Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικές φορές,ενώ είναι κλειδωμένο,και πάω να το ξεκλειδώσω δεν ανταποκρίνεται.Το κάνει σε κανέναν άλλο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μερικές φορές,ενώ είναι κλειδωμένο,και πάω να το ξεκλειδώσω δεν ανταποκρίνεται.Το κάνει σε κανέναν άλλο?

 

καμια φορα το κανει αλλα σπανεια στο 2ο πατημα ανταποκρηνεται , θελει να το πατας λιγο πιο παρατεταμενα για να ξεκληδοση .

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα το κανει αλλα σπανεια στο 2ο πατημα ανταποκρηνεται , θελει να το πατας λιγο πιο παρατεταμενα για να ξεκληδοση .

Εννοώ ότι ενώ είναι κλειδωμένο και είναι μαύρη η οθόνη,δεν ανταποκρίνεται σε καμία κίνηση ξεκλειδώματος και παραμένει μαύρη η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να βρω πως ενεργοποιείται η διαχείριση εργασιών...μόνο κατά τύχη ανοίγει...όταν κρατάω το τηλέφωνο στο πλάι...

 

Και το manual δεν βλέπω να γράφει κάτι σχετικό...!!!

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...?

:)
Link to comment
Share on other sites

o task manager ανοίγει αν πατήσεις παρατεταμένα τον κύβο

 

Αληθεια τι χρησιμευει αυτο; (ασχετος...)

Ακομη το ξυπνητηρι σε οσους δεν...χτυπα θελει λιγο προσοχη οταν του οριζεις αν θα χτυπαει μια φορα ή καθε μερα, στην αρχη την πατησα και νομιζα οτι εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι χρησιμευει αυτο; (ασχετος...)

 

Σε ευχαριστώ pao132003....εγώ προσπαθούσα με το πλαϊνο πλήκτρο του κύβου...:P

 

@ lionor σε βοηθάει να διαχειρίζεσαι τις εφαρμογές που τρέχεις ταυτόχρονα πχ Music player, πλοήγηση στο Internet κ.λπ.

:)
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσ τις ειδοποιήσεις να χτυπάει καθε μερα στις 11.Ενω χτυπαει ομως,και παταω το κουμπι να σταματησει να χτυπαει,μετα απενεργοποιείται η ειδοποίηση και πρέπει να την ξανα-ενεργοποιήσω.Ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Σε μενα δεν το κανει αυτο παντως. Στην επαναληψη ειδοποιησης επιλεγεις: καθημερινα και αυτοματα τσεκαρονται ολες οι μερες της εβδομαδας. Ετσι το εκανα και οταν μου χτυπησε και το εκλεισα, το εικονιδιο που δειχνει οτι υπαρχει ειδοποιηση παρεμεινε ενεργο.

 

Εχω παρει ηδη 2 κινητα και αναμενω και το 3ο. Δεν εχω παρατηρησει καμια φουσκα... Ισως ειμαι απο τους 'τυχερους'.

Για το gps αυτο που ξερω απο τα pna ειναι οτι αν εχουνε περασει μερες ή και αρκετες ωρες απο την τελευταια φορα που 'κλειδωσε' αργει παρα πολυ να βρει ξανα δορυφορους. Σε pna μου εχει κανει μεχρι και 10 ολοκληρα λεπτα.

 

To 3o μαλλον δεν ηταν και τοσο τυχερο :(

Οταν ειναι σβηστη η οθονη του παρατηρω περιπου στο κεντρο της οτι κανει....νερα. Φανταζομαι αυτο λετε οι περισσοτεροι ως 'φουσκα΄ ε; Οταν παταω πανω με το δαχτυλο εξαφανειζεται αλλα μετα επανερχεται παλι. Ειναι ορατο μονο οταν ειναι σβηστη η οθονη. Τι να κανω τωρα ρε γμτ; Απο την cosmote που το πηρα μου δωσανε ενα χαρτι για αντικατασταση εντος 7 ημερων αν χρειαστει. Να το παω σε αυτους; Aσε που φοβομαι οτι ακομα και να μου το αλλαξουν μην παρω κανα αλλο με περισσοτερα...κουσουρια; Αυτη η 'φουσκα' οσοι την εχετε, εχει μεγαλωσει ή δημιουργησει αλλα προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Μημπως μπορει καποιος να μου απαντησει γιατι οταν ανοιγω το gps δειχνει οτι ενεργοποιειται και το wifi? Και φυσικα οταν ειμαι στο αμαξι δεν εχω ασυρματη συνδεση οποτε δε μπορει να βρει και το στιγμα μου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρατηρησει οτι ειναι μερικες σελιδες στο ιντερνετ που το γονατιζουν το κινητο και σβηνει(σε μια προσπαθησα να μπω δυο φορες και κομπλαρε το συμπαν:worry: μεχρι που εσβυσε:cry:) συμβαινει και σε εσας;:confused:
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

To 3o μαλλον δεν ηταν και τοσο τυχερο :(

Οταν ειναι σβηστη η οθονη του παρατηρω περιπου στο κεντρο της οτι κανει....νερα. Φανταζομαι αυτο λετε οι περισσοτεροι ως 'φουσκα΄ ε; Οταν παταω πανω με το δαχτυλο εξαφανειζεται αλλα μετα επανερχεται παλι. Ειναι ορατο μονο οταν ειναι σβηστη η οθονη. Τι να κανω τωρα ρε γμτ; Απο την cosmote που το πηρα μου δωσανε ενα χαρτι για αντικατασταση εντος 7 ημερων αν χρειαστει. Να το παω σε αυτους; Aσε που φοβομαι οτι ακομα και να μου το αλλαξουν μην παρω κανα αλλο με περισσοτερα...κουσουρια; Αυτη η 'φουσκα' οσοι την εχετε, εχει μεγαλωσει ή δημιουργησει αλλα προβληματα;

Εφοσον πηρες τα δυο προηγουμενα απο την Cosmote και δεν εχουν προβλημα ενω αυτο εχει κι επισης δεν εχουν περασει 7 μερες, προτεινω να πας χωρις δισταγμο και να απαιτησεις αλλη συσκευη την οποια θα ελεγξεις κιολας μηπως τυχον εχει το ιδιο προβλημα. Πλεον προκειται για προβλημα και το ξερουμε ολοι, μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει άλλος πρόβλημα με το σήμα????Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στο κινητό είναι το ΧΑΛΙΑ σήμα...
Link to comment
Share on other sites

Εχει άλλος πρόβλημα με το σήμα????Το μόνο αρνητικό που βρίσκω στο κινητό είναι το ΧΑΛΙΑ σήμα...

 

Κανένα πρόβλημα με το σήμα....είναι απίθανο...!!!...πιάνει ακόμα και σε μέρη που το προηγούμενο κινητό μου δεν έπιανε....πχ ασανσέρ, υπόγειο...κλπ...

:)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα ότι έχουν τελειώσει οι συσκευές στην ελλάδα! σε δυο καταστήματα που ρώτησα μου είπαν ότι τους εξαντλήθηκαν και ότι δεν ξέρουν πότε θα ξαναφέρουν... ξέρετε αν ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Καποια γνωστη ενος φιλου μου που δουλευει στην αντιπροσωπεια της Samsung, του ειπε οτι υπηρχαν παρτιδες με ελαττωματικες συσκευες, οι οποιες κυκλοφορησαν στην αγορα μετα τον Αυγουστο, και οτι η εταιρια παιρνει πισω τις συσκευες απο οσα καταστηματα τους κανουν παραπονα. Ισως για αυτο τον λογο μερικοι μαγαζατορες λενε οτι εξαντληθηκε, δεν ξερουν ποτε θα΄ρθει κλπ. Δεν γνωριζω αλλες λεπτομερειες και αυτα τα λεω με καθε επιφυλαξη γιατι δεν μπορω να ειμαι σιγουρος κατα ποσο αληθευουν. Ουτε διευκρινισε αν οι ελαττωματικες παρτιδες αφορουν την οθονη η κατι αλλο. Ωστοσο εχω να πω ενα πραγμα και ειμαι καθετος σ΄αυτο, οτι ολοι οσοι εχετε προβλημα με την οθονη η οποιοδηποτε αλλο προβλημα, κι εφοσον σας καλυπτει η εγγυηση, μη διστασετε να απαιτησετε αντικατασταση η εστω επισκευη. Ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν χωρις καμια χρεωση. Και οσοι σκοπευετε ν΄αγορασετε τη συσκευη, καντε εναν ελεγχο για τη σωστη λειτουργια της και την προελευση της. Στα μερη που πωλουνται κινητα και ειδικα σε κατι πολυκαταστηματα(π.χ. Πλαισιο), πολλες φορες δεν ξερουν τι τους γινεται, και αν δεν παραπονεθει καποιος πελατης, μπορει να πουλανε ελαττωματικες συσκευες η παραεισαγωγης και ν΄αδιαφορουν. Μην τ΄αφηνετε ετσι.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την οθονη δεν ειναι αστειο ειναι διαρροη του μεσαιου στρωματος (γνωστό και πλεον διορθωμενο, στην πρωτη γενια AMOLED - γι αυτο δεν μπηκαν σε τηλεορασεις ακομα) της οθονης και όσο επιδεινωνεται μεγαλώνει η κυλιδα αλλοιωνονται τα χρωματα και τελικα μειωνεται η ευαισθησια στην αφη. εχω παρατηρησει μονο την πτωση στην ευαισθησια της αφης. και γι αυτο το αλλαζουν στην samsunng χωρις πολλα πολλα. αν δεν ηταν προβλημα πιστευετε θα εδιναν σημασια στο service για μια φαινομενικα απλη φουσκα; το προβλημα εχει εξαληφθει εντελως στις μετεπειτα παρτιδες (σεπτεμβριος και μετα) και εφοσον διορθωνεται με 4-7 μερες στο service δεν τιθεται θεμα προβληματισμου κυριως λογω της ποιοτητας απεικονισης. οσοι το εχουν ας πανε να το αλλαξουν. οσοι δεν το χουν ας απολαυσουν το κινητο για ολα οσα προσφερει.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μετα τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ δεν υπαρχει προβλημα. Το πήρα μεσα Οκτωβρη και δεν εχω τετοιο προβλημα. Φυσικα οποιος το βλεπει το ερωτευεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μετα τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ δεν υπαρχει προβλημα. Το πήρα μεσα Οκτωβρη και δεν εχω τετοιο προβλημα. Φυσικα οποιος το βλεπει το ερωτευεται.

Εγώ το πήρα Οκτώβρη και είχα προβλημα.

Το σημα τωρα που δεν ειναι καλο ειναι εξαιτιας της συσκευης της δικης μου ή το έχουν κι αλλοι?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν το κανει αυτο παντως. Στην επαναληψη ειδοποιησης επιλεγεις: καθημερινα και αυτοματα τσεκαρονται ολες οι μερες της εβδομαδας. Ετσι το εκανα και οταν μου χτυπησε και το εκλεισα, το εικονιδιο που δειχνει οτι υπαρχει ειδοποιηση παρεμεινε ενεργο.

 

 

 

To 3o μαλλον δεν ηταν και τοσο τυχερο :(

Οταν ειναι σβηστη η οθονη του παρατηρω περιπου στο κεντρο της οτι κανει....νερα. Φανταζομαι αυτο λετε οι περισσοτεροι ως 'φουσκα΄ ε; Οταν παταω πανω με το δαχτυλο εξαφανειζεται αλλα μετα επανερχεται παλι. Ειναι ορατο μονο οταν ειναι σβηστη η οθονη. Τι να κανω τωρα ρε γμτ; Απο την cosmote που το πηρα μου δωσανε ενα χαρτι για αντικατασταση εντος 7 ημερων αν χρειαστει. Να το παω σε αυτους; Aσε που φοβομαι οτι ακομα και να μου το αλλαξουν μην παρω κανα αλλο με περισσοτερα...κουσουρια; Αυτη η 'φουσκα' οσοι την εχετε, εχει μεγαλωσει ή δημιουργησει αλλα προβληματα;

 

 

Αυτο ακριβως λεμε φιλε. Εχω παρει 2 κινητα απο δυο διαφορετικα καταστηματα και τα εχω επιστρεψει και τα 2 γιατι ειχαν αυτο το προβλημα, τωρα αναμενω το 3 αν εχει και αυτο προβλημα θα ζητησω τα λεφτα μου πισω και θα παω για αλλο κινητο. Δν λεω καλο κινητο αλλα πολεμαω να αποκτησω ενα διχως προβλημα εδω και 10 μερες. Θα σ ελεγα να το πας πισω γιατι αν η φουσκα χειροτερεψει και επηρεαζει αργοτερα την οθονη δν θα μπορεις να αντικαταστησεις το τηλ. και θα πρεπει να σου αλλαζουν οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια!οτιδηποτε προβλημα υπάρχειθ, ειδικά στην οθόνη, να το επιστρεψετε , μην το χρησιμοποιειτε αν δεν εχουν περασει 7 μερες ωστε να απαιτήσετε αντικατάσταση!Το πηρα κι εγω Οκτώβριο, κανένα απολυτως πρόβλημα. Όσο για το σήμα που λέει ο φίλος, όντως και σε εμενα δεν είναι ισχυρό, αλλα ποτέ δεν είχα προβλημα να μην πιανει.

Μπορει κάποιος να πει πως ενεργοποιειται το gps? ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως λεμε φιλε. Εχω παρει 2 κινητα απο δυο διαφορετικα καταστηματα και τα εχω επιστρεψει και τα 2 γιατι ειχαν αυτο το προβλημα, τωρα αναμενω το 3 αν εχει και αυτο προβλημα θα ζητησω τα λεφτα μου πισω και θα παω για αλλο κινητο. Δν λεω καλο κινητο αλλα πολεμαω να αποκτησω ενα διχως προβλημα εδω και 10 μερες. Θα σ ελεγα να το πας πισω γιατι αν η φουσκα χειροτερεψει και επηρεαζει αργοτερα την οθονη δν θα μπορεις να αντικαταστησεις το τηλ. και θα πρεπει να σου αλλαζουν οθονη.

Εγω που το πήγα την 6η μερα από την ημερομηνία αγοράς,απλα μου άλλαξαν οθόνη,δεν μου εδωσαν νέα συσκευή.Υπάρχει κανεις που του το αντικατέστησαν?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό μετά από service (λόγω προβλήματος μη ενεργοποίησης/ξεκλειδώματος της οθόνης για το οποίο αντικατέστησαν ένα κύκλωμα όπως μου είπαν) και πρόσεξα ότι τώρα...όταν είναι κλειδωμένο...μου εμφανίζεται η φούσκα/νερά...στο κέντρο της οθόνης....!!!!...... :(

 

Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίζεται συνέχεια...!!!...Είχα υπόψη μου να το χαρώ καμμιά βδομάδα...και να το ξαναπάω για service....αλλά τις τελευταίες 2 ημέρες....δεν την έχω ξαναδεί....:!:

 

Οπότε...(και όμως..;))....το πρόβλημα μου είναι ότι δεν εμφανίζεται πια....η φούσκα:!::!:

 

Για αυτό έχω μια ερώτηση σε όσους τους έχει ταλαιπωρήσει το συγκεκριμένο θέμα....σας έχει τύχει να μην εμφανίζεται η φούσκα/νερά κατά διαστήματα...και μετά να εμφανίζεται ξανά...?

:)
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω βρε παιδια; κρυφο μενου υπαρχει; κωδικοι που να χρησιμευουν σε κατι υπαρχουν;καποιος σχετικος:up: με το θεμα υπαρχει; ευχαριστω.δεν λεω προβλημα η φουσκα αλλα ειναι οπως το χρηματιστηριο δεν μας αφορα ολους:yawn:.ετσι θελω να πιστευω δηλαδη.
:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με το σήμα....είναι απίθανο...!!!...πιάνει ακόμα και σε μέρη που το προηγούμενο κινητό μου δεν έπιανε....πχ ασανσέρ, υπόγειο...κλπ...

 

Ήρθε και σε μένα σήμερα το jetaki! Όμορφο με φοβερή οθόνη και ανυπομονώ να αρχίσω το ψάξιμο.. Δυστυχώς όμως σχετικά με το σήμα είμαι σε περιοχή με άριστο σήμα και βλέπω μόνο 1 με 2 γραμμές. Ελπίζω να έχεις δίκιο φίλε και να μην έχουμε πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...