Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην εθνική έχω μια ΕθνοCash Plus Maestro, πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουν κάρτες που συνεργάζονται με paypal, τι χαρτιά χρειάζομαι κλπ./

 

Ζήτησε του να σου αντικαταστήσουν την ΕθνοCash Plus Maestro που έχεις με την νέα Debit master card. Αν σου το αρνούνται στο κατάστημα ζήτησε να εκδόσεις κωδικούς για internet banking στον λογαριασμό σου και έπειτα μέσα από αυτό είναι εύκολο.

 

Για την αγορά που θέλεις να κάνεις από το κινεζομάγαζο, δεν υπάρχει κάποια σίγουρη κάρτα που να ολοκληρώσει την συναλλαγή σου λόγω capital controls. Κάθε άλλο μάλιστα, γιατί το πιθανότερο είναι η αποτυχία. Χρειάζεται να αναζητήσεις εναλλακτικούς δρόμους για αποστολή χρημάτων αλλά επειδή είσαι πολύ άπειρος πρέπει να διαβάσεις πρώτα αρκετά τα αντίστοιχα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές προσπάθειες εδώ και αρκετό καιρό για αγορές σε διάφορα site ηλεκτρονικών αγορών αλλά και των γνωστών e-bay… amazon…ali-express… -κατάφερα προς μεγάλη μου ΕΚΠΛΗΞΗ- και έκανα μια αγορά από το everbuying.net χρησιμοποιώντας μία debit card MASTERCARD της ALPHA…Περιμένω και μια AMEX βέβαια για να έχω ακόμα περισσότερες πιθάνοτητες… Με VISA ακόμα τρώω block πάντως για την ώρα… Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κανω κανονικα αγορες με καρτουλα Eurobank.Εχω δει ελαχιστα ακυρα απο το paypal πλεον.

Αλλα επαναλαμβανω για μια ακομα φορα οτι το cc υσχιει κανονικα,δεν εχει ακομα ληξει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μεχρι πριν μια βδομαδα εκανα καποιες αγορες απο ebay μεσω paypal

 

αλλα τη τελευταια βδομαδα δε δεχεται ουτε με prepaid ουτε με mastercard της eurobank

 

εχω δοκιμασει ολες τις ωρες, εχει αλλαξει κατι??

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε οτι τα CC ισχύουν ακόμα και ολες η αγορές που γινοντε με της κάρτες ειναι καθαρα θέμα τύχης η οτι κάνετε αγορά ενα προϊών που δεν βρίσκετε στην λίστα απαγορευμενων αγορών των CC.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αν ανοιξουμε dispute για ένα προϊόν προτού το παραλάβουμε (π χ επειδή πιστεύουμε ότι καθυστερεί ή ότι δεν το έχουν στείλει με σωστό track. Number ή οτιδήποτε άλλο) και κλείσουμε μετά το dispute, μπορούμε να ξανανοιξουμε dispute για το ίδιο προϊόν άμα διαπιστώσουμε , αφού το παραλάβουμε, ότι είναι ελλατωματικο?

Αν δεν γίνεται, μπορούμε προτού κλείσουμε το πρώτο dispute, να αλλάξουμε τον λόγο για το οποίο το άνοιξαμε ( απο "πριν την παράδοση dispute" σε " μετά την παραλαβή dispute" λόγω ελλατωματικου προϊόντος)?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αν ανοιξουμε dispute για ένα προϊόν προτού το παραλάβουμε (π χ επειδή πιστεύουμε ότι καθυστερεί ή ότι δεν το έχουν στείλει με σωστό track. Number ή οτιδήποτε άλλο) και κλείσουμε μετά το dispute, μπορούμε να ξανανοιξουμε dispute για το ίδιο προϊόν άμα διαπιστώσουμε , αφού το παραλάβουμε, ότι είναι ελλατωματικο?

Αν δεν γίνεται, μπορούμε προτού κλείσουμε το πρώτο dispute, να αλλάξουμε τον λόγο για το οποίο το άνοιξαμε ( απο "πριν την παράδοση dispute" σε " μετά την παραλαβή dispute" λόγω ελλατωματικου προϊόντος)?

Το dispute του paypal ανοιγει μονο μια φορα!Οποτε προσεχετε ποτε θα το ανοιξετε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να στείλω εμβάσματα στο paypal απευθείας για να μπουν στο balance?

 

Μπορεις να στείλεις μέχρι 500 ευρώ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Στο PayPal app πως μπορούμε να βάλουμε να κάνουμε login με κινητό και pin αντί για email και password? Το έχει σαν option στα settings της εφαρμογής αλλά για να δουλέψει πρέπει να έχεις ορίσει από πριν ένα pin μέσα από το σάιτ του PayPal. Δεν το βρίσκω όμως που είναι.
Ξέρει κανείς κάτι για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το dispute του paypal ανοιγει μονο μια φορα!Οποτε προσεχετε ποτε θα το ανοιξετε!

Ευχαριστώ,

Αν είναι ήδη ανοιχτό, μετατρέπεται σε κάτι άλλο? Π.χ από αργή παράδοση σε ελαττωματικό προϊόν?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

Αν είναι ήδη ανοιχτό, μετατρέπεται σε κάτι άλλο? Π.χ από αργή παράδοση σε ελαττωματικό προϊόν?

Δεν γνωριζω...Αλλα δεν νομιζω αμα εχεις καθυστεριση στην αποστολη να λαβεις το προιων μεσα στης 10 μερες που κραταει το dispute.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

Αν είναι ήδη ανοιχτό, μετατρέπεται σε κάτι άλλο? Π.χ από αργή παράδοση σε ελαττωματικό προϊόν?

Ναι, όσο είναι ανοιχτό μπορείς να αλλάξεις τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να αγοράσω ένα Tempered Glass Screen Protector με 3.53Ευρω ενω εχω μεσα χρήματα στην προ-πληρωμένη μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-6004.

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να αγοράσω ένα Tempered Glass Screen Protector με 3.53Ευρω ενω εχω μεσα χρήματα στην προ-πληρωμένη μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-6004.

 

Είναι το κλασσικό ζήτημα που αντιμετωπίζουμε όλοι μας λόγω των cc…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι το κλασσικό ζήτημα που αντιμετωπίζουμε όλοι μας λόγω των cc…

 

Οπότε άκυρο εε?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Aμα εχεις paypal balance, δε μπορεις να διαλεξεις να μην χρησιμοποιηθει αυτο, αλλα να τραβηχτουν απο την καρτα; Δε μου βγαζει επιλογη, δινει μονο το balance

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Aμα εχεις paypal balance, δε μπορεις να διαλεξεις να μην χρησιμοποιηθει αυτο, αλλα να τραβηχτουν απο την καρτα; Δε μου βγαζει επιλογη, δινει μονο το balance

Τι κάρτες έχεις δηλώσει;

Το ίδιο έγινε και με το δικό μου λογαριασμό όταν είχα μόνο την ΑΜΕΧ.

Link to comment
Share on other sites

Eurobank debit

Εκανα μια εικονικη παραγγελια με μεγαλυτερο ποσο απο το balance. To balance το πιανει υποχρεωτικα και αμα χρειαστει τοτε παιρνει το υπολοιπο απο καρτα...

http://s4.postimg.org/47zm90su5/IMG_20151102_140738.jpg

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eurobank debit

Μήπως έκανες αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες αγοράς με την κάρτα και την έχει απενεργοποιήσει προσωρινά;

Link to comment
Share on other sites

Aμα εχεις paypal balance, δε μπορεις να διαλεξεις να μην χρησιμοποιηθει αυτο, αλλα να τραβηχτουν απο την καρτα; Δε μου βγαζει επιλογη, δινει μονο το balance

 

Μόνο αν κάνεις συναλλαγή σε άλλο νόμισμα σου δίνει αυτήν την επιλογή. Αλλιώς πέρνει από το Balance.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες αγοράς με την κάρτα και την έχει απενεργοποιήσει προσωρινά;

 

Mπα οχι, κανω αγορες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο αν κάνεις συναλλαγή σε άλλο νόμισμα σου δίνει αυτήν την επιλογή. Αλλιώς πέρνει από το Balance.

Aυτο ειναι. Εβαλα ευρω (αντι για $) και παει απο την καρτα. (Αλλα ετσι αφηνει το balance απεξω υποχρεωτικα..)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.φίλος παρήγγειλε από coolicool και δεν έχει πάρει tracking number εδώ και 4 μέρες και θέλει να την ακυρώσει.Μπορεί?? Πλήρωσε με PayPal.ποιά διαδικασία να ακολουθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό να πάει από την κάρτα, μπορεις να το αλλάξεις να πάρει από το Balance.
Link to comment
Share on other sites

Δε μου εδινε την επιλογη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...