Jump to content

Συγκρίσεις προγραμμάτων GPS


gianpithio
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης;  

319 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε πως είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης;

    • Garmin Maps Mobile XT
      167
    • NDrive
      56
    • Nokia Maps (Smart2go)
      40
    • Sygic Mobile
      56


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, φυσικά.

Γι αυτό άλλωστε έχουν συμπεριληφθεί στη δημοσκόπηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά.

Γι αυτό άλλωστε έχουν συμπεριληφθεί στη δημοσκόπηση.

ενδεχομένως θα μπορούσαν κάποια από αυτά να είναι πρόχειρα τροποποιημένες εκδόσεις από παλιότερα κινητά, με μέτριο support για touch. Με άλλα λόγια ρωτάω πια δουλεύουν πραγματικά καλά με touch
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζεις και κρινεις αναλογως :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου νομίζω πως ήταν συγκεκριμένη. Ποια είναι συμβατά με την οθόνη αφής, δηλαδή αν ανταποκρίνονται στην αφή.

Και η απάντηση είναι πως ναι, ανταποκρίνονται όλα.

 

Με αυτό που αναφέρεις τώρα θέτεις το ερώτημα ποιο αυτό αυτά είναι πιο εύχρηστο, το οποίο είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Το ποιο εύχρηστο είναι το NDrive κατά την άποψή μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το NDrive και το Sygic έχουν πολύ απλή εγκατάσταση.

 

Σε όλα, βρίσκεις τους νέους χάρτες, όταν βγουν, τους κατεβάζεις και τους αντικαθιστάς στην κάρτα μνήμης σου με τους ήδη υπάρχοντες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απ τα τρια προγραμματα που δοκιμασα συμπερασμα

Garmin,Sygic,Ndrive στο 5800

 

Garmin τελειος χαρτης με πολλες λεπτομεριες μετρια πλοηγηση αλλα τρελλα κολληματα το τηλ. ( μικρη CPU??).

 

Sygic μετριος χαρτης μετρια πλοηγηση πολυ ελαφρυ καθολου κολληματα ομορφο Inteface.

 

Ndrive ιδιος χαρτης με του Sygic με καλυτερα γραφικα καλη πλοηγηση παναλαφρο στο τηλ. με ομορφο inteface

 

Τo μονo που μενει να επιλυθει στο Ndrive ειναι η εναλλαγη απο ημερα σε νυχτα αυτοματα στο χαρτη.

 

Προσωπικα κραταω και τα 3 και αναλογος την περισταση τα χρησιμοποιω εχει τυχει να αλλαξω και προγραμμα κατα την πλοηγηση επειδη δεν μου αρεσε η διαδρομη που μου εβγαζε :O :lol:

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα.

Μια ερωτηση για SYGIC kai Ndrive, γιατι το Garmin το κανει.

Πως μπορεις να κανεις κατευθειαν αναζητηση σε δρομο χωρις να περασεις πρωτα απο αναζητηση πολης?

Δεν το εχω βρει στα δυο αυτα προγραμματα που κυριως χρησιμοποιω .

Ευχαριστω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου αρέσει το Sygic. Αν και όποτε αποκτήσει σοβαρό χάρτη θα το πληρώσω κανονικά.

 

Μου αρέσει που σκεφτήκανε τους αριστερόχειρες. Με βολεύει το μενού απίστευτα. Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο τομέας γραφικών που λέτε για το ndrive συν ότι δεν με βολεύει το μενού του τόσο όσο του sygic.

 

Πράγματα που θα ήθελα να δω στα προγράμματα αυτά γενικά.

  • Δυνατότητα να μπορείς να επιλέγεις αν θα μπεις σε καράβι για ένα ταξίδι ή αν θα πάς μέσω δρόμου αποκλειστικά.
  • Δυνατότητα εκμάθησης διαδρομής όταν αυτό με στέλνει αλλιώς αλλά εγώ αποφασίζω να πάω απο τον γνωστό μου δρόμο τον οποίο για τον οποιοδήποτε λόγο προτιμώ.
  • Δυνατότητα αναζήτησης με δρόμο πρώτα ώστε να βρίσκεις την περιοχή που υπάρχει ο δρόμος αν δεν την ξέρεις
  • Δυνατότητα που να σβήνει τα γράμματα απο το πληκτρολόγιο όταν γράφεις μια οδό που δεν υπάρχουν (πχ μετά το "β" δεν μπορεί να μπεί το "γ"). Ακριβώς σαν το πληκτρολόγιο του Igo.
  • Δυνατότητα να του πεις ότι το αυτοκίνητό σου έχει μονές πινακίδες και να σε βάζει ή να μην σε βάζει στο δακτύλιο τις ζυγές και μονές ημέρες και να σε βάζει και τις ώρες που επιτρέπεται ασχέτως της μονής ή ζυγής ημέρας.

  • Δυνατότητα που να βγάζει όλες τις πιθανές διαδρομές σε μορφή σελίδων με μεγάλο zoom out ώστε να μπορώ να επιλέγω την πιο κατάλληλη για εμένα.
  • Δυνατότητα αλλαγής του τρόπου υπολογισμού διαδρομής εύκολα και όχι να πρέπει να μπω στο μενού και να ψάχνω.
  • Άμεσο φτιάξιμο στις φωνητικές οδηγίες οι οποίες πολλές φορές είναι εντελώς παραπλανητικές με τον τρόπο που αναφέρονται.

 

 

Το χειρότερο πρόγραμμα σε θέμα ευκολοχρησίας θα έλεγα ότι είναι το garmin και μάλιστα με διαφορά. Ταυτόχρονα θα το έλεγα τρομερά κακογραμμένο μιας και βρίσκω τα κολλήματα του άσχετο τελείως με την δύναμη του τηλεφώνου, πάντα κατά τη γνώμη μου.

 

Ελπίζω κάποια στιγμή να βρώ ένα κατάλληλο για εμένα πρόγραμμα. Ακόμα όμως δεν

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia maps μου φαίνεται είναι το πιο αξιόπιστο αλλά και το πιο δύσχρηστο... :O

 

To NDrive είναι πολύ εύκολο στη χρήση! Αλλά έχω τις αμφιβολίες μου ακόμα στο πόσο ακριβές είναι στις οδηγίες του... Πολλές φορές κάνει κάτι παράξενα. Κάτι ανούσιους κύκλους, κάτι οδηγίες σε δρόμους με απαγορευτικό... :p

 

Το sygic είναι το τρίτο το οποίο εγκατέστησα και μένει να δοκιμάσω.

Ωραίο interface, αλλα΄δεν κλειδώνει εύκολα ο δορυφόρος... :(

 

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιεί το A-GPS μέσω του Sygic??? :worry:

 

Το βρήκα... αλλά δε νομίζω ότι έχει και πολύ μεγάλη διαφορά.

Ελπίζω στο δρόμο να είναι καλύτερο απ'το NDrive :D

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia maps μου φαίνεται είναι το πιο αξιόπιστο αλλά και το πιο δύσχρηστο... :O

 

To NDrive είναι πολύ εύκολο στη χρήση! Αλλά έχω τις αμφιβολίες μου ακόμα στο πόσο ακριβές είναι στις οδηγίες του... Πολλές φορές κάνει κάτι παράξενα. Κάτι ανούσιους κύκλους, κάτι οδηγίες σε δρόμους με απαγορευτικό... :p

 

Το sygic είναι το τρίτο το οποίο εγκατέστησα και μένει να δοκιμάσω.

Ωραίο interface, αλλα΄δεν κλειδώνει εύκολα ο δορυφόρος... :(

 

Ξέρει κανείς πως ενεργοποιεί το A-GPS μέσω του Sygic??? :worry:

 

Το βρήκα... αλλά δε νομίζω ότι έχει και πολύ μεγάλη διαφορά.

Ελπίζω στο δρόμο να είναι καλύτερο απ'το NDrive :D

 

Δεν εχει A-gps το Sygic ουτε κανενα αλλο προγραμμα, A-gps εχει η συσκευη και την απενεργοποιεις σε αυτη.

Το πως αν ψαξεις λιγο θα το βρεις διοτι εχει αναφερθει τουλαχιστον 300 φορες.:)

 

NDrive και Sygic ειναι σε ολα καλυτερα εκτος απο την πληροτητα του χαρτη.

Το Garmin εχει τον πληρεστερο χαρτη αλλα..

Me to Nokia MAps δεν ασχολουμαι καν.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα όλα τα προγράμματα πλοήγησης να ενημερώνονται και να αντλούν δεδομένα από τα αποθηκευμένα ορόσημα της συσκευής, όπως ακριβώς κάνει το google maps. Είναι κουραστικό, κάθε φορά που αποφασίζω να χρησιμοποιήσω ένα πρόγραμμα, να πρέπει να τα αποθηκεύω εκ νέου.
Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητα κλειδωματος κατα σειρα για εμενα: NDrive (απιστευτα γρηγορο!), Sygic, Garmin, ενω απο UI: NDrive, Garmin, Sygic.. (αν και δεν δινω μεγαλη προτεραιοτητα σ'αυτο, δεν με πειραζει κι αν δεν ειναι ομορφο, τη δουλεια του να κανει..)

Για χαρτες δεν μπορω ακομα να εκφερω πληρη γνωμη, αλλα εκ πρωτης οψεως του Garmin φαινονται πληρεστεροι με αυτους του NDrive να μην απεχουν πολυ, για Sygic ουτε λογος, μιας και το εγκατεστησα πριν μερικες ωρες.

Ομολογουμενως, ειναι αρκετα ενοχλητικο το να μην μπορεις να εισαγεις οδο κατευθειαν χωρις να βαλεις πολη, πραγμα που εχει μονο το Garmin μεχρι στιγμης.

Μιλωντας παντα για εντος Αθηνων..

Α, και η Δεσποινα του Sygic θα μπορουσε ανετα να δουλευει σε γραμμη ροζ τηλεφωνων :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυτητα κλειδωματος κατα σειρα για εμενα: NDrive (απιστευτα γρηγορο!), Sygic, Garmin, ενω απο UI: NDrive, Garmin, Sygic.. (αν και δεν δινω μεγαλη προτεραιοτητα σ'αυτο, δεν με πειραζει κι αν δεν ειναι ομορφο, τη δουλεια του να κανει..)

Για χαρτες δεν μπορω ακομα να εκφερω πληρη γνωμη, αλλα εκ πρωτης οψεως του Garmin φαινονται πληρεστεροι με αυτους του NDrive να μην απεχουν πολυ, για Sygic ουτε λογος, μιας και το εγκατεστησα πριν μερικες ωρες.

Ομολογουμενως, ειναι αρκετα ενοχλητικο το να μην μπορεις να εισαγεις οδο κατευθειαν χωρις να βαλεις πολη, πραγμα που εχει μονο το Garmin μεχρι στιγμης.

Μιλωντας παντα για εντος Αθηνων..

Α, και η Δεσποινα του Sygic θα μπορουσε ανετα να δουλευει σε γραμμη ροζ τηλεφωνων :p

 

H ταχύτητα κλειδώματος δε διαφέρει και πολύ, μιλάμε για δευτερόλεπτα πάνω κάτω όταν είναι ενεργοποιημένο το a-gps.

 

To Sygic έχει καλύτερο interface και περισσότερες επιλογές απο το Garmin, για παράδειγμα όταν σχεδιάσει τη διαδρομή βλέπεις τις λεπτομέρειες κατευθείαν και έχεις τη δυνατότητα να αφαιρέσεις διόδια, λεωφόρους, χωματόδρομους και να επανασχεδιατεί η διαδρομή άμεσα. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να δείς τη διαδρομή κάθε στιγμή και να αλλάξεις πολλά πράγματα. Mια άλλη πολύ καλή δυνατότητα του Sygic είναι η προσαρμογή της έντασης φωνής ανάλογα με τα χιλιόμετρα που πηγαίνεις.

 

Στο Garmin πρέπει να τρέξεις μέσα στις ρυθμίσεις και να αλλάξεις τις επιλογές, επίσης ένα άλλο πρόβλημα του Garmin είναι οτι είναι εξαιρετικά αργό, για παραδειγμα προχτές ήμουν στην Π.Ε.Ο.Α.Κ. και αυτό με έβλεπε οτι ήμουν στην καινούργια Ε.Ο. επειδή σε εκείνο το σημείο είναι παράλληλα οι δρόμοι, έκανε 5~6 επανυπολογισμούς γιατι μέχρι να κάνει τον πρώτο είχα προχωρήσει πολύ λόγω ταχύτητας και έπρεπε να κάνει και δέυτερο και πάει λέγοντας. Κάποιος που δεν ήξερε καλά το δρόμο θα τα είχε χάσει ή θα το έσπαγε.

 

Το Garmin βέβαια έχει το θετικό του πιο πλήρη χάρτη, απο την αλλη και το Sygic έχει βελτιωθεί σε αυτό το θέμα με τον νέο χάρτη Navigreece 07. Έκανα μια διαδρομή το προηγούμενο Σ/Κ μέσα στην Αττική και με πήγε απο κάτι καβάντζες απίστευτες και γλύτωσα πολύ κίνηση. Βέβαια έχει δρόμο ακόμα γιατι δεν έχει ολα τα ονόματα δρόμων και δυσκολεύεσε πολύ στο σχεδιασμό της διαδρομής.

Link to comment
Share on other sites

H ταχύτητα κλειδώματος δε διαφέρει και πολύ, μιλάμε για δευτερόλεπτα πάνω κάτω όταν είναι ενεργοποιημένο το a-gps.

 

To Sygic έχει καλύτερο interface και περισσότερες επιλογές απο το Garmin, για παράδειγμα όταν σχεδιάσει τη διαδρομή βλέπεις τις λεπτομέρειες κατευθείαν και έχεις τη δυνατότητα να αφαιρέσεις διόδια, λεωφόρους, χωματόδρομους και να επανασχεδιατεί η διαδρομή άμεσα. Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να δείς τη διαδρομή κάθε στιγμή και να αλλάξεις πολλά πράγματα. Mια άλλη πολύ καλή δυνατότητα του Sygic είναι η προσαρμογή της έντασης φωνής ανάλογα με τα χιλιόμετρα που πηγαίνεις.

 

Στο Garmin πρέπει να τρέξεις μέσα στις ρυθμίσεις και να αλλάξεις τις επιλογές, επίσης ένα άλλο πρόβλημα του Garmin είναι οτι είναι εξαιρετικά αργό, για παραδειγμα προχτές ήμουν στην Π.Ε.Ο.Α.Κ. και αυτό με έβλεπε οτι ήμουν στην καινούργια Ε.Ο. επειδή σε εκείνο το σημείο είναι παράλληλα οι δρόμοι, έκανε 5~6 επανυπολογισμούς γιατι μέχρι να κάνει τον πρώτο είχα προχωρήσει πολύ λόγω ταχύτητας και έπρεπε να κάνει και δέυτερο και πάει λέγοντας. Κάποιος που δεν ήξερε καλά το δρόμο θα τα είχε χάσει ή θα το έσπαγε.

 

Το Garmin βέβαια έχει το θετικό του πιο πλήρη χάρτη, απο την αλλη και το Sygic έχει βελτιωθεί σε αυτό το θέμα με τον νέο χάρτη Navigreece 07. Έκανα μια διαδρομή το προηγούμενο Σ/Κ μέσα στην Αττική και με πήγε απο κάτι καβάντζες απίστευτες και γλύτωσα πολύ κίνηση. Βέβαια έχει δρόμο ακόμα γιατι δεν έχει ολα τα ονόματα δρόμων και δυσκολεύεσε πολύ στο σχεδιασμό της διαδρομής.

 

Μιας και βλέπω ότι σου αρέσει το sygic θα ήθελα να σε ρωτήσω.

Σε διαδρομές που έχεις κάνει πάνω απο μία φορά με ίδια αφετηρία και προορισμό έχεις παρατηρήσει ότι κάποιες φορές αποφασίζει να αλλάξει την συνηθισμένη πορεία?

Επίσης κάποιες φορές ενώ του έχω πεί να με πάει με διόδια με βγάζει απο την αττική οδό πεισματικά και αφού δεί ότι δεν βγαίνω με τίποτα αποφασίζει να με αφήσει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαδρομές που έχεις κάνει πάνω απο μία φορά με ίδια αφετηρία και προορισμό έχεις παρατηρήσει ότι κάποιες φορές αποφασίζει να αλλάξει την συνηθισμένη πορεία?

 

Δε μου το έχει κάνει ποτε

 

Επίσης κάποιες φορές ενώ του έχω πεί να με πάει με διόδια με βγάζει απο την αττική οδό πεισματικά και αφού δεί ότι δεν βγαίνω με τίποτα αποφασίζει να με αφήσει μέσα.

 

Ποιόν χάρτη έχεις;

 

'Οταν λες "του έχω πεί να με πάει με διόδια" τι εννοείς γιατι το προεπιλεγμένο είναι με διοδία, μήπως όταν σου βγάζει τις λεπτομέρειες της διαδρομής πατάς το εικονίδιο με τα διόδια και στα βγάζει απο τη διαδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το έχει κάνει ποτε

 

 

 

Ποιόν χάρτη έχεις;

 

'Οταν λες "του έχω πεί να με πάει με διόδια" τι εννοείς γιατι το προεπιλεγμένο είναι με διοδία, μήπως όταν σου βγάζει τις λεπτομέρειες της διαδρομής πατάς το εικονίδιο με τα διόδια και στα βγάζει απο τη διαδρομή;

 

Navigreece 7 2009

 

Το έχω βάλει και με ρωτάει κάθε φορά. Μου λέει ότι υπάρχουν διόδια και αν θέλω να τα αποφύγω. Το βρίσκω πολύ καλύτερο από το να τα βάζει μόνιμα από default.

 

Σήμερα είδα και το πόσο πίσω είναι ο χάρτης γυρνώντας από Πάργα. Ιωνία Οδός δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου και σε κάποια χωριά (πχ Αμμουδιά) μέρος του κεντρικού δρόμου δεν υπάρχει με αποτέλεσμα αν θες να πας στην Πάργα κάνεις 9 χιλιόμετρα περισσότερα.

 

Αναρωτιέμαι αν ποτέ βγεί το Destinator για Symbian τώρα που πουλήθηκε η εταιρία. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι το ετοιμάζουν.

 

Συνεχίζω να βρίσκω το ui του sygic καλύτερο απο του Ndrive. Για κάποιο λόγο με βολεύει πιο πολύ να πλοηγηθώ.

 

Για το Δεστινατορ διάβασα μόλις αυτό ¨Intrinsyc Destinator 9 is now available for Android feature phones and Microsoft Windows Mobile smart phones"

Εν αναμονή λοιπόν που θα πάει θα βγει. Ή έστω να έχουν τα υπόλοιπα προγράμματα το χάρτη του ή αντάξιο.

 

 

 

 

Δυνατότητα να μπορείς να επιλέγεις αν θα μπεις σε καράβι για ένα ταξίδι ή αν θα πάς μέσω δρόμου αποκλειστικά.

Αυτό υπάρχει στο sygic. Ένα λιγότερο λοιπόν για εμένα να θέλω/

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το κομμάτι των 34χλμ που παραδόθηκε τέλος Μαίου δε πρέπει να το έχει κανένας χάρτης μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν επρόκειτο να αγοράσετε ένα από τα παραπάνω, ποιο θα αγοράζατε? Ποιο πιστεύετε ότι αξίζει να το πληρώσετε?

 

Και κάτι άλλο. Επειδή προφανώς κάθε χάρτης δεν ταιριάζει σε κάθε πρόγραμμα, ποιος είναι ο πιο πλήρης χάρτης για χρήση σε πόλη κυρίως? Πιστεύω πως η επιλογή πρώτα του χάρτη μπορεί να διευκολύνει αρκετά την επιλογή του προγράμματος μετέπειτα.

 

Και τέλος, επειδή τείνω πιο πολύ προς το Garmin Mobile XT, πως το αγοράζουμε αυτό? Μπήκα στο garmin.gr αλλά έχει μόνο ολόκληρες συσκευές προς αγορά. Το linence για το πρόγραμμα που το βρίσκουμε και κατ' επέκταση το ίδιο το πρόγραμμα?

 

Edit: Βρήκα αυτό Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.50, as of Apr 15, 2009 στο garmin.com αλλά λέει το εξής You must have a previous version of the XT software installed on your SD card to have all of the help files, voice files and basemap files. These are not included with this update. Που βρίσκουμε λοιπόν μια πλήρη έκδοση, και κυρίως πως αγοράζουμε κάποιο license?

 

Και κάτι σημαντικό που ξέχασα να ρωτήσω πριν. Ουσιαστικά για να κάνεις τη δουλειά σου νόμιμα, αγοράζεις και το πρόγραμμα (πχ Garmin) και τους χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν επρόκειτο να αγοράσετε ένα από τα παραπάνω, ποιο θα αγοράζατε? Ποιο πιστεύετε ότι αξίζει να το πληρώσετε?

 

 

 

Καλή ερώτηση! Αλλά δύσκολα θα πάρεις πλήρως αντικειμενική απάντηση αφού αυτό εξαρτάται από το προσωπικό γούστο του καθενός αλλά και την περιόχη που κινείται.

 

Μπορείς να τα δοκιμάσεις όλα με όλους τους συνδυασμούς και να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα και να γοράσεις την εφαρμογή που θεωρείς εσύ καλύτερη.

 

 

Αλήθεια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί υπάρχει μια νοοτροπία στα προγράμματα πλοήγησης να μην κυκλοφορούν εύκολα δοκιμαστικές εκδόσεις. Ευτυχώς τώρα τελευταία τείνει να αλλάξει αυτό. Γουρούνι στο σακί θέλουν να αγοράζουμε; :blink:

Link to comment
Share on other sites

To Nokia Maps ειναι η μεγαλυτερη μουφα που παιζει. Το έχω σε ένα N95 και δεν έχει βασικούς δρομους.
SETI@HELLAS
Link to comment
Share on other sites

Το nokia maps μενα μου φαινεται πολυ καλο.ειδικα στην καλυψη.στο χωριο μου,εχει ακομα και τους χωματοδρομους που σε ανεβαζουν στα βουνα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...