Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα στα καλα καθουμενα... Οταν παει να αναψει η οθονη πεταει ενα μπλε χρωμα πριν αναψει η οθονη. Εκανα επανεκκινηση, εβγαλα μπαταρια, εκανα επαναφορα ρυθμισεων αλλα τιποτα... Το μονο που καταφερα ηταν για λιγη ωρα να μου πεταει το μπλε χρωμα για περισσοτερη ωρα καθε φορα που αναβε η οθονη. Τωρα εμφανιζεται παλι για πολυ λιγο θα μπορουσα να πω γυρω στα 2ms...

 

Το εχει κανει σε κανεναν αυτο?

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάνω που σκόπευα να το αγοράσω παρατήρησα ότι το ΠΛΑΙΣΙΟ το απέσυρε από παντού (καταλόγους, καταστήματα, Internet).

 

Γιατί ?

 

Συμβαίνει κάτι με το κινητό ή απλά η SAMSUNG αποφάσισε να βγάλει κάτι πιο επιτυχημένο από το "επιτυχημένο".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έψαξα.

Και multirama το έψαξα, και mediamarkt το έψαξα, και saturn το έψαξα, και e-shop το έψαξα, αλλά δεν το έχει κανείς και κανείς δεν μου είπε πότε θα το φέρουν.

Επίσης το κατάστημα Πλαίσιο τα μάξεψε όλα και τα έβαλε στο Stock House του !!!!!

 

Η συνέχεια δική σας ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έψαξα.

Και multirama το έψαξα, και mediamarkt το έψαξα, και saturn το έψαξα, και e-shop το έψαξα, αλλά δεν το έχει κανείς και κανείς δεν μου είπε πότε θα το φέρουν.

Επίσης το κατάστημα Πλαίσιο τα μάξεψε όλα και τα έβαλε στο Stock House του !!!!!

 

Η συνέχεια δική σας ...

 

Μηπως εχουν βγαλει περιορισμενο αριθμο κομματιων?

Eγω σημερα παντως το πηγα στο σερβις στην Omnitech στον Πειραια... Στα καλα καθουμενα μου παρουσιασε το προβλημα που αναφερω παραπανω.. Ουτε τουμπα δεν εχει φαει εντομεταξει και απορω τι φταιει που εγινε αυτο που εγινε...

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 μηνες δε το βολευτηκα και το εχω σπιτι αθηκτο το πουλαω μαζη με 8αρα καρτα . οπιος ενδιαφερεται να στειλει pm [ολοκαινουργιο] δωρο εχτρα βελουδινη θηκη , μονο σοβαρες προτασεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια παρακαλω εχω ενα Samsung GT-S8000 και εχω κλειδωσει τις φωτογραφιες με κωδικο τωρα τι κανω?:O

 

Ρυθμισεις > Ρυθμισεις ασφαλειας καπου θα βρεις μια λιστα που επιλεγεις τι θες να κλειδωσεις. Απλα βγαζεις τα τσεκ πληκτρολογεις τον κωδικο και βγαινει η προστασια. Αν δεν ξερεις τον κωδικο, να σε ενημερωσω πως ειναι ο κωδικος ο οποιος πληκτρολογησες την πρωτη φορα οταν πηγες να κλειδωσεις κατι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/82078/Samsung-S8000-Jet.html

pws den yparxei?akoma yparxei to kinito..e ok re paidia kykloforei twra toso kairo kapoia stigmi tha stamatisei!

 

ειπαμε αλλα οχι και σε λιγοτερο απο 6μηνο να το μαζεψουν απο την αγορα. ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η εξαφάνιση του JET από την αγορά είναι πολύ παράξενη (δεν την έχω ξαναδεί, εκτός από κάποιες πολύ κραυγαλέες ελαττωματικές συσκευές).

Εδώ άλλα κινητά μπορείς να τα βρεις στα ράφια πάνω από χρόνο.

Πιστεύω ότι σε αυτό ευθύνεται αποκλειστικά η SAMSUNG, η οποία για κάποιο λόγο (που υποπτεύομαι) δεν θέλει πια αυτό το μοντέλο στην αγορά .

Ο λόγος, ίσως είναι το OMNIA II ! σας θυμίζω ότι το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι εξωτερικά ολόιδιο με το JET (μόνο το μέγεθος αλλάζει) ίσως ι SAMSUNG αποφάσισε ότι το JET είτε θα μπέρδευε τον κόσμο με την ομοιότητα του είτε θα του φρέναρε τις πωλήσεις λόγο ομοιότητας ("ε, ας πάρω το φθηνό ΟΜΝΙΑ ΙΙ, είναι και μικρότερο!)

Τώρα θα μου πείτε γιατί δεν το άλλαζε το ντιζάιν της να τελειώσει.... ΔΕΝ ΞΕΡΩ,

 

-άσχετο!-

Θα βγεί ποτέ αραγες καινούριο Firmware επίσημο να κάνουμε καμιά αναβάθμιση; η το έχει ξεχάσει και το τμήμα υποστήριξης τους ; (Μιλάω για αναβάθμιση μέσα από το PC Studio)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια παρακαλω εχω ενα Samsung GT-S8000 και εχω κλειδωσει τις φωτογραφιες με κωδικο τωρα τι κανω?Αμα θυμομουν κωδικους δεν θα ειχα προβλημα.μηπως πρεπει να κανω ρεσταρτ? :Oκαι αμα κανω θα σβησω τις φωτογραφιες?:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος πρόσφατα του samsung jet. Έχω ένα πρόβλημα.Επειδή το προηγούμενο κινητό μου είναι sony ericsson.. δοκίμασα να μεταφέρω τις επαφές μου στο νέο τηλέφωνο αλλά είδα ότι τις εμφανίζει αλλόκοτα (άλλες με /, σε άλλες έχει βάλει πρώτα το επώνυμο μπροστά και μετά το όνομα και κάποιες δεν τις πέρασε καν) και από ότι είδα το samsung δεν έχει ταξινόμηση για όνομα-επώνυμο. Πώς μπορώ να τις εμφανίσω χωρίς να τις κόβει στην μέση;
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το site οχι μονο δεν σταματησε η διαθεσιμοτητα αλλα εφεραν και αλλα χρωματα..Για δειτε!

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=35001

Link to comment
Share on other sites

Eχει βαλει καποιος το we travel που εχουν φτιαξει τα παιδια απο το forum της LG(με την ελληνικη πλοηγηση)

Αν καποιος το εχει βαλει μπορει να αναφερει την διαδικασια αναλυτικα....

Προσπαθησα να το βάλω αλλα βραχυκυκλωσα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η εξαφάνιση του JET από την αγορά είναι πολύ παράξενη (δεν την έχω ξαναδεί, εκτός από κάποιες πολύ κραυγαλέες ελαττωματικές συσκευές).

Εδώ άλλα κινητά μπορείς να τα βρεις στα ράφια πάνω από χρόνο.

Πιστεύω ότι σε αυτό ευθύνεται αποκλειστικά η SAMSUNG, η οποία για κάποιο λόγο (που υποπτεύομαι) δεν θέλει πια αυτό το μοντέλο στην αγορά .

Ο λόγος, ίσως είναι το OMNIA II ! σας θυμίζω ότι το ΟΜΝΙΑ ΙΙ είναι εξωτερικά ολόιδιο με το JET (μόνο το μέγεθος αλλάζει) ίσως ι SAMSUNG αποφάσισε ότι το JET είτε θα μπέρδευε τον κόσμο με την ομοιότητα του είτε θα του φρέναρε τις πωλήσεις λόγο ομοιότητας ("ε, ας πάρω το φθηνό ΟΜΝΙΑ ΙΙ, είναι και μικρότερο!)

Τώρα θα μου πείτε γιατί δεν το άλλαζε το ντιζάιν της να τελειώσει.... ΔΕΝ ΞΕΡΩ,

 

-άσχετο!-

Θα βγεί ποτέ αραγες καινούριο Firmware επίσημο να κάνουμε καμιά αναβάθμιση; η το έχει ξεχάσει και το τμήμα υποστήριξης τους ; (Μιλάω για αναβάθμιση μέσα από το PC Studio)

 

Πραγματι πολυ παραξενη η εξαφανιση, ισως γιατι βγηκε το Omnia II και προφανως ειδαν οτι οι περισσοτεροι επερναν το s8000.Δηλαδη ντε και καλα για να εχεις παραπλησιες επιδοσεις με το JET - το οποιο σημειωτεον ειναι value for money - πρεπει να πληρωσεις 500+ ? Δεν μας τα λεει καλα η samsung.

Τωρα για το ενδεχομενο σοβαρου ελλατωματος που ανακαλυφθηκε στην πορεια δεν θελω καν να το σκεφτομαι !!

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ NPS (NEW PC STUDIO) ΣΕ WINDOWS 7 64 BIT

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Οσοι εχετε windows 7 32 bit κατα πασα πιθανοτητα το New PC Studio (NPS) θα παιξει καρφι , για οσους εχετε ομως Windows 7 64bit δεν θα παιξει - ο λογος ειναι προφανης : το 64μπιτο λειτουργικο της ΜS μπορει να υποστηριζει εφαρμογες 32 και 64bit ταυτοχρονα αλλα δεχεται drivers ΜΟΝΟ για 64bit , και η samsung αυτη τη στιγμη δεν εχει ενσωματωσει σε κανενα ΝPS suite τους 64bit drivers -

Οσοι εχετε 64μπιτα λοιπον θα κανετε κανονικα την εγκατασταση του NPS στο pc αγνοωντας τα σφαλματα του λειτουργικου (για το compatibilty των drivers).Εν συνεχεια θα κατεβασετε το αρχειο απο εδω : http://ultrashare.net/hosting/dl/e716ae43d1 το οποιο περιεχει τα drivers για win7 64bit και θα το κανετε extract σε ενα σημειο οπου θα το θυμαστε.

Θα πατε στο Control Panel και στο Device manager και συνδεοντας την συσκευη σας (JET s8000) μεσω USB (επιλεγετε απο το κινητο την επιλογη PC Studio) θα εμφανιστει ενα samsung mobile device με προβλημα (θα εχει και ενα θαυμαστικο) , θα κανετε δεξι κλικ πανω του και θα πατησετε update drivers , θα κανετε browse το folder του αρχειου που πριν κατεβασατε και κανατε extract και θα πατησετε ΟΚ.Τα Win7 θα βρουν τον 64μπιτο driver και η συσκευη θα εγκατασταθει σωστα.

Πλεον μπορειτε να μπειτε στο NPS και συνδεοντας το Jet σας με USB η συσκευη θα εμφανιστει κανονικα στο NPS

Ελπιζω το παραπανω να βοηθησει αρκετο κοσμο :)

Δημητρης

Edited by dpan
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα αν ο λογος που εξαφανιστηκε το κινητο ειναι λογω Omnia 2, δε με πειραζει καθολου. Αρκει να μην το παρατησουν το Jetaki... Εννοω πως ακομα περιμενουμε νεα εκδοση PC Studio για να υποστιριζει πληρως αυτο το κινητο (αναβαθμιση κλπ) και ακομα δεν εχει τιποτα. Θα παρω αυριο στην Samsung να δω τι θα πουν...
Link to comment
Share on other sites

Nεα εκδοση υπαρχει , αλλα δεν ειναι εξελληνισμενη , στη samsung θα σου πουν κλασικα να πας σε ενα απο τα κεντρα υποστηριξης και οτι εκει μονο μπορουν προς το παρων να στο φλασαρουν με το νεο firmware , το οποιο οπως ειπα και πριν δεν υποστηριζει προς το παρων ελληνικα!

Οσων αφορα τη λειτουργικοτητα του τηλεφωνου με το νεο pc studio που υπαρχει στο site της samsung (μεταγενεστερη εκδοση απο αυτη στο συνδευομενο CD) υποστηριζονται αριστα τα λειτουργικα WinXP,Vista32,Win7_32 , για τα Vista64 και Win7_64 απλα ακολουθεις τον οδηγο που ποσταρα λιγο πιο πανω και εισαι ΟΚ.

 

Για το θεμα περι εξαφανισης του μοντελου απο την αγορα θα ηταν ενδιαφερον να παρακολουθησουμε το εν λογω νημα για τις φημες που θα κυκλοφορησουν στο μελλον ή και την ιδια την ανακοινωση της samsung - αν αξιωθει να βγαλει δελτιο τυπου καποτε!

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα περι εξαφανισης του μοντελου απο την αγορα θα ηταν ενδιαφερον να παρακολουθησουμε το εν λογω νημα για τις φημες που θα κυκλοφορησουν στο μελλον ή και την ιδια την ανακοινωση της samsung - αν αξιωθει να βγαλει δελτιο τυπου καποτε!

 

Το έχω παραγγείλει από ελληνικό site, και μου λένε 'η παραγγελία σας είναι σε αναμονή'. Μην τύχει και δεν μου το στείλουν, θα εκνευριστώ αφάνταστα.

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Nεα εκδοση υπαρχει , αλλα δεν ειναι εξελληνισμενη , στη samsung θα σου πουν κλασικα να πας σε ενα απο τα κεντρα υποστηριξης και οτι εκει μονο μπορουν προς το παρων να στο φλασαρουν με το νεο firmware , το οποιο οπως ειπα και πριν δεν υποστηριζει προς το παρων ελληνικα!

Οσων αφορα τη λειτουργικοτητα του τηλεφωνου με το νεο pc studio που υπαρχει στο site της samsung (μεταγενεστερη εκδοση απο αυτη στο συνδευομενο CD) υποστηριζονται αριστα τα λειτουργικα WinXP,Vista32,Win7_32 , για τα Vista64 και Win7_64 απλα ακολουθεις τον οδηγο που ποσταρα λιγο πιο πανω και εισαι ΟΚ.

 

Για το θεμα περι εξαφανισης του μοντελου απο την αγορα θα ηταν ενδιαφερον να παρακολουθησουμε το εν λογω νημα για τις φημες που θα κυκλοφορησουν στο μελλον ή και την ιδια την ανακοινωση της samsung - αν αξιωθει να βγαλει δελτιο τυπου καποτε!

 

Ισως Ελληνικη να μπορουν να σου φλασαρουν εκεινοι... Απλα να μην κυκλοφορει Ελληνικη εκδοση online. Οπως εγω ας πουμε ειχα στο δικο μου την IG3 που δεν υπαρχει σε παλιοτερες κυκλοφοριες του κινητου. Τωρα βεβαια το εχω στο σερβις προφανως θα μου κανουν αναβαθμιση λογω του προβληματος που εχω, θα δω μολις το παρω τι ακριβως κανανε. Το PC Studio το εχω εγκαταστησει σε windows 7 υποστιριζεται κανονικα απο τα windows, αλλα στην αναβαθμιση μου λεει δεν υποστιριζεται η συσκευη... Δεν λεει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση λογισμικου.

 

Το έχω παραγγείλει από ελληνικό site, και μου λένε 'η παραγγελία σας είναι σε αναμονή'. Μην τύχει και δεν μου το στείλουν, θα εκνευριστώ αφάνταστα.

 

Εγω το ειχα παραγγειλει απο το πλαισιο πριν 1μιση μηνα και μου ηρθε μετα απο 20 μερες περιπου...

Link to comment
Share on other sites

μου εφεραν ενα jet απο αγγλια δωρο αλλα ειναι κλειδωμενο σε δικτυο.ξερει καποιος τον τροπο ξεκλειδωματος να δουλευει σε ελληνικα δικτυα?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν εχουν καμια ενημερωση για αποσυρση του συγκεκριμενου μοντελου... Απλως θα υπαρχει καποιο προβλημα με την διαθεσιμοτητα. Οσο για το Update λενε πως σε κανενα μοντελο δεν υποστηρίζεται update μεσω ιντερνετ στην Ελλαδα...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν εχουν καμια ενημερωση για αποσυρση του συγκεκριμενου μοντελου... Απλως θα υπαρχει καποιο προβλημα με την διαθεσιμοτητα. Οσο για το Update λενε πως σε κανενα μοντελο δεν υποστηρίζεται update μεσω ιντερνετ στην Ελλαδα...

 

Από e-click.gr το παράγγειλα Παρασκευή βράδυ και θα το έχω αύριο απόγευμα ;)

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Καλο το Jet αλλα νομίζω ξεχασαν να εστιάσουν στο οτι είναι και τηλέφωνο.

Πολλές φορες εκει που μιλάω ακουγεται ενα σφυριγμα ξαφνικα και πρεπει να κλεισω για να περασει. Καμμια φορα θελει επανεκκινηση γιατι το κανει σε καθε κληση.

Για να μην πω για την εκουσια επανεκκινηση οταν εχω 2η γραμμη.

Κατα τ'αλλα ειναι ενα αρκετα καλο κινητο και σίγουρα vfm.

Link to comment
Share on other sites

το σφύριγμα που λες το έχω και εγώ καμια φορα,και αναγκαστικά κλείνω την γραμμή και απλά ξανά περνώ τηλ.αλλα δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα η όχι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...