Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά στο ποστ του makois, λίγο πιο πάνω.

 

Και θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις συνεχόμενα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το προβλημα ειναι υπαρκτο και στο εξωτερικο το αλλαζουν γι αυτο το πραγμα (γιατι αραγε) καθως με τον καιρο μεγαλωνει η φουσκα (οπως και στο δικο μου) και μετα κανει μια μεγαλη σκια στην οθονη οταν λειτουργει.

Η samsung τι λέει γι'αυτο?Και μένα εχει τη λεγόμενη φούσκα η οποία είναι μικρή.Θα μεγαλώσει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό κάρτα μνήμηε SDHC δέχεται. Έχει απαντηθεί πολλές φορές, αλλά είναι η 3η φορά που διαβάζω το φόρουμ και πλέον δεν έχω άλλη υπομονή :lol:

 

Π.χ αυτή καλή είναι

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει κανονικα τις ρυθμισεις για ιντερνετ.Οταν συνδεω το wifi πρεπει να κανω καμια αλλη ρυθμιση για να μην μου χρεωνει μοναδες?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό κάρτα μνήμηε SDHC δέχεται. Έχει απαντηθεί πολλές φορές, αλλά είναι η 3η φορά που διαβάζω το φόρουμ και πλέον δεν έχω άλλη υπομονή :lol:

 

Π.χ αυτή καλή είναι

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

 

Ναι , αυτη εχω και εγω στο δικο μου

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ρυθμισω τα μειλ μου ωστε να ερχονται κατευθειαν στο κινητο?Πηγα στο site της vodafone αλλα δεν εχει ρυθμισεις για το κινητο αυτο.

Και τέλος..πως κάνω ζουμ σε μια σελίδα στο νετ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα το Τ9 στο Πλάισο που σκαλιζα το κινητο. Πρέπει να ειναι κατι σαν bug δεν εξηγειται αλλιώς. Στο Pixon12 που εχει σχεδον ιδιο λειτουργικο ειναι μια εντελως διαφορετικη κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εμενα ειμαι ενας καινουριος κατοχος του κινητου παρα πολυ καλο ωραιο αλλα εχω ενα προβλημα δεν μπορω να βαλω παιχνιδια μου βγαζει ενα μηνυμα μη υποστηριζομενο αρχειο βαζω τα jar java δηλαδη αλλα τιποτα.

Τα βαζω στην διαδρομη αλλα αρχεια/games(εγω τον εκανα αυτον τον φακελο) αλλα τιποτα καμια βοηθεια καποιος;

Οπως κ αν καποιος ξερει κανενα καλο σαιτ για το τηλ με εφαρμογες παιχνιδια κτλ σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

διαβαστε καλυτερα το thread εχει απαντηθει αλλες δυο φορες

 

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

 

 

Για παιχνίδια http://www.4shared.com/file/12166423...y_djjesh22.htm

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανουμε μια φορα ή πρεπει να το κανουμε καθε φορα που θελουμε να εγκαταστησουμε κατι στο κινητο?

 

καλημερα.θα ηθελα να μου πει καποιος,αν εχει κατεβασει το mini opera κατευθειαν απο το side στο κινητο,ποια εκδοση ειναι για το s8000 και αν δουλευει.εγω κατεβασα δυο εκδοσεις,αλλα δεν μου ανοιγει καμμια.χρειαζεται να κανω κατι αλλο?δεν κανω κατι καλα?ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να βαλεις πολλα προγραμματα οταν θα κανεις αυτη την διαδικασια για να μην την κανεις καθε φορα και για καθε παιχνιδι.

για το μινι οπερα δοκιμασε να κατεβασεις την εκδοση που ειναι για το lg arena.

Link to comment
Share on other sites

Και τέλος..πως κάνω ζουμ σε μια σελίδα στο νετ?

 

Zoom κάνεις:

1. είτε με με το χέρι σου απευθείας πάνω στην οθόνη (κρατάς λίγο το δάκτυλό σου πατημένο και σύρεις προς τα πάνω)

 

2. είτε με τα πλήκτρα για την αυξομοίωση του ήχου

:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δωστε ενα καλο site για παιχνιδια!!

Δεν παλευονται τα Demo!!

Να ειναι δοκιμασμενα οτι παιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κανείς να μας αναφέρει ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για το wi-fi για κλειδωμένο ασύρματο router; Υπάρχει ένα θέμα με τους 10ψήφιους κωδικούς.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια και απο εμενα,μολις εγινα κατοχος του κιν.Μπορει να μας πει καποιος τι παιζει με το gps ρυθμισεις χαρτες..... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κανείς να μας αναφέρει ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για το wi-fi για κλειδωμένο ασύρματο router; Υπάρχει ένα θέμα με τους 10ψήφιους κωδικούς.

 

Ποιο προφίλ browser πρέπει να έχω στο wifi για να μην με χρεώνει από wap?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαστε και της προηγουμενες σελιδες των ποστ μη βαριεστε θα σας λιθουν σχεδον ολες οι αποριες . αρχειστε απο την σελιδα 13. απανταμε ολο τα ιδια και γηνεται κουραστηκο .
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαβαστε και της προηγουμενες σελιδες των ποστ μη βαριεστε θα σας λιθουν σχεδον ολες οι αποριες . αρχειστε απο την σελιδα 13. απανταμε ολο τα ιδια και γηνεται κουραστηκο .

Eγω δεν βρηκα απαντηση στην ερωτηση μου.

Κι ερωτω ξανα:

1) Ποιο προφιλ browser πρεπει να εχω στο wifi για να μην χρεωνομαι?

2) Πως λειτουργουν οι κινησεις?Πχ πως κλεινει το ραδιο με τιναγμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μπράβο στα παιδεία για την υποστήριξη που δίνουν εδώ μέσα. Βασικά έχω τρία προβληματάκια με το κινητό που αν και διάβασα όλα τα ποστ δεν βρήκα απάντηση.

 

α)Έχω δημιουργήσει ένα φάκελο με τραγούδια/εικόνες και είναι αποθηκευμένος στην κάρτα μνήμης. Όταν πάω να χρησιμοποιήσω ένα τραγούδι/φώτο ως πχ. ήχο κλήσης ή ως εικόνα κλήσης επαφής τότε μου δημιουργεί ένα αντίγραφο στην μνήμη της συσκευής και το πετάει χύμα στα αρχεία μου. Υπάρχει τρόπος αυτό να μην γίνεται και γεμίζω αντίγραφα την μνήμη...?

 

β)Πέρασα μια χαρά τα παιχνίδια και τις εφαρμογές με τον τρόπο που περιγράφετε όμως υπάρχει τρόπος οι εφαρμογές να μην είναι μέσα στον φάκελο παιχνίδια και να είναι στο κεντρικό μενού ή κάπου αλλού?

 

γ) Ποιο opera mini κατεβάζουμε? Είπατε αυτό που παίρνει και το arena αλλά ούτε αυτό το βρίσκω...

Di Student
Link to comment
Share on other sites

@france

1)Επέλεξε οποιοδήποτε δίκτυο wifi εκτός των wap και Internet της εταιρίας τηλεφωνίας που έχεις και θα είσαι οκ

 

2) Για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις κινήσεις για μια εφαρμογή πρέπει να την ξεκινήσεις απο το motion gate.

 

Για να ξεκινήσεις το motion gate πατάς παρατεταμένα το κουμπί του κύβου που βρίσκεται δίπλα στο κουμπί της κάμερας.

 

Μπορείς να διαλέξεις μεταξύ δύο εφαρμογών με κίνηση του καρπού δεξιά ή αριστερά. Για να επιλέξεις ποιές 2 εφαρμογές θα έχεις στο motion gate πας μενού->ρυθμίσεις->ρυθμίσεις κίνησης->motion gate και πατάς πάνω στην κάθε πλέυρα του κύβου και ορίζεις την εφαρμογή που θές.

 

Για το ράδιο όταν το ανοίξεις με motion gate με κίνηση του καρπού αριστερά και δεξιά αλλάζεις σταθμό και με διπλό χτύπημα στο πάνω μέρος του κινητού το ενεργοποιείς και το απενεργοποιείς.

 

@Tauritos

α) Πάντα θα κάνει αντίγραφο στην μνήμη του κινητού

 

β) Όχι δεν μπορείς να αλλάξεις τα μενού.

 

γ) Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να μπείς στο mini.opera.com κατευθείαν απο το κινητό και να κατεβάσεις την έκδοση 4.2 ή στο m.opera.com/next για την beta 5 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

διαβαστε καλυτερα το thread εχει απαντηθει αλλες δυο φορες

 

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

 

 

Για παιχνίδια http://www.4shared.com/file/12166423...y_djjesh22.htm

 

Τα εκανα ολα αλλα δεν εγινε τιποτα τι να φταει;Δεν μου εμφανιζονται οι φακελοι στο μενου με τα παιχνιδια μονο τα αρχικα παιχνιδια εχει κ στα αλλα αρχεια που εβαλα καποια αλλα μου βγαζει μη υποστηριζομενος τυπος αρχειου.

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα αλλα δεν εγινε τιποτα τι να φταει;Δεν μου εμφανιζονται οι φακελοι στο μενου με τα παιχνιδια μονο τα αρχικα παιχνιδια εχει κ στα αλλα αρχεια που εβαλα καποια αλλα μου βγαζει μη υποστηριζομενος τυπος αρχειου.

 

Μαζί με τα jar αρχεία έβαλες και τα αντίστοιχα jad?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και καλως σας βρηκα.Εχω το JET περιπου ενα μηνα.Πολυ καλο.Θα ηθελα την βοηθεια σας ομως.Μου κολαει καποιες φορες το κουμπακι στα πλαι δεξια επανω που ειναι για το κλειδωμα.Το παταω και δεν κανει τιποτα.Και ετσι περιμενω να κλειδωσει μονο του μετα απο λιγη ωρα.Εχει τυχει σε καποιον αλλον αυτο?Πως λυνεται το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

διαβαστε καλυτερα το thread εχει απαντηθει αλλες δυο φορες

 

1)Googlάρετε το TkFileExplorer v2.2 και εγκαταστήστε το.

2)Βεβαιωθείτε ότι έχετε κλείσει το Samsung new PC Studio

3)συνδέστε το jet στο pc και πατήστε pc studio usb mode

4)τρέξτε το TkFileExplorer

5)διαλέξτε το right com port ή γενικά την θύρα που συνδέσατε το κινητό και πατήστε connect

6)πηγαίντε στον φάκελο User/Mass/Java/Games

7)Δημιουργήστε έναν νέο φάκελο για κάθε εφαρμογή που έχετε και βάλτε μέσα τα jar jad αρχεία

8)κλείστε το πρόγραμμα και ανοίξτε το πληκτρολόγιο του κινητού

9)Γράψτε *#6984125*# για να ανοίξετε το factory menu

10)διαλέξτε internals

11)βάλτε *#9072641*# (master key)

12)διαλέξτε 6 storage settings

13)διαλέξτε 3 update java db

14)βγείτε απο το factory menu και τσεκάρετε το μενού παιχνιδιών

 

 

Για παιχνίδια http://www.4shared.com/file/12166423...y_djjesh22.htm

 

Φιλε κατεβασα το tKfileexplorer αλλα οταν παω να πατησω connect μου λεει οτι 'unable to open port.try again.'Γιατι? Επισης Το 3ο βημα το εκτελουμε στην οθονη του κινητου?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...