Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΣΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΩ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ Κ.Λ.Π ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΓΟΡΑ ΟΧΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.:cry::worry:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αν εχει βρει καποιος κανενα site που να πουλανε φορτιστες για το κινητο μας ας μου στειλει το link γιατι δε βρηκα τπτ απο οσα εψαξα εκτος απο φορτιστες αυτοκινητου και με το usb δε βολευει να το φορτιζεις συνεχεια....thx a lot!

 

στο ebay εχει οσους θελεις

http://phones.shop.ebay.co.uk/Mobile-Phone-Chargers-/123417/i.html?_nkw=samsung+i8910&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά....HX 2.02 !!!!!!!!!!! Ο γερμαναράς έγραψε!!!!! Χτες το βράδυ είχε βγάλει για λίγο την 2.01 αλλά λόγω του ότι είχε πρόβλημα ο ήχος του βίντεο την κατέβασε και τελικά ανέβηκε σαν 2.02...Σε αυτήν διορθώνει ότι bugs είχαν βρεθεί στην 2.00...Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός για μένα για το FINAL FLASH του κινητού..:D( αν και ποτέ μην λες ποτέ...:X)

Η συγκεκριμένη 2.02 αν είναι όπως περιμένω, έχει ΟΛΑ όσα χρειάζομαι στο κινητό μου:dance:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για διαβάστε αυτό το ενδιαφέρον:

 

Νέα Yόρκη

 

Το λειτουργικό σύστημα Symbian για κινητά τηλέφωνα είναι από την Πέμπτη διαθέσιμο δωρεάν για τους προγραμματιστές και τους κατασκευαστές κινητών τηλεφώνων, οι οποίοι θα μπορούν και να παρέμβουν στον πηγαίο κώδικά του για «οποιοδήποτε σκοπό».

 

Η διάθεση του Symbian στη μορφή ανοιχτού κώδικα αντιστοιχεί στη μεγαλύτερη μετάβαση του ιδιοκτησιακού καθεστώτος για οποιοδήποτε λογισμικό μέχρι σήμερα, υποστηρίζει το Ίδρυμα Symbian.

 

Το Ίδρυμα δημιουργήθηκε από τη Nokia λίγο μετά την εξαγορά της Symbian το 2008. Εκτός από τη Nokia, μέλη του Symbian Foundation είναι οι σήμερα AT&T, LG, Motorola, NTT Docomo, Samsung, Vodafone, Texas Instruments, STMicroelectronics και Sony-Ericsson.

 

Το λειτουργικό σύστημα έχει χρησιμοποιηθεί μέχρι σήμερα σε πάνω από 330 εκατομμύρια κινητά τηλέφωνα.

 

Το τελευταίο διάστημα όμως αντιμετωπίζει έντονο ανταγωνισμό από το iPhone της Apple και από την πλατφόρμα Android της Google, η οποία επίσης βασίζεται σε λογισμικό ανοιχτού κώδικα.

 

Παραμένει άγνωστο αν η ελεύθερη διάθεση του Symbian θα ενθαρρύνει τώρα τη χρήση του και από άλλους κατασκευαστές.

 

Newsroom ΔΟΛ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΗΧΟΥ ΣΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΩ ΑΠΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ Κ.Λ.Π ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΓΟΡΑ ΟΧΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.:cry::worry:

 

καλημερα. δεν γινετε να αλλαξεις το codec στην εγγραφη. μονο με φλασαρισμα γινετε. σε παρακαλω ΜΗΝ γραφεις με κεφαλαια γραμματα :)

 

Για διαβάστε αυτό το ενδιαφέρον:

 

Νέα Yόρκη

 

Το λειτουργικό σύστημα Symbian για κινητά τηλέφωνα είναι από την Πέμπτη διαθέσιμο δωρεάν για τους προγραμματιστές και τους κατασκευαστές κινητών τηλεφώνων, οι οποίοι θα μπορούν και να παρέμβουν στον πηγαίο κώδικά του για «οποιοδήποτε σκοπό».

 

Η διάθεση του Symbian στη μορφή ανοιχτού κώδικα αντιστοιχεί στη μεγαλύτερη μετάβαση του ιδιοκτησιακού καθεστώτος για οποιοδήποτε λογισμικό μέχρι σήμερα, υποστηρίζει το Ίδρυμα Symbian.

 

Το Ίδρυμα δημιουργήθηκε από τη Nokia λίγο μετά την εξαγορά της Symbian το 2008. Εκτός από τη Nokia, μέλη του Symbian Foundation είναι οι σήμερα AT&T, LG, Motorola, NTT Docomo, Samsung, Vodafone, Texas Instruments, STMicroelectronics και Sony-Ericsson.

 

Το λειτουργικό σύστημα έχει χρησιμοποιηθεί μέχρι σήμερα σε πάνω από 330 εκατομμύρια κινητά τηλέφωνα.

 

Το τελευταίο διάστημα όμως αντιμετωπίζει έντονο ανταγωνισμό από το iPhone της Apple και από την πλατφόρμα Android της Google, η οποία επίσης βασίζεται σε λογισμικό ανοιχτού κώδικα.

 

Παραμένει άγνωστο αν η ελεύθερη διάθεση του Symbian θα ενθαρρύνει τώρα τη χρήση του και από άλλους κατασκευαστές.

 

Newsroom ΔΟΛ

 

καλημερα. ελπιζω να δουμε μια αναβαθμιση με symbian^3 και για το κινητο μας. εστω και αγγλικη :)

 

Ενημερωτικά....HX 2.02 !!!!!!!!!!! Ο γερμαναράς έγραψε!!!!! Χτες το βράδυ είχε βγάλει για λίγο την 2.01 αλλά λόγω του ότι είχε πρόβλημα ο ήχος του βίντεο την κατέβασε και τελικά ανέβηκε σαν 2.02...Σε αυτήν διορθώνει ότι bugs είχαν βρεθεί στην 2.00...Νομίζω ότι ήρθε ο καιρός για μένα για το FINAL FLASH του κινητού..:D( αν και ποτέ μην λες ποτέ...:X)

Η συγκεκριμένη 2.02 αν είναι όπως περιμένω, έχει ΟΛΑ όσα χρειάζομαι στο κινητό μου:dance:

 

καλημερα. οταν την δοκιμασεις γραψε εαν κανει οσα υποσχετε για την περασουμε κι εμεις. επισης ποια η διαφορα του nokia x6 photoviewer με αυτον του δικου μας κινητου ? :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Imageviewer της Νοκια μοιάζει με τον δικό μας νομίζω όμως ότι σου δίνει πολύ περισσότερες δυνατότητες επεξεργασίας φωτογραφίας....λέω νομίζω γιατί στο συγκεκριμένο δεν μπορώ να συγκρίνω απόλυτα λόγω του ότι δεν είχα πολυασχοληθεί με την έκδοση του δικού μας κινητού, επειδή έκανα τα πάντα μέσω resco viewer...

Τώρα για την καινούρια 2.02 θα σας πω όταν την δοκιμάσω...αν όμως όντως έχει διορθώσει τα bugs της 2.00 την οποία και έχω τώρα τότε....:up:

Το μόνο που ίσως θα λείπει είναι το ελληνικό μενού κάτι όμως που εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει γιατί αυτά που σου δίνει το καινούριο fw είναι πάρα πολλά!!!!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ο Imageviewer της Νοκια μοιάζει με τον δικό μας νομίζω όμως ότι σου δίνει πολύ περισσότερες δυνατότητες επεξεργασίας φωτογραφίας....λέω νομίζω γιατί στο συγκεκριμένο δεν μπορώ να συγκρίνω απόλυτα λόγω του ότι δεν είχα πολυασχοληθεί με την έκδοση του δικού μας κινητού, επειδή έκανα τα πάντα μέσω resco viewer...

Τώρα για την καινούρια 2.02 θα σας πω όταν την δοκιμάσω...αν όμως όντως έχει διορθώσει τα bugs της 2.00 την οποία και έχω τώρα τότε....:up:

Το μόνο που ίσως θα λείπει είναι το ελληνικό μενού κάτι όμως που εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει γιατί αυτά που σου δίνει το καινούριο fw είναι πάρα πολλά!!!!

 

ολα καλα με τις ρομ του γερμανου αλλα εμενα προσωπικα με εχει χαλασει το γεγονος οτι τις κανει μονο σε .exe :( με την δικαιολογια οτι ετσι δεν μπορει να γινει το κινητο "τουβλο". εαν ξετικαρεις την επιλογη boot δεν υπαρχει περιπτωση να χαλασεις το κινητο στο φλασαρισμα :) θα μπορουσε να πει πως "εγω τις κανω και δεν θελω να τις επεξεργαζετε κανεις αλλος" και τοτε φυσικα δεν θα ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αποφάσισα...δεν αλλάζω στο τελευταίο fw του γερμανού μιας και είδα ότι και αυτό έχει κάποια κολληματάκια :nagger:θα παραμείνω στην 2.00 που έτσι και αλλιώς μου αρέσει πάρα πολύ...όσοι κατεβάσουν την καινούρια ή όσοι έχουν την 2.0 και δεν τους αρέσουν τα effects που έχει βάλει...στο γνωστό μαγαζάκι μπορούν να βρούν μια τελευταία έκδοση με kastor effects..τα προτείνω ανεπιφύλακτα...είναι γρήγορα και πολύ όμορφα...

 

Λοιπόν το αποφάσισα...δεν αλλάζω στο τελευταίο fw του γερμανού μιας και είδα ότι και αυτό έχει κάποια κολληματάκια :nagger:θα παραμείνω στην 2.00 που έτσι και αλλιώς μου αρέσει πάρα πολύ...όσοι κατεβάσουν την καινούρια ή όσοι έχουν την 2.0 και δεν τους αρέσουν τα effects που έχει βάλει...στο γνωστό μαγαζάκι μπορούν να βρούν μια τελευταία έκδοση με kastor effects..τα προτείνω ανεπιφύλακτα...είναι γρήγορα και πολύ όμορφα...

 

EDIT

...Τα οποία και μόλις έμαθα ότι είναι φτιαγμένα...από ποιον άλλο...από....τον γερμανό!!:lol:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Παλιοσ κατοχος του κινητου αλλα το πουλησα νωρις γιατι με ειχαν ξενερωσει τα κολληματα που βαραγε!Βλεποντας την τιμη του να κατρακυλαει τοσο πολυ ξανασκεφτομαι την αγορα του.Ρωτω λοιπον εχουν φτιαχτει τα προβληματα με τα social networks?Δηλαδη ανεβαζει κανονικα photos,videos στο youtube-facebook??Ο φακος στο video σε βραδυνη ληψη εχει ακομα pixelakia?Και το πιο σημαντικο.....Ο τραγικος browser εφτιαξε καθολου σε θεμα συνδεσης(εκανε πολλες αποσυνδεσεις και ετρωγε τρελα κολληματα,no kinetic scrolling).Ολα αυτα τα ειχα αντιμετωπισει πριν 3 μηνες....!

Thx προκαταβολικα!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς

α) αν υπαρχει τρόπος/εφαρμογή που να ανοίγει/κλείνει το κινητό μας όποτε γουστάρουμε? Δηλ. να το ρυθμίζω να κλέινει μόλις κοιμηθώ το βράδυ, και να ανοίγει 2 λεπτά πρίν ξυπνήσω?

β) αν υπάρχει τρόπος/εφαρμογή για να κάνω iso τις μνήμες που έχει? (κάτι σαν poweriso δλ)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς

α) αν υπαρχει τρόπος/εφαρμογή που να ανοίγει/κλείνει το κινητό μας όποτε γουστάρουμε? Δηλ. να το ρυθμίζω να κλέινει μόλις κοιμηθώ το βράδυ, και να ανοίγει 2 λεπτά πρίν ξυπνήσω?

β) αν υπάρχει τρόπος/εφαρμογή για να κάνω iso τις μνήμες που έχει? (κάτι σαν poweriso δλ)

 

καλησπερα.

 

1. να κλεινει και να ανοιγει το κινητο δεν ξερω αλλα μπορεις να το

βαζεις σε offline προφιλ και το πρωι να το εχεις ρυμθισει να μπει

κανονικα σε γενικο . δες εδω για ενα δωρεαν προγραμμα

http://www.drjukka.com/ProfScheduler.html . ΔΕΝ το εχω δοκιμασει :)

2. δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προγραμμα, αλλα και να υπηρχε πιστευω

πως θα εκανε παρα πολυ ωρα γι' αυτο που θελεις. δοκιμασες να συνδεσεις

το κινητο σε mass storage και να το κανεις με το poweriso απο

τον υπολογιστη σου ? :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

 

1. να κλεινει και να ανοιγει το κινητο δεν ξερω αλλα μπορεις να το

βαζεις σε offline προφιλ και το πρωι να το εχεις ρυμθισει να μπει

κανονικα σε γενικο . δες εδω για ενα δωρεαν προγραμμα

http://www.drjukka.com/ProfScheduler.html . ΔΕΝ το εχω δοκιμασει :)

2. δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προγραμμα, αλλα και να υπηρχε πιστευω

πως θα εκανε παρα πολυ ωρα γι' αυτο που θελεις. δοκιμασες να συνδεσεις

το κινητο σε mass storage και να το κανεις με το poweriso απο

τον υπολογιστη σου ? :)

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου.

1. Το πρόγραμμα που λές το έχω και είναι πολύ βολικό ειδικά όταν είμαι στην δουλειά :)

 

2. σε mass storage είσαι σε... mass storage. Δηλ. δεν βλέπεις ούτε C, ούτε Ζ. Το τελευταίο βέβαια και να μπορούσες να το κάνεις iso, δεν είχε νόημα αφού είναι ρομ. Το power iso 4.3 δεν μπορεί να κάνει ούτε σε mass storage.

 

Πάντως αυτό που ανέφερες παραπάνω για τον γερμανό, που το κάνει σε exe, έχεις απόλυτο δίκιο. Βέβαια στα φόρουμς του symbian freak πρέπει να λέει πολλά μυστικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συνεβη το εξης απιστευτο για δευτερη φορα με αυτο το κινητο ξαφνικα εφαγε ενα κολλημα ανοιξε και εκλεισε μονο του και οταν κοιταξα το κινητο ειχε βαλει ενα θεμα το οποιο δεν υπαρχει μεσα στο τηλεφωνο ουτε το εχω περασει εγω,δηλαδη εχει ενεργοποιησει ενα καινουριο θεμα χωρις να υπαρχει. Επισημαινω, πως εχω ακομα την μαμισια ρομ και δεν το εχω πειραξει καθολου!Και επιπλεον μου κανει και κατι αλλο εκνευριστικο οταν κλεινω το κινητο μου σβηνει ολο το μητρωο συνεχεια, χωρις να αλλαξω sim. ξερεις κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

Σχέφτομαι να αγοράσω το εργαλείο με αναβάθμιση Wind. Επειδή το thread έχει ξεχειλώσει λίγο :rolleyes: και είναι δυσκολο να πιάσεις το νήμα των συζητήσεων από κάπου, μήπως θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια συνοπτική παρουσίαση των αρνητικών του κινητού και τι πρέπει να κάνει κάποιος νέος κάτοχος σε σχέση με αναβαθμίσεις, βελτιώσεις κτλ; Θα ήταν νομίζω πολύ χρήσιμο σε ένα θέμα που έχει φτάσει τις 230 σελίδες! :) Edited by mirrorofsorrow
Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συνεβη το εξης απιστευτο για δευτερη φορα με αυτο το κινητο ξαφνικα εφαγε ενα κολλημα ανοιξε και εκλεισε μονο του και οταν κοιταξα το κινητο ειχε βαλει ενα θεμα το οποιο δεν υπαρχει μεσα στο τηλεφωνο ουτε το εχω περασει εγω,δηλαδη εχει ενεργοποιησει ενα καινουριο θεμα χωρις να υπαρχει. Επισημαινω, πως εχω ακομα την μαμισια ρομ και δεν το εχω πειραξει καθολου!Και επιπλεον μου κανει και κατι αλλο εκνευριστικο οταν κλεινω το κινητο μου σβηνει ολο το μητρωο συνεχεια, χωρις να αλλαξω sim. ξερεις κανεις κατι?

 

Ακριβως το ιδιο ανυπαρκτο θεμα βγαζει και το δικο μου αλλα με διαφορετικο κολλημα! Καθε φορα που το συνδεω με υπολογιστη σε λειτουργια μαζικης αποθηκευσης μου κλεινει, μενει κλειστο και απλως φορτιζεται:blink: Οταν αποσυνδεω το usb και το ανοιγω ξανα μου βγαζει το συγκεκριμενο θεμα :confused: Εγω εχω περασμενη την big language του γερμανου.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει αυτό, όταν το συνδέω με τον υπολογιστή, όπως και αν βγάλω για αρκετή ώρα την μπαταρία και την ξανατοποθετήσω. Πρέπει έπειτα να επιλέξω εγώ το θέμα που είχα μέσα από τις ρυθμίσεις.

Απ'ότι έχω καταλάβει προκαλείται από προβληματικό θέμα που είχε περαστεί παλιότερα στο τηλέφωνο. Τουλάχιστον μετά από τέτοια περίπτωση μου το παρουσίασε, αν και το προβληματικό θέμα διεγράφη.

Link to comment
Share on other sites

Σχέφτομαι να αγοράσω το εργαλείο με αναβάθμιση Wind. Επειδή το thread έχει ξεχειλώσει λίγο :rolleyes: και είναι δυσκολο να πιάσεις το νήμα των συζητήσεων από κάπου, μήπως θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια συνοπτική παρουσίαση των αρνητικών του κινητού και τι πρέπει να κάνει κάποιος νέος κάτοχος σε σχέση με αναβαθμίσεις, βελτιώσεις κτλ; Θα ήταν νομίζω πολύ χρήσιμο σε ένα θέμα που έχει φτάσει τις 230 σελίδες! :)

 

Δες σελίδα 228, γράφω για το μεγαλύτερο και πιο ουσιαστικό μειονέκτημα του κινητού.

 

Όσοι έχουν προβλήματα με κολλήματα είτε του κινητού είτε του browser τους, απλά ας βάλουν μια μαγειρεμένη ρομ του Γερμανού, θα λυθούν σε πολύ μεγάλο βαθμό, ούτε σβησίματα μητρώου, ούτε αργό ίντερνετ, ούτε θέματα απτο πουθενά, ούτε τίποτα, αν μπορούσε να λυθεί και το θέμα με τον ήχο :( .

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

με αναβαθμιση της ρομ διορθωνεται σημαντικα ο ηχος εγγραφης στα βιντεο,και εμενα με ενοχλουσε παρα πολυ αλλα εκανα την αναβαθμιση κ ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

Σχέφτομαι να αγοράσω το εργαλείο με αναβάθμιση Wind. Επειδή το thread έχει ξεχειλώσει λίγο :rolleyes: και είναι δυσκολο να πιάσεις το νήμα των συζητήσεων από κάπου, μήπως θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια συνοπτική παρουσίαση των αρνητικών του κινητού και τι πρέπει να κάνει κάποιος νέος κάτοχος σε σχέση με αναβαθμίσεις, βελτιώσεις κτλ; Θα ήταν νομίζω πολύ χρήσιμο σε ένα θέμα που έχει φτάσει τις 230 σελίδες! :)

 

Έχουν απαντηθεί τα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα του κινητού αρκετές φορές, αλλά επιγραμματικά:

 

Εν αρχή επίσημη αναβάθμιση δεν υπάρχει(και μάλλον ούτε θα υπάρξει...) οπότε για να διορθωθούν τα προβλήματα το φλασάρισμα μαγειρεμένης ρομ είναι μονόδρομος. Αυτό δεν πρέπει να σε ανησυχεί βεβαίως καθότι ανα πάσα στιγμή μπορείς να επαναφέρεις μια αρχική ρομ της VF που κυκλοφορεί για να διεκδικήσεις κάποια εγγύηση η whatever...

 

Επίσης υπήρχε ένα θέμα με κάτι λευκά pixels που εμφανίζονταν κατά την εγγραφή video!Δοκίμασε να βγάλεις ένα βίντεο με μαύρο φόντο (βγάλε μια μαύρη επιφάνεια/ρούχο) και δες αν υπάρχουν αυτά τα λευκά pixels.Αν ναι γύρνα το κινητό πίσω και ζήτα να στο αλλάξουν, ειδάλλως είσαι ok!

 

 

Αρνητικά

1)Χάλια ήχος εγγραφής video (AMR format) ==> διορθώνεται σε όλες τις μαγειρεμένες ρομ με αντικατάσταση του (ACC format)

2)Το frame rate του 720p video αντί για 24 fps είναι ~21-23 στην καλύτερη ==> δεν έχει διορθωθεί προς το παρόν...

3)Ο Web Browser κρασάρει όταν πατάς στοπ κατά την διάρκεια του loading σελίδων ==> διορθώνεται σε όλες τις μαγειρεμένες ρομ.

4)Το κινητό έχει μέτρια λήψη σήματος ==> διορθώνεται σε όλες τις μαγειρεμένες ρομ με αλλαγή του software του modem του κινητού!

5)Δεν υπάρχει υποστήριξη για εγγραφή κλήσης ούτε με πρόγραμμα τρίτου... ==> Δεν διορθώνεται...

 

Επιπλέον ο Γερμανός σε κάθε ρομ του προσθέτει διάφορες μόντες και πειράγματα για να αποδίδει το κινητό μας το καλύτερο δυνατό.Πρόσφατα με επίσημη αναβάθμιση της Samsung ενσωματώθηκε kinetic scrolling στις επαφές του κινητού, στα options όλων των μενού, στην gallery αλλά όχι και στην κεντρική οθόνη μενού...

 

Σε περίπτωση που σε έπεισα:

 

1)Οδηγίες για φλασάρισμα ρομ παλιού τύπου συμπεριλαμβανομένης της παλιάς VF σε όλα τα λειτουργικά Windows!

 

Και βεβαίως ότι απορία έχεις μας ρωτάς!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Σχέφτομαι να αγοράσω το εργαλείο με αναβάθμιση Wind. )

 

Το κινητο μεχρι προσφατα το εδινε μονο η vodafone και εχω την εντυπωση πως και αυτη σταματησε την κυκλοφορια του.

Link to comment
Share on other sites

 

Αρνητικά

1)Χάλια ήχος εγγραφής video (AMR format) ==> διορθώνεται σε όλες τις μαγειρεμένες ρομ με αντικατάσταση του (ACC format)

2)Το frame rate του 720p video αντί για 24 fps είναι ~21-23 στην καλύτερη ==> δεν έχει διορθωθεί προς το παρόν...

3)Ο Web Browser κρασάρει όταν πατάς στοπ κατά την διάρκεια του loading σελίδων ==> διορθώνεται σε όλες τις μαγειρεμένες ρομ.

4)Το κινητό έχει μέτρια λήψη σήματος ==> διορθώνεται σε όλες τις μαγειρεμένες ρομ με αλλαγή του software του modem του κινητού!

5)Δεν υπάρχει υποστήριξη για εγγραφή κλήσης ούτε με πρόγραμμα τρίτου... ==> Δεν διορθώνεται...

 

 

Λίγα σχόλια για τα αρνητικά

 

1) ο χάλια ήχος γίνεται απλά μέτριος ειδικά σε χώρους με δυνατή μουσική

 

2) Η ποιότητα του βίντεο είναι πολύ καλή και ας μην είναι 24 fps μόνο την ημέρα όμως, το βράδυ μετριότατη.

 

3) Ο μανίσιος Browser γενικώς είναι ψιλοχάλια σε προτείνω skyfire

 

4) Αν απενεργοποήσεις τη διπλή λειτουργία δικτύου θα έχεις καλό σήμα και στη μαμά ρομ

 

5) Ισχύει.

Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν ο ovimap δουλεύει για το i8910 HD?

 

καλησπερα. αυτη http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-games-applications/8489-nokia-ovi-maps-3-03-54-install-mass-memory-memory-card.html η εκδοση δουλευει . μπορεις να κατεβασεις και οποιον χαρτη θελεις με τον nokia map loader :)

Link to comment
Share on other sites

Τι φορμά είναι ο ήχος όταν γράφουμε σε HD; το χρειάζομαι για να κάνω την μετατροπή σε αναγνωρίσιμη μορφή για να μπορεί να αναπαραχθεί από την τηλεορασή μου. Τώρα όταν πάω να παίξω τα βίντεο μου βγάζει μήνυμα ότι "ο ήχος δεν υποστηρίζεται" και δεν με αφήνει ούτε την εικόνα να δω. Αν γνωρίζεται και κάποιο πρόγραμμα για μετατροπή ακόμα καλύτερα. Εγώ άκουσα για το πρόγραμμα "Xvid4PSP" που μετατρέπει από ac3 σε acc.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι φορμά είναι ο ήχος όταν γράφουμε σε HD; το χρειάζομαι για να κάνω την μετατροπή σε αναγνωρίσιμη μορφή για να μπορεί να αναπαραχθεί από την τηλεορασή μου. Τώρα όταν πάω να παίξω τα βίντεο μου βγάζει μήνυμα ότι "ο ήχος δεν υποστηρίζεται" και δεν με αφήνει ούτε την εικόνα να δω. Αν γνωρίζεται και κάποιο πρόγραμμα για μετατροπή ακόμα καλύτερα. Εγώ άκουσα για το πρόγραμμα "Xvid4 PSP" που μετατρέπει από ac3 σε acc.

 

καλημερα.

για να σε βοηθησω πες μου α. ποια ρομ εχεις ? και β. ποια τηλεοραση εχεις ? :)

εαν εχεις την ελληνικη της βοντα γραφει σε amr . εγω που εχω την τελευταια ρωσικη (λιγακι μαγειρεμενη :lol: ) και μια samsung tv μου παιζει μια χαρα τα βιντεο :) βαλε στον υπολογιστη σου το δωρεαν προγραμμα media info και δες ολα τα χαρακτηριστικα του βιντεο που γραφεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...