Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5030 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή αναγκάστικα να δώσω το καλό μου κινητό στον αδερφό μου, πρέπει να πάρω ένα νέο κινητό. Δεν με ενδιαφέρει να έχει τρομερές δυνατότητες, αφού για μουσική έχω το iPod μου. Θέλω να έχει πολύ καλή μπαταρία, βολικό πληκτρολόγιο, καλή κατασκευή και να είναι εμφανίσημο. Είμαι ανάμεσα στο Nokia 5030 και στο Nokia 2330. Ποιο από τα δύο μου προτείνετε?

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή αναγκάστικα να δώσω το καλό μου κινητό στον αδερφό μου, πρέπει να πάρω ένα νέο κινητό. Δεν με ενδιαφέρει να έχει τρομερές δυνατότητες, αφού για μουσική έχω το iPod μου. Θέλω να έχει πολύ καλή μπαταρία, βολικό πληκτρολόγιο, καλή κατασκευή και να είναι εμφανίσημο. Είμαι ανάμεσα στο Nokia 5030 και στο Nokia 2330. Ποιο από τα δύο μου προτείνετε?

 

:):)

 

Φιλε μου, δεν εχει βολικο πληκτρολογιο :(

Ειδικα αν εχεις χοντρα δαχτυλα θα τα βρεις καπως σκουρα....

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω το συγκεκριμένο κινητό αλλά μου έσπασε η οθόνη (όχι η πρόσοψη) και δεν δείχνει καθόλου εικόνα. Το θέμα είναι ότι έχω τηλέφωνα και δεδομένα μέσα που δεν πρέπει να χαθούν. Υπάρχει τρόπος να πάρω τα δεδομένα που χρειάζομαι ή θα πρέπει να αλλάξω την οθόνη? Πόσο θα μου κοστίσει περίπου η αλλαγή?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Με κάνει εντύπωση που κανένας δεν ανέφερε ότι:

 

1 ) Το ραδιόφωνο έχει από καθόλου έως χάλια λήψη χωρίς ακουστικά. Άρα το κινητό δεν υποστηριζει λειτουργία FM από μόνο του.

 

2 )Το άνοιγμα του πίσω καλυματος , για την αφαίρεση της μπαταρίας , είναι παρα πολύ δύσκολο και απαιτεί χρήση πιστωτικής κάρτας. Ξένα sites και blogs το αναφέρουν

http://www.geekblogger.org/2009/12/nokia-5030-xpress-radio-price-review.html

 

http://www.debian-administration.org/users/simonw/weblog/348

 

Μοναδικά πλεονέκτηματα τα 1020mA της μπαταρίας και το δυνατό σε ένταση ηχείο του.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι έκανα ''πατάτα'' που το αγόραζα βασιζόμενος στα δικά σας καλά λόγια. Φένεται ότι το ραδιο αρβύλα των φαντάρων ξεκινάει από το ΝΟΚΙΑ 5030 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Χριστός Ανέστη!!!

Έχω το ΝΟΚΙΑ 5030c-2. Ξαφνικά ο φακός άνοιξε μόνος του και δεν κλείνει από τις ρυθμίσεις.Του έκανα επανεκκίνηση,αλλά και πάλι τα ίδια.Επίσης όταν το έκλεισα έβγαλα την μπαταρία και μετά την ξαναέβαλα και ο φακός άναψε κανονικά με κλειστό το κινητό.Το άφησα εκτός μπαταρίας 1 μέρα και σήμερα που το άνοιξα διορθώθηκε το πρόβλημα.Στη συνέχεια όμως το πρόβλημα επανεμφανίστηκε στην ίδια μορφή που περιέγραψα παραπάνω.Μπορώ να κάνω κάτι για να το φτιάξω.Ξέρω από ηλεκτρονικά αλλά δεν ξέρω τι συγκεκριμένα μπορώ να πειράξω.Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...