Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΧΙ.

Τα έγραψα αναλυτικά, νομίζω παραπάνω. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

προμηθεια θα κρατησει η τραπεζα ομως?

(απο birdphone ηταν η αγορα, φυσικα σε ευρω!!!)

Όχι, την προμήθεια στην χρέωσε το κατάστημα. Όταν ο πωλητής χρησιμοποιεί PayPal πληρώνει καποια προμήθεια, κανονικά την χρεώνεται αυτός. Απλώς μερικά Ελληνικά καταστήματα τη μεταφέρουν στον αγοραστή. Αλλά αυτό συνήθως το αναφέρουν ότι έχει επιπλέον χρέωση, αν δεν το ανέφερε τότε είναι φάουλ από το κατάστημα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ. εχω μαυρα μεσανυχτα σε τετοιου ειδους συναλλαγες/μεταφορες.

 

(μπορει και να το ανεφερε. δε θυμαμαι καν)

Link to comment
Share on other sites

Η συναλλαγή είναι ακόμα σε εκκρεμότητα. Φυσικό είναι, τη Δευτέρα λογικά θα περάσει στις κινήσεις του λογαριασμού.

 

Εμενα μου εχουν κανει τους τελευταιους δυο μηνες σε δυο συναλλαγες 12+ μερες (ημερολογιακες).

 

οκ οπότε θέλει κάποιο χρόνο θα το τσεκάρω,

για aliexpress υπάρχει δυνατότητα αγοράς με πιστωτική? ξέρετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ οπότε θέλει κάποιο χρόνο θα το τσεκάρω,

για aliexpress υπάρχει δυνατότητα αγοράς με πιστωτική? ξέρετε?

 

Δεν περνάνε οι ελληνικές κάρτες στο Ali.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάνε οι ελληνικές κάρτες στο Ali.

Δυστηχως εχεις δικαιο............οσες φορες προσπαθησα ειδα την πορτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

και εγώ στο ali δεν μπορώ να αγοράσω.. έλεγα μήπως καμία ελληνική κάρτα πέρναγε

το paypal πως και δέχεται ελληνικές κάρτες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το paypal πως και δέχεται ελληνικές κάρτες?

 

Το PayPal δέχεται κάποιες κάρτες, κάποιες στιγμές για αγορές απο κάποια καταστήματα. Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δέχεται κάποιες κάρτες, κάποιες στιγμές για αγορές απο κάποια καταστήματα. Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

Οπως ακριβως το εγραψες.παντελως αναξιοπιστο δυστηχως........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δέχεται κάποιες κάρτες, κάποιες στιγμές για αγορές απο κάποια καταστήματα. Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

 

εγώ κάνω αγορές κανονικά από Paypal σε ebay και σε κινεζομάγαζα.. τώρα αγόρασα από gearbest και έχω αγοράσει από geekbuying και vickmall!!

αλλά δεν χρειάζομαι κάτι άλλο δεν ξαναψωνίζω ;pppp

απροβλημάτιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως το εγραψες.παντελως αναξιοπιστο δυστηχως........

Δεν είναι το PayPal αναξιόπιστο, άλλοι είναι...

εγώ κάνω αγορές κανονικά από Paypal σε ebay και σε κινεζομάγαζα.. τώρα αγόρασα από gearbest και έχω αγοράσει από geekbuying και vickmall!!

αλλά δεν χρειάζομαι κάτι άλλο δεν ξαναψωνίζω ;pppp

απροβλημάτιστα.

Μωρέ κι εγώ αγοράζω κανονικά, έχω ΑΜΕΧ :D

Link to comment
Share on other sites

το paypal πως και δέχεται ελληνικές κάρτες?

 

Το paypal δέχεται ελληνικές κάρτες με τις οποίες κάνεις αγορές από ελληνικά μαγαζιά και πληρώνεις υπηρεσίες και λογαριασμούς.

 

Για αγορές από το εξωτερικό, όπως τα έγραψε ο WitchKing

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το PayPal αναξιόπιστο, άλλοι είναι...

 

Μωρέ κι εγώ αγοράζω κανονικά, έχω ΑΜΕΧ :D

Προφανως φιλε μου και δεν εννοω αναξιοπιστο το PayPal,που το διαβασες αυτο...........:blink:

Το ........Τρέχα-γύρευε δηλαδή.......που εγραψες εκανα bolt.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal δέχεται κάποιες κάρτες, κάποιες στιγμές για αγορές απο κάποια καταστήματα. Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

 

Όντος, προσπαθούσα αρκετές φορές να αγοράσω μία θήκη για το smartphone μου και έτρωγα άκυρο από ένα συγκεκριμένο μαγαζί όπου και είχα επιλέξει στην watch list. Δοκίμασα να αγοράσω μία παραπλήσια από άλλο και η αγορά έγινε κανονικά (Eurobank visa πιστωτική). Μάλιστα επειδή το πρώτο μαγαζί όπου δεν μπορούσα να κάνω την αγορά ήταν κινέζικο, ενώ το δεύτερο όπου και προχώρησε η αγορά είναι από Αγγλία, υπέθεσα μήπως δεν περνάνε οι ελληνικές κάρτες σε χώρες εκτός Ευρώπης. Όμως δεν ισχύει αυτό, γιατί σε μία άλλη αγορά για θήκη πάλι για λογαριασμό μίας ανιψιάς μου από Κίνα, η αγορά πάλι έγινε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το paypal δέχεται ελληνικές κάρτες με τις οποίες κάνεις αγορές από ελληνικά μαγαζιά και πληρώνεις υπηρεσίες και λογαριασμούς.

Τον Αύγουστο προσπάθησα αρκετές φορές να αγοράσω φακούς επαφής απο το ελληνικό Alfalens.gr αλλα μάταια. Τελικά πήγα διακοπές με το τελευταίο ζευγάρι που μου είχε μείνει...

 

Προφανως φιλε μου και δεν εννοω αναξιοπιστο το PayPal,που το διαβασες αυτο...........:blink:

Το ........Τρέχα-γύρευε δηλαδή.......που εγραψες εκανα bolt.

Αυτή την εντύπωση έδινε η φράση σου όπως γράφτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Τον Αύγουστο προσπάθησα αρκετές φορές να αγοράσω φακούς επαφής απο το ελληνικό Alfalens.gr αλλα μάταια. Τελικά πήγα διακοπές με το τελευταίο ζευγάρι που μου είχε μείνει...

 

 

Αυτή την εντύπωση έδινε η φράση σου όπως γράφτηκε.

Προφανως ναι υπεθεσα οτι δεν πρεπει να το αναλυσω αλλο και θα ηταν κατανοητο και στοχευμενο απο το bolt και μονο.

Με 650 αγορες πλεον απο Κινα και παντα ολες μεσω PayPal,(εκτος καποιες τα πρωτα χρονια αγορων,παθαμε και μαθαμε βεβαια....)και εννοειται με αριστη καλυψη οταν τους χρειαστηκα,οπως και πολλοι αλλοι φιλοι εδω μεσα κατα καιρους,μονο αναξιοπιστο δεν το λες.

Τεσπα μην βγω αλλο εκτος.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ κι εγώ αγοράζω κανονικά, έχω ΑΜΕΧ :D

 

Με AMEX βρήκα και εγώ επιτέλους την υγειά μου… :)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα μην βγω αλλο εκτος.:)

Εκτός είμαστε έτσι κι αλλιώς. Aλλού γίνεται η συζήτηση για τη συμπεριφορά του PayPal με τα capital controls :X :)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός είμαστε έτσι κι αλλιώς. Aλλού γίνεται η συζήτηση για τη συμπεριφορά του PayPal με τα capital controls :X :)

Kαι μολις εκανα αλλη μια αγορα απο vi......($496)με Εurobank καρτουλα,αλλη μια φορα χωρις προβλημα.

Και παντα μεσω paypal.........

Οποτε ας συναχισουμε τα εκτος......:X:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για ποιο λόγο το paypal δέχεται συγκεκριμένες πιστωτικές?

να σας πω και γω τον τρόπο με τον οποίο έκανα ad την ΑΜΕΧ χρεωστική.

15αύγουστο έκανα add amex στο paypal. με ειδοποιεί θα σου έρθει μήνυμα confirm σε 2-3 μέρες...

και μου έρχεται μήνυμα confirm για την πιστωτική μετά από 1 μήνα.. δεν την έχω αφαιρέσει από τότε ;ppp για κανένα λόγο...

δηλαδή σε Paypal δέχεται amex?και eurobank κάρτες?

δεν ξανακάνω αγορές ..... καμιά λαμπίτσα led θα ήθελα μόνο ..... από ali.... ;pp

αν και υπάρχουν και σε ebay.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σε Paypal δέχεται amex?και eurobank κάρτες?

Τώρα που το λες...Μόνο με ΑΜΕΧ και χρεωστική Mastercard της Eurobank έχω καταφέρει να κάνω αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες...Μόνο με ΑΜΕΧ και χρεωστική Mastercard της Eurobank έχω καταφέρει να κάνω αγορές.

 

έχω δοκιμάσει πειραιώς εθνική citi αλλά δεν τις άφησα πολύ καιρό όπως έκανα με ΑΜΕΧ στο 3ήμερο τις αφαίρεσα....άλλα λογικά δεν έχει καμία σχέση πόσο χρόνο τις αφήνεις τις κάρτες σωστά?λογικά κάποια εξήγηση θα υπάρχει.

με eurobank δεν έχω δοκιμάσει .....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει πειραιώς εθνική citi αλλά δεν τις άφησα πολύ καιρό όπως έκανα με ΑΜΕΧ στο 3ήμερο τις αφαίρεσα....άλλα λογικά δεν έχει καμία σχέση πόσο χρόνο τις αφήνεις τις κάρτες σωστά?λογικά κάποια εξήγηση θα υπάρχει.

με eurobank δεν έχω δοκιμάσει .....

Γιατί τις αφαιρείς; Δεν ξέρεις αν θα σου χρειαστούν κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει πειραιώς εθνική citi αλλά δεν τις άφησα πολύ καιρό όπως έκανα με ΑΜΕΧ στο 3ήμερο τις αφαίρεσα....άλλα λογικά δεν έχει καμία σχέση πόσο χρόνο τις αφήνεις τις κάρτες σωστά?λογικά κάποια εξήγηση θα υπάρχει.

με eurobank δεν έχω δοκιμάσει .....

Μολις δοκιμασα και απο το ebuy για μια θηκη(10$)και εφαγα ακυρο,παλι με την ιδια καρτουλα Eurobank....περιμενε λιγο να παρω ενα ακομα tablet απο το geek.... να δω τι γινεται σημερα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τις αφαιρείς; Δεν ξέρεις αν θα σου χρειαστούν κάποια στιγμή.

 

κοίτα μου εμφανίζει μήνυμα ότι πρέπει να έρθει μήνυμα για confirm για να δεχτεί την κάρτα.. ... περίμενα 3 μέρες να έρθει μήνυμα τίποτα και έτυχε και άφησα την ΑΜΕΧ στο paypal .σου λέω για 15αύγουστο. δεν το είχα πολύ σκεφτεί δεν λειτουργούσε τίποτα τότε.σαυτό που λες όντως έτσι είναι.

έχω και μια απορία σχετικά με το paypal υπάρχει θέμα με εφορία?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...