Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα πια το λέει send payments αν θες να στείλεις σε φίλους και συγγενείς

Αν στείλεις με pay for goods or Services, θα θεωρήσει ότι είναι πωλητής και είναι λογικό αφού πληρώνεις για αγαθά ή υπηρεσίες.

Άρα κάνε refund από τον δεύτερο λογαριασμό και στείλε ξανά επιλέγοντας send payments.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια το λέει send payments αν θες να στείλεις σε φίλους και συγγενείς

Αν στείλεις με pay for goods or Services, θα θεωρήσει ότι είναι πωλητής και είναι λογικό αφού πληρώνεις για αγαθά ή υπηρεσίες.

Άρα κάνε refund από τον δεύτερο λογαριασμό και στείλε ξανά επιλέγοντας send payments.

Ευχαριστώ. Έκανα το refund και έστειλα χρήματα με το send payments. Όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασε αποδεικτικό διαμονής (λογαριασμό ΔΕΚΟ π.χ.) και διαβατήριο (ταυτότητα δεν είμαι σίγουρος αν δέχονται) για να κάνεις verification του account σου. Το ίδιο ακριβώς είχα πάθει πριν 4 χρόνια όταν είχα μια μεγάλη εισερχόμενη κίνηση στο balance μου. Ελπίζω να είχες αληθινά στοιχεία στο account σου.

 

Τελικα μου ζητανε ταυτότητα και ενα απο αυτα τα 4: δήλωση τραπεζικού λογαριασμού (θα πρέπει να δείξει την διεύθυνση σας)

Δήλωση της πιστωτικής κάρτας (θα πρέπει να δείξει την διεύθυνση σας)

Λογαριασμός τηλεφώνου

Λογαριασμός ρεύματος...

Τα 2 τελευταια δεν τα εχω.Μενω με τους γονεις μου κ τηλ εχω καρτα.Σκεφτηκα υπευθυνη δηλωση απο τα Κ.Ε.Π αλλα δεν ξερω αν θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ζητανε ταυτότητα και ενα απο αυτα τα 4: δήλωση τραπεζικού λογαριασμού (θα πρέπει να δείξει την διεύθυνση σας)

Δήλωση της πιστωτικής κάρτας (θα πρέπει να δείξει την διεύθυνση σας)

Λογαριασμός τηλεφώνου

Λογαριασμός ρεύματος...

Τα 2 τελευταια δεν τα εχω.Μενω με τους γονεις μου κ τηλ εχω καρτα.Σκεφτηκα υπευθυνη δηλωση απο τα Κ.Ε.Π αλλα δεν ξερω αν θα κανει.

Δεν νομιζω οτι κανει η υπευθυνη δηλωση. Αυτο που ξερω ειναι οτι, σε ελληνικη τραπεζα, αν δεν εχεις λογαριασμο ΔΕΚΟ , δινεις λογαριασμο καποιου αλλου που μενει στο ιδιο σπιτι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ζητανε ταυτότητα και ενα απο αυτα τα 4: δήλωση τραπεζικού λογαριασμού (θα πρέπει να δείξει την διεύθυνση σας)

Δήλωση της πιστωτικής κάρτας (θα πρέπει να δείξει την διεύθυνση σας)

Λογαριασμός τηλεφώνου

Λογαριασμός ρεύματος...

Τα 2 τελευταια δεν τα εχω.Μενω με τους γονεις μου κ τηλ εχω καρτα.Σκεφτηκα υπευθυνη δηλωση απο τα Κ.Ε.Π αλλα δεν ξερω αν θα κανει.

 

Θα πας σε ένα μαγαζί της εταιρείας κινητής που έχεις το καρτοκινητό σου και θα ζητήσεις βεβαίωση με τα στοιχεία που χρειάζονται. Γίνεται και μου το ειχαν προτείνει από Ελληνική τραπεζα προ λίγου καιρού.

Αν και θα πρέπει να τους αρκεί ο λογαριασμός της πιστωτικής εφόσον έχεις τέτοια και παίρνεις λογαριασμό ή ακόμα και μια ανάλυση κινήσεων τραπεζικού λογαριασμού σου από αυτά τα statements που εκδίδονται κάθε κάποιους μήνες.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Αν και θα πρέπει να τους αρκεί ο λογαριασμός της πιστωτικής εφόσον έχεις τέτοια και παίρνεις λογαριασμό ή ακόμα και μια ανάλυση κινήσεων τραπεζικού λογαριασμού σου από αυτά τα statements που εκδίδονται κάθε κάποιους μήνες.

Αν εχεις ebanking μπορεις και απο εκει να τα κατεβασεις αυτα και να τα στειλεις ηλεκτρονικα, ή να τα εκτυπωσεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω και εγώ μία ερώτηση; Όταν μπαίνω στον λογαριασμό μου στο PayPal, μου γράφει επάνω δεξιά «complete youn profile. It's at 80%». Είναι τσεκαρισμένα τα account created, email address confirmed και card added και μου ζητάει το link a bank account. Είναι υποχρεωτικό να βάλω κάποιον λογαριασμό τράπεζας, τη στιγμή που έχω βάλει πιστωτική κάρτα, ή το αναφέρει έτσι σαν επιλογή εάν θέλω; Δεν μου έχουν στείλει κάποιο μήνυμα και ο λογαριασμός μου είναι σχετικά παλιός, καθώς έχω κάνει αρκετές αγορές από Ebay στο παρελθόν κυρίως, όπως επίσης χρησιμοποιώ κάποιες φορές το Paypal και για ανανέωση F2G. Όμως με την τωρινή κατάσταση των calital controls, θα με βόλευε να έβαζα κάποιον τραπεζικό λογαριασμό αφού έτσι οι αγορές γίνονται σχεδόν όλες, έτσι δεν είναι; Μπορώ να γράψω το IBAN κάποιου τραπεζικού λογαριασμού μου; Επίσης η κάρτα που έχω βάλει ήδη, μπορεί να είναι διαφορετικής τράπεζας σε σχέση με τον λογαριασμό; Τέλος για να μη σας κουράζω άλλο, εάν γράψω το IBAN θα μου ζητήσουν να στείλω κάποια αποδεικτικά του λογαριασμού, ή θα υπάρχει τηλεφωνική επικοινωνία για επιβεβαίωση στοιχείων, όπως έχω διαβάσει και εδώ από αρκετούς;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω και εγώ μία ερώτηση; Όταν μπαίνω στον λογαριασμό μου στο PayPal, μου γράφει επάνω δεξιά «complete youn profile. It's at 80%». Είναι τσεκαρισμένα τα account created, email address confirmed και card added και μου ζητάει το link a bank account. Είναι υποχρεωτικό να βάλω κάποιον λογαριασμό τράπεζας, τη στιγμή που έχω βάλει πιστωτική κάρτα, ή το αναφέρει έτσι σαν επιλογή εάν θέλω; Δεν μου έχουν στείλει κάποιο μήνυμα και ο λογαριασμός μου είναι σχετικά παλιός, καθώς έχω κάνει αρκετές αγορές από Ebay στο παρελθόν κυρίως, όπως επίσης χρησιμοποιώ κάποιες φορές το Paypal και για ανανέωση F2G. Όμως με την τωρινή κατάσταση των calital controls, θα με βόλευε να έβαζα κάποιον τραπεζικό λογαριασμό αφού έτσι οι αγορές γίνονται σχεδόν όλες, έτσι δεν είναι; Μπορώ να γράψω το IBAN κάποιου τραπεζικού λογαριασμού μου; Επίσης η κάρτα που έχω βάλει ήδη, μπορεί να είναι διαφορετικής τράπεζας σε σχέση με τον λογαριασμό; Τέλος για να μη σας κουράζω άλλο, εάν γράψω το IBAN θα μου ζητήσουν να στείλω κάποια αποδεικτικά του λογαριασμού, ή θα υπάρχει τηλεφωνική επικοινωνία για επιβεβαίωση στοιχείων, όπως έχω διαβάσει και εδώ από αρκετούς;

 

Oχι δεν ειναι υποχρεωτικό να βαλεις ΙΒΑΝ, αλλα και να θελεις δεν μπορείς λογω cc, μονο με τηλ επικοινωνία μπορείς να τον προσθέσεις γρήγορα αλλιως με τον κλασικό τροπο του εμαιλ και ναι θα σου ζητήσουν ταυτότητα και αντίγραφο του τραπεζικού λογαριασμού που να πιστοποιεί οτι πρόκειται για το ιδιο ατομο

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ειναι υποχρεωτικό να βαλεις ΙΒΑΝ, αλλα και να θελεις δεν μπορείς λογω cc, μονο με τηλ επικοινωνία μπορείς να τον προσθέσεις γρήγορα αλλιως με τον κλασικό τροπο του εμαιλ και ναι θα σου ζητήσουν ταυτότητα και αντίγραφο του τραπεζικού λογαριασμού που να πιστοποιεί οτι πρόκειται για το ιδιο ατομο

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, όμως με τραπεζικό λογαριασμό (ελληνικής τράπεζας) μπορείς να κάνεις πιο εύκολα αγορές σε σχέση με πιστωτική/χρεωστική κάρτα τώρα λόγω calital controls; Δεν αναφέρομαι σε λύσεις τύπου revolut.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, όμως με τραπεζικό λογαριασμό (ελληνικής τράπεζας) μπορείς να κάνεις πιο εύκολα αγορές σε σχέση με πιστωτική/χρεωστική κάρτα τώρα λόγω calital controls; Δεν αναφέρομαι σε λύσεις τύπου resolute.

 

Αγορες με συνδεμενο λογαριασμό ΟΧΙ δεν μπορείς να κάνεις, αυτο που μπορείς να κανεις ειναι να στείλεις έμβασμα στο balance του ππ και με αυτο να κάνεις αγορές

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα μαγαζί της εταιρείας κινητής που έχεις το καρτοκινητό σου και θα ζητήσεις βεβαίωση με τα στοιχεία που χρειάζονται. Γίνεται και μου το ειχαν προτείνει από Ελληνική τραπεζα προ λίγου καιρού.

Αν και θα πρέπει να τους αρκεί ο λογαριασμός της πιστωτικής εφόσον έχεις τέτοια και παίρνεις λογαριασμό ή ακόμα και μια ανάλυση κινήσεων τραπεζικού λογαριασμού σου από αυτά τα statements που εκδίδονται κάθε κάποιους μήνες.

 

Kαλημέρα!Χθες έστειλα οτι μου ζήτησαν κ σήμερα μου απάντησαν αυτο...Dear D. K., Thank you for responding to our requests to further verify your customer information. As we cannot lift the EU-Receiving Limit on your PayPal

Θα χάσω τα λεφτά μου τώρα?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Χθες έστειλα οτι μου ζήτησαν κ σήμερα μου απάντησαν αυτο...Dear D.K., Thank you for responding to our requests to further verify your customer information. As we cannot lift the EU-Receiving Limit on your PayPal

Θα χάσω τα λεφτά μου τώρα?

 

Ρώτησε τους πως θε παρεις τα χρήματα απο το ππ, πόσο χρονών άνοιξες τον λογαριασμό στο ππ αν επιτρέπετε

 

Εδω να πω οτι αυτός ειναι ο λογος που δεν πρεπει να φορτώνουμε το balance με τους διάφορους τρόπους οπως πχ το request κλπ γιατι κινδυνεύουμε απο κατι τέτοια του ππ, καλύτερα μια καρτα εξωτερικού και καθαρίσαμε

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε τους πως θε παρεις τα χρήματα απο το ππ, πόσο χρονών άνοιξες τον λογαριασμό στο ππ αν επιτρέπετε

 

Εδω να πω οτι αυτός ειναι ο λογος που δεν πρεπει να φορτώνουμε το balance με τους διάφορους τρόπους οπως πχ το request κλπ γιατι κινδυνεύουμε απο κατι τέτοια του ππ, καλύτερα μια καρτα εξωτερικού και καθαρίσαμε

 

Πριν 3 χρονια περιπου στα 28.Δεν μπορω να επικοινωνήσω μαζι τους.Μου ζητανε αυτα τα 3

- Utility bills (phone and broadband services, health insurance, gas, water, electricity or the like),

- Bank or credit card statements.

- a copy of your printed payslip

τα οποια και δεν εχω.η υπευθυνη δηλωση απο τον ΟΤΕ που εχω το καρτοκινητο δεν τους εκανε.τους ρωτησα αν μπορουν να δεχτουν υπαυθυνη δηλωση απο την αστυνομια για την διευθυνση της κατοικιας αλλα μου στελνουν αυτοματοποιημενα μνμ στα οποια δεν μου απαντουν κ με στελνουν στο Resolution Center εκει δλδ που πρεπει να τους στειλω τα στοιχεια.μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 χρονια περιπου στα 28.Δεν μπορω να επικοινωνήσω μαζι τους.Μου ζητανε αυτα τα 3

- Utility bills (phone and broadband services, health insurance, gas, water, electricity or the like),

- Bank or credit card statements.

- a copy of your printed payslip

τα οποια και δεν εχω.η υπευθυνη δηλωση απο τον ΟΤΕ που εχω το καρτοκινητο δεν τους εκανε.τους ρωτησα αν μπορουν να δεχτουν υπαυθυνη δηλωση απο την αστυνομια για την διευθυνση της κατοικιας αλλα μου στελνουν αυτοματοποιημενα μνμ στα οποια δεν μου απαντουν κ με στελνουν στο Resolution Center εκει δλδ που πρεπει να τους στειλω τα στοιχεια.μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Δεν έχεις ουτε εναν λογαριασμό στο όνομά σου?

Η κάρτα δεν ειναι στο όνομά σου, δεν την πληρώνεις?

 

Αν δεν εχεις κατι που να πιστοποιει την διεύθυνση (έντυπο όχι χειρόγραφο), ο λογαριασμός θα μείνει κλειδωμένος μόνιμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ουτε εναν λογαριασμό στο όνομά σου?

Η κάρτα δεν ειναι στο όνομά σου, δεν την πληρώνεις?

 

Αν δεν εχεις κατι που να πιστοποιει την διεύθυνση (έντυπο όχι χειρόγραφο), ο λογαριασμός θα μείνει κλειδωμένος μόνιμα

 

η καρτα ειναι prepaid.οχι δεν εχω κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

η καρτα ειναι prepaid.οχι δεν εχω κατι αλλο

 

,,,και prepaid να ειναι ebanking δεν εχεις?

Link to comment
Share on other sites

,,,και prepaid να ειναι ebanking δεν εχεις?

 

εχω!!!Σημερα που πηγα στην τραπεζα δεν ηξεραν τι να κανουν τι να μου δώσουν.Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχω!!!Σημερα που πηγα στην τραπεζα δεν ηξεραν τι να κανουν τι να μου δώσουν.Τι μπορω να κανω?

 

Ωραια αφου εχεις τύπωσε ενα statements της κάρτας και τα στοιχεία σου απο το προφιλ σου που να φαίνεται η διεύθυνση το όνομα κλπ και στειλτα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αφου εχεις τύπωσε ενα statements της κάρτας και τα στοιχεία σου απο το προφιλ σου που να φαίνεται η διεύθυνση το όνομα κλπ και στειλτα.

 

Συγνωμη που βρησκω τα στοιχεια το προφιλ δλδ.ψαχνω αλλα δεν το βρησκω.Οταν λες statements της καρτας τι εννοεις?Συγνωμη για της πολλες κ χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη που βρησκω τα στοιχεια το προφιλ δλδ.ψαχνω αλλα δεν το βρησκω.Οταν λες statements της καρτας τι εννοεις?Συγνωμη για της πολλες κ χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος

 

Nομιζω οτι το βρηκα!Παω χαρτοφυλακιο>με μια ματια>λογαριασμοι>αναλυτικα στοιχεια κ θα εκτυπωσω τα στοιχεια που μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που βρησκω τα στοιχεια το προφιλ δλδ.ψαχνω αλλα δεν το βρησκω.Οταν λες statements της καρτας τι εννοεις?Συγνωμη για της πολλες κ χαζες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος

 

statements ειναι οι λινησεις της καρτας σου ο μξνιαιος λογαριασμος σου

προφιλ ειναι τα στοιχεία της τράπεζας σε ποιο ανηκει ο λογαριασμος που μενεις κλπ, στην πειραιως ειναι αυτο

 

https://drive.google.com/open?id=0B2eDiE_O5JIgU2NpbDZPMTlfbWs

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

To link δεν μου εβγαλε κατι.οποτε αυτο που λεω ειναι λαθος :( ελπιζω να ξερουν στην τραπεζα οταν τους το ζητησω

 

Nαι εχει πρόβλημα το φορουμ δεν ανεβάζει αρχεία θέλει τεμενάδες, τεσπα, στην τράπεζα να πας οχι δεν θα βρεις ακρη, και δεν την ενδιαφέρει την τράπεζα τι κανεις εσυ με το παυπαλ

 

24954276422_9229617870_z.jpg

.

.

.

.

.

.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...