Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοκλήρωσες την διαδικασία ;

 

Ζητησα χρέωση μικρο ποσών κ εδώ κ 10 μέρες δεν έχει χρεωθεί ο λογαριασμός γι αυτό ρωτάω Πόσο κάνει για να χρεώσουν

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε topup;

μου βγάζει Our bank account information has changed. Before you can top up your PayPal account,you'll need to provide your bank with PayPal's new transfer recipient information.

 

από κινητό το κάνω βέβαια, μήπως θέλει desktop/laptop;

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφουμε τον καινούριο IBAN και πάμε στην τράπεζα μας και στέλνουμε.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου τον εμφανίζει, αυτό είναι το πρόβλημα, όσο κι αν προσπάθησα και chrome και με firefox

 

edit: Οκ το γυρισα στα αγγλικα και επαιξε

 

edit2: Όχι ότι είχε αλλάξει βέβαια, αλλά δεν γινόταν δουλειά με την εφαρμογή της eurobank, όταν τα λέω ότι δεν κάνουν τα πάντα τα κινητά..

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Θέλω να προσθέσω λεφτά απο την προπληρωμένη κάρτα μου στο paypal balance ετσι ώστε να μπορεσω να τα στείλω σε λογαριασμό τράπεζας που έχω. Και η τράπεζα και η κάρτα είναι συνδεδεμένα με το πειπαλ. όταν πατάω προσθήκη κεφαλαίων μου βγάζει το εξής μήνυμα: Our bank account information has changed. Before you can top up your PayPal account,you'll need to provide your bank with PayPal's new transfer recipient information.

 

You have requested an outdated version of PayPal. This error often results from the use of bookmarks.

 

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να προσθέσω χρήματα απο την κάρτα στο balance ή αν γίνεται? Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα πριν λίγες μέρες και το είχα γράψει, πρέπει να αλλάξεις γλώσσα σε αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα δει.. τώρα η επιλογή που βγάζει για τα στοιχεία του paypal, μπορώ να κάνω κατάθεση μονο μέσω τράπεζας ή και προπληρωμένη?

 

edit: απο οτι καταλαβα μονο μεσω ebanking γινεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα δει.. τώρα η επιλογή που βγάζει για τα στοιχεία του paypal, μπορώ να κάνω κατάθεση μονο μέσω τράπεζας ή και προπληρωμένη?

 

edit: απο οτι καταλαβα μονο μεσω ebanking γινεται

 

Για να περασεις χρηματα στο balance του Paypal απο καρτα πρεπει να ανοιξεις ενα ακομα paypal account με διαφορετικα στοιχεια φυσικα(Η καποιος που εχει Paypal να σε εξυπηρετήσει) να του κανεις send money στο account του,θα πληρωσεις μεσω καρτας και μετα θα στα στειλει πισω στο δικο σου account ωστε να μπορεσεις να τα μεταφερεις στον τραπεζικο σου λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..έκανα μια ακύρωση αγοράς από το εξωτερικό και έγινε refund στον λογαριασμό στην PayPal..το ποσό στην PayPal είναι 0€ αλλά λέει παρακάτω στο "ιστορικό" ότι επεστράφησαν τα χρήματα.Ποσο καιρό θα κάνω περίπου να τα δω στην τράπεζα?Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έκανα μια ακύρωση αγοράς από το εξωτερικό και έγινε refund στον λογαριασμό στην PayPal..το ποσό στην PayPal είναι 0€ αλλά λέει παρακάτω στο "ιστορικό" ότι επεστράφησαν τα χρήματα.Ποσο καιρό θα κάνω περίπου να τα δω στην τράπεζα?Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια?
2-4 εργάσιμες

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2-4 εργάσιμες

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία αγορά αξίας 405 λίρες και σύμφωνα με το Google μεταφράζεται περίπου 450€. Το Paypal με χρέωσε σχεδόν 475€, η διαφορά είναι μεγάλη. Έχουμε καμιά ιδέα;

35ad565a0406894625a9e68c38550319.jpg2aaaa5afdd6c88a1f056eb193dfd1a60.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία αγορά αξίας 405 λίρες και σύμφωνα με το Google μεταφράζεται περίπου 450€. Το Paypal με χρέωσε σχεδόν 475€, η διαφορά είναι μεγάλη. Έχουμε καμιά ιδέα;

35ad565a0406894625a9e68c38550319.jpg2aaaa5afdd6c88a1f056eb193dfd1a60.jpg

 

Αυτό συνέβη επειδή, πιθανότατα, έχεις αφήσει το Paypal να κανει τις ισοτιμίες και είναι γνωστό ότι έχει ληστρικές ισοτιμίες. Υπο προυποθέσεις συμφέρει να βάλεις Ελληνική κάρτα να κάνει τις ισοστιμίες με βάση τον τιμοκατάλογο της τράπεζας ή ακόμα καλύτερα μια κάρτα που δε χρεώνει προμήθεια συναλλάγματος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβη επειδή, πιθανότατα, έχεις αφήσει το Paypal να κανει τις ισοτιμίες και είναι γνωστό ότι έχει ληστρικές ισοτιμίες. Υπο προυποθέσεις συμφέρει να βάλεις Ελληνική κάρτα να κάνει τις ισοστιμίες με βάση τον τιμοκατάλογο της τράπεζας ή ακόμα καλύτερα μια κάρτα που δε χρεώνει προμήθεια συναλλάγματος
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για κάρτα που δε χρεώνει προμήθεια συναλλάγματος;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για κάρτα που δε χρεώνει προμήθεια συναλλάγματος;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=425862

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για κάρτα που δε χρεώνει προμήθεια συναλλάγματος;
απο ελληνικές τράπεζες καλύτερες ισοτιμίες εχουν (ειχαν) η άλφα και η εθνικη....

 

αλλιώς βγάλε μια revolut....

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για κάρτα που δε χρεώνει προμήθεια συναλλάγματος;

 

Η πιστωτική της Εθνικής δε χρεώνει (προς το παρον) προμήθεια. Η χρεωστική της Εθνικής χρεωνει 1%. Αυτα για Ελληνικές κάρτες

Link to comment
Share on other sites

Η πληρωμή στην προκειμένη έγινε με debit Πειραιώς. έχει το καλό η πειραιώς την online κατάθεση στα ΑΤΜ της και με βολεύει. Αλλά αν είναι να δίνω έτσι 30αρια καήκαμε...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

το καλό η πειραιώς την online κατάθεση στα ΑΤΜ της και με βολεύει

 

Όλες έχουν πλέον online ATM (πλην της Attica για την οποία δεν είμαι και σίγουρος). Όλα τα καινούργια τους υποστηρίζουν κατάθεση χωρίς φάκελο που πιστώνεται το ποσό άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:worry: - παιδια θελω να μου υπενθυμισετε ποσο ειναι το ποσοστο που σου κραταει το paypal εαν θελεις τα λεφτα του balance να τα κανεις αναληψη πχ ΑΤΜ

ρωταω γιατι μια γνωστη μου εχει καρτα βουλγαρικη Fibank https://www.fibank.bg/en/page/2849#our-offer

και θελει να μου δινει μετρητα κι εγω να της τα στελνω στο paypal της για να κανει μικροψωνια, σε περιπτωση ομως που χρειαστει να τα μεταφερει πισω στην καρτα ποσα ευρω κοστιζει αυτο? δεν θυμαμαι ακριβως μια φορα που πηγα να το κανω και μου κοπηκε η φορα, θυμαται κανενας φιλος ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Paypal δεν χρεώνει έξοδα σε αυτήν την συναλλαγή.

Κοίτα όμως τα έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος της Finbank.

Link to comment
Share on other sites

Το Paypal δεν χρεώνει έξοδα σε αυτήν την συναλλαγή.

Κοίτα όμως τα έξοδα εισερχόμενου εμβάσματος της Finbank.

 

:rolleyes: - ευχαριστω πολυ (!) ρωτησα γιατι μια φορα πηγα να κανω την μεταφορα και με ρωτησε το συστημα του paypal εαν πραγματικα θελω να κανω την μεταφορα και μου εβγαζε κατι σαν "προμηθεια" 3 ευρω αν θυμαμαι καλα και μου κοπηκε η φορα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΤΟΛΗΣ -3,00 €

 

:( - τελικα ειναι απο την τραπεζα το 3ευρω που θυμομουν, αν πας απο το Balance να τα γυρισεις στην καρτα στα παιρνει, σημερα φανηκε στον λογαριασμο.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...