Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://techblog.gr/techtv/sony-ericsson-w995-hands-on/

 

Ιούνιο στα 449 :D:D

 

Και ναι θα είναι το επόμενο μου, αποφασίστηκε :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φοβερό κινητό αλλά πολλά λεφτά ρε γαμότο...Με τόσα παίρνεις PS3 ή Xbox 360 :p

Πάνω από 300 για κινητό δε δίνω...

 

Κοίτα επειδή είναι το μόνο κινητό με 8Mpx το οποίο δεν βαφτίζεται ως image-centric, πιστεύω πως η τιμή του είναι πολύ καλή.

Μην ξεχνάς άλλωστε πως αυτή τη στιγμή είναι ότι πιο πλήρες έχει να επιδείξει η SE στα κινητά της με κλειστό λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε λέω ότι δεν τα αξίζει αυτά τα λεφτά, απλά...450 ευρώ για κινητό, είναι πολλά, ό,τι και να κάνει, εκτός αν κάνει και καφέ οπότε οκ :p

Αυτό που με κάνει να θέλω να το πάρω είναι η οθόνη και το υλικό που είναι φτιαγμένο. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το W705. Και όσο για την κάμερα, σε τόσο μικρή οθόνη διαφορά στα 3 με τα 8 δε φαίνεται και πολύ, ή τουλάχιστον όχι όσο θα έπρεπε. Τέσπα θα περιμένω να βγει και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε λέω ότι δεν τα αξίζει αυτά τα λεφτά, απλά...450 ευρώ για κινητό, είναι πολλά, ό,τι και να κάνει, εκτός αν κάνει και καφέ οπότε οκ :p

Αυτό που με κάνει να θέλω να το πάρω είναι η οθόνη και το υλικό που είναι φτιαγμένο. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το W705. Και όσο για την κάμερα, σε τόσο μικρή οθόνη διαφορά στα 3 με τα 8 δε φαίνεται και πολύ, ή τουλάχιστον όχι όσο θα έπρεπε. Τέσπα θα περιμένω να βγει και βλέπουμε...

 

Μα δεν πιστεύω να τραβήξεις μια υπέροχη φωτο και να την κρατήσεις για τον εαυτό σου.

Δε θα τη στείλεις στους φίλους σου, δε θα την ανεβάσεις στο facebook, στο deviantart ή έστω στο flickr ?

 

Ακόμα και αν μη κάνεις τπτ από αυτά, συνήθως τα 8 mpx είναι καλύτερα από τα 3, αν βέβαια μιλάμε για κινητά τηλέφωνα, όχι μόνο όσον αφορά στην εξάλειψη του θορύβου (εδώ bigger is better, με την προϋπόθεση ότι θα έγκειται σμίκρυνση), αλλά και σε πολλά άλλα, κυρίως στην ίδια τη λεπτομέρεια των εικόνων :)

 

Τέσπα, ας μη φύγουμε off-topic :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω την τιμη την θεωρω ιδανικη για "πρωτη τιμη".

αλλωστε θα υπραξουν και ηλεκτρονικα μαγαζια με χαμηλοτερη τιμη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με 450 ευρώ πρώτη τιμή, το W995 θα έχει την τύχη του C905: όχι ικανοποιητικές πωλήσεις. Η χειρότερη σε σχέση με του C905 κάμερα και η ύπαρξη 3.5 βύσματος δεν δικαιολογούν τόσα χρήματα.

 

Την χρονική στιγμή που θα κυκλοφορήσει θα υπάρχουν συσκευές με πολύ καλύτερο value for money ratio, και ειδικά σε μια περίοδο που έχουμε οικονομική κρίση αυτό θα μετρήσει.

 

Για άλλη μια φορά, η SE θα βγάλει μόνη της τα μάτια της...

Link to comment
Share on other sites

Kαι οως γινετε παντα μετα απο λιγους μονο μηνες θα αρχισει η..κατρακυλα στις τιμες οπως κανουν παντα ολες οι εταιριες αλλα κυριως αυτη και η Νοκια

π.χ. w910 πριν λιγους μηνες 400 συν ευρω τωρα..200!

Εβαλα αυτο μιας και ειναι της κατηγοριας του!

 

Το θεμα ειναι πως υπαρχουν μερικοι που δε κρατιουντε(δυστυχως και εγω μαζι) και τα αγοραζουν πανακριβα και οσο υπαρχουν τετοιοι αγοραστες τοτε δε θα δουμε και χαμηλες τιμες νεων προιοντων!!;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν και αυτή την στιγμή είναι νωρίς να βγάλουμε συμπεράσματα κρίνοντας μόνο από τις φωτογραφίες, σαν στυλ το W995 σκίζει.

 

Αν και λίγο αργά, :p σε τι σκίζει από εμφάνιση το W995??Δεν είναι κάτι το διαφορετικό σχεδιαστικά απ'τα G705,W705,W715,μην τρελαθούμε!Αντ'αυτού,ειναι και πιο χοντρό-λογικό βέβαια,γιατί δε θα χωρούσε το module της κάμερας!

 

Αλλά σα στυλ είναι αδιάφορο θα έλεγα!Το αλουμίνιο από μόνο του δεν αρκεί!

 

Εντάξει,σα δυνατότητες είναι καλύτερο απ'το C905,μείον το φλας,αλλά με αρκετά έξτρα πράγματα!Γενικά,πολύ καλό feature phone σε δυνατότητες,αλλά σε εμφάνιση δε λέει και πολλά!

 

Υ.Γ.:Οι πιο πολλοί βέβαια θα τ'αγοράσουν για τις λειτουργίες και όχι για την εμφάνιση,οπότε εκεί πάω πάσο! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο αργά, :p σε τι σκίζει από εμφάνιση το W995??Δεν είναι κάτι το διαφορετικό σχεδιαστικά απ'τα G705,W705,W715,μην τρελαθούμε!Αντ'αυτού,ειναι και πιο χοντρό-λογικό βέβαια,γιατί δε θα χωρούσε το module της κάμερας!

 

Αλλά σα στυλ είναι αδιάφορο θα έλεγα!Το αλουμίνιο από μόνο του δεν αρκεί!

 

Εντάξει,σα δυνατότητες είναι καλύτερο απ'το C905,μείον το φλας,αλλά με αρκετά έξτρα πράγματα!Γενικά,πολύ καλό feature phone σε δυνατότητες,αλλά σε εμφάνιση δε λέει και πολλά!

 

Υ.Γ.:Οι πιο πολλοί βέβαια θα τ'αγοράσουν για τις λειτουργίες και όχι για την εμφάνιση,οπότε εκεί πάω πάσο! :)

 

Ρε συ kotsianis, μια φορά είπα και γω καλή κουβέντα για SE κινητό και μου την πέφτεις; Θα φταίω μετά εγώ αν αρχίσω ξανά το θάψιμο;;; :lol: :lol: :lol:

 

Τέσπα, για μένα το W995 αποπνέει (όπως είχε πει κάποτε ο φίλος RAVER) μια «μαγκιά» και το σχέδιό του μου αρέσει. Παράλληλα, δεν φαίνεται να είναι πλαστικούρα.

 

Αν και όταν φτάσει τα 250-300 ευρώ περίπου, θα είναι αρκετά καλή αγορά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά ρε συ! :)

 

Εμένα το μόνο που μου αρέσει εμφανισιακά είναι το αλουμίνιο,αλλά από μονο του δε αρκεί!Μπορεί να υποσχεται καλή ποιότητα κατασκευής,αλλά μέχρι εκεί!Εν τέλει,η κατασκευή και οι λειτουργίες είναι τα πιο σημαντικά πιστεύω για έναν υποψήφιο αγοραστη,παρά η εμφάνιση και τα φρου-φρου κι αρώματα!Αλλά εμένα προσωπικά δε μου αποπνέει άλλον αέρα η εμφάνισή του! :p

 

Υ.Γ.:Παρατηρήσατε που το διαφημίζουν με τα νέα ασύρματα bluetooth ακουστικά που κυκλοφόρησαν πριν λίγες μέρες;Είναι το μοντέλο HBH-IS800 νομίζω!Λέτε να το δίνουν μ'αυτά;Διότι σ'αυτήν την περίπτωση μιλάμε για εκπληκτική απόδοση ήχου,πραγματικά κορυφαία(όσοι έχουν δοκιμάσει bluetooth ακουστικά της SE φαντάζομαι θα συμφωνούν!)!Μπορεί,οπως δίνουν το καλώδιο tv-out με το 905 να δίνουν αυτά τα ακουστικά με το 995!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.:Παρατηρήσατε που το διαφημίζουν με τα νέα ασύρματα bluetooth ακουστικά που κυκλοφόρησαν πριν λίγες μέρες;Είναι το μοντέλο HBH-IS800 νομίζω!Λέτε να το δίνουν μ'αυτά;

 

Εγω ειμαι σιγουρος οτι θα δωσουν αυτα τα ακουστικα για να δικαιολογησουν και την τιμη!

παντως σε ξενα φορουμ που διαβαζω το W705 στην βασικη του συσκευασια και οπως εχω γραψει στο αναλογο θεμα θα εχει και αυτο τα HBH-IS800.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε,τότε μιλάμε για κορυφαία ποιότητα ήχου την οποία δεν τη βρίσκεις σε κανένα ζεύγος ακουστικών των μουσικων τηλεφώνων της αγοράς,καμιάς εταιρίας!

 

Ο ήχος είναι τόσο κρυστάλλινος και τα μπάσα τόσο έντονα που πραγματικά σε κάνουν να αναρωτιέσαι από πού βγαίνει τέτοιος ήχος!!:)

 

Παράλληλα,η ένταση ήχου είναι δεκάδες φορές υψηλότερη σε σχέση με τα απλά ακουστικά και επίσης δεν παρουσιάζεται το φαινόμενο της "συμπίεσης" της έντασης του ήχου όταν παίζει ο player σε υψηλές εντάσεις!

 

Μπράβο τους πάντως αν τα δίνουν!Κορυφαία απόδοση πραγματικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ ωραιο σχεδιο του w910 τωρα με μεγαλυτερη οθονη,καμερα αξιοπρεπεστατη(που φτασαμε 8ΜΡΧ σε κινητα και να μη τη λεμε κορυφαια!) και αρκετα..μεταλικο που σιγουρα θα αναβαθμιση και την αισθηση ποιοτητας που δινει(και το βαρος βεβαια!):)

 

Πολυ καλο μου αρεσει..:D

 

Φιλε μου,μου φαινεται οτι βρηκα επι τελους το διαδοχο του λατρεμενου μου S700i,που μεχρι τωρα,αρνιομουνα να το αλλαξω.Μακαρι να ειναι τοσο καλο,οσο φαινεται.

Και ξεχωριστη εισοδο για ακουστικα.(Εχω κατι ασπρα,με μαγνητες νεοδυμιου, απο ενα Mac,και θα μπορω να τα χρησιμοποιησω).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι λιγο "χειροτερες" γιατι το C905 εχει πλασαριστει στην αγορα σαν cybershot και δεν ειναι καθολου καλο να χασει την θεση του απο ενα walkman κινητο.

οπως και να χει παντως με την καμερα των 8mp που την συναντας πρωτη φορα σε walkman κινητο!! θα μπορεις την ημερα τουλαχιστον να βγαλεις μια αξιοπρεπως φωτογραφια.

παντως αν η τιμη του ειναι σε 380-450 ευρο και μετα απο 2 μηνες κυκλοφοριας κατω απο το ψυχολογικο των "400" ευρο πιστευω οτι θα πουλησει καλα.

εγω προσωπικα πιστευω να ειναι το επομενο μου κινητο.

βαζω κριτηριο στην επομενη μου αγορα το κινητο να ειναι slide-walkman-και να εχει μεγαλη σε ιντσες οθονη.το w995 τα εχει αυτα.:up:

Εβαλα στο μεταφραστη,αυτα που εγραψε ο Ρωσος,καινα τι εβγαλε η μεταφραση.

As a result The quality of the speech transmission is good, method confident. Gladdened loudness dynamics, to talk comfortably. Telephone to me was pleased, but I cannot but be held from [ekhidtsy], past already how many years from that moment, when for the first time in the surveys they did address about the joint 3,5 mm? It is much. But how much still time must pass before the telephones Of walkman will begin worthy [pleerov] with the same logotype? Greatly it is desirable to believe that a little. An example Of w995, by the way, shows that the fact that what joint do not place, nevertheless acoustic fidelity strongly better will not become, work is conducted on hardware. Although, of course, the standard joint adds conveniences in the use. [Pokryakhtev] thus, I will pass to the sweet part. To me were pleased housing, assembling, metal, display, control (keyboard not entirely “of [nra]”). Greatly please design, display. [Vosmimegapikselnaya] camera - it is excellent. Apparatus GPS, the presence Of wi-Fi - very well. The heap of applications and, especially, Voice FX - is noticeable. I will note the interestingly made support, and the key for control of [pleerom], the changing illumination. All this economy completely to itself normally coexists, without reaching to the owner of problems. We trigger the chamber, music arises to the pause - they took off, music plays further. The operating speed gladdened, in the menu “Of [media]” everything occurs very rapidly, even with the work with the completely filled map to eight gigas-byte. Design is universal, calculated for the mass audience, without the attachment to the sex or the age, this is also correct. It is thus far early to speak about the price Of w995, let us recall price list to C905 at the beginning of sales, it is completely possible that it is worthwhile to wait approximately the same level. It is another matter that W995 is much more convenient and more qualitative in everything, concerning music, yes plus still and proposes the same possibilities on Foto- to survey. UPS, entirely he forgot to you to say - auto-focus exists, however, where without it. Councils for that, to wait or not to wait telephone I give cannot, to me are very interesting his fate, “finishing operations” and so on. Pair of words about the competitors. It is possible to attempt to draw parallels from Samsung Of s8300, lowering the fact that the price of the solutions until the time of appearance in sale it can one hundred times be changed (as periods). Waited Hikaru must be nearer to the summer, I assume. So here, two [vosmimegapikselnykh] sliders, one musical, the secondly what -only no. If we for second become adolescent and to begin to compare according to table, then it is possible into plus Of w995 to carry Wi-Fi, and for S8300 plus will be the presence of sensory display. And so on. But, as you understand, this is entirely not critical, unique actually convenient sensory telephone on the market - this iPhone. The presence Of wi-Fi in the telephone not critically all the more, for the majority this will be simply pleasant addition. “To [khikaru]” it is less than S8300, it is much better adapted for the reproduction of music, plus has a camera of the same permission, who better removes of them, to speak without the final ON is heavy. However, to compare those photographs, that there is now, to you no one not [zapreshcha

Οπως βλεπετε,λεει οτι η τιμη θα ειναι γυρω σ αυτη του 905 και οτι η ποιοτητα ειναι καλη,και η καμερα επισης.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

και μια μεταφραση στα Ελληνικα θα ηταν ακομα καλυτερα :rolleyes: :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνο οντως...Το κοβω να βγει στα 500 ευρωπουλα...

καποιος εγραψε οτι η τιμη του θα ειναι στα 459 ευρο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μηπως γνωρίζετε αν το κινητό υποστηρίζει divx (avi) αρχεία??

Ελληνικά Video Tutorials για το ποδήλατο!:dance:

Youtube Channel: https://www.youtube.com/channel/UC9h7j8yHKezJf-9XVq8CTXQ

Facebook Page: https://www.facebook.com/thebikeguruchannel

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μηπως γνωρίζετε αν το κινητό υποστηρίζει divx (avi) αρχεία??

Δυστηχώς οχι! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλο κινητο αλλα ασχημο.

 

Αντιθετα εμενα μου αρεσει!

Πιο λεπτο απ το 905 που ειχα,σλαιντ,και κυριως με αυτη την οθονη των 2.6 θα φαινοντε ωραια τα wallpapers full screen!:)

 

Ελπιζω μονο να μην εχει τη ποιοτητα του G705!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...