Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ολα καλά με το κινητό χτες περασα τους δωρεαν χαρτες που δινει το route 66 ελλαδας και ευρωπης αλλα δεν πιανει σημα δορυφορου με τιποτα...οσα λεπτα και να το εχω δεν βρισκει δορυφορο με τιποτα...θελει καποια ρυθμιση?δεν εχει ενσωματωμενο gps?πρεπει να αγορασω χαρτη για να πιάνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα το πρωι το παρηγγειλα και εγω απο καταστημα Γερμανος και απο οσα διαβαζω στο συγκεκριμενο θεμα, νομιζω οτι εκανα πολυ καλη επιλογη :)

σε μερικες μερες (μολις ολοκληρωθει και το αιτημα φορητοτητας που κατεθεσα) θα το εχω στα χερια μου και θα σας πω εντυπωσεις :D

 

αν επιτρεπεται τι επιδοτηση σου εκαναν και σε ποιο προγραμμα το πηρες?

 

με ενδιαφερει και εμενα το κινητο αυτο και περιμενω καμια καλη προσφορα για φορητοτητα στην cosmote απο wind.σε ευχαριστω.

 

edit τωρα ειδα στο τοπικ της κοσμοτε για + 100 επιδοτηση.θα παω να το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

αν επιτρεπεται τι επιδοτηση σου εκαναν και σε ποιο προγραμμα το πηρες?

 

με ενδιαφερει και εμενα το κινητο αυτο και περιμενω καμια καλη προσφορα για φορητοτητα στην cosmote απο wind.σε ευχαριστω.

 

Εγώ το πήρα περίπου 130€...!!! το καλοκαίρι από το Γερμανό στο Mall, σε πρόγραμμα με πάγιο περίπου 50€ το μήνα (σκοπεύω να το μειώσω μετά από 3 μήνες) και με φορητότητα από wind σε cosmoto ....!!!! Είχαν εκείνη την περίοδο μία επιπρόσθετη προσφορά για τα samsung...και η συνολική έκπτωση ήταν πολύ μεγάλη όπως βλέπεις!!

 

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα...αλλά αξίζει τον κόπο να το ψάξεις...!!!...Ελπίζω να το προλάβεις....!!!

 

Καλησπέρα ολα καλά με το κινητό χτες περασα τους δωρεαν χαρτες που δινει το route 66 ελλαδας και ευρωπης αλλα δεν πιανει σημα δορυφορου με τιποτα...οσα λεπτα και να το εχω δεν βρισκει δορυφορο με τιποτα...θελει καποια ρυθμιση?δεν εχει ενσωματωμενο gps?πρεπει να αγορασω χαρτη για να πιάνει?

 

Το έχεις δοκιμάσει σε ανοικτό χώρο...?

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..αφου διαβασα ολες τις σελιδες(28...:blink:) σκεφτομαι και εγω να γινω κατοχος του Jet..Εχω ομως μια απορία..Πηρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια της Samsung και μου ειπαν πως ΔΕΝ εχει και μου το τονισε GPS κεραια για πλοηγηση..απλα για να σου δειχνει την θεση σου και να την βαζεις σε φωτογραφιες αν θελεις..Οταν του ειπα οτι υπαρχει το ROUTE66 μου ειπε πως δεν ειναι ακομα για ελλαδα και δεν εχει ακριβεια..Τελικα τί ισχύει????μηπως οσοι βλεπετε χαρτες κανετε συνδεση μεσω κινητης τηλεφωνιας GPRS και χρεωνεστε χωρις να το ξερετε???Οποιος ξερει ας με ενημερωσει γιατι ο τυπος απο την samsung μου ειπε αν θελω GPS να παρω το 8910HD..επισης υπαρχουν προγραμματα πλοηγησης περα απο το ROUTE66

οπως ndrive,igo,destinator,papago τα οποια καποια απο αυτα ειναι για symbian...περνανε στο JET ή οχι....Ευχαριστω για την υπομονη σας...:)

ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ!!!:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για GPS δεν αξίζει. Καλύτερα να πας σε κάτι άλλο. Μπαίνουν προγράμματα (το Route66) αλλά μην περιμένεις καλούς χάρτες. Πάρε ένα Windows Mobile ή Symbian αν το θες για GPS ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

έχει δέκτη και συγχρονίζει πολύ γρήγορα όταν πάω ταράτσα (χωρίς να χρησιμοποιώ a-gps)

στο αυτοκίνητο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. του έχω περάσει wetravel με χάρτες garmin

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω γιατί λετε ότι δεν είναι καλό το gps του!!!....

Εμένα στο χωριό μου είχε κάθε στενό δρομάκι και αν και μου έβγαζε ειδοποιήσεις κάθε τόσο με πλοηγούσε στούς πιο μικρούς και χαμένους δρόμους και με φωνητική καθοδήγηση!

Μειονεκτήματα που εντόπισα:

-Εμφάνιση ειδοποιήσεων κάθε τόσο για την ενεργοποίηση της πλοήγησης παρόλο που λειτουργούσε(!!!!!!!!!!!!!!) το οποίο με ανάγκαζε να επαναπροσδιορίζω την διαδρομή συνέχεια!

-Στον χάρτη δεν υπήρχαν δυο καινούριοι δρόμοι συμπεριλαμβανομένου της εγνατίας οδού!

-Στην περίπτωση που προσπαθούσα να χρησιμοποιήσω το gps χωρίς να ενεργοποιήσω την πλοήγηση παρα μόνο το "εμφάνιση διαδρομής"...όπως μου είχε πει ο φίλος goldeneye... μου εμφάνιζε την διαδρομή απο ψηλά αλλά όταν ζούμαρα στην θέση μου δεν ακολουθούσε τον κέρσορα ο χάρτησ(αν καταλάβατε τι εννοώ)....ή για παράδειγμα μου εμφάνιζε την διαδρομή απο ψηλά, πάταγα "η θέση μου" και ενώ έδειχνε που είμαι χανόνταν το highlight της διαδρομής!!!!!!

 

Εσείς τι κάνετε γι'αυτό?? (Ευτυχώς που δούλεψε η πλοήγηση μυστηριωδώς...)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αφου δεν είναι και για Gps, μιας και δεν εχει και λειτουργικο Symbian ή windows mobile, ποιά είναι τα δυνατά στοιχεία αυτού του κινητού; Ρωτάω φυσικά χωρίς να ξέρω γιατί σκοπεύω να το αγοράσω άμμεσα γιατί μου αρέσει πολύ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσόρισες φίλε. Το μήνυμά σου (καθώς είναι και το πρώτο σου στο φόρουμ) διορθώθηκε.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα άλλο ένα κάτοχο του jet

Παρότι έχω εγκαταστήσει το route66 με τους χάρτες του ακόμη δεν έχω

καταφέρει να γράψω καμία πόλη γιατί το πληκτρολογιο του προγράμματος δεν έχει Ελληνικά.

Σε όλους το ίδιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

το γραφεις με αγγλικους χαρακτηρες. οι χαρτες μια χαρα ενημερωμενοι ειναι. ακομα και στα νησια εχει τα πιο απιθανα δρομακια που μπορει να συναντησει κανεις.

ειπαμε τα κινητα δεν κανουν γι αυτη την δουλεια (για βασικο gps λογω μετριου hardware μπαταριας σχεδιασμου δεκτη) ακομα και τα windows mobile (περαστε απο τα thread των nokia, ειδικα το N97 και των htc και θα καταλαβετε).

@djjesh22 λογικο να στο κανει αυτο κανενα gps αν απλα πεις διαδρομη χωρις πλοηγηση κεντραρει στο μεσον της σε μεγαλο υψομετρο. αν ζουμαρεις αποτομα χανεται η διαδρομη και φαινεται μονο ο κερσορας (bug...)

 

@xristos87 τα χουμε πει 100 φορες και εδω και στους διαξιφισμους. επισης πηγαινε σε ενα μαγαζι να δεις απο κοντα αν σου αρεσει και να απολαυσεις ταχυτητα ευκολια και την οθοναρα που δεν υπαρχει πουθενα αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε! Περιμένουμε εντυπώσεις γιατί περιμένουν και άλλοι στην σειρά για το κινητάκι αυτό!!!
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησουλες θελω να κανω.

 

γιατι οταν ειμαι στην επιλογη κατασταση δορυφορων κοκκινιζει στιγμιαια το σηματακι "G" διπλα στην κεραια, ακολουθως γινεται μπλε κ μετα εξαφανιζεται?μηπως υπαρχει καποια χρεωση?

 

υπαρχει τροπος να μην σβηνει η οθονη οσο εχω ανοιχτο το προγραμμα περιηγησης?

 

κ αν υπαρχει τροπος τα εμαιλ μου να αποθηκευονται στην microsd:happy:

Link to comment
Share on other sites

έχει δέκτη και συγχρονίζει πολύ γρήγορα όταν πάω ταράτσα (χωρίς να χρησιμοποιώ a-gps)

στο αυτοκίνητο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. του έχω περάσει wetravel με χάρτες garmin

 

Μπορεις να μου πεις απο που μπορω να το κατεβασω το wetravel κ πως 8α βαλω χαρτες της garmin ???????? ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρηκα και αλλο προβληματακι..οταν κανετε μετακινηση αρχειων απο το κινητο στο pc μετα αμα μπειτε στην καμερα η επιλογη της αποθηκευσης θα σας εχει παει στην μνημη τηλεφωνου
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις απο που μπορω να το κατεβασω το wetravel κ πως 8α βαλω χαρτες της garmin ???????? ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.handy-faq.de/forum/samsung_s8000_jet_forum/89560-samsung_s8000_jet_guides_and_howtos.html

 

Είναι στα Γερμανικά...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το κανει και αμα κλεισεις το κινητο

 

πες λιγα λογια στα ελληνικα δεν τα κατεχω τα γερμανικα...

Link to comment
Share on other sites

το λινκ σου...δεν δουλευει!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το κανει και αμα κλεισεις το κινητο

 

όχι..μόνο όταν το συνδέεις με pc....

 

Ενημερώστε μας για τους νέους χάρτες που αναφέρατε.... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...