Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα η rom cyanogen που είχα δοκιμάσει είχε ένα πολυ εκνευριστικό bug με το yahoo mail (μου έστελνε συνέχως ειδοποίηση ότι είχα email ενώ ήταν τα παλιά) και για να απαντήσω με το bluetooth έπρεπε να ξεκελιδώσω το τηλ. δεν απαντούσε με το πλήκτρο του ακουστικού. Τέλος μου έλειπε το sense. Tώρα έχω μια του smoki 0.7 με cpu στα 576mhz και πάει πιο γρήγορα από την stock. Mέχρι στιγμής δεν έχω βρεί bug ελπίζω να μείνω σε αυτήν γιατί έχω βαρεθεί να αλλάζω ρομ. Edited by VOYAGER13
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά δεν φαίνεται να επηρεάζει ιδιαίτερα....

Γενικά από ότι έχω καταλάβει μάλλον η 2.1 σε Magic φέρνει μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Σκέφτομαι να δοκιμάσω πάλι μια 1.6 να συγκρίνω... ή ακόμα και την επίσημη 1.5...γιατί μου πάει στο μυαλό ότι τα έχει παίξει η μπαταρία μου...

 

 

Eγω παλι μετα απο αρκετες ημερες μπορω να πω οτι εχω δει σημαντικη διαφορα σε σημειο, να μην το ξαναενεργοποιησω. Ειναι αισθητη η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω που οφειλεται αυτη η τεραστια διαφορα καταναλωσης μπαταριας στο κινητο αναλογως τη φορα....

 

αυτη τη φορα κρατησε...2 μερες και....

 

αρχιζω να πιστευω οτι καποια απο τις εφαρμογες που ξενινανε τρωνε πολυ μπαταρια αλλα δε ξερω ποια

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω που οφειλεται αυτη η τεραστια διαφορα καταναλωσης μπαταριας στο κινητο αναλογως τη φορα....

 

αυτη τη φορα κρατησε...2 μερες και....

 

αρχιζω να πιστευω οτι καποια απο τις εφαρμογες που ξενινανε τρωνε πολυ μπαταρια αλλα δε ξερω ποια

 

Συνηθως τα widget ειναι υποπτα. Εγω απενεργοποιησα την ενδειξη ποσοστου της μπαταριας μεσα απο το μενου cm.

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας άλλος στη rom του cyanogen 5.0.8 final να τα παίζει η κάμερα και με reboot να επανερχεται?

 

ναι εγω και το εχω αναφερει μια δυο σελιδες πιο πισω...:(

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η πρώτη δοκιμαστική έκδοση της Cyanogen 6.0.0 που στηρίζεται στο Froyo. Πληροφορίες θα βρείτε εδώ.

 

PS: Είναι για το παλιό radio και προς το παρόν δεν έχει κυκλοφορήσει το port για 32A Magic.

Link to comment
Share on other sites

Kανω καποιες δοκιμες με παλια port. Λογικα σε 10 λεπτα θα ξερω!

Οδηγος εγκαταστασης CM6 με ενα παλιο port

 

ΕDIT : ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!!

Edited by manom18x

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Kανω καποιες δοκιμες με παλια port. Λογικα σε 10 λεπτα θα ξερω!

Οδηγος εγκαταστασης CM6 με ενα παλιο port

 

ΕDIT : ΔΟΥΛΕΥΕΙ !!!

παλιο ενοεις αυτα που ειχε βγαλει ο bcrook για τα nightll builds η απο το eclair?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

παλιο ενοεις αυτα που ειχε βγαλει ο bcrook για τα nightll builds η απο το eclair?

 

Tα γραφω ολα στον οδηγο!

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις καλύτερες rom που έχω βάλει στο τηλ είναι του sanpei 2.1+sense και όταν λέμε η καλύτερη το εννοώ το μόνο κακό που δεν έχει ελληνικό μενού και δεν ανάβει το πορτοκαλί led μόνο στην πλήρη φόρτιση ανέβει το πράσινο ελληνικό πληκτρολόγιο έχω κανονικά βάζοντας από τo market το ελληνικό πληκτρολόγιο τα πάντα λειτουργούν άψογα και χωρίς κωλύματα και να η rom http://www.multiupload.com/RRWFEYLPP1

 

Είναι για όσους έχουν radio της σειράς. 6.35.xx

 

την έβαλα και μου φαίνεται καλή χωρίς bug. Αλλά το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το βάλω εσύ λες το έβαλες. ΠΩς??

 

 

Άκυρο το Έκανα.

Είναι πολύ καλή δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής , βέβαια δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η cursorsense που είχα.Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το μάρκετ που σέρνεται είναι πολύ αργό δεν ξέρω γιατί κατά τ αλλά όλα καλά.

Edited by kostas751
Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλη για οσους βαλουν τη froyo του cyanogen σε magic-G1.Oταν τελειωσετε με το sign in αφηστε το κινητο συνδεδεμενο στο ιντερνετ με wifi για αρκετη ωρα γιατι στο background κατεβαζει οτι ειχατε κατεβασει στο μαρκετ παλιοτερα.Αν πατε να εγκαταστησετε χειροκινητα ολες τις εφαρμογες θα εχετε fc's.επισης θα πρεπει να εχετε επιλεξει που θα κανει εγκατασταση τις εφαρμογες σας απο τις ρυθμισεις-cyanogenmod settings

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλη για οσους βαλουν τη froyo του cyanogen σε magic-G1.Oταν τελειωσετε με το sign in αφηστε το κινητο συνδεδεμενο στο ιντερνετ με wifi για αρκετη ωρα γιατι στο background κατεβαζει οτι ειχατε κατεβασει στο μαρκετ παλιοτερα.Αν πατε να εγκαταστησετε χειροκινητα ολες τις εφαρμογες θα εχετε fc's.επισης θα πρεπει να εχετε επιλεξει που θα κανει εγκατασταση τις εφαρμογες σας απο τις ρυθμισεις-cyanogenmod settings

 

Για αυτο εχω τοσο αργο market? Και εγω που νομιζα οτι ηταν bug

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Το port απο τον bcrook ειναι ετοιμο. Ο οδηγος εγκαταστασης ενημερωθηκε!

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκλεισε το magic μου και δεν αναβει με τπτ.

ουτε φορτιζει ουτε στον υπολογιστη αντιδρα.

ηταν φορτισμενο και εκλεισε.

μπορω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια συμβουλη παιδια,μην μπειτε στον πειρασμο να χρησιμοποιησετε την εφαρμογη rom manager αν δεν εχετε ηδη εγκατεστημενο το clockworkmod recovery.εγω το εγκατεστησα μεσω της εφαρμογης και εκανα 2 ωρες να επαναφερω το τηλεφωνο γιατι πολυ απλα δεν ειχα καθολου recovery

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=722801 καινουργιο gapps για φλασαρισμα(για το προβλημα του market),δυστυχως θα χρειαστει μαλλον να κανουμε wipe

Edited by sardas

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Με τη froyo μου κάνει συνέχεια reboot το τηλέφωνο... Έκανα και δεύτερο φλασάρισμα και πάλι τα ίδια. Θα προσπαθήσω να την περάσω πάνω από την 5 χωρίς wipe να δω μήπως στρώσει...
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Με τη froyo μου κάνει συνέχεια reboot το τηλέφωνο... Έκανα και δεύτερο φλασάρισμα και πάλι τα ίδια. Θα προσπαθήσω να την περάσω πάνω από την 5 χωρίς wipe να δω μήπως στρώσει...

 

εγω εκανα wipe και περασα τα καινουργια gapps μετα τη ρομ και σταματησαν τα reboot.Aν εξαιρεσεις το apps2sd του froyo,ολα ειναι τελεια

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εβαλαν Froyo μπορουν να χρησιμοποιησουν και το Chrome to phone. Εκανα ενα οδηγο για οσους θελουν να το δοκιμασουν.

 

Chrome to phone

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

γιατί με το apps2sd παει αργα?

 

οχι αλλα δεν ειναι σαν το apps2sd του cyanogen που ειχαμε συνηθισει.Για παραδειγμα η εφαρμογη δεν εγκαθισταται ολοκληρη στην sd αλλα καποιο μερος αυτης παει στη μνημη του τηλεφωνου.Επισης καποιες εφαρμογες μπορουν να εγκατσταθουν μονο στο τηλεφωνο

πχ οσες εφαρμογες εχουν widget,για να λειτουργησουν σωστα.

 

Απο εσας που περασατε το froyo στο magic εχει βρει κανεις καποιο gps program που να δουλευει????

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις περασει πανω απο την cyanogen 5.0.8 την 6;

 

αν ναι, πρεπει να περαστιε και το νεο gapps που αναφερουν αλλοι χρηστες νωριτερα η εινια μονο για τα G1;

 

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκλεισε το magic μου και δεν αναβει με τπτ.

ουτε φορτιζει ουτε στον υπολογιστη αντιδρα.

ηταν φορτισμενο και εκλεισε.

μπορω να κανω κατι?

 

 

κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...