Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να πω επίσης ότι και η ποιότητα κατασκευής δεν είναι ό,τι το καλύτερο. Κυριαρχεί βέβαια το πλαστικό, που δεν φαίνεται τουλάχιστον οπτικά και ΑΑ, αλλά το χειρότερο είναι ο τζόγος του slide όταν είναι ανοιχτό. Δεν είναι πολύς μεν, είναι ενοχλητικός δε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως δεν είναι και οτι καλύτερο αν θες καλή φωτογραφία αλλα γενικά είναι πολύ καλό σε όλα και ειδικά στον ήχο!
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν είναι και οτι καλύτερο αν θες καλή φωτογραφία αλλα γενικά είναι πολύ καλό σε όλα και ειδικά στον ήχο!

 

Μα ρε παιδια η SE το πλασαρει σαν μουσικο κινητο και οχι φωτογραφικο γιαυτο και ειναι στη σειρα W και οχι στην C.

 

Tην 8αρα την καμερα την εβαλε καθαρα για λογους μαρκετινγκ. Την εβαλε για να ειναι πιο εντυπωσιακα τα χαρακτηριστικα του και να πουλησει το προιον..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μ

Tην 8αρα την καμερα την εβαλε καθαρα για λογους μαρκετινγκ. Την εβαλε για να ειναι πιο εντυπωσιακα τα χαρακτηριστικα του και να πουλησει το προιον..:rolleyes:

 

ετσι ακριβως! επρεπε να δικαιολογησει την τιμη του.

οπως και να'χει..προχθες το πηρα απο το νετ για ενα φιλο μου.μεσα σε μια ημερα το ειχα σπιτι μου.

εμενα καλο μου φανηκε το κινητο..(οταν εχεις W890) αυτο σου φαινεται τελειο :happy: απο θεμα μουσικη..ειναι σουπερ..και με ακουστικα μπορω να πω αριστος.

τωρα απο αποδοση μπαταριας..δεν ξερω αμα πετυχει..αλλα αμα εχει 3-4 μερες ειναι στα (+) του κινητου.

μεχρι τα χριστουγεννα το κινητο θα εχει πεσει κατω απο 300 ευρο..προς μεγαλη απογοητευση των "κολλημενων" fun της εταιριας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα.....πολυ ομορφο.....καλο slide.....καλη καμερα(θα μπορουσε να ηταν καλυτερη)

 

edit:στις ρυθμισεις ιντερνετ τι πρεπει να γραψω;;;γιατι δεν με αφηνει να μπω στο youtube μεσω της εφαρμογης

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργαστηκα λιγο στο πλαισιο και φαινεται πολυ καλο...Με χαλασε λιγο η ποιοτητα κατασκευης του και εχω την εντυπωση οτι ειναι αρκετα ακριβο.70-80 ευρω παρακατω θα ηταν το τελειο.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να εχει πιο φθηνα, αν δεν ηταν 8 mp που στην ουσια δεν προσφερουν τιποτα στο συγκεκριμενο κινητο..μονο το μεγεθος του αρχειου αυξανουν! Αλλα ειπαμε, θυσια στο βωμο του marketing...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε περιπτωση να μην κοστολογουσαν το high-end τους Walkman σε χαμηλότερη τιμή,κλασική SE! :rolleyes: Πάντως,είναι ένα καλύτερο C905 με χειρότερη κάμερα(καλύτερο εννοώ σε όλα τα υπόλοιπα πλην της κάμερας).
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι και λογικο να μην τα προσφερουν ολα σε ενα.

Αυτην την τακτικη την ακολουθουν ολες οι εταιριες. Αν σου τα δωσει ολα σε ενα τοτε πως θα παν οι καταναλωτες να παρουν τα υπολοιπα προιοντα τους?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, εγω εχω το ιστορικο w850i και δυστυχως κλεινει τον κυκλο του.

Λεω να παρω το w995 αλλα ολοι λετε για την καμερα οτι δεν ειναι καλη, εγω σαν χρηστης w850 λογικα θα δω μεγαλη διαφορα? οποτε το προτεινετε πιστευω?

Ποιο πολυ ακουω μουσικη(ο αδερφος εχει το w595 αλλα ο ηχος δεν ειναι καλος μαλλον δεν ειναι δυνατος) πιστευω αυτο να ειναι καλυτερο? αλλα αμα κατσει τραβαω και καμια φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν τα προσφερουν ολα σε ενα, τοτε δεν χρειαζεται κανενα walkman κινητο 8αρα καμερα. Οπως αντιστοιχα δεν χρειαζεται ενα φωτογραφικο κινητο τις σουπερ μουσικες δυνατοτητες. Γιατι με την παραπληροφορηση που κανουν, σου δινουν την εντυπωση οτι παιρνεις ενα κινητο το οποιο "σκιζει" σε ολους τους τομεις. Και οταν στο συγκεκριμενο μοντελο σου λεει η S.E: Τραβήξτε τέλειες φωτογραφίες - με 8.1 megapixel στη διάθεσή σας, μπορείτε να απαθανατίσετε το καθετί όπως ακριβώς είναι στην πραγματικότητα, τοτε νοιωθεις και λιγο κοροϊδο που τους πιστευεις! Δεν ξερω ρε παιδια, μπορει να γινομαι υπερβολικος, αλλα ετσι το βλεπω. Προσωπικα αν εδινα τοσα χρηματα για ενα κινητο θα απαιτουσα το καθετι πανω του να λειτουργει τελεια. Οσο για αυτο που ειπε ο φιλος Αν σου τα δωσει ολα σε ενα τοτε πως θα παν οι καταναλωτες να παρουν τα υπολοιπα προιοντα τους?, οταν αυτο που(υποτιθεται οτι)τα δινει ολα κοστιζει πιο ακριβα απο τα υπολοιπα, τοτε σιγουρα θα πουλησουν και εκεινα που δινουν λιγοτερα σε πιο προσιτη τιμη για οσους ζητουν συγκεκριμενα πραγματα.

Αρκετα ομως, μη σας πρηζω τ'@@:!::p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι, εγω εχω το ιστορικο w850i και δυστυχως κλεινει τον κυκλο του.

Λεω να παρω το w995 αλλα ολοι λετε για την καμερα οτι δεν ειναι καλη, εγω σαν χρηστης w850 λογικα θα δω μεγαλη διαφορα? οποτε το προτεινετε πιστευω?

Ποιο πολυ ακουω μουσικη(ο αδερφος εχει το w595 αλλα ο ηχος δεν ειναι καλος μαλλον δεν ειναι δυνατος) πιστευω αυτο να ειναι καλυτερο? αλλα αμα κατσει τραβαω και καμια φωτογραφια

η καμερα του ειναι καλη! βεβαια καμια σχεση με το C905 αλλα για φωτογραφιες που θελει ενας απλος χρηστης..ειναι μια χαρα.

εγω στην θεση σου θα το επαιρνα..βεβαια θα περιμενα λιγο ακομη,να μειωθει η τιμη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν αυτο που(υποτιθεται οτι)τα δινει ολα κοστιζει πιο ακριβα απο τα υπολοιπα, τοτε σιγουρα θα πουλησουν και εκεινα που δινουν λιγοτερα σε πιο προσιτη τιμη για οσους ζητουν συγκεκριμενα πραγματα.

 

Βασικα το πρωτο παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι το c905.

Η τιμη τους ειναι σχετικα κοντα. Αν λοιπον οι φωτο που εβγαζε το w995 ηταν παομοιας ποιοτητας τοτε η SE θα εθαβε το c905 και ο καταναλωτης θα επελεγε να διαθεσει λιγα παραπανω να παρει το 995 ενω τωρα οποιος ενδιαφερεται για φωτο (ειναι σχετικος και δεν πεφτει στην παγιδα τον Mp) θα επιλεξει το 905.

 

Η λογικη των εταιριων κατα την αποψη μου ειναι να μην φτιαξουν το τελειο κινητο ετσι ωστε να πουλαν και αλλα μοντελα.

Απλα σε καποια μοντελα high-end πετανε και μια 8αρα καμερα για να δικαιολογισουν την τιμη τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπον οι φωτο που εβγαζε το w995 ηταν παομοιας ποιοτητας τοτε η SE θα εθαβε το c905 και ο καταναλωτης θα επελεγε να διαθεσει λιγα παραπανω να παρει το 995 ενω τωρα οποιος ενδιαφερεται για φωτο (ειναι σχετικος και δεν πεφτει στην παγιδα τον Mp) θα επιλεξει το 905.

 

Τώώώώώρα.....!!Να ζήσουμε να το θυμόμαστε το C905:yawn:

 

Του έχουν κάνει και τα 40...(αγριεύτηκα βραδιάτικα :p )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια χαρη!!Θελω να παρω ενα w995 απο Αμερικη!Μορω να το κανω να δουλεψει εδω και πωσ?????(παρακαλω η απντηση να ειναι γρηφορη γιατι βιαζομαι!
Link to comment
Share on other sites

Οτι θα δουλεψει εννοειται, αλλα προφανως δεν θα'χεις ελληνικα και πιθανον δεν θα ισχυει η εγγυηση του εδω.

Οσο για το C905, οντως με το ρυθμο που βγαινουν πλεον τα κινητα, παει..παλαιωσε!:p Και νομιζω οτι τα'χει βγαλει τα λεφτα του. Μιλαμε κυριως για κινητα που κυκλοφορουν σχεδον παραλληλα. Παντως οσο σχετικος και να ειναι καποιος, θα'ρθει η στιγμη που θα πεσει στην παγιδα. Παρε για παραδειγμα το Viewty Smart που πλασαρεται ως το πιο εξυπνο φωτοκινητο. Μπουρδες..σχεδον ιδιας ποιοτητας φωτο με το W995 βγαζει!

Link to comment
Share on other sites

Οτι θα δουλεψει εννοειται, αλλα προφανως δεν θα'χεις ελληνικα και πιθανον δεν θα ισχυει η εγγυηση του εδω.

Οσο για το C905, οντως με το ρυθμο που βγαινουν πλεον τα κινητα, παει..παλαιωσε!:p Και νομιζω οτι τα'χει βγαλει τα λεφτα του. Μιλαμε κυριως για κινητα που κυκλοφορουν σχεδον παραλληλα. Παντως οσο σχετικος και να ειναι καποιος, θα'ρθει η στιγμη που θα πεσει στην παγιδα. Παρε για παραδειγμα το Viewty Smart που πλασαρεται ως το πιο εξυπνο φωτοκινητο. Μπουρδες..σχεδον ιδιας ποιοτητας φωτο με το W995 βγαζει!

 

Δε σταμάτησαν την παραγωγή για λόγους παλαιότητας..Άλλωστε,αρχές Νοέμβρη βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα γι'αυτο, αλλα για τη συγκριση του φιλου με το W995. Εγω εξαλλου δεν κολλαω στο αν ειναι παλιο η καινουργιο.. οταν βγαινει ενα μοντελο που μ'αρεσει και ειναι ακριβο περιμενω να περασουν μερικοι μηνες για να πεσει η τιμη του!
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το 905 ειναι πλεον "παλιο" αλλα αν ηθελα να παρω ενα φωτογραφικο κινητο θα ηταν στα υποψη μου το 905 και οχι το 995. Παντως πλεον το 905 εχει γυρω στα 370 ευρο σε σχεση με το 500 οταν πρωτοβγηκε.

Ειναι αυτο που λες Conception να περιμενςις να πεσει η τιμη του. Αυτη για μενα ειναι η καλυτερη τακτικη.

 

Τελος παντων πολυ το κουρασαμε παιδια.:p

Link to comment
Share on other sites

Λίγη υπομονή και θα πέσει πιστεύω και η τιμή του W995 όπως είπε και ο φίλος... Μακάρι να ήταν λειτουργικό και το gps, να πλοηγεί κανονικά και δωρεάν στον δρόμο και τότε θα λέγαμε πραγματικά VALUE FOR MONEY...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κλειστο λογισμικο και gps δεν πανε μαζι.

Για πλοηγηση μεσω κινητου το ανοιχτο λογισμικο ειναι μονοδρομος.

 

Οσο για την τιμη μεχρι τα χριστουγεννα θα χει πεσει σε ικανοποιητικο βαθμο πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

για μενα παντως ειναι ενα πολυ καλο κινητο.

κορυφαια αυτονομια στην μπαταρια.

αψογη οθονη,με ικανοιει απολυτα.

πολυ καλος ηχος.

τρομερο πληκτρολογιο σαν αισθηση και σαν συνολικη ποιοτητα οπως επισης και κορυφαια ποιοτητα κατασκευης.ε τι αλλο θελω.

στις φωτογραφιες παντως κι εννοω στην καμερα δεν συγκρηνεται με το c905.λογικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου πηρε το κινητο και ειναι απολυτα ευχαριστημενος.

 

ομως μια ερωτηση??? ενω κανει συνδεση κανονικα με το ασυρματο δικτυο του σπιτιου του..τι πρεπει να κανει μετα για να συνδεθει?? να ανοιξει εφαρμογη π.χ. mini opera :worry: :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ εγω το πηρα σημερα κ ειμαι απολυτα ευχαριστημενος..!απλα εχω μια απορια..πως γινεται να βαλεις flash themes????
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3 μερες που το εχω ειμαι πολυ ευχαριστημενος...

η μπαταρια μετα την πρωτη φορτιση κρατησε 2 μιση μερες με το wifi ανοιχτο ολο το βραδυ......υπαρχει ο λιγος τζογος αλλα δεν με προβληματιζει......η καμερα ειναι αρκετα καλη,το ηχειο απιαστο και ειναι απιστευτα ωραιο κινητο

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...