Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί που είδες αυτό το νούμερο λέει τι είναι και φαίνεται οτι πρόκειται για την εφαρμογή αναβάθμισης της SE και όχι για έκδοση λογισμικού του τηλεφώνου. Για να δεις αν υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού για το 995 εγκατέστησε το πρόγραμμα αναβάθμισης της SE στο pc σου και μετά τρέξε το και ακολούθα τις οδηγίες, η εφαρμογή θα εγκατασταθεί στα Ελληνικά οπότε δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα αν δεν γνωρίζεις καλά αγγλικά. Την εφαρμογή θα την βρεις στην ιστοσελίδα της SE αλλά και μέσα στην κάρτα μνήμης του κινητού σου όπως και τα άλλα προγράμματα της εταιρείας.

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

λογισμικο νομιζω οτι αναβαθμισα κανοντας τη διαδικασια με το πληκτρο c πατημενο κτλ.. σωστα? παρ'ολαυτα η εκδοση που εχω ειναι η 035 βλεπω ενω πολλοι αναφερουν εδω οτι η καλυτερη ειναι η 036..τι κανω?

 

επισης εκκρεμει κ η δευτερη ερωτηση μου για οποιον θελει να απαντησει σχετικα με το wifi το οποιο συνδεεται με το μοντεμ μου αλλα οταν παω να μπω ιντερνετ λεει σφαλμα επικοινωνιας..

Edited by dkokkkk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

 

λογισμικο νομιζω οτι αναβαθμισα κανοντας τη διαδικασια με το πληκτρο c πατημενο κτλ.. σωστα? παρ'ολαυτα η εκδοση που εχω ειναι η 035 βλεπω ενω πολλοι αναφερουν εδω οτι η καλυτερη ειναι η 036..τι κανω?

 

επισης εκκρεμει κ η δευτερη ερωτηση μου για οποιον θελει να απαντησει σχετικα με το wifi το οποιο συνδεεται με το μοντεμ μου αλλα οταν παω να μπω ιντερνετ λεει σφαλμα επικοινωνιας..

Το σφάλμα μπορεί να συμβαίνει είτε γιατί το σήμα του modem είναι ασθενές, είτε γιατί χρειάζεται να πληκτρολογήσεις κάποιον κωδικό ώστε να επιτραπεί η λήψη σήματος από το κινητό σου. Νομίζω πως ο κωδικός αυτός είναι το WPA ΚΕΥ ή το admin password και συνήθως θα τα βρεις στην κάτω πλευρά του modem σου (ή ακόμη καλύτερα να τσεκάρεις τα χαρτιά της internet σύνδεσης που έχεις).

Και ένα :offtopic: αν μου επιτρέπετε: Αγαπητέ dkokkkk, ούτε σε είδα, ούτε με είδες, ούτε σε ξέρω, ούτε με ξέρεις. Τα smileys τα βάζω σε πολλά posts για να δώσω μια γλαφυρότητα και έναν εύθυμο τόνο. Φαντάζομαι πως γι'αυτό τον λόγο υπάρχουν και τα χρησιμοποιούμε. Το μόνο που θα μπορούσα να ειρωνευτώ είναι την αδικαιολόγητή σου επίθεση σε μένα για ένα smiley, αλλά η πρόθεσή μου είναι μόνο να σε βοηθήσω. Chill out.....

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Το σφάλμα μπορεί να συμβαίνει είτε γιατί το σήμα του modem είναι ασθενές, είτε γιατί χρειάζεται να πληκτρολογήσεις κάποιον κωδικό ώστε να επιτραπεί η λήψη σήματος από το κινητό σου. Νομίζω πως ο κωδικός αυτός είναι το WPA ΚΕΥ ή το admin password και συνήθως θα τα βρεις στην κάτω πλευρά του modem σου (ή ακόμη καλύτερα να τσεκάρεις τα χαρτιά της internet σύνδεσης που έχεις).

Και ένα :offtopic: αν μου επιτρέπετε: Αγαπητέ dkokkkk, ούτε σε είδα, ούτε με είδες, ούτε σε ξέρω, ούτε με ξέρεις. Τα smileys τα βάζω σε πολλά posts για να δώσω μια γλαφυρότητα και έναν εύθυμο τόνο. Φαντάζομαι πως γι'αυτό τον λόγο υπάρχουν και τα χρησιμοποιούμε. Το μόνο που θα μπορούσα να ειρωνευτώ είναι την αδικαιολόγητή σου επίθεση σε μένα για ένα smiley, αλλά η πρόθεσή μου είναι μόνο να σε βοηθήσω. Chill out.....

 

 

και σημα υπαρχει τελειο(για το δικο μου μοντεμ μιλαμε!) κ τον κωδικο βαζω..

 

τελικα η καλυτερη εκδοση ειναι η 036 για το λογισμικο κ αν ναι που θα τη βρω εφοσον με το update μου εβαλε την 035..?

 

καμια επιθεση φιλε.. απλως δε ξερω τη γραφη σου..

Link to comment
Share on other sites

Μολις ολοκληρωσα και τις 92 σελιδες μαζι με πολλα λινκ που υπηρχαν..

 

παρ'ολαυτα δεν εβγαλα σαφη συμπερασματα για πολλα πραματα κ ακομα κανεις δε μπορει να μου εξηγησει πως ενω το τηλεφωνο συνδεεται με το μοντεμ μου μεσω wifi ,δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ..

 

απ'οσα διαβασα σκεφτηκα να κατεβασω το αρχειο jad mini opera mobile 5.0(και για λογους ταχυτητας συμπερανα πως θα ειναι καλυτερα-διορθωστε με αν κανω λαθος..) μηπως καταφερω να συνδεθω στο διαδικτυο , αλλα αφου το εβαλα στο φακελο ''διαφορα'' της συσκευης δε μου το εγκαθιστα λεγοντας ''η ενεργεια απετυχε''...

 

επισης -παλι διορθωστε με αν κανω λαθος- συμπερανα πως ο ηχος λιγα εχει να κερδισει..και παλι χανοντας σε ποιοτητα ελαφρως..οποτε με αυτο ειπα να μην ασχοληθω.

 

για την καμερα απ'οτι καταλαβα θα πρεπει να κατεβασω το a2uploader κ μεσω αυτου να εγκαταστησω ποιους driver για καλυτερα προτεινετε?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων οσων ασχοληθουν με τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Μολις ολοκληρωσα και τις 92 σελιδες μαζι με πολλα λινκ που υπηρχαν..

 

παρ'ολαυτα δεν εβγαλα σαφη συμπερασματα για πολλα πραματα κ ακομα κανεις δε μπορει να μου εξηγησει πως ενω το τηλεφωνο συνδεεται με το μοντεμ μου μεσω wifi ,δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ..

 

απ'οσα διαβασα σκεφτηκα να κατεβασω το αρχειο jad mini opera mobile 5.0(και για λογους ταχυτητας συμπερανα πως θα ειναι καλυτερα-διορθωστε με αν κανω λαθος..) μηπως καταφερω να συνδεθω στο διαδικτυο , αλλα αφου το εβαλα στο φακελο ''διαφορα'' της συσκευης δε μου το εγκαθιστα λεγοντας ''η ενεργεια απετυχε''...

 

επισης -παλι διορθωστε με αν κανω λαθος- συμπερανα πως ο ηχος λιγα εχει να κερδισει..και παλι χανοντας σε ποιοτητα ελαφρως..οποτε με αυτο ειπα να μην ασχοληθω.

 

για την καμερα απ'οτι καταλαβα θα πρεπει να κατεβασω το a2uploader κ μεσω αυτου να εγκαταστησω ποιους driver για καλυτερα προτεινετε?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων οσων ασχοληθουν με τις απαντησεις!

 

επισης θα εκτιμουσα μια βοηθεια για το πως θα δουλεψω το uploader..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,καταρχήν πήγαινε σε κάποιο σημείο που να υπάρχει ασύρματο internet και δοκίμασε και εκεί. Αν δουλέψει τότε έχεις κάτι λάθος στις ρυθμίσεις του router. Αν δεν δουλέψει πες.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,καταρχήν πήγαινε σε κάποιο σημείο που να υπάρχει ασύρματο internet και δοκίμασε και εκεί. Αν δουλέψει τότε έχεις κάτι λάθος στις ρυθμίσεις του router. Αν δεν δουλέψει πες.

 

 

βασικα ενα μινι λαπτοπ που εχω δουλευει το ιντερνετ μια χαρα με το wifi του...αλλα θα δοκιμασω κ καπου αλλου οταν βρω..

Link to comment
Share on other sites

παρ'ολαυτα δεν εβγαλα σαφη συμπερασματα για πολλα πραματα κ ακομα κανεις δε μπορει να μου εξηγησει πως ενω το τηλεφωνο συνδεεται με το μοντεμ μου μεσω wifi ,δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ..

 

 

Θα πρέπει να δώσεις στατική ip στο 995 ,πχ 192.168.1.1 το ρουτερ >192.168.1.30 ας πουμε το 995 ,κοινο SSID ,dns του παροχου σου και θα εχεις νετ κανονικα ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να δώσεις στατική ip στο 995 ,πχ 192.168.1.1 το ρουτερ >192.168.1.30 ας πουμε το 995 ,κοινο SSID ,dns του παροχου σου και θα εχεις νετ κανονικα ..

 

πως θα βρω την ip που πρεπει να δωσω κ το dns του παροχου μου(hol συγκεκριμενα) ?

Link to comment
Share on other sites

πως θα βρω την ip που πρεπει να δωσω κ το dns του παροχου μου(hol συγκεκριμενα) ?

 

Αν το ρουτερ εχει την 192.168.1.1 θα δωσεις καποια αναλογη οπως εγραψα πριν ,π.χ 192.168.1.30 ,οι hol dns πρεπει να ειναι οι 194.30.220.114 & 194.30.220.117 ,βαλε τον 1ο ..

Ποιο ρουτερ εχεις ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ειμαι νεος στην παρεα σας και 1---> ψάχνω να βρώ κάποιο συμβατό πρόγραμμα GPS για το κινητό μου Sony Ericcson W995 μιας που έχει δέκτη GPS.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα GPS για το W995 που να κάνει αποκλειστική χρήση του δέκτη GPS και όχι του GPRS??? το WE-TRAVEL offline GPS program δουλευει στο W995?το ειδα στην κατηγορια LG πως δουλευει καλα και με ελληνικες εντολες!αν καταλαβα καλα!

-->2 η τρεχουσα εκδοση λογισμικου μου ειναι R1EA032 το κινητο δουλευει μια χαρα!!! χρειαζεται αναβαθμιση?η θα εχω προβληματα??? Ευχαριστώ πολύ.

Edited by ailouros01
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ειμαι νεος στην παρεα σας και 1---> ψάχνω να βρώ κάποιο συμβατό πρόγραμμα GPS για το κινητό μου Sony Ericcson W995 μιας που έχει δέκτη GPS.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα GPS για το W995 που να κάνει αποκλειστική χρήση του δέκτη GPS και όχι του GPRS??? το WE-TRAVEL offline GPS program δουλευει στο W995?το ειδα στην κατηγορια LG πως δουλευει καλα και με ελληνικες εντολες!αν καταλαβα καλα!

-->2 η τρεχουσα εκδοση λογισμικου μου ειναι R1EA032 το κινητο δουλευει μια χαρα!!! χρειαζεται αναβαθμιση?η θα εχω προβληματα??? Ευχαριστώ πολύ.

Το GPS του W995 δεν λειτουργεί χωρίς βοήθεια από το δίκτυο του παρόχου.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Το GPS του W995 δεν λειτουργεί χωρίς βοήθεια από το δίκτυο του παρόχου.

 

ΟΧΙ φιλε με το we travel δουλευει χωρις την βοηθεια απο το δικτυο!!!αλλα οι χαρτες του we travel για ελλαδα εχουν πολυ λιγες πολεις!!! ΘΕΛΩ ΧΑΡΤΕΣ help meee !!!!!!!!!!!!!!:worry:

 

ΟΧΙ φιλε με το we travel δουλευει χωρις την βοηθεια απο το δικτυο!!!αλλα οι χαρτες του we travel για ελλαδα εχουν πολυ λιγες πολεις!!! ΘΕΛΩ ΧΑΡΤΕΣ help meee !!!!!!!!!!!!!!:worry:

 

Τα καταφεραα επιτελους! :D:D:D ελπιζω να μην χρεωνει! :worry:

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και εμάς πως το έκανες, γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι οι συσκευές με A-GPS

λειτουργούν μόνιμα με υποβοήθηση από το δίκτυο του παρόχου σου.

 

Όχι τίποτε άλλο, αλλά να μην το έχουμε και εμείς ως διακοσμητικό.....

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει γιατι οταν εβγαλα την καρτα sim και εκανα επαναφορα ρυθμισεων γιατι χαθηκε η αναφορα των sms;Δεν την βρισκω πουθενα στο μενου.Εχω cosmote και οταν τους πηρα τηλ. μου ειπαν να παρω την sony ericsson.Εχω το w995.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και εμάς πως το έκανες, γιατί εγώ έχω την εντύπωση ότι οι συσκευές με A-GPS

λειτουργούν μόνιμα με υποβοήθηση από το δίκτυο του παρόχου σου.

 

Όχι τίποτε άλλο, αλλά να μην το έχουμε και εμείς ως διακοσμητικό.....

 

Το Α-GPS το απενεργοποιεις!υπηρεσ. εντοπισμου/ρυθμισεις/υποβοηθηση εκκιν.---> επιλεγεις ΠΟΤΕ!!! πας στο we travel co katebazeis το 0 9 12 full προσθετεις τον ελληνικο χαρτη[ maps/ europe / greece} τρεχεις το αρχειο jar kai................................... ETOIMOΣ!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το Α-GPS το απενεργοποιεις!υπηρεσ. εντοπισμου/ρυθμισεις/υποβοηθηση εκκιν.---> επιλεγεις ΠΟΤΕ!!! πας στο we travel co katebazeis το 0 9 12 full προσθετεις τον ελληνικο χαρτη[ maps/ europe / greece} τρεχεις το αρχειο jar kai................................... ETOIMOΣ!!!:cool:

-Για τους λίγο περισσότερο άσχετους με Η/Υ,τα προγράμματα αφού τα καταβάσεις τα περνάς στο κινητό?Να υποθέσουμε ότι τα αποθηκευεις στις εφαρμογές και "τρέχεις" αυτές για να λειτουργήσουν???

 

- Τελικά υπάρχει χρέωση?????

 

- Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R1HA035 ή 036 ???

Link to comment
Share on other sites

-Για τους λίγο περισσότερο άσχετους με Η/Υ,τα προγράμματα αφού τα καταβάσεις τα περνάς στο κινητό?Να υποθέσουμε ότι τα αποθηκευεις στις εφαρμογές και "τρέχεις" αυτές για να λειτουργήσουν???

 

- Τελικά υπάρχει χρέωση?????

 

- Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R1HA035 ή 036 ???

 

-αφού τα καταβάσεις τα περνάς στο κινητό ! τα αποθηκευεις στις εφαρμογές και "τρέχεις" αυτές για να λειτουργήσουν!

-περιμενω λογαριασμο σε λιγες μερες...!ελπιζω να μην χρεωνει:!: παντως οι μετρητες δεδομενων στο κινητο ειναι 0:!:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα ειμαι νεο μελος και σκεφτομαι σοβαροτατα να παρω το 995 απλως θελω να ξερω αν το εν λογω κινητο βγηκε προβληματικο να ψαξω για καποιο αλλο ειχα το 640i αλλα επεσε μεσα σε τσιπουρο!!!οποτε παει.... αυτο αξιζει για 300 ευρω? εμενα με ενδιαφερει ναχει πολυ καλο ηχο και ηχεια και να βγαζει καλυτερες φωτο απο το 640ι και πιστευω πως τα εχει αυτα επισης αν το slide σπασει και γινουν 2 κομματια ξαναφτιαχνεται?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα ειμαι νεο μελος και σκεφτομαι σοβαροτατα να παρω το 995 απλως θελω να ξερω αν το εν λογω κινητο βγηκε προβληματικο να ψαξω για καποιο αλλο ειχα το 640i αλλα επεσε μεσα σε τσιπουρο!!!οποτε παει.... αυτο αξιζει για 300 ευρω? εμενα με ενδιαφερει ναχει πολυ καλο ηχο και ηχεια και να βγαζει καλυτερες φωτο απο το 640ι και πιστευω πως τα εχει αυτα επισης αν το slide σπασει και γινουν 2 κομματια ξαναφτιαχνεται?

250 euro κοστιζει τωρα.εγω θα το επαιρνα χαλαρα..αν'και σε'αυτα τα χρηματα με περισσοτερες δυνατοτητες θα επελεγα ΝΟΚΙΑ η ΗΤC ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Α-GPS το απενεργοποιεις!υπηρεσ. εντοπισμου/ρυθμισεις/υποβοηθηση εκκιν.---> επιλεγεις ΠΟΤΕ!!! πας στο we travel co katebazeis το 0 9 12 full προσθετεις τον ελληνικο χαρτη[ maps/ europe / greece} τρεχεις το αρχειο jar kai................................... ETOIMOΣ!!!:cool:

 

Δεν δουλευει σε μενα ετσι κι αλλιως .. φτιαξτε ενα οδηγο να δουμε κι εμεις το κατα ποσο δουλευει .

Κατάρχην πρεπει να κατεβασει καποιος το Phone Installer απο δω ,κατι που δεν αναφερει κανεις κτλ κτλ

για να ανεβασει τα αρχεια στο κινητο ..εγκαθιστατε μεν αλλα μετα δεν βλεπει τιποτα..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Γειά κι από μένα.Είμαι σίγουρος πως οι απορίες μου θα έχουν απαντηθεί αλλά το thread είναι μεγάλο.Μου κάνει κάτι κολπάκια με μεγάλες αυξομειώσεις στο σήμα...τί φταίει,μπορώ να κάνω κάτι?

Πως μπορώ να ορίσω να μην μπαινει στο νετ απο wap και να μπαίνει μόνο από Wi-Fi?

Eυχαριστώ προκαταβολικά....

Link to comment
Share on other sites

Γειά κι από μένα.Είμαι σίγουρος πως οι απορίες μου θα έχουν απαντηθεί αλλά το thread είναι μεγάλο.Μου κάνει κάτι κολπάκια με μεγάλες αυξομειώσεις στο σήμα...τί φταίει,μπορώ να κάνω κάτι?

Πως μπορώ να ορίσω να μην μπαινει στο νετ απο wap και να μπαίνει μόνο από Wi-Fi?

Eυχαριστώ προκαταβολικά....

 

Οι αυξομειωσεις στο σημα νομιζω ωφειλονται στο 3G ΣΗΜΑ που δεν ειναι ακομα παντου δυνατο , οποτε απλα το γυρνας σε απλο και εισαι ΟΚ!!!και οικονομια στην μπαταρια,νομιζω οτι κερδιζεις ετσι!για να το κανεισ απλο πας ρυθμισεις/συνδεσιμοτητα/δικτυα κιν. τηλ./δικτυα GSM/ επιλεγεις ΜΟΝΟ GSM!!! και εισαι ready:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει σε μενα ετσι κι αλλιως .. φτιαξτε ενα οδηγο να δουμε κι εμεις το κατα ποσο δουλευει ..

Κατάρχην πρεπει να κατεβασει καποιος το Phone Installer απο δω ,κατι που δεν αναφερει κανεις κτλ κτλ

για να ανεβασει τα αρχεια στο κινητο ..εγκαθιστατε μεν αλλα μετα δεν βλεπει τιποτα..

 

Γκκρρ τα νευρα μου ..σε ολους δουλευει εκτος απο μενα ..βρηκα ενα οδηγο αλλα καμια σχεση με αυτο που βλεπω εγω..

 

http://forums.se-nse.net/topic/41974-we-travel/page__view__findpost__p__540525

 

Το εχω δοκιμασει 3-4 φορες ,κι οχι τιποτα αλλο για το γαμ#το δηλ..

Nα πω οτι ειμαι εντελως ασχετος απο gps etc..τεσπα ρωτησα ενα φιλο και μου ειπε να βγω στο μπαλκονι ..ενω εγω το δοκιμαζα σε μαγαζι μεσα χαχα..

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...