Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε πει πολλες φορες οτι το κανει αυτο το pc studio στα vista κυριως ειναι θεμα pcstudio και vista driver. Και εμενα στα vista x64 αυτο το μυνημα μου ειχε βγαλει και το βαλα στα xp και δουλεψε.

Ουτως ή αλλως και να το αναγνωρισει (να το περασετε στα xp ας πουμε) θα σας βγαλει μυνημα οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση διαθεσιμη γιατι πολυ απλα δεν υποστηριζεται η ελληνικη ρομ ακομη.

Οποτε δοκιμαστε αν εχετε vista μηπως δουλεψει με compatibility mode αλλιως κοιταξτε για καποιο driver ή εγκαταστηστε το σε αλλο λειτουργικο.

Παντως καποια λυση θα υπαρχει σιγουρα για να δουλεψει σωστα στα vista google it.. Απλα δεν το χα ψαξει γιατι το βαλα κατευθειαν στα xp που εχω dual boot

 

το θέμα είναι ότι έχω xp. θα δοκιμάσω να το απεγκαταστήσω τώρα και μετά ξανά εγκατάσταση μήπως και δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσέκαρε πρώτα αν έχει ανοιχτεί η συσκευασία. Αν είναι παραεισαγωγή είναι πιθανόν να μην έχει ελληνικό τυπωμένο manual ή να είναι φωτοαντίγραφο. Αν μπορείς να ανοίξεις το τηλέφωνο δες αν τα μενού είναι αγγλικά αντί για ελληνικά που θα έπρεπε. Ίσως να μπορείς να το τσεκάρεις και μέσω του firmware που τρέχει αλλά δεν ξέρω να σου πω πως ακριβώς...

 

Αχα! θα τα εχω υπ'οψην ολα αυτα τα χρησιμα αυριο που θα παω απο το καταστημα! Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες:happy:

Link to comment
Share on other sites

 

 

ok thanks....αλλα να ρωτησω υπαρχει τιποτα σε free ή ειναι ολα τα aplication πρεπει να τα αγορασεις?

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε πρώτα αν έχει ανοιχτεί η συσκευασία. Αν είναι παραεισαγωγή είναι πιθανόν να μην έχει ελληνικό τυπωμένο manual ή να είναι φωτοαντίγραφο. Αν μπορείς να ανοίξεις το τηλέφωνο δες αν τα μενού είναι αγγλικά αντί για ελληνικά που θα έπρεπε. Ίσως να μπορείς να το τσεκάρεις και μέσω του firmware που τρέχει αλλά δεν ξέρω να σου πω πως ακριβώς...

 

Εγώ πρέπει να την πάτησα.

Το κουτί ηταν ανοικτό, είχε μόνο γαλλικό manual, τα widgets ήταν άφαντα, Ελλήνικό μενού είχε, to firmware τελειώνει σε ΧΧΙΕ9 και VGRIE3 (28/5/09).

Μόνο όταν σετάρισα ξανά τις εργοστασιακές ρυθμίσεις εμφανίστηκαν τα widgets.

Το πλήρωσα 565€ χωρίς να έχει δώρο το NDRIVE.

Τα γράφω αυτά για να μην την πατήσεις άλλος. Ας πρόσεχα!

Link to comment
Share on other sites

συνδέω το HD με το pc studio7 και ενώ το βρίσκει κανονικά όταν πάω να κάνω αναβάθμιση μου βγάζει το εξής μήνυμα στο τέλος: Η ενημέρωση δεν ολοκληρώθηκε κανονικά! Δοκιμάσετε ξανά αφού αφαιρέσετε και επανασυνδέσετε κανονικά το καλώδιο usb.

 

To βγάζω και το ξαναβάζω το καλώδιο αλλά τίποτα. το ίδιο μήνυμα πάλι

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω....:worry:

 

Εχουμε πει πολλες φορες οτι το κανει αυτο το pc studio στα vista κυριως ειναι θεμα pcstudio και vista driver. Και εμενα στα vista x64 αυτο το μυνημα μου ειχε βγαλει και το βαλα στα xp και δουλεψε.

Ουτως ή αλλως και να το αναγνωρισει (να το περασετε στα xp ας πουμε) θα σας βγαλει μυνημα οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση διαθεσιμη γιατι πολυ απλα δεν υποστηριζεται η ελληνικη ρομ ακομη.

Οποτε δοκιμαστε αν εχετε vista μηπως δουλεψει με compatibility mode αλλιως κοιταξτε για καποιο driver ή εγκαταστηστε το σε αλλο λειτουργικο.

Παντως καποια λυση θα υπαρχει σιγουρα για να δουλεψει σωστα στα vista google it.. Απλα δεν το χα ψαξει γιατι το βαλα κατευθειαν στα xp που εχω dual boot

 

Βεβαιωθειτε οτι εχετε την τελευταια εκδοση: Samsung_PC_Studio_7.2.24.9

 

Θα τρεξετε το updater απο τα program files/samsung, οπου ειναι ξεχωριστο exe.

 

Δουλευει ετσι και σε Vista x64

 

Υποψιν οτι εαν εχετε συνδεσει το κιν. με υπολογιστη και μπαινετε Internet μεσω 3G, το update δεν θα δουλεψει...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

επιτελους και ενα κινητο που το ραδιοφωνο μπορει να παιξει και σε offline mode!πολυ μεγαλη υποθεση!επισης παρα πολυ καλη η εγγραφη απο ραδιοφωνο!επιπεδου mp3!μια ερωτηση:μηπως γνωριζει κανεις αν το τηλεφωνο εχει καμμια λειτουργια για προγραμματισμο αυτοματης ενεργοποιησης/απενεργοποιησης οπως το iphone.και αν οχι μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη?ειναι κριμα να κοιμασαι με τα ακουστικα στα αυτια και οταν ξυπνας το πρωι ακομα να παιζει η μουσικη και η μπαταρια να εχει αδειασει :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το I9810 HD πανω απο μια βδομαδα, πραγματικα αψογο !!!!!!!!!!!!!

Αλλα ρε παιδια ενα παράπονο μεγαλο , γιατι να μας πετα ολα τα αρχεια (photo και video εννοω) σε μια εκθεση , αντε ναχεις 1000 φωτο και 50 βιντεο , και αααααααντε ψαξε αυτο που θες . . . . .

Ενας Photo Viewer ρε παιδια χαθηκε να ανοιγει μονο τις φωτο με επιλογη φακελου , (καθενας μας εχει τους φακελους του : προσωπικές - αστειες - wallpapers κ.α.)

Και ενα video Player να κανει το ιδιο για τα βιντεο (ναχει browse folders)

Καλος ο Real αλλα εχει την επιλογη κλιπ βιντεο και σου ανοιγει ΟΟΟΟΛΑ τα βιντεο πουχεις σε ολες τις μνημες του κινητού .

Στο Ν95 8gb που χα πριν ειχα βαλει το Resco Photo Viewer για Φωτο και το CorePlayer για βιντεο (Μονο που δεν ανοιγε ΜΡ4)

Τωρα ποτε και αν θα βγουν αυτα τα δυο προγραματα για το Omnia??? ...................... άγνωστων !!!!!!!!!!!

Αχ αχ

 

 

 

Εχει...

Κάνεις κανονικά φάκελους από τον υπολογιστή σου και βάζεις κανονικά της Photo που θες μέσα, μετά για να δεις τους φάκελους σου από το κινητό και να μην είναι όλες οι photo μαζί πας: πολυμέσα->Πρ.περ.μεσων εκεί η πατάς κάτω δεξιά ταξινόμηση-φάκελος και στα εμφανίζει ανά φάκελο ή πατάς κάτω αριστερά στο εικονίδιο και επιλεγείς προβολή μικρογραφίας εκεί σου εμφανίζει της photo και από πάνω το όνομα του φάκελου που είχες κάνεις μέσω του υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Garmin XT 5.00.40_Modded απο ελληνικο link και μου κολλαει την εγκατασταση απο την αρχη στην επιλογη γλωσσας(ελληνικα)δεν μπορω να την επιλεξω με την οθονη αφης.Διαβασα κατι ψαχνοντας για virtual keys στο ιντερνετ κτλ τελικα κολλωσα και το κανα απεγκατασταση.Σημειωτεων οτι το εγκατεστησα στο σκληρο του κινητου απευθειας γιατι δεν εχω καρτα μνημης.Μπορει κανεις να με βοηθησει γιατι με το N drive δε βλεπω φως...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Garmin XT 5.00.40_Modded απο ελληνικο link και μου κολλαει την εγκατασταση απο την αρχη στην επιλογη γλωσσας(ελληνικα)δεν μπορω να την επιλεξω με την οθονη αφης.Διαβασα κατι ψαχνοντας για virtual keys στο ιντερνετ κτλ τελικα κολλωσα και το κανα απεγκατασταση.Σημειωτεων οτι το εγκατεστησα στο σκληρο του κινητου απευθειας γιατι δεν εχω καρτα μνημης.Μπορει κανεις να με βοηθησει γιατι με το N drive δε βλεπω φως...[/QUO

 

Μονο η εκδοση 5.00.50 λειτουργει κανονικα , την εχω εγκαταστησει και παιζει αψογα.

http://www.gamato.info/details.php?id=3a6b681aa640a7036f276f8bfac6a7d75084a5b8

Link to comment
Share on other sites

Μία χαζή ερώτηση! Εφαρμογές όπως βάζουμε στα Νοκια(π.χ. Ν82) μπορούμε να βάλουμε και σε αυτό? Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί πάλι ή αν θεωρείται δεδομένο αλλά ποτέ δεν ασχολιώμουν με τη Samsung αλλά τώρα το πήρα μάτι το κινητό και έχω πάθει πλάκα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μία χαζή ερώτηση! Εφαρμογές όπως βάζουμε στα Νοκια(π.χ. Ν82) μπορούμε να βάλουμε και σε αυτό? Συγγνώμη αν έχει αναφερθεί πάλι ή αν θεωρείται δεδομένο αλλά ποτέ δεν ασχολιώμουν με τη Samsung αλλά τώρα το πήρα μάτι το κινητό και έχω πάθει πλάκα!!!!!

Ναι, και εδώ ισχύουν ακριβώς τα ίδια πράγματα. Άλλωστε είναι series 60.

Link to comment
Share on other sites

 

καλο, και το εψαχνα,ευχαριστω.

 

εκανα την εγκατασταση του handy safe pro . το αρχειο sis εγκατασταθηκε κανονικα. μετα πηγα στις εφαρμογες αλλα δεν την βλεπω.

πρεπει να κανω εγκατασταση και στο pc το προγραμμα για να το βλεπει το τηλ?

 

οκ την βρηκα στο τηλεφωνο. λεει ομως οτι ειναι 14 μερω trial εκδοση. μετα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να σας ρωτησω κατι και εγω, γιατι ειναι η πρωτη φορα που "ξεστρατισα" απο Νοκια...

Εχω δυο Blue tooth, τα οποια υποστηριζουν το να ακους μουσικη οταν ειναι συνδεδεμενα στο τηλ. τουλαχιστον ετσι γινοταν στο Ν97 που ειχα.Δεν υποστηριζει την συγκεκριμενη δυνατοτητα αυτο το τηλ.????Νομιζω αυτη η λειτουργια ειναι το A2DP(δεν ειμαι σιγουρος)...Μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση, τα συνδεσα και τα δυο ομως μονο συνομιλια μπορω να κανω...Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πήρε δώρο και την τηλεόραση της Samsung μαζί με το Omnia HD μπορεί να μου πει ποιο ακριβώς μοντέλο τηλεόρασης δίνουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Νομίζω πως τελείωσε η προσφορά με την τηλεόραση. Ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Heeeeeeelp :cry:

Στο σπιτι εχω ασυρματη συνδεση

Στο Εφαρμογες-Connected H... εκανα Δημιουργια Wlan IAP και βρηκε κανονικα στην αναζητηση το δικτυο μου.

Εβαλα το Wep Key που μου ζητησε (ολα καλα μεχρι δω) αλλα δεν μπορει να συνδεθει, μου λεει :

Η δημιουργια συνδεσης WiFi δεν ειναι δυνατη !

 

Τι αλλο πρεπει να ρυθμισω (δεν βρηκα κατι αλλο) , για heeeeeelp :cry:

 

και πως μπορουμε να καθαρισουμε την λιστα με τα WiFi που εχουμε βρει και στο παρελθον εχουμε συνδεθει ??

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πήρε δώρο και την τηλεόραση της Samsung μαζί με το Omnia HD μπορεί να μου πει ποιο ακριβώς μοντέλο τηλεόρασης δίνουν; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Νομίζω πως τελείωσε η προσφορά με την τηλεόραση. Ή κάνω λάθος;

 

Ειναι το T220HD.

 

Και ναι ενας φιλος πηγε σημερα και το εκανε και του ειπανε οτι τελειωνε η προσφορα σημερα το μεσημερι.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...εχω μια απορια...εχω και εγω το ομνια και εχω το εξης προβλημα, το ασυρματο wi-fi δεν εχει δυνατο σημα ωστε να συνδεομαι ασυρματα..ενω βρισκομαι σχετικα κοντα στο μοντεμ δεν εχει δυνατο σημα σε σχεση με αλλα κινητα που εχουν φιλοι μου..μηπως φταιει κατι απο τις ρυθμισεις του κινητου μου?..υπαρχει ρυθμιση που να αυξησω την ενταση σηματος wi-fi?;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η εξής ρύθμιση:

 

Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Ασύρματο Lan - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Επιλογές - Προχωρημένες ρυθμίσεις - Αυτόματη διαμόρφωση - Απενεργοποιημένη Επίπεδο ισχύος μετάδοσης.

 

Δεν την έχω πειράξει ποτέ την συγκεκριμένη ρύθμιση για να σου εγγυημένα αν βελτιώνει την λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγω σήμερα.Πρώτες εντυπώσεις θα μπορούσα να πω πολύ καλές.

Η Wifi σύνδεση πετάει ,ο ήχος της συσκευής μου φάνηκε μέτριος (εχω υπόψιν μου τα προηγούμενα post για αυτο το ζήτημα),λίγο με ενόχλησε που δεν έχει το Τ9 με ελληνοαγγλικους χαρακτήρες αλλά πρέπει να αλλάζεις τις γλώσσες αν θες να γράψεις κάτι στα Αγγλικά.

 

Το pc studio ειναι απαράδεκτο στον τρόπο που γίνετε η εγκατάσταση αφού τρέχοντας το cd κολουσε στο 78% σε XP.

Το κατέβασα και απο το site της samsung μπας και εχει προβλημα το cd αλλα τζίφος.

Μετα απο πολύωρες προσπάθειες-επανεκκινήσεις-αναζήτηση στο forum-προσπάθεια εγκατάστασης σε VISTA σε άλλο υπολογιστή-ξανα επανεκκινήσεις-ΠΟΛΛΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ, αποφάσισα να συνδέσω το κινητό με το usb(με πολύ μεγάλη επιφυλακτικότητα για να μην χαλάσω τον χρόνο ζωής της μπαταρίας) και ως δια μαγείας ολοκλήρωσε την εγκατάσταση αμέσως.

Δεν αναφέρει πουθενά κατά την διάρκεια της εγκατάστασης οτι πρέπει να συνδεθεί και η συσκευή αλλιώς δεν τελειώνει αυτή η ριμάδα η εγκατάσταση(ούτε και στο forum αναφέρεται κάπου παρόλο που αρκετοί postαραν πρόβλημα με την εγκατάσταση ).

Τέλος καλό όλα καλά.

 

Τώρα και μια ερώτηση,

Έχει βρει κανείς που ειναι η λειτουργία του τηλεφώνου "χωρίς σύνδεση" ή "λειτουργία πτήσης" για να μην τρώμε τζάμπα ακτινοβολία σε φάση που δεν χρειαζετε το τηλέφωνο???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφτηκε παλιότερα, ότι δηλαδή η Samsung θα έβγαζε νέα παρτίδα Omnia HD από 1η Αυγούστου στην οποία θα υπήρχε το νέο firmware, ισχύει; Τα κινητά που πωλούνται σήμερα (αν και είναι πολύ νωρίς για να ρωτάω) είναι με το παλιό firmware;

Υπήρξαν και κάποιες φήμες για αλλαγή στο hardware, αλλά μάλλον δεν είχαν καμία βάση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου φαινεται οτι αργει ''λιγακι'' να ανοιξει τις φωτο...συμβαινει και σε αλλους???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου φαινεται οτι αργει ''λιγακι'' να ανοιξει τις φωτο...συμβαινει και σε αλλους???

 

Λέγεται ότι το θέμα αυτό λύθηκε με το νέο firmware. Κάνε λιγάκι υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι το θέμα αυτό λύθηκε με το νέο firmware. Κάνε λιγάκι υπομονή...
Το νεο firmware ειναι ετοιμο για να το περασουμε ή θα περιμενουμε λιγακι οπως λες???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το νεο firmware ειναι ετοιμο για να το περασουμε ή θα περιμενουμε λιγακι οπως λες???

 

Για την ελληνική rom δεν είναι έτοιμο ακόμη. Για άλλες γλώσσες είναι έτοιμο. Στην Ελλάδα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...