Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου το κινητο ειναι απλα τουβλο ....... ανοιγει αλλα δεν βοοτταρει (σαν να μη βρισκει ρομ )

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε με λίγο.

Έβαλα σήμερα τα 120MB της Cosmote, αλλά βλέπω ότι όταν συνδέομαι, αυτό αυτόματα αρχίζει και ανεβοκατεβάζει δεδομένα :worry: (έχω βάλει και πρόγραμμα να βλέπω τι χρήση έχω κάνει)

Τι στην ευχή παίζει;

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Στο backround τρεχουν εφαρμογες που χρειαζονται ιντερνετ για update κτλ., επομενως ειναι λογικο να βλεπεις κινηση δεδομενων.
Link to comment
Share on other sites

Στο backround τρεχουν εφαρμογες που χρειαζονται ιντερνετ για update κτλ., επομενως ειναι λογικο να βλεπεις κινηση δεδομενων.

 

Μπορώ με κάποια επιλογή να το απενεργοποιήσω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με κάποια επιλογή να το απενεργοποιήσω αυτό;

 

Μπορεις να απενεργοποιησεις το αυτοματο update αλλα και παλι θα υπαρχει καποια μικρη κινηση ή να κλεινεις τελειως τη 3g συνδεση με καποια εφαρμογη οπως το apndroid.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποια είναι η καλύτερη ρομ αυτή τη στιγμή? να μην κολάει το κινητό και να μην είναι πολύ βαριά?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχω την cm 6 rc2 !!! ενω ανοιγω το gps και βγαζει την ενδειξει οτι ψαχνει για σημα δεν συνδεεται ποτε !!! το ειχα αυτο το προβλημα απο την πρωτη φορα που εβαλα ρομ cynogen!!!!!!!!!!!!

 

ξέρει κανεις πως λυνεται τι προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

εχω την cm 6 rc2 !!! ενω ανοιγω το gps και βγαζει την ενδειξει οτι ψαχνει για σημα δεν συνδεεται ποτε !!! το ειχα αυτο το προβλημα απο την πρωτη φορα που εβαλα ρομ cynogen!!!!!!!!!!!!

 

ξέρει κανεις πως λυνεται τι προβλημα???

 

κατεβασε το gps status αστο να κανει fix,και επειτα ανοιξε την εφαρμογη πλοηγησης που θες

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση:

για mms εβαλα τις ρυθμισεις που ειχε ο vman στο blog του.1ον μεχρι τωρα ισχυουν ετσι?και 2ον τα κενα σημαινουν να τ αφησω οπως ειναι? γιατι στελνω mms και μου λεει η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσημη μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο?στελνω με chompSMS

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μετά από ένα χρόνο εμπειρίας με το magic κατάφερα να κολλήσω την sd card.. τώρα πια όταν τη βάζω δείχνει το εξής μήνυμα: SD card blank or has unsupported filesystem...

Δεν τη διαβάζει ούτε το κινητό ούτε ο υπολογιστής, format δε γίνεται ούτε μέσω καλωδίου ούτε από card reader... Έχει κανείς καμιά ιδέα ή θα αγοράσω καινούρια τελικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να συνδεθεί με τη Voda?

 

Λέει "Connection failed due to wrong APN".

Έχω κι εγώ blog!

http://archlinux.me/gtklocker/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μετά από ένα χρόνο εμπειρίας με το magic κατάφερα να κολλήσω την sd card.. τώρα πια όταν τη βάζω δείχνει το εξής μήνυμα: SD card blank or has unsupported filesystem...

Δεν τη διαβάζει ούτε το κινητό ούτε ο υπολογιστής, format δε γίνεται ούτε μέσω καλωδίου ούτε από card reader... Έχει κανείς καμιά ιδέα ή θα αγοράσω καινούρια τελικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα 2 φορές. Στο κινητό δεν την έβλεπε, και στον υπολογιστή την έβλεπε αλλά κολλούσε μόλις πήγαινα να αντιγράψω τα αρχεία για να μη τα χάσω. Έπρεπε να βάζω τη κάρτα, να αντιγράφω λίγα αρχεία, μετά κολλούσε, την έβγαζα-έβαζα ξανά, ξανά λίγα αρχεία ακόμα κτλ. Έτσι αντέγραψα όλα μου τα αρχεία.

Format ούτε σε εμένα γινόταν απο ότι θυμάμαι, αλλά νομίζω το είχα καταφέρει με το HP USB Disk Storage Format Tool

Δοκίμασε το

Link to comment
Share on other sites

Έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα 2 φορές. Στο κινητό δεν την έβλεπε, και στον υπολογιστή την έβλεπε αλλά κολλούσε μόλις πήγαινα να αντιγράψω τα αρχεία για να μη τα χάσω. Έπρεπε να βάζω τη κάρτα, να αντιγράφω λίγα αρχεία, μετά κολλούσε, την έβγαζα-έβαζα ξανά, ξανά λίγα αρχεία ακόμα κτλ. Έτσι αντέγραψα όλα μου τα αρχεία.

Format ούτε σε εμένα γινόταν απο ότι θυμάμαι, αλλά νομίζω το είχα καταφέρει με το HP USB Disk Storage Format Tool

Δοκίμασε το

 

Θα το δοκιμάσω φίλε μου αλλά εμένα δε μπορεί καν να διαβάσει την κάρτα.. Μόλις πατήσω πάνω στο εικονίδιο κολλάει το σύμπαν.. Ξέρεις αν παίζει ρόλο ο τρόπος που τη συνδέεις με τον υπολογιστή;

Edited by magicbu
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί και σε μένα με τα ίδια ακριβώς συμπτώματα. Το θέμα έληξε μόλις έκανα wipe και νέα εγκατάσταση rom. Βέβαια μπορεί να ήταν τυχαίο, δε νομίζω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη συνδέω με card reader που έχει ο φορητός μου.

Δεν ξέρω αν όποια άλλη σύνδεση θα ήταν καλύτερη. Σίγουρα όχι η επιλογή massive storage απο το κινητό, αν δε τη διαβάζει με card reader τότε δεν νομίζω να την διαβάσει αλλιώς, εκτός αν έχει πρόβλημα ο reader, μόνο τότε.

Εμένα κόλλαγε μετά απο λίγα δευτερόλεπτα, και έτσι σιγά σιγά κράτησα backup.

Περιμένω εξελίξεις απο το HP format tool

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα χθες το HP format tool αλλά τίποτα.. Όπως δεν έκανε τίποτα η διαμόρφωση των Windows έτσι και αυτό... Τέσπα, με βλέπω να παίρνω μια Kingston 8Gb class 4 από το e-shop με 17€ που έχω σταμπάρει και να ξενοιάσω.. Η Sandisk που έδινε η HTC με το magic ήταν class 2 με αποτέλεσμα η gallery να σέρνεται... Edited by magicbu
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω το magic και προσφατα ταξιδεψα στην Μαλτα και ενεργοποιησα το wifi και οπως περιμενα το κινητο αναγνωρισε οτι ειμαι μαλτα. Το προβλημα που δημιουργηθηκε ηταν οτι αν και το πληκτρολογιο μου στα ελληνικα, τα μηνυματα που εστελνα ηταν στα αντιστοιχα γραμματα της Μαλτας και οπως φανταζεσται συννενοηση γιοκ..! Ελεγα θα γυρισω Ελλαδα και αφου καταλαβει οτι ειμαι Ελλαδα παλι θα ειναι ολα οκ...δεν ειναι ομως και εξακολουθει να τα στελνει οπως να ναι. Μονο οταν συνδεομαι στο ιντερνετ τοτε στελνει ελληνικα. Παιδια ειναι τραγικο και δεν γινεται να πρεπει να μπαινω στο ιντερνετ για να στελνω! Εστειλα στην HTC και μου ελεγαν να κατεβασω το Manual - οτι να ναι δλδ. Εκανα soft και hard reset αλλα τιποτα..

Εχετε καμια ιδεα καποιος? Θα με βοηθουσατα ΠΑΡΑ πολυ οπως φανταζεστε..

Αν εχει καποια σχεση και βοηθαει, ειναι 1.5 με sense ui

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι έχω παρόμοιο πρόβλημα?? Ότι sms στέλνω, πηγαίνει σε "κινέζικα" :wacko: . Συμβαίνει εδώ και 1 μήνα που γύρισα από το εξωτερικό :blink:...
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι έχω παρόμοιο πρόβλημα?? Ότι sms στέλνω, πηγαίνει σε "κινέζικα" :wacko: . Συμβαίνει εδώ και 1 μήνα που γύρισα από το εξωτερικό :blink:...

 

δοκιμασε να κατεβασεις το handcent sms απο το market να δεις αν θα εξακολουθει να το κανει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από χθες το κινητό κλείνει την στιγμή που θα κλείσει η οθόνη με αποτέλεσμα για το κρατάω ανοιχτό να έχω βγάλει εντελώς την προστασία οθόνης και να καίει το **** του. Επίσης όταν μιλάω πατάω κουμπιά να μένει η οθόνη ανοιχτή διαφορετικά κλείνει το κινητό. any ideas?
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά λύστε μου μια απορία . Έχω την smoki 0.7.6 ρομ και είμαι στην wind από βδομάδα θα αλλάξω δύκτιο και θα πάω vodafon τη κάνω απλά αλλάζω sim η θέλει ξανά εγκατάσταση όλα από την αρχή???
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κατεβασεις το handcent sms απο το market να δεις αν θα εξακολουθει να το κανει..

οκ καλες οι εφαρμογες αλλα θα ηθελα να λειτουργει και η εφαρμογη του κινητου σωστα και οταν δεν εχουν να σου δωσουν λυση η HTC..

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το handcent το είχα αλλά με εκνεύριζε το γεγονός ότι κάθε φορά που ερχόταν νέο μήνυμα και το διάβαζα από αυτήν την εφαρμογή, έπρεπε να μπω να το διαβάσω και από την εφαρμογή του htc για μηνύματα ειδάλλως δεν έσβηνε η ειδοποίηση ότι έχω νέο μήνυμα :wacko: . Τεσπα, θα το δοκιμάσω... Θα διαγράψω και την εφαρμογή Greek keyboard (κάπως έτσι λέγεται) και θα αναφέρω τα αποτελέσματα..:) Edited by djalma
ορθογραφικό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...