Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου εκανε 2 απανωτες χρεωσεις.μια 1.38 ευρω και ενα ακομα 0.90

Αν ήταν για την επιβεβαίωση της κάρτας, θα έπρεπε να είχαν ήδη επιστρέψει στο balance

Στείλε ένα email να ρωτήσεις τι γίνεται (να μάθουμε κι εμείς :))

 

να κοιταξω μηπως τα βαλω στην καρτα revolut που εχω με το iban της?

" Revolut Limited, registered in England and Wales " βλέπω, δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα το tracking,οντως δεν υπαρχει πουθενα.Μην αγχωνεσαι για τα λεφτα σου.Το πιο πιθανο να το εχει στειλει χωρις tracking number που ειναι πιο φτηνο γι αυτον και απλα να σου εστειλε καποιο fake.Mιλαμε για ebay,αλλο μαγαζι απο sg και τι ποσο το προιον;Οσον αφορα το paypal,κρατα το dispute,τσεκαρε μεχρι ποτε σου δινει χρονικο περιθωριο να κανες claim.Kαι αμα χρειαστει κατι παραπανω το ξανασυζηταμε.

 

Ας ρωτήσει και τον πωλητή μήπως είναι λάθος το tracking.

Αλλιώς, το πιο πιθανό να μην στάλθηκε ακόμα το πακέτο.

 

Είναι απο κινεζομάγαζο αρκετά γνωστό,smartphone των 255$ :(

Δεν πιστεύω να το χουν στείλει χωρίς tracking γιατί πλήρωσα γι'αυτό κι όλας 2$( είχε δωρεάν μόνο με 2 άλλες εταιρίες , όχι με SG )

Το θέμα είναι ότι απο χθες που άνοιξα το dispute,μου απάντησαν 2 φορές σε email κι όχι στο dispute του paypal λέγοντας μου τα ίδια

( Sorry about your inconvenience.

Actually your order has been shipped out already.

We'll urge our shipping agent again to fast deal with the customs problem.

Kindly pls. give us a few more days to solve instead of contacting paypal.

Hope for your understanding.

Best regards. )

 

Απλά το θέμα μου είναι , εαν κάνει την λαμογιά τώρα που έχω ανοίξει το dispute και στείλει κανα τούβλο

εγώ μπορώ να επιμένω ότι θα κλείσω το dispute μόνο εαν μου στείλει και φωτογραφίες απ'το δέμα?

Γιατί να το χει στείλει ήδη πραγματικά είναι πολύ χλωμό για να μην εμφανίζεται τόσες μέρες ( 13 μέρες σήμερα ) .

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκες να ανοίξεις dispute. Μου έχει κάνει και δύο βδομάδες να φανεί το Tracking number.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είναι απο κινεζομάγαζο αρκετά γνωστό,smartphone των 255$ :(

Δεν πιστεύω να το χουν στείλει χωρίς tracking γιατί πλήρωσα γι'αυτό κι όλας 2$( είχε δωρεάν μόνο με 2 άλλες εταιρίες , όχι με SG )

Το θέμα είναι ότι απο χθες που άνοιξα το dispute,μου απάντησαν 2 φορές σε email κι όχι στο dispute του paypal λέγοντας μου τα ίδια

( Sorry about your inconvenience.

Actually your order has been shipped out already.

We'll urge our shipping agent again to fast deal with the customs problem.

Kindly pls. give us a few more days to solve instead of contacting paypal.

Hope for your understanding.

Best regards. )

 

Απλά το θέμα μου είναι , εαν κάνει την λαμογιά τώρα που έχω ανοίξει το dispute και στείλει κανα τούβλο

εγώ μπορώ να επιμένω ότι θα κλείσω το dispute μόνο εαν μου στείλει και φωτογραφίες απ'το δέμα?

Γιατί να το χει στείλει ήδη πραγματικά είναι πολύ χλωμό για να μην εμφανίζεται τόσες μέρες ( 13 μέρες σήμερα ) .

 

πες και σε μας ποιο κινεζομαγαζο ηταν να ξερουμε,παντως ειναι αρκετος χρονος 13 μερες χωρις να εμφανισει κατι το τρακινγκ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε για ποια καταστήματα μπορούμε να κάνουμε αγορές μέσω paypal στο εξωτερικό?ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα κινητό
Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκες να ανοίξεις dispute. Μου έχει κάνει και δύο βδομάδες να φανεί το Tracking number.

 

Απ'ότι φάνηκε με αυτούς που έμπλεξα σε αυτή την παραγγελία ναι

Αλλά δεν νομίζω να φταίει το tracking number απλά αργούν να τα στείλουν.

Το θέμα είναι αυτό που ρώτησα,εγώ μπορώ να επιμένω για φωτογραφίες για να κλείσω το dispute ( αν μπορώ εννοώ αν έχω ελπίζω να καταφέρω τίποτα ) ή απαξ και μου δώσει πληροφορίες το tracking πάει έφυγε το πουλάκι ?

( δεν είμαι 100% on topic αλλά ανάλογο θέμα ακριβώς δεν υπάρχει )

 

Η SG post μου απάντησε

Dear Mr/Ms Angelos

Thank you for your email on 23 October 2015 regarding the status of your Registered Article RP322255924SG.

We would like to inform you that the item has not reached inside Singpost yet.

We request you to wait for the status update or liaise with your sender.

 

πες και σε μας ποιο κινεζομαγαζο ηταν να ξερουμε,παντως ειναι αρκετος χρονος 13 μερες χωρις να εμφανισει κατι το τρακινγκ

Ένα απο τα μη αξιόπιστα που,που και που δελεάζεσαι με τις τιμές :(

Link to comment
Share on other sites

εχω το λογαριασμο μου paypal και εχη ληξη η καρτα που εχω μεσα της eurobank.ειναι verified ο λογαριασμος.αμα βγαλω την παλια καρτα και βαλω μια νεα της alphabank θα με χρεωση παλι 1,5€ και θα μου στειλη νεο κωδικο να βαλω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο paypal συνδεδεμένη μια prepaid της Πειραιώς.Παρόλο που την φορτιζω μέσω web banking στο paypal γράφει 0 στο balance.Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο paypal συνδεδεμένη μια prepaid της Πειραιώς.Παρόλο που την φορτιζω μέσω web banking στο paypal γράφει 0 στο balance.Γιατί?

 

Αλλο το balance στο paypal και αλλο τα χρηματα που εχεις στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το λογαριασμο μου paypal και εχη ληξη η καρτα που εχω μεσα της eurobank.ειναι verified ο λογαριασμος.αμα βγαλω την παλια καρτα και βαλω μια νεα της alphabank θα με χρεωση παλι 1,5€ και θα μου στειλη νεο κωδικο να βαλω;
Ναι. Κάθε νέα κάρτα περνάει απο διαδικασία επιβεβαίωσης με τη συναλλαγή του €1,50.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεδεμένη στο paypal μια χρεωστική της Πειραιώς.Παρόλο που την φορτιζω μέσω web banking όταν μπαίνω στο paypal στο balance λέει μηδέν.Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδεδεμένη στο paypal μια χρεωστική της Πειραιώς.Παρόλο που την φορτιζω μέσω web banking όταν μπαίνω στο paypal στο balance λέει μηδέν.Γιατί?

Φιλε μου την καρτα σου φορτιζεις,οχι το balance σου στο paypal εαν καταλαβα καλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω σε μια Payoneer καρτα [ΜasterCard] 149$ στο υπολοιπο....

Τωρα θελω να βαλω και 50 ευρω στο Paypal για να κανω μια αγορα που κοστιζει 189$

και δε μου φτανουν απο τη Payoneer.

 

Εχω συνδεμενη τη Payoneer με το Paypal μου οποτε οταν κανω τη αγορα θα τραβηξει απο το balance του Paypal

για να συμπληρωθει το κοστος της παραγγελιας σωστα?

 

Πως μπορς να βαλω στο Paypal οποτε 50 ευρω? [Exω στη πειραιως τη visa τη κιτρινη που ειναι κ αυτη συνδεμενη στο Paypal + Verified]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου την καρτα σου φορτιζεις,οχι το balance σου στο paypal εαν καταλαβα καλα.

Πως βάζω χρήματα στο balance.Για αγορές δηλαδή.Σορυ αλλά είμαι λίγο noob

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω χρήματα στο balance.Για αγορές δηλαδή.Σορυ αλλά είμαι λίγο noob

Δες 1η Σελίδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω σε μια Payoneer καρτα [ΜasterCard] 149$ στο υπολοιπο....

Τωρα θελω να βαλω και 50 ευρω στο Paypal για να κανω μια αγορα που κοστιζει 189$

και δε μου φτανουν απο τη Payoneer.

 

Εχω συνδεμενη τη Payoneer με το Paypal μου οποτε οταν κανω τη αγορα θα τραβηξει απο το balance του Paypal

για να συμπληρωθει το κοστος της παραγγελιας σωστα?

 

Πως μπορς να βαλω στο Paypal οποτε 50 ευρω? [Exω στη πειραιως τη visa τη κιτρινη που ειναι κ αυτη συνδεμενη στο Paypal + Verified]

Μπορείς να στείλεις με εμβασμα στο iban του PayPal.. Μέχρι 500 ευρώ το μήνα μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να βαλω λεφτα απο την καρτα μου στο paypal?

2 ποστ πιο πανω φιλε μου........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να βαλω λεφτα απο την καρτα μου στο paypal?

 

Κοιτα πρωτη σελιδα, πρωτο ποστ

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αυτό που ρώτησα,εγώ μπορώ να επιμένω για φωτογραφίες για να κλείσω το dispute ( αν μπορώ εννοώ αν έχω ελπίζω να καταφέρω τίποτα ) ή απαξ και μου δώσει πληροφορίες το tracking πάει έφυγε το πουλάκι ?

( δεν είμαι 100% on topic αλλά ανάλογο θέμα ακριβώς δεν υπάρχει )

Κάποιος με ανάλογη εμπειρία,για καμιά συμβουλή ? :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα πρωτη σελιδα, πρωτο ποστ

 

Καλησπέρα. έχω μπερδευτεί. Πρέπει να έχω και δυο λογαριασμούς ΡΡ; Δοκιμάζω εδώ και πόση ώρα τον τρόπο που προτείνετε αλλά όταν πάω να μπω στο PP απο το μειλ που έρχεται στον 2ο λογαριασμό μειλ και δεν δεχεται τον κωδικο μου.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω μπερδευτεί. Πρέπει να έχω και δυο λογαριασμούς ΡΡ; Δοκιμάζω εδώ και πόση ώρα τον τρόπο που προτείνετε αλλά όταν πάω να μπω στο PP απο το μειλ που έρχεται στον 2ο λογαριασμό μειλ και δεν δεχεται τον κωδικο μου.

Καμία ιδέα;

Ποιο τρόπο δοκιμασίες, το request? Αν ναι, δεν χρειάζεται 2 λογαριασμους και να μπεις στο paypal, απλά επιλέγεις pay now, και μετά επιλέγεις πληρωμή μέσω κάρτας, όχι μέσω paypal.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ποιο τρόπο δοκιμασίες, το request? Αν ναι, δεν χρειάζεται 2 λογαριασμους και να μπεις στο paypal, απλά επιλέγεις pay now, και μετά επιλέγεις πληρωμή μέσω κάρτας, όχι μέσω paypal.

 

Μπράβο! Ευχαριστώ. Προσπαθούσα μεσω PP. Δεν ξερω γιατι δεν δέχοταν τον κωδικό μου ομως.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Ευχαριστώ. Προσπαθούσα μεσω PP. Δεν ξερω γιατι δεν δέχοταν τον κωδικό μου ομως.

 

Γιατί δεν γίνετε να πληρώσεις ''τον εαυτό σου'' :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι λεω αυτο θα ειναι αλλα δεν ημουν 100% σιγουρος. :) Ευχαριστώ και τους 2. Κατι ακομα. Στα στοιχεια που ζητάει βαζουμε αυτα της κάρτας μας άσχετα αν ειναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό στο PP;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...