Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να του βάλεις για GPS από την στιγμή που έχει κλειστό λειτουργικό; Αυτό δυστυχώς, είναι το μεγάλο μειονέκτημα των συγκεκριμένων συσκευών.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν χρεώνει τίποτα. Μόνο για φωνητική πλοήγηση πρέπει να πληρώσεις 60ε συνδρομή.

 

Όταν λες δεν χρεώνει τίποτα, εννοείς ότι δεν χρειάζεται να εισαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν χρεώνει τίποτα, εννοείς ότι δεν χρειάζεται να εισαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ?

 

Ακριβώς αυτό. Μόνο αν θές για πιό γρήγορη σύνδεση με δορυφόρο ώστε να κάνεις χρήση του agps πρέπει να συνδεθείς αλλά και πάλι αυτό ισχίει για κάθε κινητό και η χρέωση είναι σχεδόν μηδαμινή.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά από τα posts του forum για το S8000 και μπερδεύτηκα αντί να τα ξεδιαλύνω. Είμαι σε διαδικασία ανανέωσης συμβολαίου στην Vodafone και σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Μπορεί κάποιος να μου πει με 2 λόγια αν αξίζει σαν gps?

 

1. Μπορώ να εγκαταστήσω χάρτες με φωνητική πλοήγηση?

2. Θα χρειαστεί να χρεώνομαι για τις υπηρεσίες της πλοήγησης ή όχι?

 

ΥΓ: Μην μου πείτε για το αν θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο, αλλά για το αν στο συγκεκριμένο μπορώ να κάνω αυτό που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά από τα posts του forum για το S8000 και μπερδεύτηκα αντί να τα ξεδιαλύνω. Είμαι σε διαδικασία ανανέωσης συμβολαίου στην Vodafone και σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Μπορεί κάποιος να μου πει με 2 λόγια αν αξίζει σαν gps?

 

1. Μπορώ να εγκαταστήσω χάρτες με φωνητική πλοήγηση?

2. Θα χρειαστεί να χρεώνομαι για τις υπηρεσίες της πλοήγησης ή όχι?

 

ΥΓ: Μην μου πείτε για το αν θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο, αλλά για το αν στο συγκεκριμένο μπορώ να κάνω αυτό που θέλω.

 

Αυτές τις απορίες έχω και εγώ

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί όσες σελίδες πάω πίσω βλέπω κάτι για φούσκες και διάφορα προβλήματα. Πήγα χτες στο πλαίσιο και έκανα κάποιες διαδικασίες για μεταφορά αριθμου σε άλλη εταιρία για να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση.... Οπότε περιμένω να με ειδοποιήσουν για να πάω να πάρω το Jet. Αλλά αυτό που με ανυσηχεί είναι το εξής. Έχει εξαντληθεί από παντού το jetaki και τελικά ξαφνικά μου είπαν ότι υπάρχει σε ένα πλαίσιο όπου και πήγα χτες. Μήπως ρε παιδιά πέσω σε ελατωματικό και όχι τίποτα άλλο αλλά μετά δε θα υπάρχει και άλλο για να το αλλάξω θα πρέπει να περιμένω να φέρουν άλλα.... Τι μου προτίνετε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά από τα posts του forum για το S8000 και μπερδεύτηκα αντί να τα ξεδιαλύνω. Είμαι σε διαδικασία ανανέωσης συμβολαίου στην Vodafone και σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Μπορεί κάποιος να μου πει με 2 λόγια αν αξίζει σαν gps?

 

1. Μπορώ να εγκαταστήσω χάρτες με φωνητική πλοήγηση?

2. Θα χρειαστεί να χρεώνομαι για τις υπηρεσίες της πλοήγησης ή όχι?

 

ΥΓ: Μην μου πείτε για το αν θα πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο, αλλά για το αν στο συγκεκριμένο μπορώ να κάνω αυτό που θέλω.

 

 

 

Το κινητό δεν περιέχει χάρτες. Μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν χάρτες από διάφορα προγράμματα. Για όσους από εμάς χρησιμοποιούν το route 66 ισχύουν τα εξής:

1. το route 66 διαθέτει χωριστά ελληνικούς χάρτες και υπηρεσία φωνητικής πλοήγησης

 

2. η υπηρεσία φωνητικής πλοήγησης χρεώνεται γύρω στα 60€ το χρόνο αν θυμάμαι καλά αυτή τη στιγμή. Δεν χρεώνεσαι κάτι επιπλέον κάθε φορά που το χρησιμοποιείς

 

Προαπαιτούμενο για να χρησιμοποιήσεις το gps είναι να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης με τους χάρτες του.

 

Όλα αυτά έχουν εξηγηθεί αναλυτικά στα post μέχρι τα μέσα Αυγούστου...!! Απο εκεί και μετά δεν έχει ειπωθεί κάτι ιδιαίτερο αναφορικά με το gps.

:)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να το συνδεσω με την τηλεοραση μεσω Tv-out αλλα ακουγεται μονο ηχος χωρις εικονα. Το εχει δοκιμασει κανεις;

 

Όταν το συνδέω στα βύσματα αντί για κιτρινο-κιτρινο, ασπρο-ασπρο συνδέω κίτρινο-άσπρο, άσπρο-κίτρινο και παίζει κανονικά. Το καλώδιο που έχεις είναι της samsung ή ένα κοινό καλώδιο 3,5mm σε rca?

 

Εγώ πήρα ένα κοινό καλώδιο με 1,25ε ενώ της samsung έχει 18ε και μάλλον η μόνη τους διαφορά είναι στα χρώματα των βυσμάτων ώστε, όπως το βλέπω, να πέφτεις στην παγίδα να αγοράζεις της samsung.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα,

Θα σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το s8000.

Καταρχήν από το forum είχα μάθει για την "φούσκα" και έτσι όταν πήγα να το αγοράσω ήμουν πολύ προσεκτικός ώστε το πρώτο κινητό που μου έδωσε η wind να το γυρίσω πίσω και να περιμένω άλλο το οποίο όταν ήρθε είχε και αυτό μια ιδέα από φούσκα και έτσι δεν το παρέλαβα. Μιλώντας με samsung μου είπαν ότι το γνωρίζουν και ότι το επιδιωρθώνουν σε τρεις μέρες και ακόμη ότι δεν φταίει η οθόνη αλλά η φούσκα δημιουργήται ανάμεσα στην οθόνη και στο κάλυμα του κινητού. Εγώ παρέλαβα το δευτερο κινητό εν γνώση μου για την φούσκα (κόλλημα με την πάρτυ του ) που είχε και μετά από μία ώρα λειτουργίας εξαφανίστικε ως δια μαγείας και δεν ξαναεπανεμφανίστικε μετά από 12 μέρες που το έχω. Κατά τα άλλα είναι αξεπέραστο αν εξαιρέσουμε το gps το οποίο δεν μου χρειάζεται από το κινητό. Και μια ερώτηση από που κατεβάζω flash player γιατί όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι και αν μπορούμε να βάλουμε όπερα . Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα γιατί όσες σελίδες πάω πίσω βλέπω κάτι για φούσκες και διάφορα προβλήματα. Πήγα χτες στο πλαίσιο και έκανα κάποιες διαδικασίες για μεταφορά αριθμου σε άλλη εταιρία για να πάρω μεγαλύτερη επιδότηση.... Οπότε περιμένω να με ειδοποιήσουν για να πάω να πάρω το Jet. Αλλά αυτό που με ανυσηχεί είναι το εξής. Έχει εξαντληθεί από παντού το jetaki και τελικά ξαφνικά μου είπαν ότι υπάρχει σε ένα πλαίσιο όπου και πήγα χτες. Μήπως ρε παιδιά πέσω σε ελατωματικό και όχι τίποτα άλλο αλλά μετά δε θα υπάρχει και άλλο για να το αλλάξω θα πρέπει να περιμένω να φέρουν άλλα.... Τι μου προτίνετε να κάνω?

 

Θα μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ?

 

Γεια σας και από μένα,

Θα σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από το s8000.

Καταρχήν από το forum είχα μάθει για την "φούσκα" και έτσι όταν πήγα να το αγοράσω ήμουν πολύ προσεκτικός ώστε το πρώτο κινητό που μου έδωσε η wind να το γυρίσω πίσω και να περιμένω άλλο το οποίο όταν ήρθε είχε και αυτό μια ιδέα από φούσκα και έτσι δεν το παρέλαβα. Μιλώντας με samsung μου είπαν ότι το γνωρίζουν και ότι το επιδιωρθώνουν σε τρεις μέρες και ακόμη ότι δεν φταίει η οθόνη αλλά η φούσκα δημιουργήται ανάμεσα στην οθόνη και στο κάλυμα του κινητού. Εγώ παρέλαβα το δευτερο κινητό εν γνώση μου για την φούσκα (κόλλημα με την πάρτυ του ) που είχε και μετά από μία ώρα λειτουργίας εξαφανίστικε ως δια μαγείας και δεν ξαναεπανεμφανίστικε μετά από 12 μέρες που το έχω. Κατά τα άλλα είναι αξεπέραστο αν εξαιρέσουμε το gps το οποίο δεν μου χρειάζεται από το κινητό. Και μια ερώτηση από που κατεβάζω flash player γιατί όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρω κάτι και αν μπορούμε να βάλουμε όπερα . Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας

 

φίλε δηλαδή η φούσκα φαίνεται και χωρίς να είναι ανοιχτό το κινητό? Για να το δω και εγώ όταν το αγοράσω...

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι για την συσκευασία γιατί είδα κάτι περίεργο στο κινητό που πήγαν να μου δώσουν στο πλαίσιο. Η μπαταρία ήταν σε σακουλάκι, ή όχι? Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη να ερθουν τα καινουργια.αν ομως πας και το παρεις παρατηρα μην εχουν ξαναανοιξει την κουτα γιατι μπορει να ειναι επιστροφη.εγω πηρα το τελευταιο απο μουλτιραμα και ηταν χωρις προβλημα.

εμενα δεν ειχε ποτε φουσκες.

:whistle:
Link to comment
Share on other sites

υπομονη να ερθουν τα καινουργια.αν ομως πας και το παρεις παρατηρα μην εχουν ξαναανοιξει την κουτα γιατι μπορει να ειναι επιστροφη.εγω πηρα το τελευταιο απο μουλτιραμα και ηταν χωρις προβλημα.

εμενα δεν ειχε ποτε φουσκες.

 

Κοιτα επειδη αυτο υποψιαζομουν κι εγω του λεω αυτου εκει να το ανοιξουμε να το δω. Εκει που εχει και απο τις δυο μεριες αυτοκολητο απο την μια ηταν σκησμενο αλλα απο την αλλη ειχε κανονικα αυτοκολητο και δεν αφηνε το κουτι να ανοιξει. Το αυτοκολητο απο οτι ειδα ειναι της samsung ελεγε: Do not accept if seal is broken SAMSUNG. Παρατηρησα ομως οτι ακριβως κατω απο τα αυτοκολητα ειχε κι αλλα κολημενα. Το κινητο δεν το πηρα εκεινη τη στιγμη για αλλο λογο βεβαια και την επομενη μερα πηρα τηλεφωνο στην samsung να ρωτησω και μου λενε πως αυτοκολητα δεν υπαρχει περιπτωση να εχουν τα μαγαζια. Επισης ρωτησα για την μπαταρια γιατι δεν ηταν σε σακουλακι και μου κινησε την περιεργια και μου ειπαν στην samsung πως δεν ειναι ολα σε σακουλακι... Τελος παντων σκεφτηκα μηπως το συγκεκριμενο κινητο ειχε επιστραφει στο service λογω καποιου ελατωματος, το φτιαξανε και το ξανα στειλανε πισω.

Παντως η συσκευη ηταν σε αριστη κατασταση με ολες τις ζελατινες πανω και γενικως ολα τα καλωδια ηταν τυλιγμενα με τον ωραιο γνωστο τροπο που τα φερνουν απο το εργοστασιο.

Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο φαινεται το χουν συστημα να δινουν επιστροφες. και μενα στο πλαισιο στο συνταγμα πηγαν να μου πασαρουν αρχικα με το ενα αυτοκολλητο ασφαλειας μισοσκισμενο λεγοντας οτι εγινε κατα την μεταφορα με την μπαταρια να ειναι χωρις σακουλακι και αρνηθηκαν να το ενεργοποιησουν μπροστα μου και με συμπεριφορα για απολυση ενω ειχα βγαλει μετρητα να το πληρωσω επι τοπου. τελικα σηκωθηκα και εφυγα και πηγα στο mall, στο πλαισιο παλι γιατι τοτε δεν το βρισκες ευκολα, οπου εκει η εξυπηρετηση ηταν αλλο πραγμα η συσκευασια ηταν σε αριστη κατασταση και οταν το ανοιξα τα παντα μεσα ηταν τακτοποιημενα και σε σακουλακια.

 

η φουσκα αν δεν ειναι οσο μας εδειξε σε φωτο καποιος φιλος εδω στο forum τοτε δεν ειναι προβλημα (εμενα με εχει τρελανει που ολο αλλαζει μεγεθος αλλα δεν εχω πλεον καποιο αλλο προβλημα)

 

για το gps εχει αναφερθει πολλες φορες αλλα το ξαναγραφω η λυση ειναι η εξης http://www.66.com/samsung/index.php?cid=GR&act=2&cat=2&scat=1 το μονο που πληρωνεις ειναι οι φωνητικες οδηγιες (αμα θες - διαφορετικα ειναι εντελως δωρεαν)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή επανήλθε από το δεύτερο (αισίως) service 10 Νοεμβρίου – (το έστειλαν από τη Wind από 27 Οκτωβρίου).:mad:

 

Στο χαρτί του service έγραφε πάλι πως δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα και έγινε «προλειπτικά» επαναπρογραματισμός. Τέλος πάντων, το έχω λίγες ημέρες που το χρησιμοποιώ και αρχικά όλα φαίνονταν οκ μέχρι πριν από λίγο που άρχισε τα ίδια. Προσπάθησα να πάρω τηλέφωνο και πάλι από το ακουστικό μου ακούστηκε ένας εξαιρετικά έντονος και διαπεραστικός ήχος που με ανάγκασε να το κλείσω! Χαρακτηριστικά να πω ότι ένας φίλος ήταν στα 5 μέτρα και με ρωτούσε τι έγινε και άρχισε να ουρλιάζει το κινητό!:mad: Παράπονα για την ποιότητα του πως με ακούν δεν έχω πλέον τόσα πολλά όσα προηγουμένως αλλά και πάλι έχω παράπονα ότι η φωνή μου κόβεται συνέχεια και σε μερικές περιπτώσεις έπρεπε να κλείσω τη συσκευή, να την ξανανοίξω και να ξανακαλέσω. Μια από τα ίδια δηλαδή...:mad::mad::mad:

«Φούσκα» δεν έχει (ακόμη;) εμφανιστεί πάντως...

 

Προσωπικά είμαι εξαιρετικά απογοητευμένος. Πρώτη φορά έδωσα τόσα χρήματα για κινητό Samsung και το μετανιώνω. Η ειρωνεία είναι πως αυτές τις ημέρες χρησιμοποιώ ένα παλιό κινητό της ΝΟΚΙΑ που απλά δεν πεθαίνει ενώ το αστραφτερό καινούριο μου Samsung...καπούτ. Ήταν το πρώτο και τελευταίο Samsung...

Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο φαινεται το χουν συστημα να δινουν επιστροφες. και μενα στο πλαισιο στο συνταγμα πηγαν να μου πασαρουν αρχικα με το ενα αυτοκολλητο ασφαλειας μισοσκισμενο λεγοντας οτι εγινε κατα την μεταφορα με την μπαταρια να ειναι χωρις σακουλακι και αρνηθηκαν να το ενεργοποιησουν μπροστα μου και με συμπεριφορα για απολυση ενω ειχα βγαλει μετρητα να το πληρωσω επι τοπου. τελικα σηκωθηκα και εφυγα και πηγα στο mall, στο πλαισιο παλι γιατι τοτε δεν το βρισκες ευκολα, οπου εκει η εξυπηρετηση ηταν αλλο πραγμα η συσκευασια ηταν σε αριστη κατασταση και οταν το ανοιξα τα παντα μεσα ηταν τακτοποιημενα και σε σακουλακια.

 

Πο πο τι μου ειπες τωρα. Στο πλαισιο στο Συνταγμα πηγα κι εγω και εγινε αυτο. Και η φαση ειναι οτι εχω ηδη κανει την αιτηση για μεταφορα αριθμου σε vodafone και απλα περιμενω να με ειδοποιησουν για να παω να παρω την συσκευη. Προφανως θα τους ρωτησω αν μπορω να παω σε αλλο πλαισιο να παρω την συσκευη οταν φερουν καινουρια. Θα με αφησει θελει δε θελει γιατι ηδη του ειχα κανει ενα θεματακι για την συσκευη που προσπαθουσε να μου αποδειξει οτι ειναι καινουρια...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευή επανήλθε από το δεύτερο (αισίως) service 10 Νοεμβρίου – (το έστειλαν από τη Wind από 27 Οκτωβρίου).:mad:

 

Στο χαρτί του service έγραφε πάλι πως δεν βρέθηκε κανένα πρόβλημα και έγινε «προλειπτικά» επαναπρογραματισμός. Τέλος πάντων, το έχω λίγες ημέρες που το χρησιμοποιώ και αρχικά όλα φαίνονταν οκ μέχρι πριν από λίγο που άρχισε τα ίδια. Προσπάθησα να πάρω τηλέφωνο και πάλι από το ακουστικό μου ακούστηκε ένας εξαιρετικά έντονος και διαπεραστικός ήχος που με ανάγκασε να το κλείσω! Χαρακτηριστικά να πω ότι ένας φίλος ήταν στα 5 μέτρα και με ρωτούσε τι έγινε και άρχισε να ουρλιάζει το κινητό!:mad: Παράπονα για την ποιότητα του πως με ακούν δεν έχω πλέον τόσα πολλά όσα προηγουμένως αλλά και πάλι έχω παράπονα ότι η φωνή μου κόβεται συνέχεια και σε μερικές περιπτώσεις έπρεπε να κλείσω τη συσκευή, να την ξανανοίξω και να ξανακαλέσω. Μια από τα ίδια δηλαδή...:mad::mad::mad:

«Φούσκα» δεν έχει (ακόμη;) εμφανιστεί πάντως...

 

Προσωπικά είμαι εξαιρετικά απογοητευμένος. Πρώτη φορά έδωσα τόσα χρήματα για κινητό Samsung και το μετανιώνω. Η ειρωνεία είναι πως αυτές τις ημέρες χρησιμοποιώ ένα παλιό κινητό της ΝΟΚΙΑ που απλά δεν πεθαίνει ενώ το αστραφτερό καινούριο μου Samsung...καπούτ. Ήταν το πρώτο και τελευταίο Samsung...

 

μπορει να σου τυχει με οποιαδηποτε εταιρια. οπως ειδες σε αυτο το φορουμ τα τεχνικα προβληματα ειναι παρα πολυ λιγα. τι να πουν και οι συμφορουμιτες με νοκια και ειδικα με το 5810 που ειχε το 50% προβληματα. μηπως δεν φταιει το κινητο; δοκιμασες με αλλη sim μηπως και κατι δεν παει καλα; επισης επικοινωνησε με την ευρωηλεκτρονικη και πες τι εχει γινει και με ηρεμο τροπο εξηγησε την ταλαιπωρια σου και πιστευω θα βγαλεις ακρη. πανω απ ολα ψυχραιμια.

 

μετα απο περιστατικα οπως αυτο και ενα αλλο με το eshop ψωνιζω μονο απο την γειτονια και μαγαζια που ψωνιζα παλια και γνωριζω τι παιζει. ελεος πια με τις αλυσιδες και τα καρτελ τους και τους υπαλληλους που δεν τους πληρωνουν σωστα δεν τους μαθαινουν να σεβονται τον πελατη και κανουν οργια στον βωμο του κερδους.

αν πανε να σου πασαρουν ανοιγμενο μπροστα σε ολο τον κοσμο πες γεια σας θα μιλησετε με τον ΙΝΚΑ να δεις για ποτε σφιγγουν οι σφιγκτηρες και επι τοπου ακυρωσε το συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω οτι η εν λογο (φουσκα) δεν ειναι φουσκα με τη κηριολεξια της λεξης , αλλα προκαλειται απο τη πιεση του ανω μερους της οθονης πανω στο πλαστηκο της προστασιας της . ειναι ευκολο λιπων για αυτους στο σερβις να το διορθωσουν . παρατηρισα πως αν πατουσα στα ακρα της οθονης αυτη εξαφανιζωταν οποτε εβγαλα το σημπεραμα αυτο.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να σου τυχει με οποιαδηποτε εταιρια. οπως ειδες σε αυτο το φορουμ τα τεχνικα προβληματα ειναι παρα πολυ λιγα. τι να πουν και οι συμφορουμιτες με νοκια και ειδικα με το 5810 που ειχε το 50% προβληματα. μηπως δεν φταιει το κινητο; δοκιμασες με αλλη sim μηπως και κατι δεν παει καλα; επισης επικοινωνησε με την ευρωηλεκτρονικη και πες τι εχει γινει και με ηρεμο τροπο εξηγησε την ταλαιπωρια σου και πιστευω θα βγαλεις ακρη. πανω απ ολα ψυχραιμια.

 

μετα απο περιστατικα οπως αυτο και ενα αλλο με το eshop ψωνιζω μονο απο την γειτονια και μαγαζια που ψωνιζα παλια και γνωριζω τι παιζει. ελεος πια με τις αλυσιδες και τα καρτελ τους και τους υπαλληλους που δεν τους πληρωνουν σωστα δεν τους μαθαινουν να σεβονται τον πελατη και κανουν οργια στον βωμο του κερδους.

αν πανε να σου πασαρουν ανοιγμενο μπροστα σε ολο τον κοσμο πες γεια σας θα μιλησετε με τον ΙΝΚΑ να δεις για ποτε σφιγγουν οι σφιγκτηρες και επι τοπου ακυρωσε το συμβολαιο.

 

Το θεμα ειναι οτι το συμβολαιο ειναι στο ονομα του πατερα μου εγω δε μπορω να κανω και πολλα για αυτο. Αν και οταν πηγα με τον πατερα μου για να κανουμε την αιτηση ηταν και ο υπευθηνος του τμηματος τηλεφωνιας και μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο να παω μονος μου να παραλαβω την συσκευη σε λιγες μερες γιατι βλεπει ο ιδιος φυσικα οτι ο πατερας μου συμφωνησε για το συμβολαιο. Να δω τι θα γινει μεχρι τοτε. Ενας υπαλληλος οταν εφευγα μου ειπε πως αν οταν παω να το παρω εχουν νεα παραλαβη θα μου δωσει το καινουριο. Εγω σκεφτομαι πως ακομα και να μην εχει νεα παραλαβη απλα να το απαιτησω και θα περιμενω νεα παραλαβη δε με ενδιαφερει τι θα κανει ας μου δωσει πιστωση με την αξια του κινητου να το παραλαβω αλλη στιγμη... Παντως θα ηθελα μια ξεκαθαρη απαντηση για το θεμα της μπαταριας που με σκαλωσε τοσο πολυ. Πρεπει να ειναι σε σακουλακι ή οχι? Γιατι το κινητο που ανοιξα εκει μπροστα του η μπαταρια ηταν χημα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στα βύσματα αντί για κιτρινο-κιτρινο, ασπρο-ασπρο συνδέω κίτρινο-άσπρο, άσπρο-κίτρινο και παίζει κανονικά. Το καλώδιο που έχεις είναι της samsung ή ένα κοινό καλώδιο 3,5mm σε rca?

 

Εγώ πήρα ένα κοινό καλώδιο με 1,25ε ενώ της samsung έχει 18ε και μάλλον η μόνη τους διαφορά είναι στα χρώματα των βυσμάτων ώστε, όπως το βλέπω, να πέφτεις στην παγίδα να αγοράζεις της samsung.

 

Kι εγω ενα απλο καλωδιο εχω, αλλα εχει 3 βυσματα, ασπρο κιτρινο και κοκκινο. Μια ψηφιακη την εχω συνδεση μια χαρα, αλλα το s8000 με τπτ :(

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι σε σακουλακι κλεισμενο με μαυρο αυτοκολλητο.

 

Ευχαριστω θα του δειξω εγω οταν παω :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο το gps του route 66 δε λεω αλλα οχι για συχνη χρηση. Χθες το χρησιμοποιησα για κανα 2ωρο και με εφαγε σχεδον ολη την μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι και μερικοι δεν το καταλαβαινουν. Το κινητο δεν φτιαχτηκε για να εχει ως βασικη λειτουργια το gps. Σε οποιον ειναι απαραιτητο θα στραφει αλλου και κυριως σε συσκευες με ανοιχτο λειτουργικο και μπαταρια μεγαλυτερης ισχυς. Στο jet το gps ειναι απλα ενα extra feature για μερικη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...