Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 1.5 € που τράβηξε το PayPal για επιβεβαίωση της κάρτας μου επιστρέφεται αυτόματα στο λογαριασμό μου μετά το confirmation ή πρέπει εγώ να κάνω κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφεται αυτόματα στο υπόλοιπο σου στο PayPal όχι στην κάρτα ή στον τραπεζικό λογαριασμό που έχεις δηλώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια χρειαζομαι.

Οποιος καταλαβαινει τι γινεται ας μου πει

 

You sent a payment of $9.29 USD to Sincerity Trading (International) Limited (sincerity_trading@yahoo.com)

Thanks for using PayPal. To see all the transaction details, log in to your PayPal account.

 

Αυτο στις Τρίτη, 19 Αύγουστος 2014 09:38ΜΜ απο το PayPal και ενα λεπτο αργοτερα Τρίτη, 19 Αύγουστος 2014 09:39ΜΜ απο το Ebay

 

Order details

You completed checkout on 19-Aug-14

Send to: Payment details: Total:

PayPal US $9.29

 

Βολος, 38333 GR

Seller: sinceritytrading ( 171707 )

Message from seller:

You are the winning buyer for the item below. Thank you for your

business!

Item title: SAMSUNG MICRO SDHC EVO 16GB 48MB 16G 16 G GB MICRO SD UHS-1 C10 MEMORY CARD NEW

Web address: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=371064371490

Item number: 371064371490

Buyer User ID: johnsot_1

Seller User ID: sinceritytrading

Your total is:

$9.29 per item

insurance $0.00 Sales discounts (-)

or charges (+)

$0.00 postage/handling

-----

$9.29 = Total

Please send me your postal address and payment. The following payment

methods are accepted: PayPal.

If you want to mail your payment, please send it and include a copy of

this page to:

Calvin Choi

Flat C, 57/F, Tower 2, Island Resort,

default, default

Thank you again for your purchase.

 

Εσεις τι καταλαβαινετε?

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά αγοραζεις απο ebay ??? Καλοπροαίρετα ρωταω ε !!! Έτσι γίνεται σε όλες τις συναλλαγές με το ebay λαμβανεις 2 μηνύματα ενα απο την χρέωση του paypal και ενα από τον πωλητή του προϊόντος που αγορασες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξες τις λεπτομέρειες aggelos, τον μπερδεύει γιατί το αγόρασε κανονικά και το έχει ήδη πληρώσει όπως φαίνεται ξεκάθαρα από το μηνυμα του paypal, και δεν ήταν δημοπρασία και απλήρωτη σύμφωνα με το μηνυμα του πωλητή. Αυτή την ανοησία την κάνανε συχνά πυκνά παλιά, ακόμη συνεχίζουν κάποιοι απ'ότι βλέπω. Σου στέλνουν "you won item / you are the winning buyer ..." ενώ το αγόρασες και δεν ηταν από bid.

 

Mην σε απασχολεί το 2ο μηνυμα του πωλητή μέσω του ebay, απλά έχει στήσει ένα φασόν μήνυμα που αφορά δημοπρασία (συν την περίπτωση αυτός που κέρδισε να μην έχει κανει την πληρωμή ακόμα) και το στέλνει ακόμα κι όταν τα προϊόντα του είναι buy it now, πληρωμένα κλπ. Αυτοματοποιημένο μήνυμα είναι, θα δει μετά ο πωλητής τα δεδομένα της αγοράς/πώλησης που είναι ήδη ολοκληρωμένη, πληρωμένη κλπ. και θα το προχωρήσει κανονικά.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξες τις λεπτομέρειες aggelos, τον μπερδεύει γιατί το αγόρασε κανονικά και το έχει ήδη πληρώσει όπως φαίνεται ξεκάθαρα από το μηνυμα του paypal, και δεν ήταν δημοπρασία και απλήρωτη σύμφωνα με το μηνυμα του πωλητή. Αυτή την ανοησία την κάνανε συχνά πυκνά παλιά, ακόμη συνεχίζουν κάποιοι απ'ότι βλέπω. Σου στέλνουν "you won item / you are the winning buyer ..." ενώ το αγόρασες και δεν ηταν από bid.

 

Mην σε απασχολεί το 2ο μηνυμα του πωλητή μέσω του ebay, απλά έχει στήσει ένα φασόν μήνυμα που αφορά δημοπρασία (συν την περίπτωση αυτός που κέρδισε να μην έχει κανει την πληρωμή ακόμα) και το στέλνει ακόμα κι όταν τα προϊόντα του είναι buy it now, πληρωμένα κλπ. Αυτοματοποιημένο μήνυμα είναι, θα δει μετά ο πωλητής τα δεδομένα της αγοράς/πώλησης που είναι ήδη ολοκληρωμένη, πληρωμένη κλπ. και θα το προχωρήσει κανονικά.

 

 

Ναι αυτο καταλαβα οτι ενω ηταν buy it now και εγινε η αγορα, αυτος κατα καποιο τροπο μετα, μου λεει να προχωρησω την πληρωμη του :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες αλλά είπαμε μην σε απασχολεί, γενικό μήνυμα είναι που κάνει την βλακεία να το στέλνει αυτοματοποιημένα και στις μη δημοπρασίες του, θα δει μετά τα δεδομένα της πώλησης και θα την προχωρήσει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνει αυτό, θα προχωρήσει η αγορά του κανονικά έτσι κι αλλιώς.

 

Καλημερα,εχω παραλαβει ενα τηλεφωνο το οποιο φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια του.Πεφτει αποτωμα απο το 80% στο 5%.Ανοιξα θεμα στο paypal και μου απαντησε ο πωλητης να επικονωνησω με το τεχνικο τμημα του.Εγω θελω ομως να παρω πισω τα χρηματα μου η ενα μερος απο αυτα γιατι η συσκευη που παρελαβα δεν λειτουργει σωστα.Επειδη πρωτη φορα ανοιγω θεμα στο paypal μπορει να με βοηθησει καποιος ????

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,εχω παραλαβει ενα τηλεφωνο το οποιο φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια του.Πεφτει αποτωμα απο το 80% στο 5%.Ανοιξα θεμα στο paypal και μου απαντησε ο πωλητης να επικονωνησω με το τεχνικο τμημα του.Εγω θελω ομως να παρω πισω τα χρηματα μου η ενα μερος απο αυτα γιατι η συσκευη που παρελαβα δεν λειτουργει σωστα.Επειδη πρωτη φορα ανοιγω θεμα στο paypal μπορει να με βοηθησει καποιος ????

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Προσπαθώ να συνδέσω την prepaid visa eurobank κάρτα στο paypal και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα.

 

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

 

Μήπως φταίει που έχει μηδενικό ποσό και δεν την έχω φορτίσει πρώτη φορα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Προσπαθώ να συνδέσω την prepaid visa eurobank κάρτα στο paypal και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα.

 

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

 

Μήπως φταίει που έχει μηδενικό ποσό και δεν την έχω φορτίσει πρώτη φορα?

 

πρεπει να εχεις χρηματα στην καρτα γιατι την πρωτη φορα που συνδεεις μια καινουργια καρτα στο paypal κραταει καποιο μικρο ποσο για να επιβεβαιωσει και στο επιστρεφει μετα απο λιγες μερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,εχω παραλαβει ενα τηλεφωνο το οποιο φαινεται να εχει προβλημα με την μπαταρια του.Πεφτει αποτωμα απο το 80% στο 5%.Ανοιξα θεμα στο paypal και μου απαντησε ο πωλητης να επικονωνησω με το τεχνικο τμημα του.Εγω θελω ομως να παρω πισω τα χρηματα μου η ενα μερος απο αυτα γιατι η συσκευη που παρελαβα δεν λειτουργει σωστα.Επειδη πρωτη φορα ανοιγω θεμα στο paypal μπορει να με βοηθησει καποιος ????

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου και ότι απαντήσεις έχω βάλει στις security questions, τι κάνω;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου και ότι απαντήσεις έχω βάλει στις security questions, τι κάνω;

 

Έχει επιλογή να κάνεις restore βάζοντας το νούμερο της κάρτας που έχεις δώσει + το IBAN του λογαριασμού..

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή να κάνεις restore βάζοντας το νούμερο της κάρτας που έχεις δώσει + το IBAN του λογαριασμού..

 

Prepaid έχω βάλει, που είναι αυτή η επιλογή; έχω δοκιμάσει πολλές φορές όμως

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημά μου . Έκανα λογαριασμό πάω να συνδέσω την κάρτα και μου βγάζει αυτό το μήνυμα : We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,

και με χρέωσε το 1,50 € που λέει οτι θα μου επιστραφεί από την Paypal .... Μέσω e-banking μπορώ να δω τον 4ψήφιο αριθμό . Το πρόβλημα είναι το μήνυμα που βγάζει για την κάρτα . Μήπως έχει μπλοκαριστεί ;; Μήπως παίζει κάτι άλλο ;;; Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ελπίζω κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημά μου . Έκανα λογαριασμό πάω να συνδέσω την κάρτα και μου βγάζει αυτό το μήνυμα : We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,

και με χρέωσε το 1,50 € που λέει οτι θα μου επιστραφεί από την Paypal .... Μέσω e-banking μπορώ να δω τον 4ψήφιο αριθμό . Το πρόβλημα είναι το μήνυμα που βγάζει για την κάρτα . Μήπως έχει μπλοκαριστεί ;; Μήπως παίζει κάτι άλλο ;;; Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

Τι κάρτα βάζεις και από ποια τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

PRE PAID CARD Eurobank

νομίζω την είχα συνδέσει και προχθες και την έσβησα επειδή δεν ήξερα και πολλά πράγματα . Μήπως φταίει αυτό ;;;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία παραγγελία από το Vickmall.com και συγκεκριμένα το Lenovo A806 αλλά διαπίστωσα καθυστερημένα πως δεν έχει Gorilla Glass (δεν ξέρω τι προστασία οθόνης έχει) και τους ζήτησα refund. Η πληρωμή έγινε μέσω Paypal στο οποίο είχα μηδενικό υπόλοιπο και το ποσό τραβήχτηκε από την χρεωστική που έχω συσχετίσει. Πώς μπορώ να διασφαλίσω ότι θα πάρω πίσω τα χρήματά μου; Θα πρέπει να κάνω κάποιες ενέργειες πέρα του να επικοινωνήσω με το κατάστημα; (το έκανα μόλις). Edited by Stergios_NeoN003
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία παραγγελία από το Vickmall.com και συγκεκριμένα το Lenovo A806 αλλά διαπίστωσα καθυστερημένα πως δεν έχει Gorilla Glass (δεν ξέρω τι προστασία οθόνης έχει) και τους ζήτησα refund. Η πληρωμή έγινε μέσω Paypal στο οποίο είχα μηδενικό υπόλοιπο και το ποσό τραβήχτηκε από την χρεωστική που έχω συσχετίσει. Πώς μπορώ να διασφαλίσω ότι θα πάρω πίσω τα χρήματά μου; Θα πρέπει να κάνω κάποιες ενέργειες πέρα του να επικοινωνήσω με το κατάστημα; (το έκανα μόλις).

 

οταν λες καθυστερημενα? αν δεν περασε μερα δηλαδη και δεν το εχουν στειλει θα την ακυρωσουν λογικα.

 

Εγω εκανα πριν λιγο αγορα απο vickmall και στο paypal μου γραφει status pending!

Συγκεκριμενα λεει αυτο:

Status: Placed

PayPal has placed a temporary hold while we're reviewing it. We'll contact you shortly with further information.

 

Εχει τυχει σε καποιον αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...