Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά... Θέλω να κάνω μια αγορά από το ebay αξίας 2250 ευρώ.

Θα μπορέσω να την κάνω με το κόλπο της μεταφοράς χρημάτων στο balance?

 

Προτίμησε να συνδέσεις έναν Ελληνικό λογαριασμό σου με το paypal, για να σου στοιχίσει μόνο 1 ευρω ( έξοδα εμβάσματος ) η διαδικασία.

Διάβασε τι γράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345&page=96

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε να συνδέσεις έναν Ελληνικό λογαριασμό σου με το paypal, για να σου στοιχίσει μόνο 1 ευρω ( έξοδα εμβάσματος ) η διαδικασία.

Διάβασε τι γράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345&page=96

Αρχηγέ μου...

Πολύ ωραίο για να είναι αληθινό.

Με ξεμπλέκεις από ιστορίες...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται ουτε balance ,ουτε paypal....

η ΑΜΕΧ περναει παντου(aliexpress)και παντα:)

και φυσικα μπαινει στο paypal:D

χωρις καμια επιβαρυνση............

AMERICAN EXPRESS

Edited by skolix
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται ουτε balance ,ουτε paypal....

η ΑΜΕΧ περναει παντου(aliexpress)και παντα:)

και φυσικα μπαινει στο paypal:D

χωρις καμια επιβαρυνση............

AMERICAN EXPRESS

Για δώσε μερικές πληροφορίες ακόμη...

Ή κανένα link να δούμε τι παίζει και με την ΑΜΕΧ

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μερικές πληροφορίες ακόμη...

Ή κανένα link να δούμε τι παίζει και με την ΑΜΕΧ

Ευχαριστώ

 

EINAI AΠΛΟ

Αν εχεις μια οποιαδηποτε ΑΜΕΧ,ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.:lol:

ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΑ CC....

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ,REVOLUT ,LEU PAY ktl

Edited by skolix
Link to comment
Share on other sites

EINAI AΠΛΟ

Αν εχεις μια οποιαδηποτε ΑΜΕΧ,ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.:lol:

ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΑ CC....

ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ,REVOLUT ,LEU PAY ktl

Την εκδίδεις σε οποιαδήποτε τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται ουτε balance ,ουτε paypal....

 

η ΑΜΕΧ περναει παντου(aliexpress)και παντα:)

 

και φυσικα μπαινει στο paypal:D

 

χωρις καμια επιβαρυνση............

 

AMERICAN EXPRESS

 

 

 

Και η diners περνάει. Αλλά στο aliexpress δεν δέχεται diners δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μην τσιμπατε με τον "σκώληκα"... Από το πρωί σπαμμάρει για την ΑΜΕΧ όπου σταθεί κι όπου βρεθεί (σε άλλα fora). Προφανώς του δώσανε προμήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κανονικά;

Τι χρεώσεις παίζουν; περίπου για να υπολογίσω και αυτά.

Σε ευρώ είναι.

 

Ευχαριστώ

Προσπάθησε πρώτα χωρίς το κόλπο μεταφοράς.

Με το κόλπο αν είναι σε ευρώ το προϊόν, τότε θα είναι κάπου 90€. Αν κάνει μετατροπή από άλλο νόμισμα μπορεί να πάνε και 250

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μην τσιμπατε με τον "σκώληκα"... Από το πρωί σπαμμάρει για την ΑΜΕΧ όπου σταθεί κι όπου βρεθεί (σε άλλα fora). Προφανώς του δώσανε προμήθεια...

 

 

 

Δεν ξέρω αν έχει πάρει προμήθεια, αλλά έχει αναφερθεί από πολλούς ότι η amex γίνεται δεκτή....

Link to comment
Share on other sites

εγω την ειχα κοψει την amex και την ξαναεβγαλα για να μπορω να αγοραζω απο εξωτερικο και την περασα και στο paypal.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

με το νεο λουκ του paypal δε μπορω να βρω το my money

για να τσεκαρω τη μετατροπη να τη κανει η τραπεζα

πριν ακολουθουσαμε αυτο

 

Paypal/Profile/MyMoney/My Preapproved payments/ Update/ Set Available Fundig Sources

 

μπορει να βοηθησει κανεις??

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

με το νεο λουκ του paypal δε μπορω να βρω το my money

για να τσεκαρω τη μετατροπη να τη κανει η τραπεζα

πριν ακολουθουσαμε αυτο

 

Paypal/Profile/MyMoney/My Preapproved payments/ Update/ Set Available Fundig Sources

 

μπορει να βοηθησει κανεις??

 

κατω εχει το Old account view..δοκιμασε ετσι

Link to comment
Share on other sites

κατω εχει το Old account view..δοκιμασε ετσι
οπου και να πατησεις το old account σε παει στη πρωτη σελιδα και μετα μπαινει στις υπολοιπες καινουργιες

 

edit το βρηκα TOP UP / PROFILE / MY MONEY σ ευχαριστω παντως

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε να συνδέσεις έναν Ελληνικό λογαριασμό σου με το paypal, για να σου στοιχίσει μόνο 1 ευρω ( έξοδα εμβάσματος ) η διαδικασία.

Διάβασε τι γράφω εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424345&page=96

Πως συνδέω λογαριασμό στο PayPal.

Έχει κάποιος ένα link.

Έχω μόνο κάρτα συνδεδεμένη

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει με αρκετές πιστωτικές/χρεωστικές κάρτες συνδεδεμένες στο PayPal, διαφόρων τραπεζών και πότε περνάνε, πότε όχι. Η γνώμη μου σχετικά με το ότι η american express περνάει πάντα, είναι ότι πρέπει να ήταν τυχαίο, ή συνήθως αρχές του μηνός, όπου γίνονται πιο εύκολα οι αγορές στο PayPal, μιας και έχει να κάνει με το μηνιαίο ποσό που επιτρέπεται από κάθε τράπεζα για συναλλαγές στο εξωτερικό. Έχω χρεωστική MasterCard της Alpha bank και «τρώω συνήθως πόρτα» στο Paypal. Η american express δεν είναι συνυφασμένη με ελληνική τράπεζα; Άρα δεν επηρεάζεται και αυτή από τα capitals controls; Και πάλι εκφράζω την προσωπική μου γνώμη, που μακάρι να είναι λάθος.

 

Σχετικά με τον τραπεζικό λογαριασμό, προσπαθούσα, όπως έγραψα και πριν, να τον συνδέσω γράφοντας απλώς το IBAN στο PayPal, αλλά δεν γινόταν κάτι. Έπειτα από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες, πήρα τηλέφωνο στο customer care του PayPal και με τη βοήθεια μιας ωραίας γυναικείας φωνής, κατάφερα να τον συνδέσω τελικά. Έχω διαβάσει εδώ, πως υπάρχει και κάποια Ελληνίδα στο κέντρο εξυπηρέτησης, όπου και ρώτησα σχετικά την υπάλληλο που με εξυπηρέτησε, αλλά μου είπε πως δεν εργαζόταν τη συγκεκριμένη στιγμή που είχα πάρει τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Θελω τα φωτα σας σε κατι μπορει και να εχει απαντηθει αλλα δεν βρηκα κατι!Ενα ξαδερφακι μου κερδισε μια prepaid καρτουλα(visa της Eurobank) απο την δουλεια του και θελει να παρει ενα κινητο απο vickmall!Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει paypal εχω ομως εγω!Μπορω να συνδεσω την καρτα του με το δικο μου paypal και ας μην ειναι στo δικο μου ονομα?
Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο στο customer care του PayPal και με τη βοήθεια μιας ωραίας γυναικείας φωνής, κατάφερα να τον συνδέσω τελικά. Έχω διαβάσει εδώ, πως υπάρχει και κάποια Ελληνίδα στο κέντρο εξυπηρέτησης, όπου και ρώτησα σχετικά την υπάλληλο που με εξυπηρέτησε, αλλά μου είπε πως δεν εργαζόταν τη συγκεκριμένη στιγμή που είχα πάρει τηλέφωνο.

 

:worry: - πηρα τηλεφωνο και στην αρχη νομιζα πως ηταν γυναικα αλλα τελικα ηταν αντρας, ευτυχως που δεν τον ειπα madam να παρεξηγηθει, μιλαγε με ρυθμο πολυβολου ο ατιμος, του εδωσα το ΙΒΑΝ μου, το περασε και πλεον βλεπω αυτο στην καρτελα μου του paypal

 

http://img6.uploadhouse.com/fileuploads/22292/22292926abc584a0616fa9a4ba264f8c75311fdf.jpg

 

το θεμα ειναι ΠΟΥ στελνω εμβασμα ? σε ποιο ΙΒΑΝ τους για να φανουν μετα στο balance μου ? μηπως επρεπε να του το ζητησω ? εσεις τι κανατε παιδια ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - πηρα τηλεφωνο και στην αρχη νομιζα πως ηταν γυναικα αλλα τελικα ηταν αντρας, ευτυχως που δεν τον ειπα madam να παρεξηγηθει, μιλαγε με ρυθμο πολυβολου ο ατιμος, του εδωσα το ΙΒΑΝ μου, το περασε και πλεον βλεπω αυτο στην καρτελα μου του paypal

 

http://img6.uploadhouse.com/fileuploads/22292/22292926abc584a0616fa9a4ba264f8c75311fdf.jpg

 

το θεμα ειναι ΠΟΥ στελνω εμβασμα ? σε ποιο ΙΒΑΝ τους για να φανουν μετα στο balance μου ? μηπως επρεπε να του το ζητησω ? εσεις τι κανατε παιδια ?

Πατα top up και θα σε βγαλει τον λογαριασμο που πρεπει να στειλεις τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Πατα top up και θα σε βγαλει τον λογαριασμο που πρεπει να στειλεις τα χρηματα.

 

:) - καταστημαααααα παραγγελια, ενα ουζακι περιποιημενο στον κυριο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω derveni!Αν καποιος αλλος ξερει κατι ας πει!

 

https://www.paypal-community.com/t5/About-My-Account/Can-I-link-a-credit-card-that-isn-t-mine/td-p/615051

 

Σου απάντησα ότι θα έχεις κάτα πάσα πιθανότατα πρόβλημα. Άμεσα ή λίγο αργότερα. Σου άρεσε μάλλον περισσότερο η απάντηση του derveni1969 και περιμένεις να ακούσεις μια που θα σου αρέσει ακόμα περισσότερο;

Η μόνη δυνατότητα να συνδεθεί κάρτα ξένου, είναι να είναι απολύτως ίδιο το επώνυμο. Αν με τον ξάδερφό σου δηλαδή έχετε ίδιο επώνυμο, μπορεί σε πρώτη φάση και να συνδεθεί η κάρτα του στο δικό σου account. Κάποια στιγμή όμως θα κάτσει κάποια στραβή, είτε με τη διεύθυνση ή με κάποιο refund, θα δουν την ασυμφωνία των στοιχείων και θα σου κλειδώσουν το λογαριασμό και θα τρέχεις. Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν δαπανά 3 λεπτά της ώρας (δεν χρειάζεται παραπάνω!) ο ξάδερφός σου να ανοίξει δικό του Paypal;

Link to comment
Share on other sites

https://www.paypal-community.com/t5/About-My-Account/Can-I-link-a-credit-card-that-isn-t-mine/td-p/615051

 

Σου απάντησα ότι θα έχεις κάτα πάσα πιθανότατα πρόβλημα. Άμεσα ή λίγο αργότερα. Σου άρεσε μάλλον περισσότερο η απάντηση του derveni1969 και περιμένεις να ακούσεις μια που θα σου αρέσει ακόμα περισσότερο;

Η μόνη δυνατότητα να συνδεθεί κάρτα ξένου, είναι να είναι απολύτως ίδιο το επώνυμο. Αν με τον ξάδερφό σου δηλαδή έχετε ίδιο επώνυμο, μπορεί σε πρώτη φάση και να συνδεθεί η κάρτα του στο δικό σου account. Κάποια στιγμή όμως θα κάτσει κάποια στραβή, είτε με τη διεύθυνση ή με κάποιο refund, θα δουν την ασυμφωνία των στοιχείων και θα σου κλειδώσουν το λογαριασμό και θα τρέχεις. Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν δαπανά 3 λεπτά της ώρας (δεν χρειάζεται παραπάνω!) ο ξάδερφός σου να ανοίξει δικό του Paypal;

Ρε φιλε μην βαρας!Την απαντηση σου δεν την ειδα πουθενα!Ευχαριστω για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...