Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι ειναι πολυ σταθερο
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok thanx!!φιλε johnnyf95 σορυ κιολας που σε πιεζω αλλα χθες ειπες οτι θα ανεβαζες καποιες φωτο-δειγματα!τλκ θα τις ανεβασεις γιατι βιαζομαι λιγο....
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα τα κινητα της SE (και οχι μονο) και καινουρια οταν ειναι παλι εχουν. Ειναι πως θα τυχει.

 

Παντως εγω εχω το W595.Απο την αρχη ειχε τζογο και μαλιστα εντονο αλλα ενα περιεργο πραγμα. Μετα απο χρηση 8 μηνων (το εχω λιωσει το κινητο) ο τζογος εξαφανιστηκε και το slide ειναι απιστευτα σφικτο και ωραιο!

Ισως απο καποια πεσιματα που εκανε στραβωσαν τα σιδερακια ρου slide και εσφηξε.

 

Παντως ο τζογος αν δεν ειναι εντονος δεν δημιουργει προβληματα παρα μονο μια δυσαρεσκεια οταν πατας το πολυπληκτρο.

 

Το ιδιο περιπου εγινε και με μενα αλλα με το W580..στην αρχη ειχε τζογο (αν και δεν ειναι πολυ ενοχλητικο)και μετα απο χρηση εγινε σταθερο!!Ο τζογος ομως δεν επηρεαζει τη λειτουργια του κινητου σε καμια περιπτωση..οποτε δεν χρειαζεται να επηρεασει καποιον αυτο εκτος αν ενοχλειται πολυ...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το slide του δικου σου w995 χρηστη xritsa δεν ειχε καποιο προβλημα , ετσι?ή γενικοτερα εχεις καποιο αλλο προβλημα με πληκτρολογιο,kickstand κτλ??ας απαντησει γενικα οποιος εχει το κινητο...!!!α και θελω να ρωτησω και κατι αλλο...ξερει κανεις αν γενικα υπαρχει σε καποιο μαγαζι ανοιχτο το κινητο γτ οπου εχω παει μου εχουν πει οτι δεν το εχουν...δλδ παιζει να το βρω πουθενα ανοιχτο ή μονο κατοπιν παραγγελιας??
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως η προσωπικη μου ταπεινη αποψη ειναι πως το c905 δεν εχει να ζηλεψει κατι παραπανω απο το w995 κ οχι μονο σε θεμα φωτογραφικης μηχανης αλλα κ σε αλλα χαρακτηριστηκα!τα μονα χαρακτηριστικα που το κανουν πιο ομορφο ειναι ισως το μεγεθος του η μεγαλυτερη οθονη του (αν κ σε λιγους μηνες θα εχουμε το satio το οποιο θα εχει οθοναρα),κ το οτι ειναι μεταλλικο! τωρα οσο αναφορα το τελευταιο μπορει να ακουστει χαζο αλλα πολυ φοβαμαι οτι σε μια πιθανη πτωση του μπορει να μην γρατζουνηστει οπως το c905 που φαγωνεται σε περιπτωσει που πεσει αλλα οτι λογο της μεταλλικης κατασκευης του δεν θα κανει τα αναλογα γκελ κ μπορει να το επηρεασει εσωτερικα πολυ ασχημα!εννοω δλδ οτι το c905 που εχει λαστιχενια κατασκευη,αυτο το καουτσουκ η οπως αλλιως λεγεται μπορει να χοροπηδησει οταν πεσει με αποτελεσμα να απορροφησει κραδασμους κ να μην πειραχτει εσωτερικα!ενω ενα σιδερενιο κινητο θα πεσει σαν λαμαρινα κατω.χαζη αποψη μαλλον ε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το w995 εδω κ δυο εβδομαδες κ εχω να πω οτι το κινητο μου αρεσε, μιας και ειχα διαβασει πιο πριν ολα οσα ειχατε αναφερει!Σε μενα παντως δεν κουνιεται καθολου το slide! Για ποιοτητα κατασκευης δεν εχω να πω και πολλα μιας και το προηγουμενο μου κινητο ηταν το nokia Ε75!!!

Εχω 2in1 (δυο αριθμοι σε μια sim) και αυτο που δε μου αρεσε πολυ ειναι οτι απο τη στιγμη που θα πατησω για αλλαγη αριθμου και μεχρι να συνδεθει για να παρω ενα τηλεφωνο με τον αλλο αριθμο θα περασουν 2λεπτα! Αντιθετως με καποια Nokia που ειχα πιο πριν που εκαναν μολις 20 δευτερολεπτα! Συμβαινει κατι,θελει καποια ρυθμιση? Γιατι αν ειναι πραγματικα ετσι σε αυτο μου φανηκε λιγο αργοστροφο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω στο google από το πρωι αλλά δε βρίσκω πως στο καλό να ρυθμίσω το im στα μηνύματα για να δουλεύει με τον msn λογαριασμό μου.. Το έχει καταφέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ειχα ενα κ810,κ ημουν απολυτα ικανοποιημενος αλλα μου το κλεψανε. το w995 μπορει να μην ειναι φωτογραφικο,αλλα η φωτογραφια του ειναι τουλαχιστον εφαμιλη με το κ810??

εχει συγκρινει καποιος??

Γενικως δε πιστευω στα mp αλλα θελω να πιστευω οτι η καμερα του κινητου αυτου ειναι καλη..

Επισης,το gps δουλευει μονο μεσω ιντερνετ????

Αυτη η εριξον δε μπορει να βαλει εναν δεκτη gps πανω οπως η νοκια πουχει σε πιο πολλα μποντελα ρε ****το!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ειχα ενα κ810,κ ημουν απολυτα ικανοποιημενος αλλα μου το κλεψανε. το w995 μπορει να μην ειναι φωτογραφικο,αλλα η φωτογραφια του ειναι τουλαχιστον εφαμιλη με το κ810??

εχει συγκρινει καποιος??

Γενικως δε πιστευω στα mp αλλα θελω να πιστευω οτι η καμερα του κινητου αυτου ειναι καλη..

Επισης,το gps δουλευει μονο μεσω ιντερνετ????

Αυτη η εριξον δε μπορει να βαλει εναν δεκτη gps πανω οπως η νοκια πουχει σε πιο πολλα μποντελα ρε ****το!

 

Ισχυει οπως εχουν αναφερει και τα παιδια παραπανω οτι το c905 εχει καλυτερη φωτο σε σχεση με το w995 εσυ ομως που θες να το συγκρινεις με το κ810 σαφως και θα δεις τρελη διαφορα.

Για το αρχειο ομως να σας πληροφορησω οτι το c905 εχει παρουσιασει αρκετα προβληματα οπως ακουστικο, μικροφωνο και πανω πληκτρο περιηγησης. Κατασκευαστηκα καλυτερο ειναι το w995...

Οσο για το gps αναμενοντε τα νεα μοντελα της εταιρεις που θα σε καλυπτουν σε αυτον τον τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες..χθες πηρα το κινητο..το βραδυ βγαζει αρκετα καθαρες φωτο.....σε περιοχη πχ που υπαρχει μπολικο σκοταδι δν υπαρχει αυτο π προαναφερατε με τους κοκους ωστοσο για τα 8.1 θα πρεπε να βγαζει πιο καθαρα....θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..σας παρακαλω πλ...παντα ειχα κολλημα με τα θεματα..τα θεματα τ w995 υποτιθεται πως ειναι flash αλλα εμενα πχ τα στανταρ θεματα π εχει εγκατεστημενα μεσα..ενω στο νετ δειχνει στις εικονες οτι ειναι φλας εμενα δν ειναι ουτε ενα.. πχ το θεμα divisim http://semcblog.com/downloads/flash-menus/W995/DivisimDesktop.swf κανονικα 8α πρεπε να ηταν ετσι αλλα στο κινητο μ το μενου με το παρακατω θεμα ειναι ετσι http://img23.imageshack.us/img23/9615/lamourgreen.jpg βοηθεια παιδες αν υπαρχει λυση!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες..χθες πηρα το κινητο..το βραδυ βγαζει αρκετα καθαρες φωτο.....σε περιοχη πχ που υπαρχει μπολικο σκοταδι δν υπαρχει αυτο π προαναφερατε με τους κοκους ωστοσο για τα 8.1 θα πρεπε να βγαζει πιο καθαρα....θα ηθελα μια μικρη βοηθεια..σας παρακαλω πλ...παντα ειχα κολλημα με τα θεματα..τα θεματα τ w995 υποτιθεται πως ειναι flash αλλα εμενα πχ τα στανταρ θεματα π εχει εγκατεστημενα μεσα..ενω στο νετ δειχνει στις εικονες οτι ειναι φλας εμενα δν ειναι ουτε ενα.. πχ το θεμα divisim http://semcblog.com/downloads/flash-menus/W995/DivisimDesktop.swf κανονικα 8α πρεπε να ηταν ετσι αλλα στο κινητο μ το μενου με το παρακατω θεμα ειναι ετσι http://img23.imageshack.us/img23/9615/lamourgreen.jpg βοηθεια παιδες αν υπαρχει λυση!!!!!!!!!

Καταρχας μην γραφεις με greeklish :down:

 

η φωτογραφικη του μηχανη ειναι μια χαρα για φωτογραφιες ημερας και τιποτα παραπανω.

τωρα για τα flash themes εαν το κινητο σου ειναι (vodafone live-mycosmos e-view) δεν υποστηριζει τετοια θεματα,οσα κινητα εχω δει..με διαφορετικο μενου..κανενα δεν υποστηριζε flash themes.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σοβαραααααααα? :(:(:(:(:( απο το γερμανο το πηρα..αλλα δν το ζητησα εγω ετσι..και ουτε το πηρα με καποια συνδεση ωστοσο εχει το myview απο cosmote μεσα...σιγουρα δν γινεται τπτ τπτ?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ακριβως ειναι τα flash themes???αν και΄λιγο ασχετη ερωτηση τωρα με προβληματισε αυτο που ειπε ο φιλος DjMk4...
Link to comment
Share on other sites

σοβαραααααααα? :(:(:(:(:( απο το γερμανο το πηρα..αλλα δν το ζητησα εγω ετσι..και ουτε το πηρα με καποια συνδεση ωστοσο εχει το myview απο cosmote μεσα...σιγουρα δν γινεται τπτ τπτ?????

μονο με φλασαρισμα γινετε..και χασιμο της 2ετης εγγυησης! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σοβαραααααααα? :(:(:(:(:( απο το γερμανο το πηρα..αλλα δν το ζητησα εγω ετσι..και ουτε το πηρα με καποια συνδεση ωστοσο εχει το myview απο cosmote μεσα...σιγουρα δν γινεται τπτ τπτ?????

 

Να ξερεις επισης οτι τα καταστηματα γερμανος ειναι πλεον αποκλειστικα της cosmote το myview δεν θα μπορουσες να το αποφυγεις.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οπως εχουν αναφερει και τα παιδια παραπανω οτι το c905 εχει καλυτερη φωτο σε σχεση με το w995 εσυ ομως που θες να το συγκρινεις με το κ810 σαφως και θα δεις τρελη διαφορα.

Για το αρχειο ομως να σας πληροφορησω οτι το c905 εχει παρουσιασει αρκετα προβληματα οπως ακουστικο, μικροφωνο και πανω πληκτρο περιηγησης. Κατασκευαστηκα καλυτερο ειναι το w995...

Οσο για το gps αναμενοντε τα νεα μοντελα της εταιρεις που θα σε καλυπτουν σε αυτον τον τομεα.

 

για ποια λες?γιατι πανω απο 1,αντε 2 με το xperia Που δε θελω τετοιο κινητο,δε νομιζω να βγαλει..

ποσο μαλλον στην κατηγορια των 400 ευρω!

τοχουν ξεφτιλισει ρε παιδια,πιο αναλωσιμο πραγμα απο το κινητο δεν υπαρχει,κ να θες μια 300αρα για ενα ψιλο καλο ψιλο καινουριο κ 200 για περισυνο στην καλυτερη ειναι μεγαλη ξεφτιλα,πολυ μεγαλη!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω το my view δεν το ενεργοποιείς εσύ ο ίδιος?Είναι αναγκαστικά έτσι.Ξέρω ότι ρωτάω κάτι εκτός θέματος αλλα την δευτέρα περιμένω κινητό από γερμανό και δεν θα ήθελα να έχει κάτι τέτοιο το τηλέφωνό μου.Υπάρχει δηλαδή πάνω στα κινητά κουμπί που λέει my view?Δεν έχει το μενού του τηλεφώνου?Ευχαριστώ και συγνώμη για το off topic...
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε εαν θελετε να βελτιωσεται τις φωτογραφηκες αλλα και μουσικες ικανοτητες του W995 αλλαζοντας τους αναλογους drivers.Το εχω κανει και υπαρχει σημαντικη βελτιωση.Το αναλογο θεμα υπαρχει στο http://forums.se-nse.net/products/music-phones-161465/W995
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεται αν εχει βγει καποια αναβάθμηση και τι προσφέρει?? R1EA032 μου βγάζει οτι έχω...Αύτο που λεει ο προηγούμενος φίλος οντως ισχυει?

Τι κινδυνοι υπαρχπυν ομωσ??Δλδ μπορεισ να προσθέσεις το Mega Bass και το Cybershot ας πούμε????

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ηθελα να ρωτησω.....υπαρχουν κινδυνοι;;;μπορεις να μας δωσεις καποιες οδηγιες;;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Ναι,γιατι αν οντως υπαρχουν αισθητες βελτιωσεις τοτε ποιος δεν θα ηθελε ενα w995 με τους drivers tou c905 και τι διαφορα μπορει το πειραγμα του software αποφερει? Βρηκα και εναν acoustic driver που κανει ποιο δυνατα τα ηχεια κλπ και εξισορροπει την ενταση και στα 2 κλπ...Πραγματικα το χει κανει καποιος κι αν ναι ειχε διαφορα?

Πιστευω πως ειναι πολυ ενδιαφερον αλλα και επικινδυνο....

Οριστε και τα links...

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=42696

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=42379

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφω παραπανω το εχω κανει και οντως υπαρχει διαφορα.Κινδυνος δεν νομιζω οτι υπαρχη,καθως μπορειται οποιαδιποτε στιγμη θελετε να επαναφερεται τους εργοστασιακους drivers.Με το A2 Uploader v3 η ολη διαδικασια κραταει 5 δευτερα.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ για αυτό το κινητό:

 

το GPS που διαθετει δουλεύει ?

η πλοήγηση στους χάρτες γίνεται με χρέωση ή όχι αν φορτωθούν στην συσκευή?

 

με ενδιαφέρει να το αγοράσω κι εγώ, αλλά μόνο αν δουλεύει το gps.

 

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφω παραπανω το εχω κανει και οντως υπαρχει διαφορα.Κινδυνος δεν νομιζω οτι υπαρχη,καθως μπορειται οποιαδιποτε στιγμη θελετε να επαναφερεται τους εργοστασιακους drivers.Με το A2 Uploader v3 η ολη διαδικασια κραταει 5 δευτερα.

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το A2 uploader. Οταν πατάω identify μου ζητάει να συνδέσω το κινητό με ταυτόχρονα πατημένο το κουμπί "c". Το κάνω αυτό, άλλα ούτε το A2 καταλαβένει το κινητό πως συνδέθηκε, και απλά το κινητό συνεχίζει στη λίστα επιλογής μορφής σύνδεσης με τον υπολογιστή. Εκεί εγώ τι επιλέγω; Η δεν επιλέγω τίποτα ;. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο ; Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...