Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Γιαυτό το λόγο κάνουμε hard-spl στις συσκευές μας.

αα οκ.μήπως μπορείς να μου απαντήσεις και στις άλλες ερωτήσεις μου επειδή μου είναι χρήσιμες, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απορία παιδιά:

Θέλω μόλις πατάω έναρξη, τα προγράμματα να μην μου εμφανίζονται 3 - 3, αλλά 4 - 4 ή 5 - 5.

Ποιο πρόγραμμα να κατεβάσω;

Ευχαριστώ.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω μόλις πατάω έναρξη, τα προγράμματα να μην μου εμφανίζονται 3 - 3, αλλά 4 - 4 ή 5 - 5.

Ποιο πρόγραμμα να κατεβάσω;

 

Touch X Hexagon 4 row.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβώς αυτό ήθελα. Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζοντας να ανοιξω καποιες εφαρμογες, μου λεει οτι δε βρηκε το μονοπατι

που ξεκιναει απο "Storage card"

Πρεπει να μετονομασω την "Κάρτα Αποθήκευσης" μου;

Και πως;

Και τι προβλημα μπορει να μου δημιουργήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορείς να αλλάξεις το "Κάρτα αποθήκευσης" σε "Storage Card" αλλά μετά θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις και όλες τις εφαρμογές που έχεις στην κάρτα μνήμης.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3090791#post3090791

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε 300 σελίδες φαντάζομαι αποκλείεται να μην υπάρχει κάπου ειπωθεί, αλλά δεν μπορώ να το βρω και θα ήθελα αν έχετε την καλωσυνη να με βοηθησετε στο εξης:

βγάζει διαρκώς δύο κωλομηνυματα που λενε:

"Παρουσιάστηκε πρόβλημα συνδεσης με την υπηρεσια GPRS...." κλπ κλπ

και ενα αλλο

"το μοντεμ απαντησης εχει αποσυνδεθει για να ελεγξετε τις ρυθμισεις συνδεσης..."

 

ΠΩΣ θα τα κανω να εξαφανιστουν;

 

Επιπλέον, το πηρα χθες το τηλεφωνο και ηταν απεραστο το 6.5. Το εκανα, ομως διαβαζοντας εδω μεσα αντιλαμβανομαι πως για να περναω καποια unofficial προγραμματα πρεπει να κανω hard spl και κατι τετοια κόρπα... Ειναι ευκολο να μου περασει καποιος ενα how to λινκ και μερικους συνδεσμους για το που μπορω να βρω προγραμματακια;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by thodorh
Link to comment
Share on other sites

Θά ήθελα να ρωτήσω αν και πώς μπορεί κανείς να βάλει win 6.5 στο κινητό και αν υποστηρίζει 7.2 ταχύτητα δεδομένων. Επίσης αν το πρόγραμμα για να γίνεται WiFi router υπάρχει στο λειτουργικό 6.1 που διαθέτει αρχικά.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει κυκλοφορήσει επίσημη αναβάθμιση WM6.5 για τη συσκευή σου...

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=249&cat=2&dl_id=912

 

Έχει φυσικά και αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Επιπλέον, το πηρα χθες το τηλεφωνο και ηταν απεραστο το 6.5. Το εκανα, ομως διαβαζοντας εδω μεσα αντιλαμβανομαι πως για να περναω καποια unofficial προγραμματα πρεπει να κανω hard spl και κατι τετοια κόλπα...

 

 

Το Hardspl ειναι μονο για να περασεις unofficial ROM.

Για τα προγραμματα δε χρειαζεσαι απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Hardspl ειναι μονο για να περασεις unofficial ROM.

 

Όχι ακριβώς. Εάν έχεις αγγλική συσκευή για παράδειγμα, για να περάσεις την επίσημη ελληνική θέλεις πάλι hard-spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Hardspl ειναι μονο για να περασεις unofficial ROM.

Για τα προγραμματα δε χρειαζεσαι απολυτως τιποτα.

 

το να περάσει κανείς unofficial ROM προτείνεται; θα κάνει τη συσκευή "ελαφρύτερη" στο πώς θα τρέχει και πώς θα συμπεριφέρεται; Τι θα αλλάξει ουσιαστικά; ΣΟρρυ αν ρωτάω χιλιοειπωμένα πράγματα, αλλά ειμαι αδαής στο θέμα των WM και προσπαθώ να μπω στο νόημα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το να περάσει κανείς unofficial ROM προτείνεται; θα κάνει τη συσκευή "ελαφρύτερη" στο πώς θα τρέχει και πώς θα συμπεριφέρεται; Τι θα αλλάξει ουσιαστικά; ΣΟρρυ αν ρωτάω χιλιοειπωμένα πράγματα, αλλά ειμαι αδαής στο θέμα των WM και προσπαθώ να μπω στο νόημα. :rolleyes:

 

απο μένα προτείνεται. το αν η cooked rom θα κάνει καλύτερη την συσκευή σου, αυτό εξαρτάται απο το ποια έχεις βάλει, αν καλύπτει τις ανάγκες σου, και ποιες είναι αυτές.

 

το ΜΟΝΟ που χάνεις, είναι προσωρινά η εγγύησή σου. αν φορτώσεις πάλι το Hard-spl για να το γυρίσεις πίσω στο official, έχεις πάλι εγγύηση.

 

τα πράγματα είναι τόσο απλά όσο τα λέω. στην πράξη τώρα, εξαρτάται απο τον χρήση. αν δεν έχεις ιδέα απο pda, μην βιάζεσαι και διάβασε πρώτα. δες τα λινκ στην υπογραφή μου, για να πάρεις μια ιδέα. εδώ μέσα, κανείς δεν θα σου πεί, βηματάκι-βηματάκι να κάνεις κάτι συγκεκριμένο. όλοι μας έχουμε τα pda μας, εντελώς διαφορετικά.

 

πάρε μια ιδέα απο το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Το sprite backup δεν δουλεύει στην συσκευή μου και όταν προσπαθώ να το κατεβάσω από εδώ http://www.htc.com/sea/SupportDownload.aspx?p_id=249&cat=3&dl_id=850 ,μετά την εισαγωγή του S/N ,μου λέει οτι δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου.

Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

Κάποιο άλλο πρόγραμμα για backup υπάρχει;

 

Επίσης με το PIM backup βλέπω ένα αρχείο στην κάρτα μνήμης(άσπρη τσακισμένη σελίδα με το σήμα των windows επάνω) αλλά δεν ξέρω πως να το ξαναπερνάω στην συσκευή.

Πως γίνεται η διαδικασία;

Ευχαριστώ Κώστας

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιο άλλο πρόγραμμα για backup υπάρχει;

 

Spb Backup. Οι περισσότεροι αυτό χρησιμοποιούμε.

 

Επίσης με το PIM backup βλέπω ένα αρχείο στην κάρτα μνήμης(άσπρη τσακισμένη σελίδα με το σήμα των windows επάνω) αλλά δεν ξέρω πως να το ξαναπερνάω στην συσκευή.

Πως γίνεται η διαδικασία;

 

Πας μέσω του PIM Backup και βρίσκεις το εν λόγω αρχείο που λογικά θα είναι το backup που είχες πάρει με αυτό το πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πας μέσω του PIM Backup και βρίσκεις το εν λόγω αρχείο που λογικά θα είναι το backup που είχες πάρει με αυτό το πρόγραμμα.

 

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό

 

Για backup βρήκα το πρόγραμμα (Ευχαριστώ WebViRuS και athanaso77)

 

Με την ευκαιρία, όταν κάνουμε εκκαθάριση της RAM ,χάνουμε τα προγράμματα που έχουμε εγκαταστήσει ή είναι σαν την εκκαθάριση δίσκου στο PC;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν έχεις πάρει backup με το pim backup αυτό θα έχει αποθηκευτεί με τη μορφή ενός αρχείου κάπου στη συσκευή σου όπου εσύ έχεις επιλέξει.

 

Για να το επαναφέρεις θα πας μέσα από το ίδιο το pim backup και αντί για backup θα επιλέξεις restore και μέσα από εκεί θα κάνεις browse για να βρεις το αρχείο αυτό. Το επιλέγεις, ακολουθείς τα βήματα και είσαι έτοιμος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πάρει backup με το pim backup αυτό θα έχει αποθηκευτεί με τη μορφή ενός αρχείου κάπου στη συσκευή σου όπου εσύ έχεις επιλέξει.

 

Για να το επαναφέρεις θα πας μέσα από το ίδιο το pim backup και αντί για backup θα επιλέξεις restore και μέσα από εκεί θα κάνεις browse για να βρεις το αρχείο αυτό. Το επιλέγεις, ακολουθείς τα βήματα και είσαι έτοιμος.

 

Το βρήκα !!! ευχαριστώ :)

 

Τελευταία για σήμερα

Μερικά προγράμματα πρέπει να τα κάνουμε εγκατάσταση στην συσκευή ,κάποια άλλα στην κάρτα μνήμης ή δεν έχει καμιά σημασία ;

Έχω την εντύπωση οτι τα πετάω όπου βρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιες εφαρμογές τρέχουν στο background ή επηρεάζουν αρχεία συστήματος όπως για παράδειγμα ένα shell, έναν task manager ή ένα πληκτρολόγιο, αυτά ενδείκνυται να τα εγκαθιστούμε στην κύρια μνήμη. Όλα τα άλλα... στην κάρτα μνήμης άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιες εφαρμογές τρέχουν στο background ή επηρεάζουν αρχεία συστήματος όπως για παράδειγμα ένα shell, έναν task manager ή ένα πληκτρολόγιο, αυτά ενδείκνυται να τα εγκαθιστούμε στην κύρια μνήμη. Όλα τα άλλα... στην κάρτα μνήμης άφοβα.

 

 

:blink: Ουαου

Λοιπόν.

Μέχρι στιγμής έχω βάλει

CoPilot

eLiAs_ASyncKiller

PPCPimBackupV2.8_wm2005

Driver_Ati d3d

nodataHTCdriver.com

NETCFv35.wm.armv4i.cab

SaveBatteryHTC_Juno.cab

SpbBackup2_en.crk.by.Dasai.cab

και θέλω να περάσω και αυτό

htcAddicts cleanRAM v1.3.3.cab

 

Μπορείς να κάνεις ένα quote με το που πρέπει να είχα εγκαταστήσει τα προγράμματα please ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

..........

CoPilot --> Κάρτα

eLiAs_ASyncKiller --> Κύρια μνήμη

PPCPimBackupV2.8_wm2005 --> Κάρτα

Driver_Ati d3d --> Κύρια μνήμη

nodataHTCdriver.com --> Κάρτα

NETCFv35.wm.armv4i.cab --> Κύρια μνήμη

SaveBatteryHTC_Juno.cab --> Κύρια μνήμη

SpbBackup2_en.crk.by.Dasai.cab --> Κάρτα

htcAddicts cleanRAM v1.3.3.cab --> Κάρτα

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

..........

 

 

Ότι και να πω είναι λίγο

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

εμοτικονς με BEER BEER BEEER BEER

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει επίσημη αναβάθμιση WM6.5 για τη συσκευή σου...

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=249&cat=2&dl_id=912

 

Έχει φυσικά και αυτό που ζητάς.

 

Που μπορούμε να βρούμε τι κάνει η νέα ROM (2.53.482.4) σε σχέση με την εργοστασιακή 6.5 (έχω την 2.16.482.2);

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα

Εκανα μια μεγαλη βλακεια και θελω την βοηθεια σας

Πηγα να αλλαξω το top bar με κατι αρχεια που βρηκα στο xda και μου αντικατεστησε καποια dll και τωρα δεν μπουταρει το κινητο. Ανοιγει και κολλαει στην εικονα toy today screen.Απο εκει και περε δεν μπορω να κανω τιποτα μου βγαζει και ενα μυνημα για fail boot και μου ζηταει να κανω hard reset.

Προσπαθησα να καλεσω το κινητο και χτυπαει κανονικα αλλα δεν μπορω να απαντησω η να κανω κατι αλλο

To προβλημα ειναι οτι εχω καποια αρχεια απο την δουλεια μου και δεν θελω με τιποτα να τα χασω.

Προσπαθησα να το συνδεσω με το active sync αλλα δεν συνδεεται.

Καταφερα και το συνδεσα μεσω bootloader αλλα δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι απο εκει.

Θα ηθελα την βοηθεια καποιου αν ξερει να με βοηθησει

Σκεφτηκα μηπως μπορω να κατεβασω την ρομ οπως ειναι να αλλαξω τα αρχεια που ειναι χαλασμενα και να την ξανανεβασω στο τηλ αλλα δεν ξεερω αν και πως γινεται!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...