Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω... ομως δεν εχει για ελληνικη ρομ.. οποτε δεν προχωραω... σωστα???

 

Ελληνική ρομ από την εδώ αντιπροσωπεία θα περιμένεις να βγάλουν την αναβάθμιση http://www.htc.com.gr/ . Κάνεις εγγραφή στο site και παρακολουθείς το φόρουμ της συσκευής όταν θα ανοίξει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά θα ηθελα λιγη βοηθεια....λοιπον...εχω ακουσει οτι την πρωτη φορα η μπαταρια πρεπει να φορτιζεται για 12 ωρες...εγω το εβαλα στην πριζα ολο το βραδυ αλλα κατι επαιξε με την πριζα και σταματησε να φορτιζει...το πρωι το ανοιξα και ειδα οτι δν ηταν φορτισμενο και το εκλεισα και το ξαναεβαλα...πειραζει??θα επηρεασει αρνητικα την μπαταρια?

Δεν χρειάζεται βρε παιδιά 12 ώρες, μην ακούτε τους άσχετους πωλητές (ελπίζω να μην υπάρχει κανένας εδώ μέσα :p). Το κινητό θα είναι έτοιμο σε 2 άντε 3 ώρες. Βασικά μόλις τελειώσει η φόρτιση δεν παρέχεται άλλο ρεύμα και δεν χρειάζεται να το έχετε στην πρίζα. Επίσης καλύτερα να το φορτίζεται από το PC μέσω USB

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω... ομως δεν εχει για ελληνικη ρομ.. οποτε δεν προχωραω... σωστα???

 

βγαινει το HSPL ειδη η pre release εκδοση ειναι ετοιμη για μερικους που θελουν να γινουν δοκιμαστες... εστειλα pm να μου το στειλουν αλλα δεν εχω παρει απαντηση..

 

για γνησια rom μπορεις να βαλεις και με GOLD card αλλα αφου βγαινει το HSPL απλα περιμενε λιγο

 

Η WIND ακομα δεν ξερει τιποτα..

 

στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν πως οντως η ενημερωση τους ελεγε αυτη τη βδομαδα αλλα τωρα που ολα υπολειτουργούν δεν εχουν ημερομηνια κλπ περιμενουμε..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

PM FROM CMONEX

 

if you want i can test the HSPL

Great and Hard work

Thanks for all m8

 

0. please do not share these test files!

1. now, make sure device is plugged in and fully synced to PC and that the radio is turned ON

2. download from link below

3. extract to empty folder

4. run it and follow instructions (in first dialog please use automatic flash option, i.e. the "Flash HardSPL" one)

5. device should enter a black screen, and RUU will automatically launch. you should go on with RUU to flash HSPL.

tell me what happens and any remarks: please give all details, any error message, crash that you've encountered (exact error message texts too)

 

SECRET DOWNLOAD LINK is: ???????? ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ειμαι 1 στους 10 που εχουν το HSPL και η WIND μας εχει Γ@***** που δεν φαιρνει το κινητο αν ειναι δυνατον...

 

υπομονη για public release..

 

η public release του HSPL ειναι ετοιμη :D το party αρχιζει... ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=550131

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

το HSPL (Hard SPL) τροποποιεί τον bootloader της συσκευής ώστε να μπορείς να του φορτώσεις cooked ROM (πειραγμένη που λέμε).

(Φυσικά χάνεις προσωρινά την εγγύηση αλλά μπορείς αργότερα να την επαναφέρεις οποιαδήποτε στιγμή)

 

Αυτό που θα κερδίσεις θα είναι (τις περισσότερες φορές) μία πιο ελαφριά και γρήγορη ROM , άρα και ένα πιο γρήγορο τηλέφωνο http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/wink.gif

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το hspl?? μπορω να το βαλω εγω? με μαμα ελληνικη ρομ??? τι ακριβως θα κερδισω???

 

καημένε Ντεκο :D "φιλικα"

ο καλυτερος λογος για να εχεις windows mobile ειναι αυτος μπορεις να τροποποιησεις τα windows αλλα και ολη την ρομ η να βρεις αλλον να το εχει κανει για σενα..

αλλα δεν σε αφηνει HTC ειναι κλειδωμενο να παιρνει μονο δικες της ρομ

 

τι κερδιζεις? πιο γρηγορο ρομ έχοντας αφαιρεθει ολες η βλακιες η προγραμματα που δεν χρισημοποιηεις ποτε

 

ας πουμε windows update δεν το χρησιμοποιείς γιατι απλα δεν κανει τιποτα

customer feedback

error report

 

αυτα ολα τρεχουν απο πισω επιβαρύνοντάς το κινητο..

 

επησης αναβαθμιζεις σε πιο καινουριο build τον windows πιο καινουρια προγραμματα της HTC δηλαδη εγω εχω στο TYTN II ειτε την πιο καινουρια εκδοση των windows 6.1 απο το Touch pro 2 build 21052 ενω το tytn ii εχει 19212 αρχαιο που δεν τρεχει πολες καινουριες εφαρμογες ενω ειναι wm6.1 επισης εχω την αριθμομηχανη απο το diamond 2

βασικα στο δικο μου εχω εδω και 2 μηνες wm6.5 με πραγματα απο diamond 2 klp μηλαω για το tytn ii

 

επισης εχει βγει το manila 3d ver. 2.6

που δειχνει τον καιρο κατω απο την ωρα εχει στην πρωτη οθων θεση για συντομευση για τα αγαπημενα σου προγραμματα ψαξε το στο youtube

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Νεοτερα απο την WIND στα καταστηματα ακομα δεν εχουν ημερομηνια αλλα περασα απο την ACE HELLAS και μου ειπαν πως τα εχουν παραδωση στην WIND αναμενουμε..... :S

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ντρεκο φιλε μου ο ντεκο ειναι ποδοσφαιριστης!!!!!!!!!( πλακιτσα) ετσι παιδια ανοιξτε μου τα ματια!!! εχω ακουσει για πειραγμενες ρομ... οτι μπορει να βοη8ουν σε μερικα πραγματα αλλα σε μερικες φορες κολλανε.
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν πιο γρήγορη την συσκευή και πολλές φορές λύνουν τα προβλήματα που είχαν από την μάνα τους, αλλά μπορεί να έχουν νέα προβλήματα ενοχλητικά για εσένα αλλά για άλλους πάλι όχι. Αξίζει να βάλεις αλλά καλύτερα πρώτα να μάθεις καλά την συσκευή σου ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ντρεκο φιλε μου ο ντεκο ειναι ποδοσφαιριστης!!!!!!!!!( πλακιτσα) ετσι παιδια ανοιξτε μου τα ματια!!! εχω ακουσει για πειραγμενες ρομ... οτι μπορει να βοη8ουν σε μερικα πραγματα αλλα σε μερικες φορες κολλανε.

 

ειμαι ασχετος με το ποδοσφαιρο :P

 

καθε τι καινουριο θελει δοκιμες.. αλλα αμα συμετεχουν ολοι και επισημενουν λαθοι βρισκονται και η λυσης... καμια φορα απλα καποιο αρχειο μπορει να μην εγαταστηθηκε στην ρομ και να λοιπη η σε κατι καινουτιο κατι να κολαει αργα η γρηγορα ομως θα φτιαχτει..

 

αλλα μην περιμενεις για ελληνικη ρομ στης αγγλικες γινονται ολα.. κατα την γνωμη μ καλυτερα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

στο iphone ενω ειχα περασει το firmware 3.0 που ειχε ελληνικα εγω στα αγγλικα την ειχα την γλωσσα... αλλα με το προ μεχρι στιγμης δεν εχω προβ.. απλα θα περιμενω μεχρι να βγει κατι το "πολυ καλο" και θα προχωρησω!!!
Link to comment
Share on other sites

στο iphone ενω ειχα περασει το firmware 3.0 που ειχε ελληνικα εγω στα αγγλικα την ειχα την γλωσσα... αλλα με το προ μεχρι στιγμης δεν εχω προβ.. απλα θα περιμενω μεχρι να βγει κατι το "πολυ καλο" και θα προχωρησω!!!

 

ειδη υπαρχουν δυο ρομ εκει εξω και οι δυο wm6.5 και η μια εχει το touchFLO 2.6 που σου έδειξα νωριτερα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω touchflo 8α υπαρξει καποιο προβ??? ( να φανταστω οτι το 2.6 ειναι καλυτερο??) τα wm 6.5 εχουν βγαλει καποιο προβ??? ( εαν ξερεις...)
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω touchflo 8α υπαρξει καποιο προβ??? ( να φανταστω οτι το 2.6 ειναι καλυτερο??) τα wm 6.5 εχουν βγαλει καποιο προβ??? ( εαν ξερεις...)

 

εγω στο δικο μου που εχω το TYTN ii πετανε.. πολυ καλυτερα απο τα WM6.1

θα αντικαταστησεις αυτη με την καινουρια ρομ που θα ειναι αλλιως

 

σαν να κανεις φορματ και να βαζεις απο XP ---> Vista αλλα προγραμματα εχει το ενα μεσα αλλα το αλλο.. δεν εχει σημασια τι ειχες πριν

 

παρε μια γευση απο την ρομ μου

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=533617

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου φαινεται πολυ γαματη....!!!!! αρχιζεις και με ψηνεις αγρια..!!!!! τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω σαν την δικη σου...?? ( σορρυ που πρεπει να με παρετε απο το χερι και να μου δειξετε αλλα ειμαι εντελως ασχετος με τα wb....)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου φαινεται πολυ γαματη....!!!!! αρχιζεις και με ψηνεις αγρια..!!!!! τι ακριβως πρεπει να κανω για να βαλω σαν την δικη σου...?? ( σορρυ που πρεπει να με παρετε απο το χερι και να μου δειξετε αλλα ειμαι εντελως ασχετος με τα wb....)

 

η δικια μου ειναι για TYTN II δεν κανει για touch pro 2 το καθε ενα παίρνει την δικια του

 

εδω θα βρεις της δυο προτες που βγηκαν για touch pro 2 μιας και τωρα βγηκε το HSPL

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=546669

 

και

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=547794

 

ΥΓ. Η ρομ δεν ειναι ετοιμες..

 

εδω θα βρεις πως την παιρνας

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=550540

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα δύο δεν έχουν την 2.6 έκδοση. Ναι μεν έχουν νεότερη από το Touch HD αλλά δεν έχουν την 2.6. Το TouchFLO 3D 2.6 θα έχει το επόμενο HTC τηλέφωνο με πιθανό όνομα Leo ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες το κινητο εχει ενδειξη οτι ειναι συνδεδεμενο στο vodafone web χωρις ομως να εχω καποια ανοιχτη εφαρμογη . Εκεινη τη στιγμη εχω ενδειξη ειτε G ειτε H στην κεραια . Λετε να ερθει κανενας λογαριασμος του θανατου ?

 

μπορεις να το απενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις και να μπαινεις μονο μεσω WI-FI.

Πας στις "Ρυθμισεις", επιλεγεις "Περισσοτερα", επιλεγεις την καρτελλα "Συνδεσεις", κλικ στο εικονιδιο "Συνδεσεις", επιλεγεις καρτελλα "Για προχωρημενους", κλικαρεις στο "Επιλογη δυκτιων"και αλλαζεις αυτο που λεει: "Τα προγραμματα που συνδεονται αυτοματα στο Ιντερνετ...." απο αυτο που ειναι (υποθετω θα λεει Vodafone κατι...) σε "Το δυκτιο εργασιας μου."

;):)

"Don't tell people how to do things. Tell them what to do, and they will surprise you with their ingenuity."

General George S. Patton :cool:

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε κανενας ρομ απο XDA?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δυο πολυ καιριες ερωτησεις:

Η αποκριση του μενου πως ειναι?? οχι της οθονης στο πατημα, του λειτουργικου γενικοτερα εννοω

Η φωτεινοτητα της οθονης σε εξωτερικη χρηση? Μπορεις να το λειτουργησεις το κιν κατω απο τον ηλιο πχ??

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυο πολυ καιριες ερωτησεις:

Η αποκριση του μενου πως ειναι?? οχι της οθονης στο πατημα, του λειτουργικου γενικοτερα εννοω

Η φωτεινοτητα της οθονης σε εξωτερικη χρηση? Μπορεις να το λειτουργησεις το κιν κατω απο τον ηλιο πχ??

Η απόκριση είναι η καλύτερη που έχω δει ποτέ σε windows mobile.

Η φωτεινότητα είναι καλύτερη από το diamond και χρησιμοποιείται άνετα στον ήλιο, αλλά δεν βγαίνω και συχνά στον ήλιο για να έχω ιδιαίτερη άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Nεοτερα απο WIND

----------------------------

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από το τέλος της εβδομάδας θα μπορείτε να το παραγγείλετε σε κατάστημα WIND.

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: crm@wind.com.gr

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν θέλω να σας χαλάσω την ιδέα για το Touch Pro 2, αλλά έλεος το είδα σήμερα στο Πλαίσιο. αυτό δεν είναι τηλέφωνο, είναι laptop. είναι πιο λεπτό απο ότι περίμενα, αλλά είναι και πιο μεγάλο απο το HD. είπαμε να υπάρχει και κάποια λογική.

 

D2 Rules!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...