Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο αυτο ειναι πολυ ομορφο(αποψη μου) και το περιβλημα του θα ειναι μεταλλικο! (στις φωτογραφιες φαινεται η "διαφορα") :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητακι δειχνει να τα σπαει,προσωπικα απο εμφανιση το βρισκω τελειο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στα 8mp δεν θα εχει ζουμ ε?μονο στο vga?

 

Λογικα θα εχει ζουμ μιας και ειναι η πρωτη συσκευη (μετα απο χρονια) που συνδυαζει walkman+cybershot λειτουργιες μαζι

Link to comment
Share on other sites

στα 8mp δεν θα εχει ζουμ ε?μονο στο vga?

 

Και να έχει,τι να το κάνεις εφόσον είναι ψηφιακό;Nα καταστρέψεις την εικόνα;Kαλύτερα να τραβήξεις την φωτογραφία και να την κάνεις ζουμ στον υπολογιστή με κάποιο πρόγραμμα!Άσχετα πάντως απ'αυτό,ναι,θα έχει!

Link to comment
Share on other sites

Από διαστάσεις θα είναι το ίδιο μεγάλο με το C905;

Θα ειναι σχετικα μικροτερο.

C905 --> 104.0 x 49.0 x 18.0 mm - 136.0gr

W995 --> 97.0 x 49.0 x 15.0 mm - 113.0gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα, το είχα σύστημα να αγοράζω το κινητό που μ' άρεσε, μεταχειρισμένο (λόγω τιμής πάντα) και αφού η τιμή του έπεφτε χαμηλά.....μα πολύ χαμηλά......!!!

Με το w595, η SE με "ανάγκασε" να αγοράσω για πρώτη φορά μετά από χρόνια

κινητό ολοκαίνουργιο και βλέποντας αυτό (w995), θα το δαγκώσω με κλειστά μάτια!

Όσο για κάποιους που θεωρούν την τιμή των 460€ "τσιμπημένη",

ας περιμένουν 2-3 χρονάκια να το πάρουν μισοτιμής ή ίσως και φθηνότερα, απλά πράγματα:p

Δεν είναι κακό να έχεις προσωπική άποψη για ένα τηλέφωνο, απεναντίας μάλιστα.

Δεν είναι όμως καλύτερα πρώτα να το πιάσεις ανά χείρας και μετά να το θάψεις, εφόσον βέβαια αυτό ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο να περιμενεις,2-3 χρονια???

Σιγα μη φαμε και ολη μας τη ζωη περιμενοντας να πεσει η τιμη 1 κινητου,λες και θα το παντρεφτουμε!!

Εδω μετραμε μερες μεχρι να βγει λεμε!!!:lol::p

 

Οσο για το κινητο εμενα μου εχει κανει κλικ οπως εχω γραψει,θα ειναι 1 πιο μοντερνο και μανιτζεβελο κινητο απ το ηδη κορυφαιο 905 με μονη υστερηση το καταπληκτικο xenon που θα μου λειψη αλλα πιστευω θα με αποζημιωση η οθονη του,το μεγεθος βαρος και η πιο φρεσκαδα του γενικα!

Μεχρι να βγει και σε Cybersot βεβαια:D

 

Αληθεια Kotsianis εχεις κανα φρεσκο νεο περι αυτου?;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

χωρισ xenon δ θ βγαζει καλεσ φωτο τ νυχτα οπωσ τ w715 π πηρα (κ εστειλα:lol: )
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Ποσο να περιμενεις,2-3 χρονια???

Σιγα μη φαμε και ολη μας τη ζωη περιμενοντας να πεσει η τιμη 1 κινητου,λες και θα το παντρεφτουμε!!

Εδω μετραμε μερες μεχρι να βγει λεμε!!!:lol::p

 

Οσο για το κινητο εμενα μου εχει κανει κλικ οπως εχω γραψει,θα ειναι 1 πιο μοντερνο και μανιτζεβελο κινητο απ το ηδη κορυφαιο 905 με μονη υστερηση το καταπληκτικο xenon που θα μου λειψη αλλα πιστευω θα με αποζημιωση η οθονη του,το μεγεθος βαρος και η πιο φρεσκαδα του γενικα!

Μεχρι να βγει και σε Cybersot βεβαια:D

 

Αληθεια Kotsianis εχεις κανα φρεσκο νεο περι αυτου?;)

 

Καλύτερο ειναι απ'το C905,μην μπερδεύεσαι!:pΜεγαλύτερη οθόνη,stand για παρακολούθηση βίντεο,στερεοφωνικά ηχεία,υποδοχή 3,5 mm είναι τα επιπλέον απ'το C905!Το μόνο που του λείπει είναι το xenon flash και το smart contrast-λογικό!Κατά τα άλλα όμως,είναι πιο πλήρες σαν πρόταση!

 

Το stand στο πίσω μέρος θα αλλάξει σχεδιασμό πάντως και υλικό για να γίνει σταθερό διότι στις παρούσες μονάδες λύγιζε και δε στηριζόταν πολύ καλά στο τραπέζι!Μικροεπεμβάσεις στο λογισμικό πάντως δε θα γίνουν πολλές.Είναι ήδη έτοιμο απ'το 905 κατά 95%!Πάντως,για φωτογραφίες δεν είναι 905!Δεν έχουν το ίδιο module,οπότε μη φανταστεί κανείς ότι παίρνει 905 χωρίς xenon!Έχει άλλο module,κατώτερης ποιότητας και στο φως της ημέρας!Όχι ότι είναι χάλια,αλλά σαν το 905 δεν αποδίδει!Τέλος,θα γράφει βίντεο σε wide QVGA ανάλυση(WQVGA)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα,ποτε βγαινει ρε παιδια το περι ου ο λογος;

Ταχει φτυσει η μπαταρια του S700,που εχω μεχρι τωρα,(μεγαλη αγαπη),και θελω να το αντικαταστησω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα,ποτε βγαινει ρε παιδια το περι ου ο λογος;

Ταχει φτυσει η μπαταρια του S700,που εχω μεχρι τωρα,(μεγαλη αγαπη),και θελω να το αντικαταστησω.

 

εδω λεει οτι κυκλοφορει 14 μαιου

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=179068

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ποσο να περιμενεις,2-3 χρονια???

Σιγα μη φαμε και ολη μας τη ζωη περιμενοντας να πεσει η τιμη 1 κινητου,λες και θα το παντρεφτουμε!!

 

Μάλλον ξεχνάς πως κάποια άλλα μοντέλα πούλησαν πολύ περισσότερο όταν βγήκαν στη σύνταξη (βλέπε k750,w810 ή ακόμα και το Κ800 που πουλάει πιο καλά κι από το 810!!!).

Εντάξει, εσύ μπορεί να έχεις τη δυνατότητα να το αγοράσει πριν καλά καλά κυκλοφορήσει. Ρώτα όμως και τους υπόλοιπους!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεχνάς πως κάποια άλλα μοντέλα πούλησαν πολύ περισσότερο όταν βγήκαν στη σύνταξη (βλέπε k750,w810 ή ακόμα και το Κ800 που πουλάει πιο καλά κι από το 810!!!).

Εντάξει, εσύ μπορεί να έχεις τη δυνατότητα να το αγοράσει πριν καλά καλά κυκλοφορήσει. Ρώτα όμως και τους υπόλοιπους!

 

Kοιταξε φιλε μου,τα κινητα αν τα δεις σαν επενδυση ειναι 1 σκετη χασουρα,τι ενοω,ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι απ τη στιγμη που βγαινει αρχιζει η πτωση τιμης που αναλογα με τη φημη,εμπορικοτητα του μοντελου ειναι γρηγορη η οχι.

 

Ο καθενας λοιπον σταθμιζει τις αναγκες του και κανει τις επιλογες του.

Το καλυτερο διαστημα ειναι μετα απο 3 εως 6 ιδανικα μηνες ισως και παραπανω για να πετυχεις 1 καλη τιμη χωρις ταυτοχρονα να ειναι "παρωχημενο" το κινητο που θα παρεις.

Υπαρχει ομως και ο παραγοντας υπομονη που δυστυχως ΔΕ την εχουμε ολοι!

Ειδικα αν παρακολουθεις τις εξελιξεις δυστυχως θα τα σκασεις οταν ακομα ειναι ακριβα αλλα εν γνωση σου!

 

Τωρα τα 3 χρονια που αναφερθηκαν πιο πανω στα κινητα σημαινει αιωνιοτητα,δε νομιζω καποιος που ειναι φαν της τεχνολογιας να περιμενει τοσα χρονια να παρει το κινητο που το περιμενει πως και πωε ειδη ΠΡΙΝ βγει στην αγορα!:)

Ολο και απο καπου αλλου θα κοψει(οπως π.χ. κανω και εγω) για να το παρει!!:):lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Από τις 10 Ιουνίου και μετά κυκλοφορεί κανονικά απ'τις γνωστές αλυσίδες(Πλαίσιο,Wind κλπ.)!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί,τι κακό έχει το i-phone; :confused: Άλλωστε,είναι διαφορετικά τηλέφωνα!Το W995 ανήκει στην κατηγορία των multimedia τηλεφώνων,ενώ το i-phone είναι τηλέφωνο πιο business με πληθώρα εφαρμογών!

 

Απλά,μη φανταστείς ότι η κάμερά του είναι κάτι εκπληκτικό!Είναι κάτι σαν τις κάμερες των Κ850-C902(ίδια ανάλυση,αλλά καλύτερη κάμερα το K850)!Έτσι και το W995(κατ'αντιστοιχία με το C905)!Πάντως,στον τομεα του ήχου είναι εξίσου καλό με το W980 και ίσως και πιο βελτιωμένο(το W980 έχει πολύ ισορροπημένη απόδοση και είναι πολύ κοντά στο i-pod και σε άλλες καλές συσκευές,σύμφωνα με μετρήσεις ως προς την απόδοση)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί,τι κακό έχει το i-phone; :confused: Άλλωστε,είναι διαφορετικά τηλέφωνα!Το W995 ανήκει στην κατηγορία των multimedia τηλεφώνων,ενώ το i-phone είναι τηλέφωνο πιο business με πληθώρα εφαρμογών!

 

Απλά,μη φανταστείς ότι η κάμερά του είναι κάτι εκπληκτικό!Είναι κάτι σαν τις κάμερες των Κ850-C902(ίδια ανάλυση,αλλά καλύτερη κάμερα το K850)!Έτσι και το W995(κατ'αντιστοιχία με το C905)!Πάντως,στον τομεα του ήχου είναι εξίσου καλό με το W980 και ίσως και πιο βελτιωμένο(το W980 έχει πολύ ισορροπημένη απόδοση και είναι πολύ κοντά στο i-pod και σε άλλες καλές συσκευές,σύμφωνα με μετρήσεις ως προς την απόδοση)

 

κάνω φιλότιμες και πολλές προσπάθειες να συνηθίσω τα τηλ αφής... και όπως κατάλαβες είμαι και πάλι κοντά στο να το δώσω (το 3το 3g +2 από τα πρώτα)... επίσης το "business" δίπλα στο iphone είναι απλά αστείο... ;)

 

όπως και να έχει ψάχνω με κάτι να το αλλάξω και το w995 ταιριάζει πιο πολύ σε αυτό που θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω μαλλον (σιγουρα:p) θα το παρω αλλα λιγο καιρο μετα αφ οτου βγει μιας και θελω να δω τυχον προβληματα σταθεροτητας της πλατφορμας αν και δε νομιζω να βγαλει κατι ιδιαιτερο!

 

Επισεις ενω ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημενος στα περισσοτερα (μετα απο καιρο) με κινητο(εχω το S7350) θα γυρισω στα SE γιατι δυστυχως η Σαμυ ΔΕ βαζει μυαλο και επιμενει να μας πεδευει με θεματα που εχει λυμενα η SE προ πολου!;)

 

Και το 995 με το ντιζαιν του που μου θυμιζει το αγαπημενο μου 910 οπως και με την οθοναρα του(και ελπιζω τη ποιοτητα) ειναι 1η επιλογη!

Ελπιζω μονο τα πληκτρα να ειναι σα του w715 που ηταν πολυ θετικα και σαφη στο πατημα και οχι σα του 905 που με πεδεψαν!!:)

Αληθεια καποιος με αποψη η νεοτερα περι αυτου??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...