Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια τι παιζει με το ιντερνετ στο magic?

ειναι συνεχεια ανοιχτο?

στο προηγουμενο κινητο και με ρωτουσε και εβλεπα πως ξεκινουσε να συνδεθει και τα λοιπα.

στο magic βλεπω δυο βελακια αλλα αυτα αναβοσβηνουν μερικες φορες και χωρις να ειμαι στο νετ.

θα μου ερθει καμια χρεωση τρελη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

    * Για όσους έχουν radio της σειράς 6.35.x.x


Η διαδικασία εγκατάστασης έχει ως εξής:

   * Κατεβάστε τη ROM (mirror) και το google add on και αποθηκεύστε τα στην κάρτα SD.
   * Σβήστε το κινητό και μπείτε σε recovery mode (κρατήστε πατημένο το Home και πατήστε στιγμιαία το Power).
   * Κάντε nandroid backup.
   * Επιλέξτε το "Flash zip from sd card" και στη συνέχεια το CM5-DS-32A-NR-2.6.32.9.zip. Όταν ολοκληρωθεί αυτό, επαναλάβετε τη διαδικασία για το gapps-ds-ERE36B-signed.zip.
   * Όταν ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, επιλέξτε το "Reboot". Το κινητό σας θα κάνει επανεκκίνηση και θα έχετε την τελευταία έκδοση της ROM του Cyanogen.

 

εδώ είναι έτοιμη η Rom για το νεο RADIO???

Link to comment
Share on other sites

..... και εδω ειναι ετοιμη η τεστ froyo 2.2 για magic με 3.22 ραδιο ........ :D :bow: .....

..... ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ μολίς εγκατεστησα .....

 

1. δεν εχει ηχο κλησης ,δηλαδη δε ακουγεται τιποτα οταν σε καλουν ... πρεπει να το κοιτας ή να εχεις δονηση

2. δεν εχει wifi ,το 3G ειναι OK

3. δεν εχει wallpaper στην πρωτη εγκατασταση το οποιο βαζεις εσυ πανευκολα μετα, επιλεγοντας ενα απο τη wallpaper gallery ή απο Galleries.

4. εχει χαμηλη ακροαση ακουστικου ... τερμα volume και ακουγεται λες και ειναι στην μεση

Σπεσιαλ αποκριση της οθονης , launcher ολα τα λεφτα :D , .....

5. εβαλα χειροκινητα τα Gmail,vending,framework-res fixes και ετσι συγχρονισα το gmail με τις επαφες και το ημερολογιο ολα ΟΚ.

6. Μαρκετ ΟΚ

.... και βλεπουμε στην πορεια .... and the show must go on :D :shifty:

 

Υ.Γ Οποιος θελει να τολμησει .... εδω οι σχετικες πληροφοριες

- Και εδω το οριτζιναλ σαιτ

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι παιζει με το ιντερνετ στο magic?

ειναι συνεχεια ανοιχτο?

στο προηγουμενο κινητο και με ρωτουσε και εβλεπα πως ξεκινουσε να συνδεθει και τα λοιπα.

στο magic βλεπω δυο βελακια αλλα αυτα αναβοσβηνουν μερικες φορες και χωρις να ειμαι στο νετ.

θα μου ερθει καμια χρεωση τρελη?

 

αν δεν εχεις προγραμμα για δωρεαν δεδομενα,ναι φιλε θα σου ερθει τρελλη χρεωση,οποτε βαλε το apndroid και ενεργοποιησε-απενεργοποιησε εσυ οποτε θες το ιντερνετ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Έεεεεεεεεελλλλλλλλλλλλαααααααααααααααααα !

 

Μέχρι αύριο όπως γράφουν σε tweets/identi.ca θα'ναι όλα fixed για froyo :D

Έχω κι εγώ blog!

http://archlinux.me/gtklocker/

Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρό να γράψω και ήθελα να πω πόσο ικανοποιημένος είμαι από τη CM5. Δεν εχω κανένα πρόβλημα με τη stable και με το launcherpro από το μάρκετ γίνεται πολύ όμορφη.Εντάξει ελπίζω κάποτε να μπορέσουμε να έχουμε 3dGallery. Επίσης αποφάσισα να κάνω καθαρή εγκατάσταση μετά τις beta που είχα και εντυπωσιάστηκα από τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις στη 2.1. Κατέβασε και ότι εφαρμογές είχα στο μάρκετ αυτόματα!

Άντε παμε για froyo τωρα :-)

Και μια ερώτηση. Έχει βρει κανείς HTC IME με 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα;

Edited by kapsidi

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το HTC_IME από το blog μου; Είχες πρόβλημα και στην επίσημη ROM με τους 160 χαρακτήρες ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Εχω καιρό να γράψω και ήθελα να πω πόσο ικανοποιημένος είμαι από τη CM5. Δεν εχω κανένα πρόβλημα με τη stable και με το launcherpro από το μάρκετ γίνεται πολύ όμορφη.Εντάξει ελπίζω κάποτε να μπορέσουμε να έχουμε 3dGallery. Επίσης αποφάσισα να κάνω καθαρή εγκατάσταση μετά τις beta που είχα και εντυπωσιάστηκα από τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις στη 2.1. Κατέβασε και ότι εφαρμογές είχα στο μάρκετ αυτόματα!

Άντε παμε για froyo τωρα :-)

Και μια ερώτηση. Έχει βρει κανείς HTC IME με 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα;

 

Αν δεν ειχες προβλημα με το 3dgallery που υπηρχε στις test rom μπορεις να φλασαρεις απο recovery το αρχειο που δινει o vman στο post #3310 ή να δοκιμασεις το gallery switch installer απο το φορουμ του cyanogen

http://forum.cyanogenmod.com/index.php?/topic/62-gallery3d2d-switcher-507-ds/page__p__263__hl__3d+gallery__fromsearch__1#entry263

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

και εντυπωσιάστηκα από τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις στη 2.1. Κατέβασε και ότι εφαρμογές είχα στο μάρκετ αυτόματα!

 

Μήπως δεν είχες κάνει Wipe;

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει wipe από τη recovery. Έβαλα τη ρομ έκανα login και μετά από λίγο μου έγραψε ότι 17 εφαρμογές έγιναν restored. Εντυποσιακο...εχω data plan εννοείται γιατι αλλιώς δε θα χαιρόμουν τόσο.

Η 3dGallery δε με είχε αφήσει ικανοποιημένο. Έτρωγε τα κολλημματάκια ρησ και αργούσε να διαβάσει τις καινούργιες φωτογραφίες από την κάμερα αρκετά.

Vman θα δοκιμάσω το δικό σου HTC IME όταν μπορέσω γιατί τώρα είμαι στο τρένο και δεν εχω σταθερό σημα.Τώρα εχω ενα μονταρισμενο από το xda. Παντως με την επίσημη με sense όχι δεν είχα πρόβλημα εγώ.

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστησω το HTC IME,αλλα εκανα ενα λαθακι. Εδωσα την εντολη adb push com.htc.android.htcime_preferences.xml /data/data/com.htc.android.htcime/shared_prefs/com.htc.android.htcime_preferences.xml χωρις να εχω εγκαταστησει το HTC IME. Προσπαθησα να το εγκαταστησω meta αλλα δε γινοταν, ελεγε application not installed. Ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το αρχείο που έκανες push και προσπάθησε να κάνεις την εγκατάσταση από την αρχή:

 

adb shell
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
chmod 777 /data/data/
rm -rf /data/data/com.htc.android.htcime
chmod 755 /data/data/
mount -o ro,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
reboot

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ANDROID 2.1 ΣΤΟ HTC MAGIC ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ

 

Το να βάλετε την έκδοση 2.1 του android είναι πλέον πολύ απλό. Ακολουθήστε τον προηγούμενο Οδηγό μέχρι και το βήμα 2 εφόσον έχετε την κλειδωμένη επίσημη ρομ με το sense και μετά κάντε τα εξής :

 

..............................................................

 

Τέλος θα πρέπει πάλι να αναφέρω ότι ο οδηγός προέρχεται από συννένωση οδηγών από το blog του Βασίλη vman με λίγες δικές μου προσθήκες.

 

 

εχω κανει οτι λες αλλα μολις πηγα να βαλω το google addon μ εβγαλε error status 7 και δε το εγκαθιστα....Τι κανω λάθος?

Edited by vman
Περιορισμός του παρατιθέμενου κειμένου
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει οτι λες αλλα μολις πηγα να βαλω το google addon μ εβγαλε error status 7 και δε το εγκαθιστα....Τι κανω λάθος?

 

Κατέβασε το google addon ξανά και δοκίμασε να το εγκαταστήσεις από την αρχή. Πιθανότατα υπήρξε πρόβλημα κατά το κατέβασμα του αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το αρχείο που έκανες push και προσπάθησε να κάνεις την εγκατάσταση από την αρχή:

OK τα καταφερα, ευχαριστω! Στα μηνυματα ομως συνεχιζει στα ελληνικα να μου δινει 70 χαρακτηρες παροτι εχω επιλεξει το touch input...:(

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το google addon ξανά και δοκίμασε να το εγκαταστήσεις από την αρχή. Πιθανότατα υπήρξε πρόβλημα κατά το κατέβασμα του αρχείου.

 

το σκεφτηκα και γω, το κανα αλλα δεν ειναι αυτο :(

 

το error π βγάζει είναι αυτό :

 

assert failed: getprop("ro.product.device") == "trout" || getprop("ro.bE:unknown command [uild.product")]

getprop("ro.product.device") == "sapphire" || getprop("ro.build.E:unkown command [product")]

E:Error in /sdcard/gapps-ds-ERE36B-signed.zip

(Status 7)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το αρχείο και δοκίμασε ξανά.

 

Vman σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!το κατέβασα και αλλού πριν μου το δώσεις αλλά πάλι δε λειτουργούσε...όλα καλά τώρα!

Βέβαια έκανα ξανά flash τη rom πριν το περασω τελευταία φορά, ίσως έφταιγε και αυτό!

 

και ναι θα σας πρήξω πολύ ακόμη μου φαινεται :P

μπηκα μεσα...αλλά πάω να βάλω τον κωδικό της sim τον δέχεται τσεκάρει...και κατευθείαν βγάζει force close το android.phone και ενιοτε και το android.messages(καπως ετσι)...Μόνο μια φορά κατάφερε να συνδεθεί με cosmote και να πιασει σημα αλλά και πάλι για λίγα δευτερόλεπτα. Τι στο καλό? :S

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν είναι ακόμα έτοιμη για χρήση η Froyo βρε Geotzourmi.

 

Κάνε λιγάκι υπομονή.

 

__________

 

Όπα! Άκυρο! Τώρα είδα ότι μιλάς για 2.1!

Link to comment
Share on other sites

την 2.1 έβαλα, όχι τη froyo! βασικα δεν είχα κάνει wipe γι αυτό μαλλον δεν έπαιζε καλά...τώρα όλα λειτουργούν τέλεια!

αν δουλεψει και το htc sync ολα θα ναι μια χαρα...!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια βάση για το magic για αυτοκίνητο?

 

ευχαριστώ

HTC Saphire 32A (Magic)

Radio:6.35.10.18

SPL:1.76.2007

RCMagic 3.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια βάση για το magic για αυτοκίνητο?

 

ευχαριστώ

 

θα σου ελεγα να πας στο jumbo απο οπου ειχα παρει και τη δικια πολυ βολικη, με βεντουζα στα 3 ευρω αν θυμαμαι καλα...

αν δεν υπαρχει ακομη, κοιτα αυτο...

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Herbert-Richter-Auto-Universal-H-R-Mini-Phone-Gripper-37-67Mm-1230.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.... επανερχομαι .

- Η εφαρμογη των επαφων και συγκεκριμενα της λιστας των κλησεων ,ειναι πιο λειτουργικη ,μιας και μπορεις να εχεις ταξινομημενες στο ονομα ,τις κλησεις που εχεις κανει συνεχομενα προς αυτο, οπου μπορεις να τις δεις ή να τις κρυψεις, πατοντας πανω στο ονομα. Ενω στην eclair , εαν καποιος σε επερνε τηλ. π.χ. 10 φορες και δεν το απαντουσες ,θα εβρισκες 10 εγγραφες του τηλ. την μια κατω απο την αλλη .... μεγαλη λαμακια αυτο, οντας χαοτικο .... :mad:

- Ο browser εχω τη εντυπωση οτι κατεβαζει λιγο πιο γρηγορα σε σχεση με την cyanogen eclair 5.0.7 και καποιες ξενες σελιδες τις κατεβασε εν ριπη οφθαλμου, .... με εντυπωσιασε !!! .... εχω πακετο δεδομενων απο το αιφον, οποτε η ελλειψη wifi , προς το παρον ,περναει απαρατηρητη :cool:

- Η Gallery εχει εμφανιση απο 3D ,αλλα δεν λειτουργει το 3ντι ,οπως ηταν στις αρχικες τεστ της 5.0.7 ... επισης εχει καποια θεματα στην εμφανιση των φακελλων ,αλλα αν πατησεις πανω τους βλεπεις φωτος ...

- Ενα αλλο θεμα που δεν αναφερεται στην επισημη σελιδα του developer ειναι οτι οταν το συνδεω με τον υπολογιστη ,λειτουργει κανονικα χωρις κανενα προβλημα, .... ομως οταν το αποσυνδεω το ενδεικτικο λαμπακι διπλα στο ακουστικο ,αλλαζει χρωμα και γινεται ροζ και σβηνει μονο με επανεκκινηση της συσκευης .... :(

 

- Προς το παρον λειτουργει μονο η δονηση, οποτε αν ενεργοποιηθει και ο ηχος κλησης .... θα μπορω να το χρησιμοποιω στις περισσοτερες περιπτωσεις ,μιας και τα προγραμματα που χρησιμοποιω ,λειτουργουν αψογα ....

--- ολα τα λεφτα ο launcher , αλλα και η αποκριση του :shifty: ....

 

--------------------------

hTC magic 32A / 1.33.2010 / 3.22.20.17

Froyo 2.2 test 15 by ChiefzReloaded / port bcrook 5.0.7-ebi1

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει μια βάση για το magic για αυτοκίνητο?

 

ευχαριστώ

 

Eγώ έχω αυτή http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160426512882

 

Ακριβή , αλλά άψογη και χωρίς βεντούζα που τις είχα βαρεθεί.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω την Cyanogenmod στο 32Α magic μου. Έκανα flash thn rom και στην συνέχεια όταν προσπάθησα να κάνω flash to google addon ekane abort. error7 αν είδα καλά.. καμιά ιδέα; έκανα wipe kai clean install. πριν είχα cupcake.

 

Η rom δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...