Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορίνα σ'ευχαριστώ:D

Το πληκτρολόγιο δούλεψε τέλεια αλλά το ημερολόγιο δεν μου δουλεύει στην home screen του manila αλλά στο tab του ημερολογίου:confused:

Καμιά άλλη ιδέα παίζει???

ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΕΤΕΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩΩΩΩ:lol::lol::lol:

 

Για προσπαθησε με αυτο που πετυχαινει με PIM Backup http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3122742#post3122742

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η απόδειξη αγοράς για να είναι valid πρέπει να αναγράφει και το ΙΜΕΙ.

δηλαδή εμένα δεν είναι valid? δεν γράφει IMEI αλλα είναι απο το plaisio...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

ζητάω την βοήθειά σας στον player μουσικής της htc. ανακάλυψα πως βάζεις την φωτογραφία στα mp3 με ένα tag editor. το πρόβλημα που έχω αφού έβαλα τα τραγούδια στο κινητό τότε ο player του κινητού δείχνει μόνο την τελευταία φωταγραφία που πέρασα σε ένα τραγούδι και αυτή την φωτογραφία την χρησιμοποιεί σε όλα τα άλλα τραγούδια. αυτό το κάνει μόνο στο player του htc και όχι στον player των windows mobile 6.5

αν γνωρίζει κανείς ας μου απαντήσει

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγορίνα σ'ευχαριστώ:D

Το πληκτρολόγιο δούλεψε τέλεια αλλά το ημερολόγιο δεν μου δουλεύει στην home screen του manila αλλά στο tab του ημερολογίου:confused:

Καμιά άλλη ιδέα παίζει???

ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΕΤΕΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩΩΩΩ:lol::lol::lol:

 

Δεν υπάρχει άλλη λύση για home screen εορτολόγιο εκτός από αυτή που σου έδωσα όσο έχεις το manila ενεργοποιημένο. Η μόνη λύση είναι να υπάρχει στο ημερολόγιο. Εκτός και αν πας στη λύση του Παπαδημητρίου που αποτελεί ξεχωριστή εφαρμογή.

 

Για προσπαθησε με αυτο που πετυχαινει με PIM Backup http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3122742#post3122742

 

Μα και αυτή η λύση στο ημερολόγιο περνάει τις εορτές.

 

δηλαδή εμένα δεν είναι valid? δεν γράφει IMEI αλλα είναι απο το plaisio...

 

Δεν γράφει ούτε το serial number της συσκευής; Παράξενο. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη λύση για home screen εορτολόγιο εκτός από αυτή που σου έδωσα όσο έχεις το manila ενεργοποιημένο. Η μόνη λύση είναι να υπάρχει στο ημερολόγιο. Εκτός και αν πας στη λύση του Παπαδημητρίου που αποτελεί ξεχωριστή εφαρμογή.

 

 

 

Μα και αυτή η λύση στο ημερολόγιο περνάει τις εορτές.

 

 

 

Δεν γράφει ούτε το serial number της συσκευής; Παράξενο. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

όχι δεν έχει , αλλά εκει που λέει για την εγγύηση λέει: "το προιόν ***** (όπου ** αριθμοί ) συνοδεύετε απο 2 χρόνια εγγύηση κτλ." αυτός ο αριθμός απο ότι είδα είναι ο κωδικός προϊόντος, οπότε μάλλον τα Ιmei τα κρατάνε μέσα αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

ζητάω την βοήθειά σας στον player μουσικής της htc. ανακάλυψα πως βάζεις την φωτογραφία στα mp3 με ένα tag editor. το πρόβλημα που έχω αφού έβαλα τα τραγούδια στο κινητό τότε ο player του κινητού δείχνει μόνο την τελευταία φωταγραφία που πέρασα σε ένα τραγούδι και αυτή την φωτογραφία την χρησιμοποιεί σε όλα τα άλλα τραγούδια. αυτό το κάνει μόνο στο player του htc και όχι στον player των windows mobile 6.5

αν γνωρίζει κανείς ας μου απαντήσει

ευχαριστώ

 

με τον player της HTC, έχω σπάσει τα νεύρα μου. μην το ψάχνεις. εγώ μέχρι και το tab βγάζω πλέον απο το manilla. τόσο ηλίθιο το θεωρώ.

 

το καλύτερο είναι ο Windows Media, ο οποίος είναι και απο τα μοναδικά που παίζουν ολόκληρο φάκελο! και όχι ηλίθια playlists, artists, kind of music.

 

του βάζω και ένα ωραίο skin, και είμαι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όχι δεν έχει , αλλά εκει που λέει για την εγγύηση λέει: "το προιόν ***** (όπου ** αριθμοί ) συνοδεύετε απο 2 χρόνια εγγύηση κτλ." αυτός ο αριθμός απο ότι είδα είναι ο κωδικός προϊόντος, οπότε μάλλον τα Ιmei τα κρατάνε μέσα αυτοί..

 

Έτσι είναι. Στην ουσία το ίδιο πράγμα είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με τον player της HTC, έχω σπάσει τα νεύρα μου. μην το ψάχνεις. εγώ μέχρι και το tab βγάζω πλέον απο το manilla. τόσο ηλίθιο το θεωρώ.

 

το καλύτερο είναι ο Windows Media, ο οποίος είναι και απο τα μοναδικά που παίζουν ολόκληρο φάκελο! και όχι ηλίθια playlists, artists, kind of music.

 

του βάζω και ένα ωραίο skin, και είμαι μια χαρά

+φωνώ, αλλά που είναι αυτός ο Player? είναι αυτός που έχει μέσα η energy? δεν βρισκω απο που να παίξω φάκελο...

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον core τον χρησιμοποιώ μόνο για τα video.
Link to comment
Share on other sites

Έχει την πιο καλή ποιότητα ήχου από όλα τα player μέσα στο κινητό...:happy:

βάλτε ίδιο equalizer στο windows media player και στο core και θα δείτε και μόνοι σας την διαφορά....:D

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Έχει την πιο καλή ποιότητα ήχου από όλα τα player μέσα στο κινητό...:happy:

βάλτε ίδιο equalizer στο windows media player και στο core και θα δείτε και μόνοι σας την διαφορά....:D

 

όταν το βάζεις σε stand by το τηλέφωνο, συνεχίζει να παίζει μουσική?

Link to comment
Share on other sites

όταν το βάζεις σε stand by το τηλέφωνο, συνεχίζει να παίζει μουσική?

 

δεν πάει σε stand by το τηλέφωνο όταν παίζει μουσική....:)

αλλά άμα το βάλεις να πάει σε stand by το τηλέφωνο δεν παίζει μουσική...:(

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

δεν πάει σε stand by το τηλέφωνο όταν παίζει μουσική....:)

αλλά άμα το βάλεις να πάει σε stand by το τηλέφωνο δεν παίζει μουσική...:(

 

το media player όμως το κάνει. και πάει και σε stand by μόνο του, αλλά και πατώντας το κουμπί. οπότε.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Ψαχνω να βρω το αρχειο του WebVirus με τα προγραμματα αλλα δεν μπορω να το βρω ξερει κανεις σε ποια σελιδα ειναι η αν μπορει να το αναβασει καποιος παλι

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

προσφατα αγορασα μια μπαταρια 1700mAh απο ebay και μαλιστα ειναι ιδια με ενα link που ειχε δωσει καποιο παιδι εδω μεσα πριν απο 10-20 σελ.

 

δε γραφω για τις διαφορες, δεν εχω δει τιποτα ιδιαιτερο μιας και ειμαι ακομη στην 2ρη φορτισει και ειναι νωρις.

 

αυτο που με προβληματισε ειναι οτι σε μια εφαρμογη που εχει πανω η ρομ του Energy (εικ.1) οπου δειχνει αναλυτικες πληροφοριες της μπαταριας, μου λεει οτι η μπαταρια ειναι 1100mAh (εικ.2), δηλαδη οσο και η μαμα.

 

δε ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρη η εφαρμογη αλλα εγω μυριζομαι οτι τα Κινεζακια μας δουλευουν κανονικα.:lol:

 

μηπως ολα περι μπαταριας και διαρκειας ειναι λιγο στο μυαλο μας?

οποιος ειναι σε παρομοια κατασταση ας το τσεκαρει.

 

 

http://img230.imageshack.us/img230/8205/screenshot1ae.jpg http://img232.imageshack.us/img232/4099/screenshot2r.jpg

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

προσφατα αγορασα μια μπαταρια 1700mAh απο ebay και μαλιστα ειναι ιδια με ενα link που ειχε δωσει καποιο παιδι εδω μεσα πριν απο 10-20 σελ.

 

δε γραφω για τις διαφορες, δεν εχω δει τιποτα ιδιαιτερο μιας και ειμαι ακομη στην 2ρη φορτισει και ειναι νωρις.

 

αυτο που με προβληματισε ειναι οτι σε μια εφαρμογη που εχει πανω η ρομ του Energy (εικ.1) οπου δειχνει αναλυτικες πληροφοριες της μπαταριας, μου λεει οτι η μπαταρια ειναι 1100mAh (εικ.2), δηλαδη οσο και η μαμα.

 

δε ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρη η εφαρμογη αλλα εγω μυριζομαι οτι τα Κινεζακια μας δουλευουν κανονικα.:lol:

 

μηπως ολα περι μπαταριας και διαρκειας ειναι λιγο στο μυαλο μας?

οποιος ειναι σε παρομοια κατασταση ας το τσεκαρει.

 

 

http://img230.imageshack.us/img230/8205/screenshot1ae.jpg http://img232.imageshack.us/img232/4099/screenshot2r.jpg

 

εγώ εχω αυτήν

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250602122725&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

και μου λέει και εμένα το ίδιο, 1100mah..

Link to comment
Share on other sites

εγώ εχω αυτήν
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250602122725&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

και μου λέει και εμένα το ίδιο, 1100mah..

 

αυτη ειναι και η δικια μου, :(

δυστυχώς..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1700 είναι. απλώς το δ2 λέει βλακείες. και μένα 1100 λέει.
Link to comment
Share on other sites

1700 είναι. απλώς το δ2 λέει βλακείες. και μένα 1100 λέει.

 

το μέτρησες? αν ναι να πέσω για ύπνο ήσυχος!!! :p

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοειχα βαλει αυτη την μπαταρια φοραγα την official rom 6.5 με manila 2.1 και το ιδιο προγραμματακι μου εδειχνε 1700.Τωρα με την ρομ του Energy μου δειχνει κι εμενα 1100.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1700 είναι. απλώς το δ2 λέει βλακείες. και μένα 1100 λέει.

 

Έτσι είναι. Το συγκεκριμένο εργαλείο δεν είναι δυναμικό για να μπορεί να ξεχωρίσει την διαφορετική μπαταρία. Το νούμερο (1100) είναι hard coded και το ίδιο θα γράφει ότι μπαταρία βάλετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν γίνεται να βάλουμε Flash player μέσα στο κινητό μας:wacko: για το internet?:)

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...