Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θοδωρη επειδη η GTX ρομ 22 May ειναι πανεμορφη (και γρηγορη!!!ομολογω δεν το περιμενα...) αλλα καταπινει καλαμακι την μπαταρια ποια προτινεις να βαλω μεταξυ CookieHomeTab και Standard 22May;Δεν πιστευω να εχει βγει και πιο καινουρια...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θοδωρη επειδη η GTX ρομ 22 May ειναι πανεμορφη (και γρηγορη!!!ομολογω δεν το περιμενα...) αλλα καταπινει καλαμακι την μπαταρια ποια προτινεις να βαλω μεταξυ CookieHomeTab και Standard 22May;Δεν πιστευω να εχει βγει και πιο καινουρια...

 

(Δεν με λένε Θοδωρή :lol: αλλά εκφράζω και εγώ την άποψη μου πάνω σε αυτό....)

Λέω να βάλεις την May 28 με CookieHomeTab που είναι για εμένα η πιο καλή έκδοση πάνω στο sense....:cool:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

(Δεν με λένε Θοδωρή :lol: αλλά εκφράζω και εγώ την άποψη μου πάνω σε αυτό....)

Λέω να βάλεις την May 28 με CookieHomeTab που είναι για εμένα η πιο καλή έκδοση πάνω στο sense....:cool:

 

Αφου την εχεις δοκιμασει και την ειδες καλη θα την βαλω.Απο καταναλωση μπαταριας πως τα παει;

Υγ.Αντε αφου οι ιδιοι κι οι ιδιοι ποσταρουμε εδω πειτε τα ονοματα σας ρε παιδες.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

για έναν μέσο χρήστη το wildfire είναι μια χαρά και επίσης θεωρείς τα windows καλύτερα από android? ta windows 6.Χ πεθαίνουν...όταν βγούν τα 7 μιλάμε. και εγώ έχω cooked rom που είναι πολύ γρήγορα αλλά δεν θα ξαναπαιρνα κινητό με windows 6.x..

και μην ξεχνάς εμείς δώσαμε 450-500ε αν θυμάμαι καλά και το wildfire κάνει ~300.

 

P.s αφού είναι το καλύτερο κινητό υπάρχει τρόπος να το ξεφορτωθώ? :D το χω 1 χρόνο(από expansys) πολύ προσεκτική χρήση πάντα είχα θήκη σιλικόνης και screen protector άρα δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά + έχω άλλα πράγματα όπως φορτιστή αυτοκινήτου κλπ.... οπότε πόσο πάει το d2 περίπου?

 

1) ναι θεωρώ τα Windows Mobile 6, το καλύτερο λογισμικό που έχει βγεί ποτέ μέχρι σήμερα σε θέμα pda και δυνατοτήτων. απο που και ως που τα 6.x πεθαίνουν? επειδή η Microsoft βγάζει την αηδία που λέγεται Mobile 7? τα 6.χ δεν πρόκειτε να πεθάνουν ποτέ. εδώ είσαι και εδώ είμαι.

 

2) επίσης μην ξεχνάς ότι το D2 βγήκε πριν απο 1 χρόνο πάνω κάτω, και η τιμή του ήταν και είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή. μετά απο ένα χρόνο, η htc έρχεται να μας πουλήσει σχεδόν το ίδιο hardware με 100 ευρώ κάτω. που είναι το παράξενο?

 

3) άμα δεν σ'αρέσει, με 100 ευρώ στο αγοράζω εγώ που μ'αρέσει.

 

το πρωτο το πηρα,το ανοιξα με χαρα,το δουλεψα επιμονα για μια μερα,μπορω να πω οτι εχει πολυ καλη αποκριση σαν κινητο,μου εσπασε τα νευρα σαν λειτουργικο(android) και την αλλη μερα το επεστρεψα(ευτυχως το πηραν πισω) και πηρα το πολυεργαλειο που λεγεται diamond 2.

κι εγω νομιζω οτι δεν θα το αλλαξω με τιποτα.

 

ορίστε ένας λογικός άνθρωπος που ξέρει τι λέει.:)

 

Θοδωρη επειδη η GTX ρομ 22 May ειναι πανεμορφη (και γρηγορη!!!ομολογω δεν το περιμενα...) αλλα καταπινει καλαμακι την μπαταρια ποια προτινεις να βαλω μεταξυ CookieHomeTab και Standard 22May;Δεν πιστευω να εχει βγει και πιο καινουρια...

 

CookieHomeTab βάλε. η 22 May με την 28 May έχουν γελοίες διαφορές, οπότε όποια και αν βάλεις το ίδιο είναι. βάλε την 28 να έχεις την τελευταία. εγώ έχω την 22

 

 

Αφου την εχεις δοκιμασει και την ειδες καλη θα την βαλω.Απο καταναλωση μπαταριας πως τα παει;

Υγ.Αντε αφου οι ιδιοι κι οι ιδιοι ποσταρουμε εδω πειτε τα ονοματα σας ρε παιδες.

 

απο κατανάλωση με τα tweaks μου βγάζω μέχρι 3 μέρες ανάλογα τη χρήση που του κάνω. 2 μέρες μου βγάζει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

με 200ε λιγότερο εννοείς. εκτός αν μετράς την τωρινή τιμή.

επίσης έχει multi touch, έχει φλας που λείπει απτο d2 και διάφορες άλλες $#$ που για μένα δεν είναι και σημαντικές εξάλλου.

 

επίσης το d2 μάθαμε τα φλασαρίσματα τις radio τα hard spl κλπ... οπότε για έναν απλό χρήστη μέχρι να το φτιάξει και να βάλει 6.5.3 του energy me CHT να πηγαίνει γρήγορα και να έχει όλα τα +++ του λειτουργικού θέλει δουλειά και πολλοί είναι ακόμα με τα stock 6.1 που είχε.

 

τα windows όταν βγήκαν τον 1ο χρόνο είχαν τόσες δυνατότητες όσο το android ;

 

γιαυτό είπα για το wildfire που είναι συμπαθητικό κινητό με ένα καινούργιο λειτουργικό πολλά υποσχόμενο...

 

και εγώ d2 έχω και σου πα είμαι ευχαριστημένος όταν έκανα την αγορά πριν 1 χρόνο γιατί δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε 3.2inch με windows μέχρι τώρα.

και φυσικά 100ε δεν το δίνω...γενικά δεν είμαι αυτής της φιλοσοφίας γιατί δεν αξίζει...

 

 

και μια ερώτηση για όποιον ξέρει....έχω στο outlook τις επαφές και ημερολόγιο κάθε φορά που φλασάρω ρομ τα κάνω sync αμέσως. Αν θέλω να κρατάω backup γενικά όλα αυτά απτο outlook με τις επαφές(+φώτος) και ημερολόγια σε τι μορφή πρέπει να γίνουν export; γιατί έχει πολλές επιλογές.

EDIT βσκ πρέπει να το βρήκα... είναι το file->archive σε .pst μορφή, σωστά;...εγώ προσπαθούσα να το κάνω απτό export

Edited by heav3n
Link to comment
Share on other sites

με την τωρινή τιμή μιλάω φυσικά, μιας και το wildfire κυκλοφορεί τώρα.

 

το multi-touch είναι π@π@ρ1ες. πες μου ΕΝΑ λόγο το οποίο είναι must-have στην ζωή του χρήστη, και δεν θα ξαναπώ τίποτα για το multi-touch. το flash οκ, καταλάβανε ότι το D2 έχει θέμα στις σκοτεινές φωτογραφίες και το φτιάξανε με το LED πλέον.

 

για μένα στα pda δεν υπάρχουν απλοί χρήστες. ή ξέρεις ή δεν ξέρεις. αν δεν ξέρεις, και αν σ'αρέσει θα μάθεις, διαφορετικά απλώς έχεις αγοράσει μια Ferrari, για να πηγαίνεις μέχρι το περίπτερο. ακόμα όμως και για αυτούς που δεν ξέρουν, η HTC έχει φτιάξει ένα καταπληκτικό today το οποίο βοηθάει και τον πιο άσχετο χρήστη. το ίδιο μενού εν μέρει φτιάχνουν και στο android με το Sense. όσα android δεν έχουν το Sense, δεν είναι για κανένα λόγο εύχρηστα για τους απλούς χρήστες όπως λες.

 

όσο αφορά το άλλο που είπες περι δυνατοτήτων...

όταν η Microsoft έβγαλε τα Windows Mobile, οι άλλες εταιρίες κρέμονταν απο τα δέντρα ακόμα σε αυτό το τομέα. πήγαν, έδωσαν εκκατομύρια σε έρευνες, φτιάξανε ένα λογισμικό, και μετά απο μερικά χρόνια ήρθε ο μάγκας με την Apple, είπε... αααα έτσι το κάνανε, αυτό το λάθος κάνανε, αυτό θα μπορούσαν να το κάνουν καλύτερα, πήρε και εμπειρία χρηστών, και έφτιαξε ένα νέο περιβάλλον το οποίο το ονόμασε iPhone. μετά ήρθε η Google, λέει ας τους εκμεταλλευτώ τώρα και τους 2, να δω τι καλύτερο μπορώ να φτιάξω πάνω στην εμπειρία τους και την έρευνά τους, και τότε είχαμε το Android.

 

όλες οι πλατφόρμες μπορούν να έχουν ακριβώς τις ίδιες δυνατότητες. απλώς μερικά πράγματα επιλέγουν να μην τα προσφέρουν, άλλα πράγματα αποφασίζουν να τα κάνουν αλλιώς.

 

το μόνο που κάνει μια πλατφόρμα ξεχωριστή είναι το software της. όσα περισσότερα προγράμματα μπορείς να φτιάξεις πάνω σε μια πλατφόρμα και όσο περισσότερο μπορείς να τα "πειράξεις", και όσο πιο εύκολα και γρήγορα, τόσο πιο πολύ θα ανεβαίνει αυτή η πλατφόρμα στα μάτια των καταναλωτών.

 

αυτή τη στιγμή επειδή τα Windows Mobile 6.χ είναι στην αγορά πάρα πολλά χρόνια, με εκκατομύρια εφαρμογές που υπάρχουν και θα υπάρξουν, και επειδή είναι ένα λειτουργικό το οποίο σε αφήνει να πειράξεις σχεδόν τα πάντα πάνω του και να το φέρεις εκεί που θες ΕΣΥ , όπως και όποτε θες, είναι για μένα και για ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των χρηστών, η καλύτερη πλατφόρμα.για αυτό λοιπόν, εκτός απο το Flash που έχει το Wildfire , δεν υπάρχει τίποτα να συγκρίνουμε μιας και το android είναι απλώς ένα υποσχόμενο λειτουργικό, ενώ τα 6.X μας υποσχέθηκαν πριν χρόνια, και κράτησαν το λόγο τους μέχρι σήμερα.

 

χίλια συγνώμη που ίσως νομίσετε ότι μετέτρεψα αυτό το ποστ σε ένα τύπο "διαμάχης" μεταξύ πλατφόρμας, αλλά στην πραγματικότητα είναι ένας τύπος "διαμάχης" μεταξύ της γνώμης μου και του heav3n. μην σκέφτεσαι εμένα ή εσένα. σκέψου πόσο εύκολο είναι για τους απλούς χρήστες να χρησιμοποιήσουν και να καταλάβουν αυτές τις 2 πλατφόρμες.

 

π.χ βλέπε τι είπε ο tarif16nikos.

 

αυτά και συγνώμη για το ύφος ή ότι άλλο. απλώς η γνώμη μου

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

όταν αγοράσαμε το d2 δεν έλεγες πάει η ms να βγάλει 6.5 λειτουργικό θα ναι αποτυχία και γιατί δεν πήγαινε κατευθίαν στο 7? τώρα το 6.5 έγινε το καλύτερο? εκτός αν δεν θυμάμαι σωστά....εγώ πάντως βλέπω το sense δίνει όλη την λειτουργικότητα και όχι τα 6.5. Να υποθέσω δεν φοράς titanium;

 

μέσος χρήστης υπάρχει δεν ασχολούνται όλοι σαν εμάς. η χαζογκόμενα το θέλει το κιν να μην χάσει κάνα update στο fb ή κανα tweet....γιαυτό παίρνει iphone ή θα πάρει android που είναι πιο οικονομικό....και γενικά ο κάθε χρήστης που δεν έχει χρόνο κάθε φορά να φλασάρει ρομ...αυτό λέμε. είναι πιο έτοιμο.

 

ps. εγώ πάντως θέλω να χω στο sense2.5 στην αρχική εκεί που μ λέει τις κλήσεις και τα sms,email να μου βγάζει από το sbp wireless πόσο internet χρησιμοποίησα αλλά δεν νομίζω να γίνεται να το βάλω εκεί...ενώ με τα widget του android είναι πολύ απλό

 

υπόψην έχω πρότυπο τον bill gates από 3 χρονών :p και ασχολούμε με εργαλεία ms λόγω σχολής/διπλωματικής/κλπ οπότε δεν τα λέω αυτά επειδή είμαι αντι-ms :cool:

 

τεσπα φτάνει το Offtopic :cool:

Link to comment
Share on other sites

1) Θα στείλω e-mail στον energy να μην βγάζει κάθε 4 μέρες rom!!!!:lol::D

δεν γίνετε άλλο πια!!!!!:lol::lol:

2) Πάνω στην εμπειρία μου στα κινητά iphone,android,wm δίνω ένα +1 στα android γιατί η google το έχει κάνει πιο ανοιχτό λογισμικό και ωραίο σε εμφάνιση που σε 2-3 χρονάκια θα κυριαρχεί παντού... για αυτό υπομονή....:)

όσο για iphone vs wm απλά παιδιά απευθύνονται σε άλλο αγοραστικό κοινό...

πχ. είναι για έμενα τα wm που ασχολούμαι και με τους υπολογιστές και τους πειράζω συνέχεια(είμαι πολύ pro σε αυτό!!!:p)

ασχολούμαι και με το κινητό δηλαδή αφιερώνω χρόνο σε αυτά και εχω και ένα Α επίπεδο γνώσεων πάνω σε αυτά....:cool:

Ενώ το iphone θα το πάρει ένας χρήστης που δεν αφιερώνει χρόνο σε αυτά ή δεν έχει χρόνο γιατί στο iphone κατεβάζεις κατευθείαν τις εφαρμογές είναι πιο απλό για τον μέσο χρήστη στον χειρισμό που δεν έχει πολλές γνώσεις πάνω σε αυτά,όπως τα mac που είναι και αυτά πολύ εύχρηστα για αρχάριους...;)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ακόμα στην αρχή και δεν μπορώ να καταλάβω....τί είναι τα 1) cht 2)CookieHomeTab και 3) Standard 22May ?

Ευχαριστώ

no sig...
Link to comment
Share on other sites

1) Θα στείλω e-mail στον energy να μην βγάζει κάθε 4 μέρες rom!!!!:lol::D

δεν γίνετε άλλο πια!!!!!:lol::lol:

2) Πάνω στην εμπειρία μου στα κινητά iphone,android,wm δίνω ένα +1 στα android γιατί η google το έχει κάνει πιο ανοιχτό λογισμικό και ωραίο σε εμφάνιση που σε 2-3 χρονάκια θα κυριαρχεί παντού... για αυτό υπομονή....:)

όσο για iphone vs wm απλά παιδιά απευθύνονται σε άλλο αγοραστικό κοινό...

πχ. είναι για έμενα τα wm που ασχολούμαι και με τους υπολογιστές και τους πειράζω συνέχεια(είμαι πολύ pro σε αυτό!!!:p)

ασχολούμαι και με το κινητό δηλαδή αφιερώνω χρόνο σε αυτά και εχω και ένα Α επίπεδο γνώσεων πάνω σε αυτά....:cool:

Ενώ το iphone θα το πάρει ένας χρήστης που δεν αφιερώνει χρόνο σε αυτά ή δεν έχει χρόνο γιατί στο iphone κατεβάζεις κατευθείαν τις εφαρμογές είναι πιο απλό για τον μέσο χρήστη στον χειρισμό που δεν έχει πολλές γνώσεις πάνω σε αυτά,όπως τα mac που είναι και αυτά πολύ εύχρηστα για αρχάριους...;)

 

Συμφωνω εν μερει γιατι παντως και το iphone που το ειχα 2,5 χρονια σου δινει επιλογες αν θελεις οπως εγω να το κανεις κομπολοι,μπορεις να πειραξεις τα παντα,παρολο που δεν εχω γνωσεις απο mac!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα....δεν μπορω να συνδεσω το τηλεφωνο με κανεναν υπολογιστη μεσω usb...εχω δοκιμασει σε 7 και XP...ολα αυτα νομιζω εγιναν αφου εκανα πρωτη φορα συνχρονισμο μεσω bluetooth....απο κει κ περα δεν το βλεπουν καν οι υπολογιστες,ενω φορτιζει οταν ειναι συνδεδεμενο....εχω κανει hard reset αλλα τπτ....εχω αλλαξει καλωδια,θυρες κτλ....εχω τα επισημα 6.5....καθε βοηθεια δεκτη.....
Link to comment
Share on other sites

WebVirus τα cab σου για την μπαταρία δουλεύουν στην maxsense έκδοση??

Gargas δοκίμασε το activesync άμα έχεις xp ή το windows mobile center άμα έχεις vista ή 7αρια, επίσης άμα έχεις το eset το καινούργιο σβήσε το firewall και ξαναπροσπάθησε σύνδεση με το κινητό (το λέω επειδή εμένα μου το έκοβε το antivirus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειχα φιλε,αλλα τπτ....οχι δε νεχω το εσετ....

δεν πειράζει δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το firewall ότι και να έχεις, αα και απο το κινητό θα επιλέξεις την πρώτη επιλογή που σου βγάζει όταν το συνδέεις, και επίσης κάνε κατάργηση απο την δειαχείρηση συσκευών την συσκευή και ξαναεγκατέστησέ την προσπαθόντας μέσω του win updates

Link to comment
Share on other sites

WebVirus τα cab σου για την μπαταρία δουλεύουν στην maxsense έκδοση??

 

ναι κανονικά. μην μου πείς ότι σ'αρέσει το max sense. μόνο που το βλέπω τρελαίνομαι. (γούστα είναι αυτά). ο max δανείστηκε τις βιβλιοθήκες της HTC, έκλεψε την ιδέα του UI της Samsung και βουαλά. αυτό που δεν μ'αρέσει, είναι το πόσο δύσκολα πας εκεί που θες.

 

παραδέχομαι πάντως ότι έκανε πολύ μεγάλη δουλειά, και ότι η HTC δεν θα αναγνωρίζει ότι αυτό που τρέχει απο πίσω, είναι το δικό της εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά. μην μου πείς ότι σ'αρέσει το max sense. μόνο που το βλέπω τρελαίνομαι. (γούστα είναι αυτά). ο max δανείστηκε τις βιβλιοθήκες της HTC, έκλεψε την ιδέα του UI της Samsung και βουαλά. αυτό που δεν μ'αρέσει, είναι το πόσο δύσκολα πας εκεί που θες.

 

παραδέχομαι πάντως ότι έκανε πολύ μεγάλη δουλειά, και ότι η HTC δεν θα αναγνωρίζει ότι αυτό που τρέχει απο πίσω, είναι το δικό της εργαλείο.

έχω 5 λεπτά που το έβαλα ακόμα το μαθαίνω είναι όντος λίγο δύσκολο, αλλά δεν μπορώ να πώ απο τα πρώτα 5 λεπτά ότι είναι χάλια ας πούμε επειδή ο max δανείστηκε τις βιβλιοθήκες της HTC, έκλεψε την ιδέα του UI της Samsung και βουαλά. :P...

Link to comment
Share on other sites

όχι με παρεξήγησες. δεν είπα ότι είναι χάλια επειδή ο max δανείστηκε τις βιβλιοθήκες της HTC, έκλεψε την ιδέα του UI της Samsung και βουαλά.

 

είναι χάλια τέλος. :D

 

(γνώμες ξαναλέω)

Link to comment
Share on other sites

όχι με παρεξήγησες. δεν είπα ότι είναι χάλια επειδή ο max δανείστηκε τις βιβλιοθήκες της HTC, έκλεψε την ιδέα του UI της Samsung και βουαλά.

 

είναι χάλια τέλος. :D

 

(γνώμες ξαναλέω)

απο ομορφιά απο τι? επειδή ότι λειτουργίες έκανες με το cookie dinik κάνεις και με αυτο..

Link to comment
Share on other sites

απο εύκολη, και γρήγορη πρόσβαση. σίγουρα μπορείς να φέρεις το πράγμα στα μέτρα σου. αλλά αν θέλω ενα σωρό κλικ, για να πάω στις αγαπημένες επαφές. ή το start ή άλλα πράγματα, τότε άστα να πάνε. έχει πάει και έχει βάλει και 500 χιλιάδες μενού στο taskbar, το οποίο μικραίνει ή εξαφανίζεται, αλλά πάλι χάνεις την λειτουργικότητα. μπορεί να κάνω λάθος ο χρόνος θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

απο εύκολη, και γρήγορη πρόσβαση. σίγουρα μπορείς να φέρεις το πράγμα στα μέτρα σου. αλλά αν θέλω ενα σωρό κλικ, για να πάω στις αγαπημένες επαφές. ή το start ή άλλα πράγματα, τότε άστα να πάνε. έχει πάει και έχει βάλει και 500 χιλιάδες μενού στο taskbar, το οποίο μικραίνει ή εξαφανίζεται, αλλά πάλι χάνεις την λειτουργικότητα. μπορεί να κάνω λάθος ο χρόνος θα δείξει

μιλάμε πάντα για την τελευταία rom του energy? αυτή της 2 ιουνίου που συνδιάζει sense και android? επειδή για το στάρτ θέλει ένα εικονίδιο μόνο να πατήσεις, ή πατάς και το hardware key, και για της επαφές πατάς 2 κλικ σιγά.., τέλως πάντον, όλα αυτά εννοείτε ότι τα συζητάμε γιατί έτσι πρέπει να ξέρουνε και τα άλλα μέλη που θέλουν να δοκιμάσουν το maxsense τι περιέχει και τα λοιπά..

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μιλάω για την energy. μιλάω για το κανονικό το πρόγραμμα το max sense χωρίς tweaks και ιστορίες απο τον energy. δεν έχω φορτώσει την ρομ του energy οπότε δεν ξέρω πως δείχνει εκεί το max sense
Link to comment
Share on other sites

ps. εγώ πάντως θέλω να χω στο sense2.5 στην αρχική εκεί που μ λέει τις κλήσεις και τα sms,email να μου βγάζει από το sbp wireless πόσο internet χρησιμοποίησα αλλά δεν νομίζω να γίνεται να το βάλω εκεί...ενώ με τα widget του android είναι πολύ απλό

 

:

 

Δε ξερω αν εχετε το ιδιο Sence με το HD2 αλλα κανε 1 ερωτηση εκει μιας κ το κατω αριστερο soft button αλλαζει με καποιο tweek,ειδικα αν θες να εχεις τη καμερα σε αυτο το button υπαρχει ετοιμο cab.

 

Επισεις αν σου αρεσουν τοσο πολυ τα wingets βαλε το spb shell 3.5 που ειναι απλα φανταστικο,εγω π.χ. και με 1 εξτρα θεμα πανω του το ειχα τιγκαρι στις home pages και στα wingets(απο ενδειξη μπαταριας και λουκετακι κλειδωματος εως to sbp wireless που χρειαζεσαι) πολλα απο αυτα μαλιστα αορατα στο ματι και 1 μηνα το ειχα ευχαριστηθη απλα ξαναγυρισα στο sense λογο του tab με το καιρο και τις πολλαπλες πολεις που εχει και το χρειαζομαι αυτη τη στιγμη!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το maxsence έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είναι η πρώτη σταθερή έκδοση, οπότε έχει κάποια bugs. Αλλά πιστεύω ότι σε επόμενες εκδόσεις να βελτιωθεί και να υπάρξουν και περισσότερα widgets.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχετε το ιδιο Sence με το HD2 αλλα κανε 1 ερωτηση εκει μιας κ το κατω αριστερο soft button αλλαζει με καποιο tweek,ειδικα αν θες να εχεις τη καμερα σε αυτο το button υπαρχει ετοιμο cab.

 

Επισεις αν σου αρεσουν τοσο πολυ τα wingets βαλε το spb shell 3.5 που ειναι απλα φανταστικο,εγω π.χ. και με 1 εξτρα θεμα πανω του το ειχα τιγκαρι στις home pages και στα wingets(απο ενδειξη μπαταριας και λουκετακι κλειδωματος εως to sbp wireless που χρειαζεσαι) πολλα απο αυτα μαλιστα αορατα στο ματι και 1 μηνα το ειχα ευχαριστηθη απλα ξαναγυρισα στο sense λογο του tab με το καιρο και τις πολλαπλες πολεις που εχει και το χρειαζομαι αυτη τη στιγμη!:)

 

 

thx για την απάντηση αυτό με το soft button το ξέρω αλλά θέλω να το δείχνει απλά, όχι να πατάς κάποιο κουμπί. Και επίσης το spb shell δεν μαρέσει και πολύ προτιμώ το Sense. Tο μόνο που μπορεί να γίνει είναι ίσως με κάποιο extra tab MTP αλλά στην ρομ του energy κολλάει το συμπαν όταν το βαλα (το είχα παλιά στα 6.1) αλλά και παλι ένα ταβ μόνο γιαυτό δεν είναι βολικό....το καλό θα ήταν σαν android στο κενό που έχει η κεντρική να βάλω το widgetaki με το wireless.

 

Αλλά άλλο android που είναι για μένα το πιο ωραίο και βολικό UI και άλλo το WM :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...