Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το engineering SPL 1.76.2007 , μπορω να κατεβω απο 6.35xxx που ειμαι τωρα, σε radio 3.22 xxx, ή πρεπει να αλλαξω και το SPL?
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το engineering SPL 1.76.2007 , μπορω να κατεβω απο 6.35xxx που ειμαι τωρα, σε radio 3.22 xxx, ή πρεπει να αλλαξω και το SPL?

 

Πρέπει να αλλάξεις και SPL σε 1.33.xx.xx.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχει κανεις εμπειρια με προγραμματα για remote access?συγκεκριμενα εβαλα το xtralogic αλλα δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω στον υπολογιστη μου. μπορει να με βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις και SPL σε 1.33.xx.xx.

 

Ωχχ ..... δεν περιμενα απο την πορωση για απαντηση και περασα σε 3.22χχχ radio με SPL 1.76.2007 .... φορτωσα την 5.0.7 απο τις οδηγιες σου ..... και ειναι μπερκετι το μηχανημα .... δουλευει ρολοι :shifty: :D:D , λες να κανει στην πορεια κανα κολπο; ή θα μου τρωει την μπαταρια γρηγοροτερα; ...

 

οπως και να 'χει Βασιλη σ'ευχαριστω .... τι να κανω τωρα;..... :worry:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ωχχ ..... δεν περιμενα απο την πορωση για απαντηση και περασα σε 3.22χχχ radio με SPL 1.76.2007 .... φορτωσα την 5.0.7 απο τις οδηγιες σου ..... και ειναι μπερκετι το μηχανημα .... δουλευει ρολοι :shifty: :D:D , λες να κανει στην πορεια κανα κολπο; ή θα μου τρωει την μπαταρια γρηγοροτερα; ...

 

οπως και να 'χει Βασιλη σ'ευχαριστω .... τι να κανω τωρα;..... :worry:

 

Από τη βιασύνη σου ανακάλυψες κάτι που μέχρι τώρα δεν ήταν γνωστό. Δηλαδή, ότι η Cyanogen μπορεί να δουλέψει με το SPL 1.76.2007 και το μόνο που χρειάζεται, είναι η αλλαγή radio. Κάπως έτσι βρήκε και ο CursorSense ότι το 1.76.2007 SPL μπορεί να δουλέψει σε Magic και μετά ξεκίνησε τη ROM του.

 

Από τη στιγμή που δούλεψε, δε νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Ούτως ή άλλως η Cyanogen είναι γραμμένη για το radio 3.22.xx.xx κι εσύ το εγκατέστησες. Πώς σου φαίνεται η Cyanogen;

Link to comment
Share on other sites

Από τη βιασύνη σου ανακάλυψες κάτι που μέχρι τώρα δεν ήταν γνωστό. Δηλαδή, ότι η Cyanogen μπορεί να δουλέψει με το SPL 1.76.2007 και το μόνο που χρειάζεται, είναι η αλλαγή radio. Κάπως έτσι βρήκε και ο CursorSense ότι το 1.76.2007 SPL μπορεί να δουλέψει σε Magic και μετά ξεκίνησε τη ROM του.

 

Από τη στιγμή που δούλεψε, δε νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Ούτως ή άλλως η Cyanogen είναι γραμμένη για το radio 3.22.xx.xx κι εσύ το εγκατέστησες. Πώς σου φαίνεται η Cyanogen;

Καλημερα Βασιλη και στους λοιπους.... τωρα τελευταια βιαζομαι γενικα .... οποτε οφειλω να αποκαταστησω την πραγματικοτητα.

- Διαβαζοντας τους οδηγους σου ,θεωρησα πως αλλαζοντας radio απο 6.35 σε 3.22 θα επρεπε να αλλαξω και το SPL 1.76.2007 σε 1.33.2009 και μετα να εγκαταστησω την ρομ 5.0.7 .... στη ανυπομονησια μου φορτωσα το αρχειο του ραδιου 3.22χχχ χωρις να αλλαξω το SPL και στην συνεχεια την ρομ με τα δυο patches.

- Σημερα το πρωι απο περιεργεια μπηκα σε fastboot για να δω το SPL με την σιγουρια οτι αυτο ειναι το 1.76.2007 ..... αλλα ως δια μαγειας αυτο ειχε αλλαξει σε 1.33.2009 .... :confused: , .. προφανως το αρχειο του ραδιο 3.22χχχ περιειχε και το SPL 1.33χχχ και το φορτωσε αυτοματα.

- Σορρυ αν κουραζω με την λεπτομερη επεξηγηση ,ενδεχομενως ετσι να λειτουργει; δηλ. αλλαζοντας το ραδιο ,στο αρχειο του περιλαμβανει και το αναλογο SPL; ... :!:

 

- Η 5.0.7 μου αφησε 288 mb ελευθερα ( 130 περισσοτερα απο το sense ui ), δεν εχει τοσο ποιοτικα widgets οσο η sense ui , ειναι οπως ηταν στο απλο 1.5 ,υπαρχει μια ασαφεια οσων αφορουν την ενταση του σηματος οπως ηταν στην 1.5 αρχικα , δηλ. ανεβαινει και κατεβαινει απο 2 σλοτ σε φουλ σε ατακτα χρονικα διαστηματα ,την στιγμη που με το sense ui ( radio 6.35xxxx ) ηταν σταθερα φουλ σε συγκεκριμενα σημεια του σπιτιου :mad: . Αλλη διαφορα ειναι ο χρονος που κανει να φορτωσει μια σελιδα στον browser ,αργει και θυμιζει την προ sense εποχη .... και φυσικα η μπαταρια αδειασε σε ντε-τε χρονο ... απο χθες το βραδυ 22:00 περιπου φορτισμενο φουλ (με sense ui) ,περασα την ρομ 5.0.7 ( battery 65%) ,γενικο σεταρισμα, δημιουργια λογαριασμων μειλ και συγχρονισμο των επαφων με το google (40%), το αφησα οπως κανω καθε βραδυ σε airplane mode και σημερα στις 10:00 η μπαταρια εγινε πορτοκαλι με 29% , οποτε και το εβαλα στην φορτιση :cry: .... ειδομεν

- Κατα τα αλλα εκκινει πολυ πιο γρηγορα απο σβηστο, ειναι πιο γρηγορο στην αποκριση ,αγγιζοντας την οθονη αμεσως εμφανιζεται το μενου των επιλογων για συντομευσεις ... ενα αλλο περιεργο ειναι πως εχει και επιλογη ελληνικου μενου :blink: ,αλλα το πληκτρολογιο παραμενει αγγλικο ... ετσι κατεβασα το greek input απο το μαρκετ !!!! ... λες να εχει και ελληνικο πληκτρολογιο; δεν το εψαξα εκτενως

- Ωραιο widget καιρου ,οχι ομως με την ποιοτητα γραφικων του sense ui ,αλλα με ενσωματωμενο widget news ,το οποιο μπορεις να ρυθμισεις τι ειδησεις θελεις να βλεπεις καθως και να βαζεις δικη σου πηγη ειδησεων ... καλο αλλα οχι για ελληνικα ... τουλαχιστον απ'οσο ειδα ,αν κανω λαθος συγχωρεστε με ...

- Κατεβασα τις εφαρμογες που χρησιμοποιουσα απο το μαρκετ και επανεφερα τα backups τους και λειτουργουν κανονικα :D . Το μαρκετ αργει λιγο στην φορτωση σε σχεση με πρωτα .... αυτα τα λιγα για την ωρα ... και βλεπουμε.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Σημερα το πρωι απο περιεργεια μπηκα σε fastboot για να δω το SPL με την σιγουρια οτι αυτο ειναι το 1.76.2007 ..... αλλα ως δια μαγειας αυτο ειχε αλλαξει σε 1.33.2009 .... :confused: , .. προφανως το αρχειο του ραδιο 3.22χχχ περιειχε και το SPL 1.33χχχ και το φορτωσε αυτοματα.

- Σορρυ αν κουραζω με την λεπτομερη επεξηγηση ,ενδεχομενως ετσι να λειτουργει; δηλ. αλλαζοντας το ραδιο ,στο αρχειο του περιλαμβανει και το αναλογο SPL; ... :!:

 

Εάν ακολούθησες τις οδηγίες στο blog μου, δεν ισχύει αυτό που γράφεις για αυτόματη αλλαγή radio και SPL. Ουσιαστικά γράφεις πρώτα το radio με την εντολή:

fastboot flash radio Radio_HTC_PVT_32A_3.22.20.17.img

και μετά το 1.33.2009 SPL με την εντολή:

fastboot flash hboot hboot.img

 

Επίσης, αυτό που γράφεις για τα 288 ΜΒ μάλλον είναι κάποιο bug της Cyanogen. Δε γίνεται από τα 288 MB που υπάρχουν στη συσκευή και το 100% να είναι διαθέσιμο.

 

Για τα υπόλοιπα, είναι πάνω κάτω όπως τα περιγράφουν και άλλοι στο xda. Μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για δοκιμαστική έκδοση. Είμαι σίγουρος ότι σε λίγο καιρό θα έχουν διορθωθεί τα περισσότερα bugs.

Link to comment
Share on other sites

και φυσικα η μπαταρια αδειασε σε ντε-τε χρονο ... απο χθες το βραδυ 22:00 περιπου φορτισμενο φουλ (με sense ui) ,περασα την ρομ 5.0.7 ( battery 65%) ,γενικο σεταρισμα, δημιουργια λογαριασμων μειλ και συγχρονισμο των επαφων με το google (40%), το αφησα οπως κανω καθε βραδυ σε airplane mode και σημερα στις 10:00 η μπαταρια εγινε πορτοκαλι με 29% , οποτε και το εβαλα στην φορτιση :cry: ....

 

Οταν πρωτοεβαλα τη ρομ ειχα παρατηρησει ακριβως το ιδιο... ως δαμαγειας μετα απο 1-2 φορτησεις, νομιζω οτι αλλαξε κατα πολυ αυτο.. ξερω, ακουγεται χαζο...

απο χτες το πρωι στις 9, μεχρι αυτη τη στιγμη, ειναι στο 43%.. λογικα θα με βγαλει μεχρι τις 9-10 το βραδυ.. και πιστεψε με, δεν το αφηνω ησυχια και το βραδυ ειναι ανοιχτο κανονικα...

10% σε standby για 10-12 ωρες δεν μου φαινεται και πολυ παντως... νορμαλ θα ελεγα...

 

offtopic: δοκιμασε κανεις το fenek? με το που ανοιγει, χωρις να μου βγαζει καποιο σφαλμα, κλεινει κατευθειαν...

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εάν ακολούθησες τις οδηγίες στο blog μου, δεν ισχύει αυτό που γράφεις για αυτόματη αλλαγή radio και SPL.

fastboot flash radio Radio_HTC_PVT_32A_3.22.20.17.img

και μετά το 1.33.2009 SPL με την εντολή:

[b]fastboot flash hboot hboot.img[/b]

 

 

Επίσης, αυτό που γράφεις για τα 288 ΜΒ μάλλον είναι κάποιο bug της Cyanogen. Δε γίνεται από τα 288 MB που υπάρχουν στη συσκευή και το 100% να είναι διαθέσιμο.

 

- OK Βασιλη ..... :O , συγνωμη για την συγχυση .... ακριβως ετσι ειναι δεν θυμωμουν οτι το hboot αφορουσε στο SPL .....

 

- Απ' οσο θυμαμαι στην 1.5 προ sense ui ,ειχα 256 περιπου mb ....

 

απο χτες το πρωι στις 9, μεχρι αυτη τη στιγμη, ειναι στο 43%.. λογικα θα με βγαλει μεχρι τις 9-10 το βραδυ.. και πιστεψε με, δεν το αφηνω ησυχια και το βραδυ ειναι ανοιχτο κανονικα...

10% σε standby για 10-12 ωρες δεν μου φαινεται και πολυ παντως... νορμαλ θα ελεγα...

- Μακαρι να ειναι ετσι φιλε μου .... παντως οπως λενε θα υπαρξει ενημερωση της ρομ και σιγουρα προς το καλυτερο.

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Θα ήθελα για ακόμη μια φορά τη βοήθεια σας. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να εγκαταστήσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για internet στο magic μιας και δεν μπορούν να μου τις στείλουν από την εξυπηρέτηση πελατών της wind. Επιπλέον δεν έχω δει κάπου στο μενού πως ενεργοποιείται το wap στο κινητό αντί του wi-fi. Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Θα ήθελα για ακόμη μια φορά τη βοήθεια σας. Συγκεκριμένα δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να εγκαταστήσω χειροκίνητα τις ρυθμίσεις για internet στο magic μιας και δεν μπορούν να μου τις στείλουν από την εξυπηρέτηση πελατών της wind. Επιπλέον δεν έχω δει κάπου στο μενού πως ενεργοποιείται το wap στο κινητό αντί του wi-fi. Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

ρυθμισεις-ασυρματα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας-ονοματα σημειου προσβασης-μενου-δημιουργια νεου APN-ονομα βαζεις wind internet-APN βαζεις gint.b-online.gr(εφοσον μιλαμε για ιντερνετ και οχι για wap )-πατας μενου-αποθηκευση-επιλεγεις το apn που δημιουργησες και μετα θα εμφανιστει το συμβολο του 3G ή G πανω στη μπαρα της αρχικης οθονης

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τα "φώτα" σας σχετικά με δύο προβλήματα που μου έχουν σπάσει τα νεύρα τις τελευταίες ημέρες. Έχω το Vodafone Magic και ακολούθησα τις οδηγίες του vman για να περάσω την επίσημη ελληνική ρομ με το HTC Sense.

1) Η μπαταρία για να φορτίσει πλήρως θέλει περίπου 12 ώρες; Είναι φυσιολογικό αυτό; Φαντάζομαι όχι. Είναι χαλασμένη η μπαταρία (το κινητό είναι 20 ημερών καινούργιο) ή παίζει ρόλο ότι έχω βάλει τη ρομ με το sense;

2) Από εχθές το βράδυ δεν συνδέεται με τίποτα στο ασύρματο wi-fi του σπιτιού μου. Ενώ στις ρυθμίσεις βρίσκει το δίκτυο, το κάνω σύνδεση αλλα στην ουσία δεν συνδέεται. Δε μου βγάζει το σηματάκι του wi-fi πάνω στην μπάρα στην αρχική σελίδα. Όταν πάω να ανοίξω τον browser που λέει ότι απαιτείται σύνδεση στο ιντερνετ, ξαναπατάω ρυθμίσεις, πάω ξανά στις ρυθμίσεις για το wi-fi, το βλέπω ενεργό το ασύρματο αλλά δεν συνδέεται; Να σημειώσω πως με το iphone που έχω συνδέεται κανονικά στο ίδιο ασύρματο δίκτυο, ενώ μέχρι και εχθές έμπαινε κανονικά και το MAgic. Παίζει κανένα ρόλο που στις ρυθμίσεις του κινητού επέλεξα "Σύνδεση σε 2G μόνο δίκτυα" για εξοικονόμιση μπαταρίας;

 

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

1) Η μπαταρία για να φορτίσει πλήρως θέλει περίπου 12 ώρες; Είναι φυσιολογικό αυτό; Φαντάζομαι όχι. Είναι χαλασμένη η μπαταρία (το κινητό είναι 20 ημερών καινούργιο) ή παίζει ρόλο ότι έχω βάλει τη ρομ με το sense;

2) Από εχθές το βράδυ δεν συνδέεται με τίποτα στο ασύρματο wi-fi του σπιτιού μου. Ενώ στις ρυθμίσεις βρίσκει το δίκτυο, το κάνω σύνδεση αλλα στην ουσία δεν συνδέεται. Δε μου βγάζει το σηματάκι του wi-fi πάνω στην μπάρα στην αρχική σελίδα. Όταν πάω να ανοίξω τον browser που λέει ότι απαιτείται σύνδεση στο ιντερνετ, ξαναπατάω ρυθμίσεις, πάω ξανά στις ρυθμίσεις για το wi-fi, το βλέπω ενεργό το ασύρματο αλλά δεν συνδέεται; Να σημειώσω πως με το iphone που έχω συνδέεται κανονικά στο ίδιο ασύρματο δίκτυο, ενώ μέχρι και εχθές έμπαινε κανονικά και το MAgic. Παίζει κανένα ρόλο που στις ρυθμίσεις του κινητού επέλεξα "Σύνδεση σε 2G μόνο δίκτυα" για εξοικονόμιση μπαταρίας;

 

Η μπαταρία φορτίζει σε 2 με 2,5 ώρες. Δε φταίει η μπαταρία σου. Απλά μπες σε recovery mode και πάτησε Wipe -> Wipe battery stats. Υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί.

 

Το θέμα του wifi είναι μάλλον κάποιο κόλλημα προσωρινό και ίσως οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες ή μπορεί να είναι τελείως τυχαίο. Στη θέση σου θα έκανα ένα soft reset. Μπορείς κι αυτό να το κάνεις από recovery mode επιλέγοντας Wipe -> Wipe data/factory reset. Εννοείται ότι θα χάσεις τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασίλη, θα το δοκιμάσω,

Αν κάνω soft reset φαντάζομαι ότι δεν πειράζει τίποτα στη ρομ ή στο Sense;

Απλά κάνει ένα φορμάτ; το λειτουργικό παραμένει το ίδιο.

Θα μου θυμίσεις και πως μπαίνουμε σε recovery mode;

Edited by kostakis_1978
Link to comment
Share on other sites

To recovery mode είναι το ίδιο με το fastboot mode;

# Σβήνουμε το κινητό μας.

# Στη συνέχεια το ανοίγουμε κρατώντας πατημένο το πλήκτρο "Ενεργοποίησης/Απενεργοποίησης" και το πλήκτρο "Πίσω".

Link to comment
Share on other sites

To recovery mode είναι το ίδιο με το fastboot mode;

# Σβήνουμε το κινητό μας.

# Στη συνέχεια το ανοίγουμε κρατώντας πατημένο το πλήκτρο "Ενεργοποίησης/Απενεργοποίησης" και το πλήκτρο "Πίσω".

 

Όχι, δεν είναι το ίδιο. Αυτά υπάρχουν στα FAQs στο πρώτο post. Σε recovery μπαίνεις κρατώντας πατημένο το "Home" και πατώντας στιγμιαία το Power.

 

UPDATE:

Κυκλοφόρησε η test2 έκδοση της 5.0.7 ROM του Cyanogen. Εάν έχετε ήδη την test1, δείτε εδώ, πώς μπορείτε να την αναβαθμίσετε. Αν θέλετε να την εγκαταστήσετε για πρώτη φορά, οδηγίες θα βρείτε εδώ.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δοκίμασα να κάνω update την 5.0.7 ROM του Cyanogen ( από test1 σε test2) σύμφωνα με τις οδηγίες του vman αλλά κατέληξα να κολλάω στην αρχική οθόνη (το σήμα της vodafone :) ) για κανένα 15λεπτο.

Οπότε έκανα restore και γύρισα στην test1. Για κάποιον άλλο δούλεψε απ'ευθείας το update? Χωρίς wipe!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δοκίμασα να κάνω update την 5.0.7 ROM του Cyanogen ( από test1 σε test2) σύμφωνα με τις οδηγίες του vman αλλά κατέληξα να κολλάω στην αρχική οθόνη (το σήμα της vodafone :) ) για κανένα 15λεπτο.

Οπότε έκανα restore και γύρισα στην test1. Για κάποιον άλλο δούλεψε απ'ευθείας το update? Χωρίς wipe!

 

Χρειάζεται να βάλεις και το port για 32Α Magic. Ενημερώθηκε και ο οδηγός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τα ίδια έπαθε και γω. Οπότε έκανα wipe και ξαναπερασα τα τρία αρχεία και είναι ΟΚ.

 

Συνεχεια (τα παραπανω τα εγραφα εν κινησει):

Εμενα κολλουσε στην εκκινηση ( htc magic ) και τις δυο φορες που προσπαθησα ,βγαζοντας την μπαταρια.

Οποτε εκανα wipe και περασα την 2η εκδοση μαζι με τα 2 patches. Τωρα ολα ειναι ΟΚ.

- Πρωτες διαφορες που βλεπω ειναι πως στο σημα ,η ενδειξη 3G ,εγινε H και ο browser φορτωνει γρηγορα ,οπως στο sense :D

- Στο widget του καιρου στην test1 την μια απο τις δυο θερμοκρασιες( χαμηλοτερη-υψηλοτερη) δεν την εδειχνε ( ειχε παυλα ) ,τωρα ειναι ΟΚ

- Στην αρχικη οθονη (λουκετο-μεγαφωνο), στην 1 αν πατουσες το κουμπι του μενου ξεκλειδωνε ,τωρα πρεπει να συρεις το λουκετο επι της οθονης ,αλλιως δεν ξεκλειδωνει .

- Αυτα προς το παρον ....

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, γίνεται με κάποιο τρόπο να κάνω backup τις εφαρμογές μου για να μην τις κατεβάζω κάθε φορά απο το μάρκετ όταν αλλάζω λειτουργικό; καταντάει βαρετό ρε γμτ και μου τρώει και πολύ ώρα...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, γίνεται με κάποιο τρόπο να κάνω backup τις εφαρμογές μου για να μην τις κατεβάζω κάθε φορά απο το μάρκετ όταν αλλάζω λειτουργικό; καταντάει βαρετό ρε γμτ και μου τρώει και πολύ ώρα...

 

Αν δεν κάνεις wipe (κι εφόσον ο developer δηλώνει ότι μπορεί να εγκατασταθεί η ROM χωρίς wipe), οι εφαρμογές σου θα υπάρχουν μετά την αναβάθμιση της ROM. Στην προκειμένη περίπτωση δε φόρτωσε και στους δυο σας, γιατί δεν εγκαταστήσατε το port (κατά το copy/paste από το notepad που έγραφα, πήρα λάθος προσχέδιο του οδηγού).

 

Διαφορετικά, μπορείς να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή backup, όπως η Titanium backup, η οποία σου δίνει τη δυνατότητα να αποθηκεύεις εφαρμογές και ρυθμίσεις στην κάρτα σου και να τα επαναφέρεις μετά από "καθαρή" εγκατάσταση μιας ROM. Ωστόσο, αν πρόκειται για διαφορετικές ROM πχ το backup έγινε στη Cyanogen κι εσύ πας να το επαναφέρεις στην επίσημη ελληνική, το πιθανότερο είναι ότι δε θα δουλέψει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τώρα μετά από αρκετές δοκιμές την cursorsense 1.2.6.1 είμαι πολύ ευχαριστημένος το κινητό πάει σφαίρα και όχι μόνο.

προσέξτε όμως τη μου έκανε το magic 3,4 φορές τώρα τελευταία .Με πήραν τηλέφωνο και ενώ έδειχνε (σε αυτόν που με έπερνε) ότι καλεί κανονικά το κινητό δεν έκανε τίποτα σαν να μην με καλούσε κανένας ,ούτε μετά ήρθε μήνυμα για αναπάντητη . Όταν προσπάθησα εκείνη τη στιγμή να κάνω κλήση εγώ δείχνει ότι παει να καλέσει κανονικά και τότε για μισό λεπτό περίπου κολλάει και μετά τερματίζει την κλήση. Τότε κάνω επανεκκίνηση και στο τηλέφωνο μετά όλα κανονικά λειτουργούν .δεν το κάνει πάντα έτυχε μέχρι στιγμής 3,4 φορές.

Τι φταίει η ROM η το κινητό??????

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ λίγο θέμα με τη μπαταρία. Αν δεν το κλείσω δεν υπάρχει περίπτωση να πρασινίσει η ένδειξη όσες ώρες και να το αφήσω. Και το ποσοστό κάθεται στο 9Χ%. Προφανώς δε φορτίζει πια, αλλά το κινητό δεν το καταλαβαίνει. Αν το σβήσω, σε λίγα δευτερόλεπτα γίνεται πράσινο. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό; Recovery ROM κτλ δεν έχω.

 

Επίσης γενικά, μετά την αναβάθμιση της επίσημης ROM, κάνει πολύ περισσότερη ώρα να φορτίσει όταν είναι ανοιχτό σε σχέση με κλειστό.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ λίγο θέμα με τη μπαταρία. Αν δεν το κλείσω δεν υπάρχει περίπτωση να πρασινίσει η ένδειξη όσες ώρες και να το αφήσω. Και το ποσοστό κάθεται στο 9Χ%. Προφανώς δε φορτίζει πια, αλλά το κινητό δεν το καταλαβαίνει. Αν το σβήσω, σε λίγα δευτερόλεπτα γίνεται πράσινο. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό; Recovery ROM κτλ δεν έχω.

 

Επίσης γενικά, μετά την αναβάθμιση της επίσημης ROM, κάνει πολύ περισσότερη ώρα να φορτίσει όταν είναι ανοιχτό σε σχέση με κλειστό.

την cyanogen εχεις? δεν καταλαβα :p

δοκιμασε να κανεις ενα soft reset!

 

παντως γενικα ρε παιδια πως γινεται σε καποιον να κανει ενα προβλημα, σε καποιον αλλλο οχι? αυτο μου δινει την εντυπωση (χωρις να μαι και σιγουρος) οτι κατι παει στραβα κατα την εγκατασταση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...