Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

σήμερα το πρωί άνοιξα το κινητό μου και βλέπω αυτό παρακάτω, αντι για την κλασική οθόνη που εχω συνηθίσει. Επανεκκινήσεις και πάλι τίποτα.

Εχω την rom του duty.

Γνωρίζετε κάτι γι αυτό? Καθε βοήθεια ή γνώμη δεκτή.

 

http://img830.imageshack.us/img830/6173/dsc05696e.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Για κάποιο λόγο έχει απενεργοποιηθεί το sense. Πήγαινε στις ρυθμίσεις του Today να το ενεργοποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σ ευχαριστώ.

Προχτές το πρωι η ώρα δεν ήταν η σωστή. Σήμερα αυτό. Γιατί δεν κρατάει τις ρυθμίσεις? Μήπως εμφανίζει σημάδια κόπωσης....αντικατάστασης?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
εβαλεσ στο diamond 2 androis ή πηρες αλλο κινητο???

 

Σε ποιον απευθύνεσαι; Αν θέλεις Android, πάρε μια συσκευή με Android, αυτή ποτέ δεν θα σε καλύψει για αυτή τη δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες,

Θα ήθελα την βοηθεια σας διότι επεσε στα χέρια μου ένα HTC Diamond 2

και θα ήθελα να του κανω καποια αναβάθμιση δεν ξερώ format αν γινεται βασικά... διότι απο την πολύ χρήση πηγαίνει καπως αργά.. και φυσικα να το αδειάσω εντελώς διοτι θα αλλάξει χρήστη.

 

υπαρχει καποιος οδηγός ;

επισης που μπορω να βρω το serial number απο τα χαρτια του κουτιού ;? διοτι μπηκα εδω για αναβάθμιση rom http://www.htc.com/gr/SupportDownloa...at=2&dl_id=912 και μου το ζηταει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω αλλά δε βλέπω κανέναν να απαντά. :(

 

Δεν εχει αντιμετωπισει κανενας αλλος το ιδιο?

βαλανε ολοι android?

 

τι πρόβλημα έχετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παίδες,

Θα ήθελα την βοηθεια σας διότι επεσε στα χέρια μου ένα HTC Diamond 2

και θα ήθελα να του κανω καποια αναβάθμιση δεν ξερώ format αν γινεται βασικά... διότι απο την πολύ χρήση πηγαίνει καπως αργά.. και φυσικα να το αδειάσω εντελώς διοτι θα αλλάξει χρήστη.

 

Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post, θα βρεις χρήσιμα link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη rom android που υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμη για αυτό το κινητό; Αν έχετε και αγγλικές οδηγίες θα σας είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ.

 

Το ίδιο και για windows mobile...

Edited by energeiakos
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
τι πρόβλημα έχετε?
Το κινητό δεν συγχρονίζει τις επαφές με τον Η/Υ.

 

Εδώ και σχεδόν 3 εβδομάδες δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση τον καιρό και βγάζει μήνυμα σφάλματος. Σε άλλες εφαρμογές η σύνδεση είναι κανονική. Καμιά ιδέα;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και σχεδόν 3 εβδομάδες δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση τον καιρό και βγάζει μήνυμα σφάλματος. Σε άλλες εφαρμογές η σύνδεση είναι κανονική. Καμιά ιδέα;

 

Παλιά όταν είχα αυτό το πρόβλημα έφταιγε η RADIO ROM. Μόλις την αναβάθμισα το ξεπέρασε. Αν δεν έχεις αλλάξει ROM και έγινε από ‘μόνο του’ δεν γνωρίζω τι φταίει πέρα από το να έχεις το time zone σωστά σε dmt +2 τα regional settings σε Greek και να έχεις τσεκάρει και τις 2 επιλογές στο location που χρειάζονται.

y4
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και σχεδόν 3 εβδομάδες δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση τον καιρό και βγάζει μήνυμα σφάλματος. Σε άλλες εφαρμογές η σύνδεση είναι κανονική. Καμιά ιδέα;

ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071&page=1383

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η καλύτερη rom android που υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμη για αυτό το κινητό; Αν έχετε και αγγλικές οδηγίες θα σας είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ.

 

Το ίδιο και για windows mobile...

 

Ελα σορρυ τωρα το ειδα.

 

 

WM: Energy Rom.

 

Android : XDAndroid GBX0B 2.3.7 Τρεχει απο καρτα μνημης. Ολες οι οδηγιες ειναι στα αγγλικα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παλιά όταν είχα αυτό το πρόβλημα έφταιγε η RADIO ROM. Μόλις την αναβάθμισα το ξεπέρασε. Αν δεν έχεις αλλάξει ROM και έγινε από ‘μόνο του’ δεν γνωρίζω τι φταίει πέρα από το να έχεις το time zone σωστά σε dmt +2 τα regional settings σε Greek και να έχεις τσεκάρει και τις 2 επιλογές στο location που χρειάζονται.
Όχι όχι, δεν έκανα κάτι.

 

Ναι αυτό ήταν. Έκανα την διαδικασία και τώρα όλα καλά. Ευχαριστώ εσένα και όσους έκαναν τον κόπο να ασχοληθούν.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Που μπορώ να βρω skins για το Spb Mobile Shell 3.5.5 που να λειτουργούν?? Κατάβασα αυτό αλλά δεν λειτουργεί.

 

http://www.imarche.net/omnia/fullpacks.php

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ελα σορρυ τωρα το ειδα.

 

 

WM: Energy Rom.

 

Android : XDAndroid GBX0B 2.3.7 Τρεχει απο καρτα μνημης. Ολες οι οδηγιες ειναι στα αγγλικα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Παιδιά έχω ένα άλλο πρόβλημα. Η οθόνη αφής έχει χαλάσει. Συγκεκριμένα πρέπει να πατάω πολύ πιο κάτω από εκεί που θέλω να πατήσω για να πατιέται τελικά αυτό που θέλω. Εντάξει αυτό δεν είναι σημαντικό πρόβλημα, συνηθίζεις, ωστόσο οι τελευταίες κάτω κάτω επιλογές πατιούνται πάρα πολύ δύσκολα έως καθόλου, ειδικά η κάτω αριστερά. Το ζουμ κάτω απλά δεν υπάρχει. Έχει τύχει και σε κανέναν άλλο αυτό; Είναι πρόβλημα της ρομ ή κάποιο άλλο πρόβλημα; Έχετε να προτείνετε κάποια λύση; Ευχαριστώ.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
energeiake φιλαράκο, κάτι παρόμοιο είχα και εγώ στο παλιό αγαπημένο D2 κάποια στιγμή. Η λύση ήταν να αλλάξω το digitizer. Το πήρα απο το ebay. Είναι εύκολο να την αλλάξεις αμα πιάνουν λίγο τα χέρια σου. να προσέξεις μόνο να πάρεις digitizer με οθόνη πάνω του, γιατί εγώ είχα κάνει τη βλακεία και δεν την είχα πάρει. Μέχρι να το ξεκολλήσω, μου έσπασε τα νεύρα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σας

θα ηθελα μια βοηθεια στο εξης

θελω να βρω την rom duttys creme de la creme wwe ell

ελληνικη. αλλα απο οπου και αν προσπαθησα να την κατεβασω δεν ειναι διαθεσιμη.

υπαρχει καπου σε κανενα συρταρι η σε καποιο site που μπορει καποιος να με βοηθησει να την βρώ?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μόλις έπεσε στα χέρια μου ένα Diamond2 και ήθελα να κάνω μια αναβάθμιση, μιας που έχει αγγλικό λογισμικό.

Ψάχνοντας στο νετ είδα τον πάρα πολύ ωραίο οδηγό που έχετε φτιάξει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3316992#post3316992

Δυστυχώς τα link είναι dead.

Μπορεί κάποιος που έχει τα αρχεία να τα ανεβάσει για να τα πάρουμε και εμείς οι νέοι;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έβαλα πάλι εμπρός ένα Touch Diamond II δυο μέρες τώρα και θα το έχω για κανα μήνα. Το πρόβλημά μου είναι ότι και τα δυο πρωινά το βρίσκω μια ώρα μπροστά. Ενώ είναι 7 αυτό λέει 8. Το διορθώνω και το επόμενο πρωί πάλι τα ίδια. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πάλι εμπρός ένα Touch Diamond II δυο μέρες τώρα και θα το έχω για κανα μήνα. Το πρόβλημά μου είναι ότι και τα δυο πρωινά το βρίσκω μια ώρα μπροστά. Ενώ είναι 7 αυτό λέει 8. Το διορθώνω και το επόμενο πρωί πάλι τα ίδια. Ξέρετε που μπορεί να οφείλεται;

Kαλημερα ειχε βγει ενα hot fix που εφτιαχνε την ωρα στο hd2 και στο mini ,για το διαμαντι δεν θυμαμαι ,εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι

Δοκιμασε το παρακατω

ρυθμισεις μενου περισσοτερα προσωπικα τηλεφωνο υπηρεσιες Gsm συγχρονισμος ωρας ληψη ρυθμισεων, αν ειναι τικαρισμενο το ξετικαρεις .Αν δεν ειναι αυτη η διαδρομη δεν το θυμαμαι καλα ψαχνεις για τον συγχρονισμο της ωρας και κανεις το παραπανω.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σας

εδώ και λίγες μέρες στο diamond 2 δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή facebook και βγαίνει το μνμ <δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο facebook>.

Ελάχιστες φορές ανοίγει αλλά και πάλι δεν φορτώνει ποτέ.

Το ίντερνετ δουλεύει κανονικά, κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...