Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ειμαι παθολογικα "ψείρας":p με το κινητο μου και δεν μου αρεσει να εχω εφαρμογες μεσα στη rom

 

Αν ειχα χρονο θα "εψηνα" τη δικια μου ROM αλλα ειναι πολυτελεια για μενα αυτο

Νομιζω απο ολες που ειδα και δοκιμασα αυτη ειναι η πλεον minimal λειτουργικη , γρηγορη και μαλλον bugfree version που δοκιμασα μετα την Duttys v3

 

Ετοιμαζω και δοκιμαζω μια εκτενη λιστα με Registry Tweaks ωστε να το φερω στα μετρα μου αν ενδιαφερεται καποιος μπορω να ποσταρω τις προτιμησεις μου οταν τελειωσω

 

Δεν διαφωνώ με αυτή τη λογική, απλά η συγκεκριμένη είναι λογική μειοψηφίας. :rolleyes: Είναι κρίμα να έχει δυνατότητες η συσκευή και να μην θέλεις να τις απολαύσεις!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειπα οτι δεν θα χρησιμοποιησω αλλες εφαρμογες , απλα δεν τις θελω στη rom μου

Παντα ψαχνω για την πιο λιτη rom και μετα αρχιζω να προσθετω αναλογα με τις αναγκες μου

Link to comment
Share on other sites

αναφερομενος στο θεμα μπλοκαρισματος και υπερθερμανσης του τηλεφωνου που σας ειχα αναφερει σε προηγουμενη σελιδα ,προς ενημερωση οσων εχουν το ιδιο προβλημα σας γνωστοποιω οτι ,

το προβλημα λοιπον λυθηκε απο το σερβις με .αλλαγη μητρικης μεσα στην εγγυηση και το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα

Edited by socm
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικό... η υπερθέρμανση σε επίπεδα που φτάνει η συσκευή σε επανεκκινήσεις συνεπάγεται και προβληματική συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αποχής (samsung wave), επέστρεψα σιγά σιγά. Θέλω για ένα φίλο να ρωτήσω κάτι. Του έχω κάνει αναβάθμιση την τελευταία από την htc rom (δε θέλει να βγει εκτός εγγύησης - πρόσφατα άλλαξε στη Θεσσάλονικη το touch panel). Όλα ωραία και καλά και μετά προσπάθησα να του περάσω το igo. Εγώ βέβαια στο igo δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα γιατί χρησιμοποιώ την τελευταία rom του energy, οπότε αναφέρεται η κάρτα μνήμης ως memory card. Οπότε, όπως καταλαβαίνετε, αυτό είναι το πρόβλημα. Αναγράφεται ως κάρτα μνήμης και δεν μπορώ να αλλάξω την ονομασία.

Προσπάθησα με το cab από το θέμα του leo, αυτό δηλαδή, έκανε επανεκκίνηση το κινητό, αλλά δεν άλλαξε η ονομασία.

Τι μπορώ να κάνω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα εγκαταστήσεις το παρακάτω στην εσωτερική μνήμη, όχι στην κάρτα μνήμης και μετά κάνεις επανεκκίνηση...

 

Storage_Card__Rename.cab

 

Δουλεύει δοκιμασμένα και στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Το κατέβασα το αρχείο, αλλά τώρα δεν έχω το τηλέφωνό του για να το εγκαταστήσω.

Του δημιουργήθηκε κάποιο άλλο πρόβλημα. Αφού άλλαξε το touch panel, τώρα το τηλέφωνο χάνει το σήμα του και το ηχείο δεν ακούγεται πολύ δυνατά. Δεν το έχω δει εγώ το τηλέφωνο αλλά πριν λίγο μιλήσαμε στο τηλέφωνο (με άλλη συσκευή μιλούσε) και μου το είπε. Θα το ξαναπάει να το κοιτάξουν πάλι.

Είχε κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία; Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξει ή να τους πει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα το πάει αύριο και βλέπουμε...
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έβαλα την τελευταία rom του dutty και έχω το πρόβλημα με το timezone μου πάει μια ώρα μετά. ξέρω πως είναι παλιό και έχει αναφερθεί πάλι αλλά νόμιζα πως έχει ξεπεραστεί.. έχω μπερδευτεί τι πρέπει να κάνω για να το λύσω πρέπει να βάλω κάποιο patch και αν ναι ποιο.. ?
y4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα! έβαλα την τελευταία rom του dutty και έχω το πρόβλημα με το timezone μου πάει μια ώρα μετά. ξέρω πως είναι παλιό και έχει αναφερθεί πάλι αλλά νόμιζα πως έχει ξεπεραστεί.. έχω μπερδευτεί τι πρέπει να κάνω για να το λύσω πρέπει να βάλω κάποιο patch και αν ναι ποιο.. ?

 

Ρυθμίσεις > Προσωπικά > Τηλέφωνο > Καρτέλα Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Προσωπικά > Τηλέφωνο > Καρτέλα Υπηρεσίες GSM/UMTS > Συγχρονισμός ώρας > Λήψη ρυθμίσεων. Ξετικάρουμε την επιλογή ''Αυτόματη αλλαγή ζώνη ώρας και ρολόι''

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ήταν ήδη ξετικαρισμένο. Άλλαξα την ώρα με το χέρι και φαίνεται να είναι όλα καλά. Με άγχωσε λίγο η ιστορία γιατί αναφέρονται στο νετ κάποια patches κλπ αλλά δεν ήθελα να εγκαταστήσω άχρηστα πράγματα.

y4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .

παιδια θελω ενα μεγαλο help.

θελω να παρω το HTC diamond 2 και θελω τ γνωμη σας .

αυτην τ στιγμη εχω ενα NOKIA 5800 xpress music το οποιο θα το πουλησω και θελω να παρω ενα HTC diamond 2 η HTC hero .

βρηκα ενα diamond 2 μεταχειρισμενο στα 160 ευρω με το κουτι του και εγγύηση

μεχρι 11/2011 .

το ειδα σε φωτο δεν ειναι ουτε χτυπημενω ουτε γρατζουνισμενο . ειχε προστατευτικη ζελατινα .

 

ερωτημα :

πως θα το ξεχωρισω απο το κινεζικο που κυκλοφορι ?

(απο οτι εμαθα εχουν και τα δυο windows/ Android )

εχει προβληματα σαν συσκευη ?

γενικα εχει μειονεκτηματα ( αν ναι ποια ειναι με λιγα λογια )

τα πλεονεκτηματα :D

 

και μια γνωμη σας πανω στο κινητο να κσερω τι γινετε .

 

 

οτι θα ειναι μερα με την νυχτα σε σχεση με το 5800 το ξερω :lol:

με το hero ομως ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για συγκρίσεις συσκευών συζητάμε αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς. Άνοιξε εκεί ένα θέμα για τις συσκευές που σε ενδιαφέρουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια στιγμή χρησιμοποίησες το Destinator;

 

ναι το χρησιμοποιώ κάποιες φορές μπορεί και να το είχα ανοίξει πιο πριν.. επηρεάζει την ώρα? Πάντως δεν είχα πάλι πρόβλημα όλα καλά ως τώρα!

y4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι το χρησιμοποιώ κάποιες φορές μπορεί και να το είχα ανοίξει πιο πριν.. επηρεάζει την ώρα? Πάντως δεν είχα πάλι πρόβλημα όλα καλά ως τώρα!

 

Είναι γνωστό bug του Destinator αυτό. Αγνόησέ το.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8gb παίρνει κάρτα μνήμης; Ποια έχετε να μου προτείνετε; Είναι για το κινητό του φίλου μου, που έχω γράψει πριν και θέλει να του περάσω όλη την Ευρώπη (igo).
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την γλώσσα από Ελληνικά σε Αγγλικά χωρίς να αλλάξουμε ρομ; Θυμάμαι στα παλιά μου νοκια αυτό γινόταν με μία ρύθμιση....
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

8gb παίρνει κάρτα μνήμης; Ποια έχετε να μου προτείνετε; Είναι για το κινητό του φίλου μου, που έχω γράψει πριν και θέλει να του περάσω όλη την Ευρώπη (igo).

 

Παιρνει κανονικα καρτα 8GB, εγω ειχα Transcend και δεν ειχα παραπονο. Το μονο που δε θυμαμαι ειναι τι Class ηταν γιατι το εχω δωσει το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8gb παίρνει κάρτα μνήμης; Ποια έχετε να μου προτείνετε; Είναι για το κινητό του φίλου μου, που έχω γράψει πριν και θέλει να του περάσω όλη την Ευρώπη (igo).

 

Και 8άρα και 16άρα κάρτα παίρνει κανονικότατα.

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε την γλώσσα από Ελληνικά σε Αγγλικά χωρίς να αλλάξουμε ρομ;

 

Όχι δεν γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάθος ερώτηση έκανα. Και εγώ οχτάρα έχω, αλλά νόμιζα ότι είχα τεσσάρα! :lol:

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...