημα? Πως λυνεται? Εχω τσεκαρει ολες τις ρυθμισεις 1 προς 1 οπως επισης στις ρυθμισεις η εκτελεση flash ειναι στην επιλογη ενεργο.Τα φωτα σας παιδια!!

 

Τελικα υστερα απο δοκιμες φαινεται οτι το κοβει το router , εχω το NetFaster IAD , εγινε δοκιμη και με encryption και με open και παλι βγαζει το σφαλμα : "Αποτυχια συνδεσης.Επαναληψη?" Αντιθετα σε ενα Netgear AP που συνδεθηκα τα video στο youtube φορτωναν κανονικα.

Τι μπορει να φταιει στο router απο πλευρας ρυθμισεων και το κοβει? δοκιμασα με disabled το UPnP και με disabled το Firewall.

Εχει κανεις καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...έχω πολύ καιρό να μπώ στο site και επειδή το thread είναι 100 σελίδες και... δεν είμαι σίγουρος αν η απορία μου έχει λυθεί πιο πριν..

Να αναφέρω κατ αρχήν είμαι κάτοχος του jet περίπου 3 μήνες(αν θυμάμαι καλά)

έχει και μένα φούσκα η οποία έχει μειωθεί κατά πολύ σε σημείο πολλές φορές να μην φαίνεται..πρόβλημα το κινητό δεν παρουσίασε..

Από αξεσουάρ αγόρασα μερικά πενάκια και από ebay και από άλλα μαγαζιά με το πενάκι του eshop να είναι μακράν καλύτερο..

Και ''φόρεσα'' ζελατίνα προστασίας από το http://www.zagg.com..η εφαρμογή άψογη,το αποτέλεσμα εργοστασιακό θα έλεγα..πέφτει/το βάζω με κλειδιά/το πετάει η κόρη κάτω και δεν παθαίνει ούτε γρατζουνιά..

Στην απορία λοιπόν που αναφέρθηκα πριν..

στο sidebar που έχει το κινητό,έχει ένα εικονίδιο μια τούρτα που σε παραπέμπει σε ειδοποίηση για τα γενέθλια κάποιου...

Ότι και να έκανα δεν κατάφερα να κάνω κάποια καταχώρηση στο συγκεκριμένο ...

Αν το έκανε κάποιος παρακαλώ ας δώσεις τα φώτα του

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μια ερωτηση για την ζελατινα ,πηρες την zagg την full body (μπρος πισω).Ποσο πήγε, σε ποσες μερες στην στείλανε,μεταφορικα?

Την πήρες απ'ευθειας απο εδω ?http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-jet-s8000-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php Με χρηση prepaid κάρτας?

Ευχαριστώ.

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στην απορία λοιπόν που αναφέρθηκα πριν..

στο sidebar που έχει το κινητό,έχει ένα εικονίδιο μια τούρτα που σε παραπέμπει σε ειδοποίηση για τα γενέθλια κάποιου...

Ότι και να έκανα δεν κατάφερα να κάνω κάποια καταχώρηση στο συγκεκριμένο ...

Αν το έκανε κάποιος παρακαλώ ας δώσεις τα φώτα του

αυτο απλα ειναι νεκρο.αν σου χρειαζεται κατεβασε απο τα widget της σαμυ το αλλο που εχει.Α και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

εδω κ 2 ωρες ειμαι ενας περηφανος κατοχος του jet..εως τωρα ειμαι εκπληκτος.

οποιος ενδιαφερεται να το αγορασει..ας το κανει..

εχει 2 gb εσωτερικη μνημη

τρομερη οθονη 3,1'' amoled

δυνατο ηχειο

γρηγορη αποκριση..να ναι καλα τα 800mhz

τα ακουστικα ειναι καλα σε ποιοτητα ηχου..αλλα δεν ειναι βολικα στην τοποθετηση στο αυτι.

επειδη ειναι απο αγγλια..εχει κ την κοκκινη ιριδιζουσα γραμμη στο πισω μερος.με τιμη 240€

μπαταρια, gps k wifi θα τα κοιταξω κ θα τα σχολιασω.

Link to comment
Share on other sites

εχω το s8000 και στην αρχικη οθονη μου βγαζει διπλα απο το σημαδακι της μπαταριας τον αριθμο 1. ξερετε τι ειναι κ αν πρεπει να το βγαζει;

 

και επισης θελω να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω χαρτες και διαφορα προγραμματα για το κιν!!!!!!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μια ερωτηση για την ζελατινα ,πηρες την zagg την full body (μπρος πισω).Ποσο πήγε, σε ποσες μερες στην στείλανε,μεταφορικα?

Την πήρες απ'ευθειας απο εδω ?http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-jet-s8000-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php Με χρηση prepaid κάρτας?

Ευχαριστώ.

 

Ναι σε όλα ....την πήρα ακριβώς από αυτό το site που γράφεις,είναι 5 κομάτια το πίσω το εμπρός και ξεχωριστά τα 3 πλήκτρα(αποδοχή κλήσης/απόρριψη κλήσης/κύβος).

Ηρθε στο σπίτι με φάκελο σε 7 εργάσιμες ταχυδρομικώς

η τιμή είναι 20+€(22-24€ αν θυμάμαι καλά μαζί με μεταφορικά)

και πλήρωσα με paypal(δεν είμαι 100% σίγουρος ,,πάνε και 3 μήνες)

Έχει ένα σπρευ με υγρό για να μην κολάει η μεμβράνη στα χέρια και τις μεμβράνες και μια κάρτα με -5€ σε επόμενη αγορά(η κάρτα τύπου τηλεκάρτας χρησιμοποιείται και για την απομάκρυνση των υγρών μετά την εγκατάσταση της μεμβράνης..

Όπως είπα αποτέλεσμα κορυφή..το μόνο που πρέπει να προσέξεις στην τοποθέτηση είναι να κολήσουν οι γωνίες καλά να μην ξεκολάει μετα στην άκρη..

Η αίσθηση της μεμβράνης είναι λιγάκι σαν λαστιχένια με θετικό να έχει το κινητό καλύτερη πρόσφυση σε κεκλιμένες επιφάνειες πχ. αυτοκίνητο ενώ αρνητικό θέλει λίγο περισότερη πίεση η οθόνη μερικές φορές..σε slide κυρίως γιατί η ελαστική υφή του δυσκολέυει το ''τράβηγμα του δαχτύλου'' πάνω στην οθόνη

Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης για το samsung s8000;;;;δωρεαν ομως.να μη χρειαζετε συνδεση στο ιντερνετ....

ας απαντηση καποιος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο απλα ειναι νεκρο.αν σου χρειαζεται κατεβασε απο τα widget της σαμυ το αλλο που εχει.Α και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

 

Μήπως μπορείς να βάλεις το link δεν βρήκα κάτι:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να βάλεις το link δεν βρήκα κάτι:wacko:

 

ΦΊΛΕ μου, το widget αυτό βλέπει ποιοί έχουn γενέθλια εντός 30 ημερών και στο δείχνει. βάλε σε μια επαφή ότι έχει γενέθλια το Γενάρη και θα στο βγάλει με επιλογή για τηλ ή sms

 

επισης kαλη χρονια σε ολους, με υγεια και ευτυχια

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα ....την πήρα ακριβώς από αυτό το site που γράφεις,είναι 5 κομάτια το πίσω το εμπρός και ξεχωριστά τα 3 πλήκτρα(αποδοχή κλήσης/απόρριψη κλήσης/κύβος).

Ηρθε στο σπίτι με φάκελο σε 7 εργάσιμες ταχυδρομικώς

η τιμή είναι 20+€(22-24€ αν θυμάμαι καλά μαζί με μεταφορικά)

και πλήρωσα με paypal(δεν είμαι 100% σίγουρος ,,πάνε και 3 μήνες)

Έχει ένα σπρευ με υγρό για να μην κολάει η μεμβράνη στα χέρια και τις μεμβράνες και μια κάρτα με -5€ σε επόμενη αγορά(η κάρτα τύπου τηλεκάρτας χρησιμοποιείται και για την απομάκρυνση των υγρών μετά την εγκατάσταση της μεμβράνης..

Όπως είπα αποτέλεσμα κορυφή..το μόνο που πρέπει να προσέξεις στην τοποθέτηση είναι να κολήσουν οι γωνίες καλά να μην ξεκολάει μετα στην άκρη..

Η αίσθηση της μεμβράνης είναι λιγάκι σαν λαστιχένια με θετικό να έχει το κινητό καλύτερη πρόσφυση σε κεκλιμένες επιφάνειες πχ. αυτοκίνητο ενώ αρνητικό θέλει λίγο περισότερη πίεση η οθόνη μερικές φορές..σε slide κυρίως γιατί η ελαστική υφή του δυσκολέυει το ''τράβηγμα του δαχτύλου'' πάνω στην οθόνη

 

Κι εγω απο κει την εχω παρει και ειμαι ευχαριστημενος. Θελει πολυ μεγαλη προσοχη στην τοποθετηση της. Αν την παρεις απο κει να δεις προσεχτικα το αναλυτικο βιντεο πρωτα. Οπως ειπε και ο φιλος, θελει πολυ υπομονη ειδικα στις γωνιες, να περιμενεις αρκετη ωρα μεχρι να κολλησει καλα (θελει πιεση με τα δαχτυλα αρκετη ωρα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υστερα απο δοκιμες φαινεται οτι το κοβει το router , εχω το NetFaster IAD , εγινε δοκιμη και με encryption και με open και παλι βγαζει το σφαλμα : "Αποτυχια συνδεσης.Επαναληψη?" Αντιθετα σε ενα Netgear AP που συνδεθηκα τα video στο youtube φορτωναν κανονικα.

Τι μπορει να φταιει στο router απο πλευρας ρυθμισεων και το κοβει? δοκιμασα με disabled το UPnP και με disabled το Firewall.

Εχει κανεις καμμια ιδεα?

 

 

Υστερα απο αρκετο ψαξιμο καταληγω οτι προφανως το Netfaster IAD δεν υποστηριζει το προτοκολλο RTSP (Real Time Streaming Protocol).Τα σχετικα ports που πρεπει να κανει καποιος port forward σε περιπτωση που δεν παιζει ειναι τα 554 και το 5584 (alternative).Τα ανοιξα αλλα και παλι αρνειται πεισματικα να παιξει το streaming..

Αν εχει καποιος Netfaster ΙΑD router μπορει να μου επιβεβαιωσει αν παιζει το streaming στα video που ζητα απο youtube/metacafe κ.ο.κ ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν ερχεται-να ρωτησω- με ενσωματωμενη οθονη προστασιας φιλοι μου?
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο αρκετο ψαξιμο καταληγω οτι προφανως το Netfaster IAD δεν υποστηριζει το προτοκολλο RTSP (Real Time Streaming Protocol).Τα σχετικα ports που πρεπει να κανει καποιος port forward σε περιπτωση που δεν παιζει ειναι τα 554 και το 5584 (alternative).Τα ανοιξα αλλα και παλι αρνειται πεισματικα να παιξει το streaming..

Αν εχει καποιος Netfaster ΙΑD router μπορει να μου επιβεβαιωσει αν παιζει το streaming στα video που ζητα απο youtube/metacafe κ.ο.κ ?

χρονια πολλα καλη χρονια φιλε μου και υπολοιποι !

 

ετσι πρεπει να συμβαινει με το router σου γιατι εγω εχω ενα DLINK 2640B και δεν εχω κανενα

προβλημα...επισης απο τις παραμετρους του (manual) βλεπω οτι υποστηριζει RTSP....

αλλαγη λοιπον και καθαρισες..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ας τα παρω με τη σειρα..

1ον καλη χρονια σε ολους με υγεια..

2ον για το widget ισχυει αυτο που ειπε ο φιλος.(πας στις επαφες σου..πατας επεξεργασια(edit) κ η τελευταια επιλογη ειναι γεννεθλια..εκει βαζεις την ημερομηνια της επαφης..κ εισαι ετοιμος)..

3ον παλιοτερα ακουγα το πως θα μεταφερουν απο το παλιο κινητο στο νεο ολες τις επαφες χωρις να τις γραψουν μια μια..λοιπον..εγω με το νοκια που κοντευει 3 ετη ζωης(ν71) πατησα στις επαφες επιλογη ολων..αποστολη μεσω bluetooth κ πηγαν στο αλλο κινητο με ολες τις υποσημειωσεις..ακομα κ των γεννεθλιων..εκει σοκαριστηκα..κ καταλαβα πως το τζετακι εχει πολλες δυναμεις..

4ον το κινητο οταν το αγοραζεις εχει μονο μια καλης ποιοτητας θηκη τυπου "καλτσας" που μοιαζει με ανθρακονηματα..ειναι καλη κ στιβαρη..αλλα ενας φιλος ειχε πει πως απο τι στιγμη που εβαλε θηκη στο κινητο..αρχισε να εμφανιζεται η...............φουσκαλα! κ με εχει φοβισει οποτε δεν την εχω χρησιμοποιησει.αν καποιος εχει διαπιστωσει το ιδιο..ας το πει στο φορουμ..

Link to comment
Share on other sites

1 Ευχαριστουμε επισης, καλη χρονια σε ολους :D

2 Ευχαριστω δεν το ηξερα γιατι δεν ειχα ασχοληθει με αυτο.

3 Εχω παρατηρησει σε ολα τα νεα κινητα να συμβαινει αυτο. Εκτος απο μια μουφα που εχει η μανα μου που για να περασω τις επαφες μου βγηκε η ψηχη :p

4 εγω σε βιντεο unboxing εβλεπα οτι στο πακετο ειχε μια θηκη πολυ σκληρη που ολοι ειχαν προβλημα οτι το κινητο δεν εβγαινε απο κει μεσα. Σε μενα ειχε μια αλλη παλι τυπου καλτσας αλλα πολυ μαλακιά και απαλη και απ' εξω το σχεδιο της ειναι πολυ πολυ μικροι ρομβοι. Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα την χρησιμοποιω καθημερινα. Λογικα για να σου εμφανισει την φουσκα πρεπει να εχει προβλημα η οθονη...

 

Χαζομαρες λογισμικου...

Το μονο μειονεκτημα που εχω βρει στο κινητο ειναι καποιες ατελειες στο λογισμικο.

Μια απο αυτες ειναι το εξης το οποιο ανακαλυψα πριν λιγο. Ο browser οταν πας να γραψεις κατι σε ενα φορουμ πχ δε σε αφηνει να γραψεις πανω απο 1024 γραμματα σε ενα post... Και επισης οταν θες να σβησεις απο ενα σημειο και πριν το μηνυμα πρεπει να το κανεις γραμμα γραμμα... Γιατι παρολο που πας τον κερσορα εκει που θες, αν πατησεις συνεχομενα το πισω βελακι θα σβησει ολο μα ολο το μηνυμα αντι να σβησει το μηνυμα που βρισκετε απο τον κερσορα και πισω οπως γινεται σε αλλα κινητα...

Μια αλλη βλακεια ειναι οτι οταν εχεις κλειστα τα bluetooth και θες να στειλεις κατι, τα ενεργοποιεις για να στειλεις το κατι αλλα μολις τελειωσει η αποστολη δεν θα κλεισουν εφοσον τα ειχες ηδη κλειστα πριν στειλεις... Πρεπει να τα κλεισεις χειροκινητα. Το ιδιο ισχυει και για το wifi. Αν το εχεις κλειστο και ανοιξεις μια εφαρμογη που θα το χρησιμοποιησει, ανοιγει μονο του συνδεετε εκει που του εχεις πει, αλλα μολις κλεισεις την εφαρμογη το wifi παραμενει ανοιχτο τρογωντας μπαταρια...

Και ας μην πω καλυτερα για το οτι δεν εχουν σκεφτει καν να θεσουν τα κουμπια εντασης για αλλαγη τραγουδιου εφοσον πατηθουν συνεχομενα για λιγα δευτερολεπτα... Ουτε ενα Play/pause button δεν εχουν ρυθμισει, που θα μπορουσε ανετα να χρησιμοποιηθει το κουμπι της φωτογραφικης μηχανης ή αυτο που εμφανιζει τον κυβο με τις εφαρμογες, μονο οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο...

 

Το πιο κουλο βεβαια που με εχει ξενερωσει αφανταστα ειναι ο τροπος που ερχονται οι αναφορες οι οποιες ερχονται σαν SMS και ετσι αν εχω στειλει 3 - 4

μηνυματα και δεν εχω παρει αναφορα για κανενα και ξαφνικα ερθουν 2 αναφορες, δεν υπαρχει περιπτωση να ξερω πιο απο τα μηνυματα παραδωθηκε...

Τελος η καμερα θα μπορουσε να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες με το φλας... Παρα ειναι χαλια οταν αναψει το φλας και εχεις λιγο φωτισμο... Θα μπορουσε να χαμηλωνει αυτοματα αναλογα με τις συνθηκες φωτισμου γιατι βγαινουν πολυ φωτινες.

 

Υπαρχει αραγε περιπτωση να δηλωσουμε παραπονα στην Samsung για να φτιαξει μερικες βλακειες? :P Παντως σε γενικες γραμμες το κινητο δεν παιζεται. Ειναι το πρωτο μου Samsung και το πρωτο μου αφης και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος εκτος απο αυτα που ανεφερα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Τελος η καμερα θα μπορουσε να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες με το φλας... Παρα ειναι χαλια οταν αναψει το φλας και εχεις λιγο φωτισμο... Θα μπορουσε να χαμηλωνει αυτοματα αναλογα με τις συνθηκες φωτισμου γιατι βγαινουν πολυ φωτινες.

 

Απ ότι φαίνεται το κινητό μας είναι για να βγάζει φωτογραφίες μόνο την ημέρα..το σονυ εριξον κ800 που είχα πάλι με λεντ φλας έβγαζε υπέροχες φωτό και σε κλαμπάκια μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται το κινητό μας είναι για να βγάζει φωτογραφίες μόνο την ημέρα..το σονυ εριξον κ800 που είχα πάλι με λεντ φλας έβγαζε υπέροχες φωτό και σε κλαμπάκια μέσα...

 

Το Κ800 ειχε xenon flash... Οντως την μερα βγαζει πολυ καλες... Αλλα κατι μπορουν να κανουν ειμαι σιγουρος...

 

Επισης ενα αλλο μειονεκτημα... Κλειδωμενη η οθονη στην τσεπη το κινητο με hands free... Χτυπαει και απαντας με το κουμπι του hands free. Τελειοωνεις την συνομιλια και το κινητο δεν ξανα κλειδωνει μολις τερματιστει η κληση... Αυτα ειναι γελεια πραγματα δε θα πρεπε να υπαρχουν ουτε στην Beta εκδοση του λογισμικου, αν ειναι δυνατον δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...