Jump to content

Acer M900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σε σχεση με το f900 διαφερουν στο οτι εχει qwerty πληκτρολογιο, 5 mp καμερα

και το δακτυλικο αποτυπωμα.. σωστα?

κατα τ αλλα ειναι ιδια ? επεξεργαστης-ram δυνατοτητες-επιδοσεις..

 

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=1765&id2=1764

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω αλλα εχω ακομα μια απορια

Στις ram και rom λεει 87.53MiB & 128.29MiB accessible (@m900)

τι σημαινει αυτο?ειναι κατι που βοηθαει στη λειτουργεια της συσκευης?

για γρηγοραδα?

Link to comment
Share on other sites

ακομα φορτιζει :) αλλα σε γενικες γραμες εχουμε τα παρακατω..

-Ποιοτητα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη οχι οτι ειναι τραγικη

-αμα αφησεις να τρεχει ενα χαζο προγραμμα της acer η ram ξεκιναει με 35 :( αμα το βγαλεις εισαι με >49 και αμα βαλεις custom rom πας κοντα στα 60

-ταχυτητα πληρως αποδεκτη αλλα ειναι νωρις ακομα..

-qwerty του 9000 ειναι μακραν καλυτερο αλλα και αυτο ειναι οκ για typping.

σημερα εαν βρω χρονο θα αρχισω τις εγκαταστασεις για να δουμε τι κανει :)

γενικα μου αρεσει και κανει αυτα που θελω..

Link to comment
Share on other sites

ακομα φορτιζει :) αλλα σε γενικες γραμες εχουμε τα παρακατω..

-Ποιοτητα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη οχι οτι ειναι τραγικη

-αμα αφησεις να τρεχει ενα χαζο προγραμμα της acer η ram ξεκιναει με 35 :( αμα το βγαλεις εισαι με >49 και αμα βαλεις custom rom πας κοντα στα 60

-ταχυτητα πληρως αποδεκτη αλλα ειναι νωρις ακομα..

-qwerty του 9000 ειναι μακραν καλυτερο αλλα και αυτο ειναι οκ για typping.

σημερα εαν βρω χρονο θα αρχισω τις εγκαταστασεις για να δουμε τι κανει :)

γενικα μου αρεσει και κανει αυτα που θελω..

 

Να νιωθεις ευχαριστημενος για την ποιοτητα. Χθες σεταρα αλλο ενα Μ900 για φιλο και στη συνεχεια επιασα το S200. Η ποιοτητα των τελευταιων Acer ειναι επιεικως μετριοτατη. Δεν καταλαβαινουν οτι με το να εξοπλιζουν τις συσκευες με τραγικα πλαστικα δε γλυτωνουν πανω απο 5 ευρω κοστος? Σε τελικη, ας το μετακυλησουν στον καταναλωτη, δεν ειναι τα υλικα αυτα που θα καθορισουν την τιμη του και την πορεια της συσκευης στην αγορα (value for money θα εξακολουθουν να ειναι και με κοστος 10 ευρω περισσοτερο απο την αρχικη τιμολογηση).

On topic τωρα. Σε θεματα ταχυτητας ειναι μπροστα απο τις ανταγωνιστικες συσκευες της κατηγοριας του (Xperia X1, ακομα και το 2,5 φορες ακριβοτερο touch pro 2), ελεω samsung cpu. Ξηλωνοντας το απαραδεκτο shell της Acer, το μηχανακι καθισταται μια αψογη αγορα για τα 250 που απαιτωνται για την αγορα του...

Link to comment
Share on other sites

@ironwolf ναι εχω 2 και 1 για ανταλακτικα :) (υπαρχει και χειροτερος στο φορουμ...)

@V@gelis : μολις του εβαλα spb weather,resco exlorer(today),garmin και destinator και δεν δειχνει να μασαει....οντως ειναι αρκετα γρηγορο αλλα τα πλαστικα του ειναι αστα να πανε αλλα ειπαμε best value for money δεν το πηρα για τα πλαστικα αλλα για αυτα που κανει .

για το hardware keyboard παισει τιποτα απο ΑΕΚ ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για το hardware keyboard παισει τιποτα απο ΑΕΚ ?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια από τα υπάρχοντα layouts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενα κλικ πριν την παραγγελεια του

μπορει να παρει τα προγραμματα του αδερφου του f900 ?

ελληνικο πλητρολογιο (γραφης - sms κτλ ?)

μπορουν να περαστουν ελληνικα windows ?

η ποιοτητα των πλαστικων που λετε σαν ποια "κοινη" συσκευη ειναι περιπου ιδια ?

(σαν μετρο συγκρισης) ...

απο αυτονομια με μετρια χρηση (χωρις χρηση gps - wifi) πως παει ?

Link to comment
Share on other sites

απο application παιζει τα παντα.

ελληνικο hardware πληκτρολογιο θα το ψαξω τις επομενες μερες κατα 99% ολο και κατι θα βρεθει,αλλιως resco keyboard για ελληνια απο software.

Ελληνικη rom οχι δεν εχω δει αλλα ποτε δεν ξερεις...

Γενικα αμα εισαι τις λεπτομεριας θα σε χαλασει ,αλλα αμα δεν σε νοιαζουν κατι τριξιματακια και κατι κουνιματακια τοτε παρτο. ;)

Αυτονομια εγω δεν μπορω να πω ακομα τπτ...σε μια βδομαδα θα ξερω,οι αλλοι που το εχουν πρεπει να μας πουνε.Αν και λογο 9000 παντου εχω και εναν φορτιστη αρα αποκλειετε να μεινω απο μπαταρια αλλα στα review εχω διαβασει καλα σχολια για την αυτονομια του.

Link to comment
Share on other sites

απο application παιζει τα παντα.

ελληνικο hardware πληκτρολογιο θα το ψαξω τις επομενες μερες κατα 99% ολο και κατι θα βρεθει,αλλιως resco keyboard για ελληνια απο software.

Ελληνικη rom οχι δεν εχω δει αλλα ποτε δεν ξερεις...

Γενικα αμα εισαι τις λεπτομεριας θα σε χαλασει ,αλλα αμα δεν σε νοιαζουν κατι τριξιματακια και κατι κουνιματακια τοτε παρτο. ;)

Αυτονομια εγω δεν μπορω να πω ακομα τπτ...σε μια βδομαδα θα ξερω,οι αλλοι που το εχουν πρεπει να μας πουνε.Αν και λογο 9000 παντου εχω και εναν φορτιστη αρα αποκλειετε να μεινω απο μπαταρια αλλα στα review εχω διαβασει καλα σχολια για την αυτονομια του.

 

Για το ελληνικο πληκτρολογιο σου απαντησε ο athanaso77. Βαλε τα layouts του aekmap που κυκλοφορουν για sms και πεζα ελληνικα και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει να παρει τα προγραμματα του αδερφου του f900 ?

ελληνικο πλητρολογιο (γραφης - sms κτλ ?)

μπορουν να περαστουν ελληνικα windows ?

 

Και για on-screen πληκτρολόγιο... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

 

Το ελληνικό μενού το ξεχνάς προς το παρόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τα 1α συμπερασματα.

η μνημη ειναι αρκετη αμα βγαλεις το today της acer μενει με 45-48μβ .

Πλοηγηση και τηλεφωνο μαζι(garmin) αψογα ουτε κολληματα ουτε τπτ.

serfing ακομα ειναι νωρις γιατι δεν εχω βαλει οπερα αλλα και παλι ειμαι ικανοποιημενος!!!

μπαταρια σημερα θα κανω τη 3η φορτιση μεχρι σημερα ειδα με αρκετο σκαλισμα να κραταει μια μερα.

Μονο με τη μπαταρια εχω θεμα αλλα και παλι με 3.8 οθονη νομιζω ειναι οκ(iphone που το ειχα για 3 μερες τα ιδια εκανε οταν του επινα το αιμα.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τα 2 συμπερασματα.

κανενα απολυτως προβλημα με μνημη :) αρκει να κλεινεις τα προγραματα απο task manager(η να βαλεις το application που πατωντας x κλεινουν)

μπαταρια σχεδον 36 ωρες αλλα παντα με αρκετο παιχνιδι :)

Κατα τα αλλα εχω 3-4 crash στα 2 εβγαλα μπαταρια(απο τοτε που εβαλα οπερα το παθαινω αυτο)

στο σερφινγκ ειναι απολαυση!!!

 

καλες γιορτες σε ολους :)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Χρονια πολλα σε ολους,

 

ενδιαφερομαι και εγω να το παρω απο expansys , αυτο που θελω να ρωτησω ειναι , δεχεται κανονικα τα sms με ελληνικους χαρακτηρες ; μπορω να γραψω sms με ελληνικα ;

 

και αν οχι..... υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικα ; ευχαριστω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά και θα γράφεις κανονικότατα. Για να γράφεις κιόλας... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Το έχω πάρει κι εγώ αυτό το κινητό.

Η μπαταρία του τουλάχιστον στο δικό μου πάει 1 1/2 μέρες το μέγιστο..έχει καμιά εφαρμογή που να τρέχει μου τελειώνει την μπαταρία;

Το Gps δεν έχω καταφέρει να το λειτουργήσω..εσείς τι πρόγραμμα - χάρτες βάλατε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σχετικά με την μπαταρία άστο να κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης και θα βελτιωθεί η απόδοσή της.

 

Όσον αφορά το GPS όλα τα προγράμματα πλοήγησης που προορίζονται για windows mobile συσκευές παίζουν κανονικά σε αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με καλη χρηση και εμενα παει 1μιση μερα η μπαταρια (3.8 οθονη ειναι αυτη) για πλοηγηση εγω εχω το garmin mobile Xt και backup παντα το destinator.

Χθες του εβαλα μια ρομ που βρηκα στο νετ και εχουνε αφαιρεσει απο πανω ολα τα "αχρηστα" προγραμματα ,και αφηνει 150mb storage και γυρω στα 55mb ram.αλλα ξαναεβαλα πανω την original γιατι επρεπε να εγκαταστησω μονος μου γυρω στα 20 application για να εχει το κινητο αυτα που ηθελα.

Με τη νεα rom που εχει βγαλει η Acer το τηλ χωρις το acer today εχει κοντα στα 50Mb ram.

Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
χαιρετω τους παντες.εχω χασει την γραφιδα απο το tempo m900.παιδια εχω ψαξει παντου και δεν υπαρχει πουθενα.ουτε σε ελληνικες εταιριες αλλα και απο το internet τιποτα.ξερει κανεις τιποτα....? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τους παντες.εχω χασει την γραφιδα απο το tempo m900.παιδια εχω ψαξει παντου και δεν υπαρχει πουθενα.ουτε σε ελληνικες εταιριες αλλα και απο το internet τιποτα.ξερει κανεις τιποτα....? ευχαριστω.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ACER-F900-STYLUS-BLACK-/400133273141?cmd=ViewItem&pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item5d29cd3635

 

λογικα κανει

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ αλλα δεν εχει καμια σχεση.αυτο που ζηταω μοιαζει πολυ με του νοκια 5800 σε παχος αλλα ειναι πιο μικρο σε μεγεθος.
Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και παλι αλλα δε νομιζω οτι ταιριαζουν αυτα.αυτο που ειχε ηταν πτυσσομενο.αυτα αποκλειεται να χωρανε.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Παιδες, ενας φιλος μου το πηρε προσφατα το κινητακι αλλα ζοριζεται με τα αγγλικα. . μπορουμε να βαλουμε ελληνικα στο κινητο με καποιο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer M900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...