Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εχω ένα Nokia 6600 και τώρα που θα πάρω το samsung s8000, θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου από το ένα άλλο, αλλά ομαδικά. Αν υπάρχει τρόπος θα το εκτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος. Ευχαριστώ:)

 

Σου συστήνω να το κάνεις με bluetooth....γίνεται ταχύτατα και χωρίς προβλήματα...!!

 

Έγω έτσι το έκανα από Nokia n73...και περισσότερο χρόνο μου πήρε να βρώ οδηγίες για άλλους τρόπους...παρά να κάνω αυτό... ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου συστήνω να το κάνεις με bluetooth....γίνεται ταχύτατα και χωρίς προβλήματα...!!

 

Έγω έτσι το έκανα από Nokia n73...και περισσότερο χρόνο μου πήρε να βρώ οδηγίες για άλλους τρόπους...παρά να κάνω αυτό... ;)

 

Σύμφωνοι, αλλά γίνεται όλες οι επαφές μαζί (και πώς) αποστολή με bluetooth , γιατί έχω καμμιά τριακοσαριά επαφές, και αν είναι να τις περνάω μία μία χάθηκα.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα για 400 επαφές και έγινε σε ελαχιστα λεπτά...Είχε το N73 τη δυνατότητα αποστολής όλων των επαφών μέσω bluetooth....

 

δυστυχώς δεν θυμάμαι τις εντολές τώρα...αλλά αν το ψάξεις στο internet θα βρεις ακριβώς τα βήματα...

 

Πιστεύω πως και το δικό σου κινητό θα υποστηρίζει την ανάλογη διαδικασία.... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα Nokia 6600 και τώρα που θα πάρω το samsung s8000, θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου από το ένα άλλο, αλλά ομαδικά. Αν υπάρχει τρόπος θα το εκτιμούσα να μου απαντήσει κάποιος. Ευχαριστώ:)

 

Απλά πέρασε όλες τις επαφές σου στην κάρτα σιμ έτσι ώστε να τις έχεις άμεσα διαθέσιμες όταν τοποθετήσεις την κάρτα στη νέα σου συσκευή.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε 3 τηλεφωνα:Νokia Ν95,Νokia 5630 ,Samsung s8000.

εχω ζητησει την βοηθεια των παιδιων στα νηματα που αφορουν τα 2 πρωτα και θελω και την δικια σας για το 8000.

μ`ενδιαφερει καταρχην ο καλος ηχος,μια αξιοπρεπης φωτογραφικη μηχανη,συσκευη χωρις προβληματα και κουσουρια(οσο το δυνατο)και δεν θελω να ειναι συνεχεια στην πριζα(μπαταρια).

γενικοτερα διαβαζω πολυ καλα σχολια αλλα θα ηθελα την γνωμη σας.

 

συνοπτικα:

 

-ποιοτητα/ενταση ηχου απο το ενσωματωμενο ηχειο και απο τα ακουστικα

-φωτογραφικη/βιντεο

-μπαταρια με μια νορμαλ χρηση

-προβληματα/αξιοπιστια

 

ποιοτητα κατασκευης και ταχυτητα δεν ρωταω γιατι τα ειδα μονος μου(απαιχτο...)

 

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η ερώτηση να έχει ήδη υποβληθεί αλλά να μου ξέφυγε διαβάζοντας όλες τις σελίδες του θέματος, θα μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει πως μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα από προηγούμενη συσκευή (συγκεκριμένα NOKIA E51) στο κινητό αυτό? Έκανα το backup της ΝΟΚΙΑ, προσπάθησα να τα μεταφέρω στη sim με αποτυχία, έκανα αντιγραφή των μηνυμάτων στην κάρτα μνήμης αλλά δεν την αναγνωρίζει καν. Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι ή κάποια συμβουλή.

 

Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Επειδή ήμουνα έτοιμος για την αγορά του S8300 χωρίς να το περιεργασθώ και σώθηκα απο βέβαιη καταστροφή χάρη σε σας, μια ερώτηση μόνο.

Πόσες επαφές χωράνε στον τηλεφωνικό κατάλογο ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Επειδή ήμουνα έτοιμος για την αγορά του S8300 χωρίς να το περιεργασθώ και σώθηκα απο βέβαιη καταστροφή χάρη σε σας, μια ερώτηση μόνο.

Πόσες επαφές χωράνε στον τηλεφωνικό κατάλογο ?

ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

2000 μου λέει

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε 3 τηλεφωνα:Νokia Ν95,Νokia 5630 ,Samsung s8000.

εχω ζητησει την βοηθεια των παιδιων στα νηματα που αφορουν τα 2 πρωτα και θελω και την δικια σας για το 8000.

μ`ενδιαφερει καταρχην ο καλος ηχος,μια αξιοπρεπης φωτογραφικη μηχανη,συσκευη χωρις προβληματα και κουσουρια(οσο το δυνατο)και δεν θελω να ειναι συνεχεια στην πριζα(μπαταρια).

γενικοτερα διαβαζω πολυ καλα σχολια αλλα θα ηθελα την γνωμη σας.

 

συνοπτικα:

 

-ποιοτητα/ενταση ηχου απο το ενσωματωμενο ηχειο και απο τα ακουστικα

-φωτογραφικη/βιντεο

-μπαταρια με μια νορμαλ χρηση

-προβληματα/αξιοπιστια

 

ποιοτητα κατασκευης και ταχυτητα δεν ρωταω γιατι τα ειδα μονος μου(απαιχτο...)

 

ευχαριστω.....

αν και με λιγη αναζητηση στο θεμα θα βρεις ολες τις απαντησεις σου, σου απανταω συνοπτικα, με αριστα το 10 θα εβαζα:

ποιοτητα ηχου απο το ενσωματωμενο ηχειο = 9/10

ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα = 6/10 με τα μαμα ακουστικα - 10/10(!) με τα ακουστικα του ipod μου!! κοινως η ποιοτητα ειναι εξαιρετικη, αλλα τα μαμα ακουστικα χαλια! :p

ενταση ηχου απο το ενσωματωμενο ηχειο και απο τα ακουστικα = 8/10, θα ηθελα να εχω επιλογη για λιγη περισσοτερη ενταση

φωτογραφικη/βιντεο = 8/10 (ειχα το renoir και ειμαι αυστηρος κριτης :p)

μπαταρια με μια νορμαλ χρηση = 10/10, βγαζει 3 μερες πολυ χαλαρα!! :D

προβληματα/αξιοπιστια = 10/10, αν διαβασεις μεσα στο θεμα το μοναδικο "προβλημα" που εχει βγαλει ειναι οτι σε εναν φιλο δε χτυπησε ενα πρωι το ξυπνητηρι!!! τιποτα αλλο σε κανενα μας!! αν αυτο εσυ το θεωρεις προβλημα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι κάτοχος του jet εδω και 2 εβδομάδες περίπου και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, συνεχίζει να με απασχολεί το θέμα του GPS αφού το route66 ούτε με ικανοποιεί ιδιαίτερα αλλά και ούτε είμαι διατεθειμένος να δίνω την ετήσια συνδρομή που ζητάνε.

Προς μεγάλη μου έκπληξη όμως διαπίστωσα χθες πως στην VODAFONE το δίνουν πλέον με προεγκατεστημένους χάρτες GARMIN ! (τουλάχιστον έτσι αναφέρεται στο φυλλάδιο τους).Καμία ιδέα για το πως θα μπορούσαμε να τους βρούμε?

Link to comment
Share on other sites

αν και με λιγη αναζητηση στο θεμα θα βρεις ολες τις απαντησεις σου, σου απανταω συνοπτικα, με αριστα το 10 θα εβαζα:

ποιοτητα ηχου απο το ενσωματωμενο ηχειο = 9/10

ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα = 6/10 με τα μαμα ακουστικα - 10/10(!) με τα ακουστικα του ipod μου!! κοινως η ποιοτητα ειναι εξαιρετικη, αλλα τα μαμα ακουστικα χαλια! :p

ενταση ηχου απο το ενσωματωμενο ηχειο και απο τα ακουστικα = 8/10, θα ηθελα να εχω επιλογη για λιγη περισσοτερη ενταση

φωτογραφικη/βιντεο = 8/10 (ειχα το renoir και ειμαι αυστηρος κριτης :p)

μπαταρια με μια νορμαλ χρηση = 10/10, βγαζει 3 μερες πολυ χαλαρα!! :D

προβληματα/αξιοπιστια = 10/10, αν διαβασεις μεσα στο θεμα το μοναδικο "προβλημα" που εχει βγαλει ειναι οτι σε εναν φιλο δε χτυπησε ενα πρωι το ξυπνητηρι!!! τιποτα αλλο σε κανενα μας!! αν αυτο εσυ το θεωρεις προβλημα... :rolleyes:

 

σ`ευχαριστω πολυ φιλε.

το τηλεφωνο το αγορασα σημερα το πρωι και πραγματι με εχει αφησει με το στομα ανοιχτο.

θα επανελθω με λεπτομερειες αφου παιξω λιγο μαζι του.

 

Υ.Γ μικρα Ελληνικα γραμματα,δεν μπορουμε να γραψουμε στο sms?

 

 

 

Υ.Γ μικρα Ελληνικα γραμματα,δεν μπορουμε να γραψουμε στο sms?

 

ok-το βρηκα...

 

κατι αλλο.φτιαχνω pop3 λογαριαμο στο hotmail,αλλα παιρνω το μηνυμα "μη εγκυρος κωδικος προσβασης ή αναγνωριστικο.

 

τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι κάτοχος του jet εδω και 2 εβδομάδες περίπου και ενώ σε γενικές γραμμές είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, συνεχίζει να με απασχολεί το θέμα του GPS αφού το route66 ούτε με ικανοποιεί ιδιαίτερα αλλά και ούτε είμαι διατεθειμένος να δίνω την ετήσια συνδρομή που ζητάνε.

Προς μεγάλη μου έκπληξη όμως διαπίστωσα χθες πως στην VODAFONE το δίνουν πλέον με προεγκατεστημένους χάρτες GARMIN ! (τουλάχιστον έτσι αναφέρεται στο φυλλάδιο τους).Καμία ιδέα για το πως θα μπορούσαμε να τους βρούμε?

Μάλλον κάνεις λάθος, http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handsetsList.action?&productTypeId=1&manufacturer=3&manufacturerHandset=&priceFrom=&priceTo=&orderByDirection=asc&pageSize=12&currentPage=2

http://imageshack.gr/files/hs5qaiwohwuzbazct0il_thumb.png

 

το S8000 Jet είναι κινητό ΚΛΕΙΣΤΟΥ λειτουργικού και ΔΕΝ δέχεται πέρα από το Route 66 κανένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης εκτός από java(Google Maps).

Link to comment
Share on other sites

Απόκτησα και εγώ το Jet μετά από τη συμβίωση με το απίθανο Ε71, από ότι βλέπω μέχρι τώρα έχουμε κάνει απίθανη επιλογή Jetttttttt.

Οθόνη….κορυφή

Μπατάριζα ….κορυφή

Γενικά ένα τηλέφωνο που μπορεί να τα κάνει σχεδόν όλα σε σχέση με ακριβότερα μοντέλα.

 

ΕΧΩ ένα χαζό πρόβλημα, μονό, και θέλω την βοήθεια σας !!!!!

Δεν μπορώ να βρω πώς να απενεργοποιήσω τον ήχο των πλήκτρων, πραγματικά έχω φάει μια μπαταρία να το βρω χωρίς όμως αποτέλεσμα δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απόκτησα και εγώ το Jet μετά από τη συμβίωση με το απίθανο Ε71, από ότι βλέπω μέχρι τώρα έχουμε κάνει απίθανη επιλογή Jetttttttt.

Οθόνη….κορυφή

Μπατάριζα ….κορυφή

Γενικά ένα τηλέφωνο που μπορεί να τα κάνει σχεδόν όλα σε σχέση με ακριβότερα μοντέλα.

 

ΕΧΩ ένα χαζό πρόβλημα, μονό, και θέλω την βοήθεια σας !!!!!

Δεν μπορώ να βρω πώς να απενεργοποιήσω τον ήχο των πλήκτρων, πραγματικά έχω φάει μια μπαταρία να το βρω χωρίς όμως αποτέλεσμα δώστε τα φώτα σας ρε παιδιά.

 

Ευχαριστώ

 

με τα βελάκια της έντασης (aka zoom) χαμηλώνεις και πλήκτρα και δόνηση

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ αγορασα χτες παρα παρα παρα πολυ καλο . Μια ερωτησουλα τωρα , ενω βαζω το σωστο κοδικο στο wifi μου λεει δεν αναγνωρηστικε τη κανω λαθος , κατα τα αλλα ος ωρας οκ .
Link to comment
Share on other sites

ok-το βρηκα...

 

κατι αλλο.φτιαχνω pop3 λογαριαμο στο hotmail,αλλα παιρνω το μηνυμα "μη εγκυρος κωδικος προσβασης ή αναγνωριστικο.

 

τι κανω λαθος?

Πως βρήκες τον τρόπο να γράφεις μικρούς χαρακτήρες στα μηνύματα?

 

ΤΟ αγορασα χτες παρα παρα παρα πολυ καλο . Μια ερωτησουλα τωρα , ενω βαζω το σωστο κοδικο στο wifi μου λεει δεν αναγνωρηστικε τη κανω λαθος , κατα τα αλλα ος ωρας οκ .

Θα μας πει τον τρόπο κανεις πως να βάζουμε τον κωδικο στο wi-fi χωρίς να μας βγάζει το μήνυμα "εσφαλμένη παράμετρος"; Αντιμετωπίζω κι εγω το ίδιο πρόβλημα από την αρχή παρόλο που έχω αλλάξει την τιμή στα bits.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνεις λάθος, http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/handsetsList.action?&productTypeId=1&manufacturer=3&manufacturerHandset=&priceFrom=&priceTo=&orderByDirection=asc&pageSize=12&currentPage=2

http://imageshack.gr/files/hs5qaiwohwuzbazct0il_thumb.png

 

το S8000 Jet είναι κινητό ΚΛΕΙΣΤΟΥ λειτουργικού και ΔΕΝ δέχεται πέρα από το Route 66 κανένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης εκτός από java(Google Maps).

 

Φίλε μου την στιγμή που το γράφω αυτό έχω μπροστά μου τον καινούργιο κατάλογο της VODAFONE και αναγράφει ξεκάθαρα αυτό που σου λέω. Ότι δηλαδή έχει μέσα τους χάρτες GARMIN MOBILE XT. Την παρασκευή το μεσημέρι πήρα τηλ σε ένα κατάστημα και μου το επιβεβαίωσαν. Και τυπογραφικό λάθος και να μου πουν άλλα στο τηλ? Μάλλον δεν θα έχουν ενημερώσει το site!

Link to comment
Share on other sites

Πως βρήκες τον τρόπο να γράφεις μικρούς χαρακτήρες στα μηνύματα?

 

μηνυματα>ρυθμισεις>sms>επιλογες αποστολης>υποστηριξη χαρακτηρων "αυτοματα"

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο παρ`οτι το εχω μολις 2 ημερες,εχω σχηματισει μια πρωτη-θετικοτατη-γνωμη.

 

-ποιοτητα κατασκευης κορυφαια,με καλα πλαστικα χωρις μποσικα και με πολυ καλα δεσιματα.

λιγο ευαισθητο στις δακτυλιες μπορεις να πεις οτι ειναι.

-οθονη πεντακαθαρη με πολυ φως,σωστα χρωμματα και μαυρο που δεν ξεθωριαζει πουθενα.

αμεση ανταποκριση στις εντολες,θα ηθελα ομως σε καποια σημεια μια γραφιδα.λεπτομερειες...

-ο ηχος απο το ακουστικο ειναι παρα πολυ καλος με αρκετη ενταση και χωρις

ιδιατερη παραμορφωση.τα μαμα ακουστικα ειναι μετρια.εαν αντικ/θουν ομως απο ενα

ζευγαρι αξιας 15-20 ευρω,ακους αλα iphone.....

-τις φωτογραφιες και τα βιντεο τα βρισκω τουλαχιστον πολυ καλα στο φως της ημερας και

τουλαχιστον ικανοποιητικα το βραδυ.

ετσι κι`αλλιως τυπικες επιδοσεις θελω σ`αυτον τον τομεα

και τις παιρνω με το παραπανω.

-οι default εφαρμογες προσωπικα με υπερ-καλυπτουν,αφου out of box,παιζει τα παντα.

συγκριτικα με λειτουργικο symbian δεν μου λειπει κατι οσο και υπερβολικο να ακουγεται αυτο.

να μην ειχε trial ολα τα παιχνιδια του θα ηταν ακομα καλυτερα.

 

εαν αρχισουμε να το πολυ-σκαλιζουμε το θεμα,ισως να βρουμε καποια πραγματα που δεν μας αρεσουν ή θα τα θελαμε αλλιως.τιποτε κραχτο κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει που θα ενοχλουσε και τον ποιο απαιτητικο χρηστη.

εχουν περασει αρκετα αξιολογα και συνηθως ακριβα τηλεφωνα απο τα χερια μου και τολμω να πω οτι προκειται για ενα απο τα καλυτερα overall τηλεφωνα της αγορας ανεξαιρετως τιμης και κατηγοριας.προτεινεται με κλειστα ματια......

 

 

-κανα παιχνιδακι που θα βρουμε?

-υπαρχει καμια διαφανη θηκη για το τηλεφωνο?

 

 

ευχαριστω τα παιδια που βοηθησαν στην επιλογη του τηλεφωνου....

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που αρχιζει και με εκνευριζει ειναι το Τ9 πληκτρολογιο,ειναι ΑΘΛΙΟ(ως προς το ελληνικο λεξικο)
Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που αρχιζει και με εκνευριζει ειναι το Τ9 πληκτρολογιο,ειναι ΑΘΛΙΟ(ως προς το ελληνικο λεξικο)

 

Ναι ρε φιλε! λεμτομερεια μεν αλλα και εμενα μου σπαει τα νευρα!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την στιγμή που το γράφω αυτό έχω μπροστά μου τον καινούργιο κατάλογο της VODAFONE και αναγράφει ξεκάθαρα αυτό που σου λέω. Ότι δηλαδή έχει μέσα τους χάρτες GARMIN MOBILE XT. Την παρασκευή το μεσημέρι πήρα τηλ σε ένα κατάστημα και μου το επιβεβαίωσαν. Και τυπογραφικό λάθος και να μου πουν άλλα στο τηλ? Μάλλον δεν θα έχουν ενημερώσει το site!

Μα το Garmin Mobile XT τρέχει μόνο σε Windows Mobile και Symbian,δεν τρέχει σε java που είναι το μόνο που υποστηρίζει το S8000 Jet,αν δεν κάνουν λάθος τα ζωντόβολα που μίλησες στο τηλέφωνο τότε θα είναι κάτι τελείως καινούργιο(και ανύπαρκτο) Garmin σε java ή.....:confused:,ενημέρωσε αν ισχύει αυτό διότι θα είναι ενα μεγάλο + για το S8000.

Αλλά και στο site φαίνεται ξεκάθαρα πως το Garmin το δίνουν με το OMNIA που είναι WM και το NDrive με το OMNIA HD που είναι Symbian,γιατί δεν το έβαζαν και στο Jet,επιμένω πως κάποιο λάθος έχει γίνει,το Garmin δεν τρέχει σε οποιοδήποτε τηλέφωνο...αλλά ψάχτο γιατί έχει ενδιαφέρον το θέμα.....

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth ειναι ξεκλειδωτο & Wi-Fi δουλευει οκ ???

Με gmail μπορεις να συγχρονισεις επαφες???

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...